Skocz do zawartości

Panie Areczku, dla pana są kolejki do lekarza. No chyba, że ma pan ukraiński paszport, w takim razie zapraszamy bez żadnych kolejek!


Chcni

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny przykład tego jak Polak we własnym kraju jest obywatelem drugiej kategorii dymanym na ostro bez mydła. Chociaż Polska została już tylko z nazwy, dziś można śmiało nazwać ten kraj ukropolinem. 

 

 

Ale durni p0lacy sami sobie na to zasłużyli, co pokazują ostatnie wyniki wyborów czy padnięcie na kolana w 2022 przed wielbicielami rezunów z UPA, którzy mordowali nie tak dawno ich przodków. Mając mentalność uległych niewolników nie zasługują na posiadanie własnego państwa, coraz bardziej niestety utwierdzam się w tym przekonaniu.

 

Edytowane przez Chcni
  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chcni nie lubię atora za to jego sianie paranoi i mniemanie o sobie jakby był co najmniej Nostradamusem Polish edition. Nie chce się wk..ać przed snem.

 

23 minuty temu, Chcni napisał(a):

durni p0lacy sami sobie na to zasłużyli

A wielu się tak oburzało na filmik Stonogi w którym będąc pod wpływem eteru etylowego wrzucił swoje rozkminy nt naszego głupiego społeczeństwa.

 

23 minuty temu, Chcni napisał(a):

niestety utwierdzam się w tym przekonaniu.

Nie tylko Ty.

 

9 minut temu, Hubertius napisał(a):

że idealna sytuacja to taka, gdzie wojna na Ukrainie będzie trwała w przysłowiową "nieskończoność".

Nie do końca. Statystyczny podatnik może nie wyrobić na obciążenia budżetowe spowodowane " bratnią pomocą". To miało by sens gdyby polskojęzyczny rząd nie był ukrokukiem.🤔

Edytowane przez Kiroviets
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry materiał, tylko na początku ratownika odsłuchałem.

 

Widać przepis mówi, żeby Ukraińców traktować priorytetowo, bez kolejek. To może być związane z troską o poszkodowanych z konfliktu. Jest to furtka do wykorzystywania dla "sprytnych". Działa jak:

 

1. Cwaniaki symulujące wypadek i dzwoniące po karetkę, żeby dostać komplet badań, zamiast czekać godzinami na izbie przyjęć, czy miesiącami na badanie.

2. Priorytetowe traktowanie więźniów.

3. Darmowe leczenie nielegalnych migrantów z granicy.

 

Jak zaczął się konflikt na UA, ichni paszport uprawniał do darmowego podróżowania, chyba tych co uszli z UA, ale tylko niektórymi środkami transportu i u niektórych przewoźników, czasem z dyskryminacją na płeć. Nawet Ci co w PL od lat byli, zaczęli wówczas zwiedzać, to nad morze, to w góry. A na dziada też potrafili wchodzić do transportu grupą i wymuszać jazdę za darmo.

 

Robią tyle na ile im się pozwoli. Odechciewa się płacić podatki.

 

Orientujecie się czy ostatecznie cudzoziemcy też dostali dostęp do kredytu 2%, bo taki był projekt?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Strusprawa1 napisał(a):

>poważne traktowanie pi/rdolenia atora

Mam w rodzinie dwie bliskie osoby pracujące w służbie zdrowia i to zwyczajne pi*rdolenie dla gawiedzi. Na hejcie do Ukrów najłatwiej zyskać zasięgi.

Dokładnie tak, wybijanie się na polaryzacji. 

Z naszym przyrostem 1.2 dziecka powinniśmy walczyć o każdego wartościowego cudzoziemca. 

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, Strusprawa1 said:

>poważne traktowanie pi/rdolenia atora

Mam w rodzinie dwie bliskie osoby pracujące w służbie zdrowia i to zwyczajne pi*rdolenie dla gawiedzi. Na hejcie do Ukrów najłatwiej zyskać zasięgi.

 

Ja bym do końca nie skreślał przynajmniej części z tego co mówi. Jeździłem po aptekach jakiś czas temu i w Polsce ludzie jak ich rodzina trafia do szpitala muszą często dokupować wenflony, opatrunki itd. 

12 hours ago, Chcni said:

Mając mentalność uległych niewolników nie zasługują na posiadanie własnego państwa, coraz bardziej niestety utwierdzam się w tym przekonaniu.

 

I to jest przyczyna tego co napisałem wyżej. Ludzie narzekają, ale nie widza korelacji między tym na kogo głosują a rzeczywistością w której żyją. 

11 hours ago, Kiroviets said:

nie lubię atora za to jego sianie paranoi i mniemanie o sobie jakby był co najmniej Nostradamusem Polish edition. Nie chce się wk..ać przed snem.

 

Ja to się śmieje z tego: "jestem przerażony" :D Tak często to powtarza że trudno go brać do końca na poważnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowę miałem z dwiema Ukrainkami co przybyły do Polski po 24.02.2022 i tam ewidentnie narzekały na Polskę, nie będąc wdzięcznym za pomoc i chodziło o:

- tu u nas bez znajomości języka słaba praca

- kolejki do lekarza

Czyli nie wszyscy są wdzięczni za uzyskaną pomoc.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2023 o 22:23, Hubertius napisał(a):

A ludzie się oburzają jak mówię, że idealna sytuacja to taka, gdzie wojna na Ukrainie będzie trwała w przysłowiową "nieskończoność".

"Bezapelacyjnie - do samego końca ich albo tamtych" parafrazując poniższy fragment. ;)

 

Walczyć z Rosją do ostatniego Ukraińca a to co zostanie zaorać :).Z puntu widzenia Polskich interesów jest to najlepszy scenariusz :).

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Vlad_Lokietnichuk napisał(a):

Dostali.

 

Mało tego w programie również są na preferencyjnych warunkach.

Oj, będzie wysyp kredycików przypdolonych na slupa. Ale ciekawsza opcją będzie przypdolenie na poległych. A w syt., w której w instytucjach zatrudnia się cudzoziemców  to ta opcja jest baaaardzo prawdopodobna.

W bosusie otrzymamy wzrost cen mieszkań.

slava, slava.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baca1980 napisał(a):

Z puntu widzenia Polskich interesów jest to najlepszy scenariusz :).

Nie zgodzę się. Za blisko jest to państwo, by negatywnego skutku w PL nie odczuć. Jego całkowitego kolapsu również. Tam jest w najbliższych miesiącach możliwe wszystko, w tym wojna domowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Vlad_Lokietnichuk napisał(a):

Dostali.

 

Mało tego w programie również są na preferencyjnych warunkach.

 

Nie, nie są - kolejne fake news, który ma jeszcze bardziej polaryzować ludzi.

Wyjątek z rozporządzenia:

"Cudzoziemcy mogą ubiegać się o bezpieczny kredyt 2 proc., jeśli spełniają kryteria z ustawy o rodzinnym kredycie mieszkaniowym i bezpiecznym kredycie 2 proc., a ponadto warunki art. 6.1. ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami". Muszą zamieszkoiwać w PL< tutaj płacić podatki, itp. itd.

 

Tutaj są dane:

https://konkret24.tvn24.pl/polska/bezpieczny-kredyt-2-procent-wiekszosc-wnioskow-zlozyli-cudzoziemcy-sprawdzilismy-st7333162

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał(a):

Zdefiniuj te polskie interesy ;)

 

Takie jak każdego innego poważnego państwa. Czyli im bardziej słabsi sąsiedzi tym silniejsze państwo :).

2 godziny temu, Obliteraror napisał(a):

Nie zgodzę się. Za blisko jest to państwo, by negatywnego skutku w PL nie odczuć. Jego całkowitego kolapsu również. Tam jest w najbliższych miesiącach możliwe wszystko, w tym wojna domowa.

 

 

Dlatego wojsko polskie nie powinno stać tylko na granicy z Białorusią ale też na granicy z Ukrainą. Tak na wszelki wypadek :).

Edytowane przez Baca1980
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GurneyHalleck napisał(a):

Nie, nie są

???

 

A jak nazwiesz fakt, że Ukrainiec z polskim obywatelstwem, posiadający nieruchomość lub jej udział - czyli posiadający majątek, ale na Ukrainie, MOŻE legalnie wnioskować o BK2%, a Polak  któremu 15 lat temu babcia darowała z braku laku 1/5 udziału rozpadającego się drewnianego domu na Podkarpaciu, który to dom w normalnych realiach jest nie do zamieszkania i bez rynkowej wartości, już nie?

Czy to nie spełnia znamion preferencyjnych warunków? 

 

Z drugiej strony mogę mieć 3 mieszkania za granicą (bo byłem od 10 lat na emigracji i się dorobiłem), wpaść na pomysł, że jednak wracam na stałe do "ojczyzny" i mogę wziąć jako Polak kredyt 2procent. To jest program wspierający Polaków płacących tutaj podatki?

 

To jest raczej pieprzony żart. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Baca1980 napisał(a):

Takie jak każdego innego poważnego państwa. Czyli im bardziej słabsi sąsiedzi tym silniejsze państwo :).

Geopolityka typowa dla prawicowych libertarian (często widziana u Korwina na przykład). Gdyby tak było, to Kanada i USA byłyby śmiertelnymi wrogami, tak jak i Chiny i Rosja, Norwegia i Szwecja, czy nie wiem, Portugalia i Hiszpania (w sumie idealny przykład). 

Więcej na pytanie kto jest wrogiem i kto sojusznikiem mogą odpowiedzieć teorie geopolityczne niż takie proste równanie matematyczne sąsiad = wróg. 

 

Także warto zauważyć co mówią rosyjscy geopolitycy (tj. to co jest niewygodne dla takiej narracji), że oni walczą z BLOKIEM państw, a nie samymi sąsiadami którzy nie chcą im się podporządkować. W obecnej konfiguracji w rozgrywce zachód vs. Rosja to Ukraina jest sojusznikiem. 

Natomiast oddzielną jest kwestią gospodarcze. To jak Niemcy swoimi wpływami blokują kluczowe inwestycje lub Ukraińcy jojczą. Nie tylko Rosja wyrywa im soki demograficzne (mówiąc poetycko). Także Polska czy Niemcy przyciągają ichi jest swoistą rywalizacja o to które państwo jest lepsze do życia.

 

Jeszcze o tym czy jeśli słabsi sąsiedzi to lepiej. Wciąż TO ZALEŻY (typowo), bo jakoś Niemcy nie narzekają, że Francja jest silna (albo może dlatego bo daddy Ameryka czuwa?), bo obydwa kraje wygrywają na tym. Dopóki się dogadują. Zależy to także od kwestii cywilizacyjnych. 

 

W sumie Piotr Napierała o to mocno bóldupi w swoich filmach, że istnieje takie podejście do problemu - brak widzenia podejścia win-win, a jedynie gra o sumie zerowej.

 

 

Dobra, nalałem się wody, teraz mogę ponarzekać w innym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE sami do tego doprowadzili ja już sram na ten naród bo większość ludzi to nawet nie są barany, nie chcę obrażać zwierząt. Mam tak wyjebane że nawet ustawa tego nie przewiduje a ostatnie wybory jeszcze to bardziej przypieczętowały.

Jeszcze trochę a we wszystkie miejsca publiczne typu urzędy czy sklepy będę wychodził w słuchawkach bo to co ja się nasłucham to przechodzi ludzkie pojęcie.

 

Życie i tematy 80% polaków

 

- Jebanie w kołchozie po 8-12h

- Żarcie byle czego, spanie, wydalanie, rozmnażanie

- cały wolny czas przed tv

- przepychanka pis - po

- dyskusje o chorobach i oczywiście potem dożywotnia subskrypcja leków od życia w matrixie przez połowę życia.

 

Tak się hoduję człowieka którym można manipulować jak kukiełką na sznurku.

 

Serio kurwa dla swojego dobra i tych ludzi zacznę nosić słuchawki bo jak się wkurwię to tak komuś nawtykam że może wtedy się obudzi z tego gówna.

Ja bym nagrał taką prowokację i poszedł do tego szpitala który pozwolił przywieść to ukraińskie dziecko za 4 dni a potem do sądu, Pewnie i tak by to chuja dało bo oni tam sobie wszyscy w tym ukladzie dupy myją nawzajem.

Edytowane przez bassfreak
  • Like 6
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Geopolityka typowa dla prawicowych libertarian (często widziana u Korwina na przykład). Gdyby tak było, to Kanada i USA byłyby śmiertelnymi wrogami, tak jak i Chiny i Rosja, Norwegia i Szwecja, czy nie wiem, Portugalia i Hiszpania (w sumie idealny przykład). 

 

Za to Meksyk to USA krótko trzyma na smyczy. Co do Rosji i Chin to hmmm....https://pl.wikipedia.org/wiki/Konflikt_nad_Ussuri :).

 

Generalnie to wszyscy w mniejszym lub większym stopniu kopią się po kostkach. Może chcesz mi powiedzieć że np. Niemcy prowadzą przyjazną politykę względem Polski? Nawet Czechy jak dostały zielone światło z Berlina to próbują nas kopać po kostkach np. w sprawie Turowa :).

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Baca1980 napisał(a):

Generalnie to wszyscy w mniejszym lub większym stopniu kopią się po kostkach. Może chcesz mi powiedzieć że np. Niemcy prowadzą przyjazną politykę względem Polski? Nawet Czechy jak dostały zielone światło z Berlina to próbują nas kopać po kostkach np. w sprawie Turowa :).

A potem wielkie zdziwienie, że ktoś wpada na pomysł jednego europejskiego państwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2023 o 09:52, Atanda napisał(a):


Z naszym przyrostem 1.2 dziecka powinniśmy walczyć o każdego wartościowego cudzoziemca

Nie oznacza to konieczności dyskryminacji rdzennej ludności, która powinna być na uprzywilejowanej pozycji w swoim kraju.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.