Skocz do zawartości

Obowiązkowa zasadnicza służba wojskowa?


Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce, choć powszechny pobór do wojska jest zawieszony, Ministerstwo Obrony Narodowej wydało 19 października 2023 r. nowe rozporządzenie dotyczące sposobu odbywania obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej. To działanie wywołuje pytania, skoro nie ma planów przywracania obowiązkowego poboru.

 

 

Zolnierz.jpg
W uzasadnieniu, MON przypomina, że choć obowiązek służby jest zawieszony, istnieje konieczność aktualizacji przepisów do obowiązujących standardów i terminologii. Nowe rozporządzenie „bazuje na dotychczasowych rozwiązaniach stosowanych w odniesieniu do żołnierzy niezawodowych”, wprowadzając niezbędne zmiany.

 

Kluczowe aspekty rozporządzenia obejmują:

 

  1. Sposób przyjęcia do służby: Określenie kryteriów i procedur przyjmowania osób do odbycia zasadniczej służby wojskowej.
  2. Wyznaczanie i zwalnianie ze stanowiska: Regulacja procesu wyznaczania żołnierzy na określone stanowiska, ich zmiany, oraz zwalniania.
  3. Przenoszenia i delegacje: Zasady dotyczące przenoszenia żołnierzy do innych jednostek oraz delegowania ich w podróż służbową.
  4. Zwalnianie ze służby: Procedury i warunki zwolnienia z obowiązkowej służby.

 

Ponadto, rozporządzenie wprowadza podział służby na etapy: szkolenie podstawowe i szkolenie specjalistyczne, co może sugerować

dążenie do zwiększenia efektywności szkolenia wojskowego.

 

Decyzja MON o aktualizacji regulacji może wskazywać na starania o utrzymanie gotowości i porządku w systemie obronnym

Polski, nawet jeśli powszechny pobór pozostaje zawieszony. To także sygnał, że mimo braku poboru, struktury i procedury

wojskowe wymagają ciągłego dostosowania do zmieniających się realiów i potrzeb obronności kraju.

 

Czas trwania obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej wynosi 9 miesięcy.

Rada Ministrów może ten okres skracać lub przedłużać.

 

Kto kwalifikuje się do jej pełnienia?

Chodzi o osoby uznane za zdolne do tej służby, posiadające wykształcenie co najmniej podstawowe, z wyłączeniem wykształcenia uzyskanego w szkole specjalnej, oraz które nie ukończyły 35 roku życia.

 

Aż 38,8 proc. Polaków chciałoby jej przywrócenia. Najczęściej ci, których ta służba już by nie objęła.
 

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez pracownię United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej”

zdecydowana większość Polaków - 58,8 proc. jest przeciwnych przywróceniu zasadniczej służby wojskowej.

 

Najliczniejsi jej przeciwnicy znajdują się w grupach wiekowych: 30-39 lat (73 proc.) oraz 18-29 lat (67 proc.).

Natomiast jedyną grupą wiekową, w której przeważają zwolennicy obowiązkowego poboru (52 proc.) to ta,

skupiająca osoby od 50 do 59 roku życia.

 

Największy opór przed zasadniczą służbą charakteryzuje mieszkańców wielkich miast (67 proc.),

natomiast największa ilość osób, choć również pozostająca w mniejszości, popiera obowiązkową

służbę wojskową na wsi (46 proc.).

 

Przeciwnych obowiązkowemu poborowi jest 60 proc. Polaków oraz 57 proc. Polek.

 

Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż pośród respondentów poniżej 29. roku życia niemal wszyscy opowiadają się

za obowiązkową służbą wojskową zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

Wśród ankietowanych ze starszych grup wiekowych wyższy jest odsetek chcących poboru wyłącznie dla mężczyzn.

 

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Iceman84PL napisał(a):

Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż pośród respondentów poniżej 29. roku życia niemal wszyscy opowiadają się

za obowiązkową służbą wojskową zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

 

No i masz odpowiedź jak pogodzić zasadę "chcącemu nie dzieje się krzywda" z zasadą przymusowego poboru.

 

Niech obejmie on osoby do 29 roku życia :)

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważny temat, fajne dane. Tego porucznika Powałki nie mogę oglądać, bo trochę cwaniakowaty mi się wydaje. Zrobił liczne biznesy dla swoich fanów. Kilka razy oglądałem go, kiedy zabrał się za politykę międzynarodową i trochę głupoty opowiadał. Aż dziwi mnie, że ma taką popularność, albo ludzie potrzebują kogoś takiego słuchać, bo wygląda na "swojego chłopa", albo reklamy kupuje dobrze na YT, ewentualnie ktoś go promuje...

 

Myślę, że przepisy z zasadniczą służbą wojskową zwyczajnie trzeba było odświeżyć. Dochodzi też, że mamy być po Ukrainie kolejnym kandydatem do potyczki z Rosją. No a skoro tak, to trzeba cały system przygotować, żeby mężczyzn można było wrzucić niedługo w maszynkę do mięsa.

 

ZSW to był brud, syf, kiła i mogiła. Żadne robienie mężczyzn z chłopaków. Miejsce rozpijania ludzi, nauki cwaniactwa, popuszczania zasad.

 

Powinna być obowiązkowa służba wojskowa. Jednak bez kontaktu różnych "fal wcieleń". Może coś na wzór fiński. Tak z 3 miesiące, kto się sprawdzi, spodoba mu się, może zostać. Chętni broń do domu, zweryfikowani także granatniki, miny itp.

 

Jestem przeciwko obowiązkowi służby dla kobiet, są zbyt cenne, zresztą nie nadają się do tego.

  • Like 3
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Śnieżnobiały napisał(a):

Jestem przeciwko obowiązkowi służby dla kobiet, są zbyt cenne, zresztą nie nadają się do tego.

Też mnie dziwi ta chęć posyłania kobiet na przemiał. Ale już na tyłach, w łączności etc. mogły by się sprawdzić, tym bardziej, że wojna totalna nikogo nie oszczędza.

A co do ich kompetencji, to znajome trepy nie mają złudzeń - baba w armii to bieda i nieszczęście.

 

Ale to wszystko wciąż jest budowanie armii do odpierania agresji - a co z potencjałem odstraszającym?

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Śnieżnobiały napisał(a):

Powinna być obowiązkowa służba wojskowa. Jednak bez kontaktu różnych "fal wcieleń". Może coś na wzór fiński. Tak z 3 miesiące, kto się sprawdzi, spodoba mu się, może zostać. Chętni broń do domu, zweryfikowani także granatniki, miny itp.

Od zawsze mówię, że tutaj właśnie jest problem Polaków w myśleniu o ZSW. Gadki szmatki o tym, jak to powinno wyglądać, a rzeczywistość zawsze jest jedna i oczywista dla każdego Polaka i to nie on zdecyduje jak ona będzie wyglądać.

Chu****... .

29 minut temu, zychu napisał(a):

Też mnie dziwi ta chęć posyłania kobiet na przemiał.

A mnie nie. Podobnie jak naród ukraiński my mamy rolę narodu "frontowego, który swoją piersią będzie walczył za całą Europę", czyli faceci na przemiał, a kobiety na zachód, by umilać czas zagraniczniakom (Andreasom i Mokebkom) na zachodzie. Raczej nie sądzę, by u kobiet jakoś przestrzegano tej "równości" co w przypadku mężczyzn, więc w razie wojny będzie kilka tygodni "przemykania oka" podczas masowego exodusu kobiet na zachód.

Edytowane przez Hubertius
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Śnieżnobiały napisał(a):

Jestem przeciwko obowiązkowi służby dla kobiet, są zbyt cenne,

Cuckold.

 

Cenne - przypuszczam że chodziło Ci o rodzenie dzieci. Jednak wszelki dane wskazują na to że większość z nich nie chce zostać matkami.

Warto zwrócić także uwagę, że p0lki są najagresywniejszymi kobietami na świecie.

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kiroviets napisał(a):

p0lki są najagresywniejszymi kobietami na świecie.

Tak, ale ich agresja przejawia się w gnojeniu słabych mężczyzn, w boju pewnie nie miałyby startu do kurdyjskich żołnierek. 

 

A cuckoldztwem jest przesiąknięty lud tej ziemi, problem z babą w mundurze jest taki, że mnóstwo ptysiów im nadskakuje. One idą w mundur dla atencji - i dostają jej w nadmiarze.

W praktyce baba w armii jest jak radziecki przyrząd do brzęczenia w (_!_) - ani to baba, ani żołnierz. Ale do zdjęć propagandowych zawsze w pierwszym szeregu, zawsze zwarte i bojowo nasrożone.

 

@Hubertius, dlatego uważam, że kobiety również powinny mieć przydziały mobilizacyjne - ale nie w jednostkach liniowych. W czasie wojny nie do przecenienia jest rola zaplecza - najlepiej jak najbardziej rozproszonego.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za, tak długo jak pobór będzie jednoraki zarówno dla kobiet i mężczyzn. 
Jeśli ma być tylko dla mężczyzn - spoko i tak docelowo powinno to wyglądać, ALE wyłącznie jeśli układ praw i przywilejów byłby większy dla mężczyzn, czyli wracamy do „przeklętego” patriarchatu i tradycyjnego podziału ról - tia, tak to realne jak to, że jutro otrzymam wiadomość od rodziców z informacją, że są oni tylko zastepczymi, a moi biologiczni pochodzą z planety Krypton. Gdyby te baby jeszcze dzieci rodziły, chciały zakładać rodziny, wcielać się w kobiece role, wypełniać kobiece obowiązki i w ogóle BYĆ kobiece - stwarzać jakieś pozory - to może byłbym za takim rozwiązaniem. 
 

Nie ma na to jednak opcji, kobiety dziś miałyby ból dupie i ”łamanie praw” gdyby je pod przymusem  wcielano do czerwonego krzyża, na pielęgniarki polowe itp. role na zapleczu maszyny wojennej. 0 poczucia odpowiedzialności zbiorowej, walki o dobro narodu. Grunt to ratować własną dupe i jak najszybciej spierdolić do Hansa, Renee czy innego Johna na zachód, a resztę niech chuj strzeli. 0 jakiegokolwiek przywiązania, przynależności do grupy - takie juz maja programowanie. 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zychu napisał(a):

Też mnie dziwi ta chęć posyłania kobiet na przemiał. Ale już na tyłach, w łączności etc. mogły by się sprawdzić, tym bardziej, że wojna totalna nikogo nie oszczędza.

A co do ich kompetencji, to znajome trepy nie mają złudzeń - baba w armii to bieda i nieszczęście.

 

Ale to wszystko wciąż jest budowanie armii do odpierania agresji - a co z potencjałem odstraszającym?

 

Jestem zaaaa.... Niech służą! Niech służą w obcych armjach..... i sieją ferment. Niech roz.......ą.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, zychu napisał(a):

Tak, ale ich agresja przejawia się w gnojeniu słabych mężczyzn, w boju pewnie nie miałyby startu do kurdyjskic

W sumie racja. Może co niektórym zmieniło by to podejście, choć to też do czasu.

 

38 minut temu, lxdead napisał(a):

na pielęgniarki polowe

 

41 minut temu, zychu napisał(a):

agresja przejawia się w gnojeniu słabych mężczyzn

 

Obawiam się że i tu średnio by się sprawdziły - pewnie dobijały by rannych.🤔😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirovietsnazywasz mnie cuckoldem, bo jestem przeciw angażowaniu kobiet w działania wojenne. Mamy zatem cuckoldową historię mężczyzn w tym kraju, bo zawsze tak uważano. Obecnie kultura w kraju się zepsuła, ale i tak kobiety są cenne, tylko one mogą rodzić. Polki są najagresywniejszymi kobietami na świecie, są agresywne w związkach, w relacjach. Fizycznie i mentalnie przedstawiają nikłą wartość bojową.

 

@lxdeadmasz rację, że kobiety spadły w wartościach. Pamiętam, że przed wojną "Siostra Izabela" rozumiejąc co się szykuje, wróciła z zagranicy, leczyła rannych żołnierzy, była w podziemiu, po wojnie skatowana przez komunistów. Różne są kobiety i chyba dziś mało, która poszłaby taką drogą.

 

Najgorsze, że my tu nie potrzebujemy żadnych wojen, a sprawić nam je mogą osoby decyzyjne z Waszyngtony, czy Londynu. Obecnie Ukraińcy walczą za ich interesy. Cierpienie Ukraińców, czy Ukrainek nie służy dobru ich państwa, a realizacji polityki imperiów.

 

I powiedzcie jak się zachować jak np. Ruscy wjadą czołgami? Bić się źle, odpuścić też źle, bo i tak Cię zgnoją. Jeśli nie zmieni się kierownictwo w Polsce na takie, które będzie patrzeć na nasz interes, będziemy zawsze cierpieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Śnieżnobiały napisał(a):

Jestem przeciwko obowiązkowi służby dla kobiet, są zbyt cenne

Rozumiem, że ta kobieca cenność polega tylko i wyłącznie na rodzeniu dzieci. Jednak, aby kobieta to dziecko urodziła, to najpierw musi przed jakimś panem rozłożyć swoje nogi. Także do tanga trzeba dwojga.

 

Problem polega na tym, że one rodzić nie chcą i dzietność nam od lat spada, a przez to nie mamy zastępowalności pokoleń i zwyczajnie przez to wymieramy.

 

Jeżeli kobiety będziemy oceniali tylko pod tym względem to daleko nie zajedziemy, co obecnie już widać i jest opisywanie oraz na forum dyskutowane jednocześnie wpisując się w narrację, że cokolwiek warte jest tylko życie kobiet, a mężczyzn już nie.

 

Osobiście uważam, że zamykanie młodych mężczyzn w koszarach na rok czy dwa za zupełnie poroniony i powinno to zostać zastąpione obowiązkowym przeszkoleniem zamiast służby. Pozwoli to tym młodym mężczyznom zapoznać się z odpowiednimi zagadnieniami, zostaną przeszkoleni, obdędą nieco praktyki w warunkach poligonu i jednocześnie nie będą skoszarowani.

 

Z tego co pamiętam za odmówienie służby wojskowej, nie stawienie się w jednostce na wezwanie mężczyznom groziła kara więzienia. Najlepszym i najbardziej znanym przykładem jest tu Maciej Maleńczuk, który swego czasu odmówił odbycia zasadniczej służby wojskowej i został za to skazany na karę bezwględnego więzienia, która odbył. Pamiętam jakiś wywiad z nim, gdzie zapytany o to odpowiedział, że wolał spędzić ten czas w więzieniu niż w koszarach.

 

Skoro młodzi panowie zaraz po uzyskaniu pełnoletności byli wzywani swego czasu na komisję wojskową gdzie przed zupełnie obcymi ludzmi stawali w samej bieliźnie i byli oceniani jako przyszłe mięso armatnie, to dlaczego kobiety nie mają mieć równych praw a zarazem i obowiązków? Też powinny być wzywane na komisję i też powinny być w ten sposób oceniane. Ale nie, lepiej dawać im prawa i idące za tym przywileje, a nie pociągać do odpowiedzialności i wymagać. A to wszystko dlatego, że są zbyt cenne ze względu na posiadanie waginy. Inaczej powszechna służba wojskowa powszechna nie jest, jest tylko powszechna dla jednej płci - mężczyzn.

 

Skoro panie do wojska się nie nadają i są zbyt cenne ze względu na posiadanie macicy i waginy, a chcą być równouprawnione i za tym równouprawnieniem mają iść jak w naszym, męskim przypadku obowiązki, to proponuję wzywać panie zaraz po uzyskaniu pełnoletności na komisję nie wojskową, ale komisję rozrodczą. Panie staną wtedy tak jak my w samej bieliźnie przed obcymi ludźmi i będą oceniane pod względem rozrodczym: masz urodzić tyle i tyle dzieci do momentu menopauzy, chyba że będą po drodze jakieś komplikacje zdrowotne itp. sprawy. Jeżeli nie tak jak w przypadku mężczyzn uchylających się od odbycia służby wojskowej będzie nakładana na taką delikwentkę taka sama kara pozbawienia wolności jak na dezertera.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 9
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mundurem panny sznurem xD Znowu narzekamy na nasze witaminki czy dyskutujemy o przywróceniu poboru? 

 

Uważam, że "poszedłbyś do wojska, zrobiliby z Ciebie mężczyznę" to kompletna brednia. Wojsko powinni stanowić zawodowcy, ale większość obywateli z kategorią A powinna zostać przeszkolona na wszelki wypadek. Ciekawe jak wyszłoby szkolenie dwuetapowe, czyli każdy potrafi obsłużyć broń, a dodatkowo, np. osoby z kategoria C uczą się jeździć wojskowymi pojazdami. Jeśli tak to wygląda proszę mnie poprawić, bo mnie pobór i fala ominęły. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krugerrand napisał(a):

Maciej Maleńczuk

Przecież to jest stary dziaders. ;) Kiedy on mógł być ciągnięty do poboru? Za Jaruzelskiego?

 

4 godziny temu, Iceman84PL napisał(a):

, Ministerstwo Obrony Narodowej wydało 19 października 2023 r. nowe rozporządzenie dotyczące sposobu odbywania obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej.

Minister wydał, minister wycofał... niech się dzieje wola ministerstwa.

Chyba dziennikarzyna ciągle walczy z PIS ;) inie ogarnął, że były wybory i zaraz będzie nowy minister w MONie.  

Mamy listopad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krugerrand napisał(a):

Jeżeli kobiety będziemy oceniali tylko pod tym względem to daleko nie zajedziemy, co obecnie już widać i jest opisywanie oraz na forum dyskutowane jednocześnie wpisując się w narrację, że cokolwiek warte jest tylko życie kobiet, a mężczyzn już nie.

 

 

Dopóki tzw. cuckold polski nie nauczy się, że Wanda co nie chciała Niemca to bajka dla frajerów dopóty ten gnój jaki jest w Polsce będzie nadal.

 

Należy sobie zadać pytanie czego, ewentualnie, chcę bronić:

- możliwości jebania 20 lat na bank w formie kredytu mieszkaniowego

- kolejek, a nawet niemożności, dostania się do Państwowego lekarza

- "emerytury" z ZUSu

- zachodnich korporacji, które mają swoje wykwity w Polsce i duża częśc z nich ma tu taniego robola unikając płacenia podatków

- rodaczek, które mają w dupie swoich rodaków, a chętnie puszczają się z byle manletem z portugali, któremu wystaje z plecaka akordeon byle "nie Polaka, biedaka, cebulaka"

 

Tego chcecie broniić? Za to zdechnąć? Albo żyć bez ręki czy nogi z rentą 1000 zł do końca życia?

 

370349280_860309125591666_63246341120271

 

XD

 

Ale oczywiśce jeśli ktoś ma łeb nabity Bobem, Humusem i Włoszczyzną niech idzie, jestem za, a potem prosto do maszynki do mięsa.

 

Odpowiedniki takich łbów na Ukrainie właśnie swoim truchłem ścielą obficie pola Donbasu podczas gdy ich rodaczki żyją sobie spokojnie na Zachodzie bo potraktowały wojnę jako trampoline do lepszego życia.

 

Także jak ktoś ma chęć - z Bogiem Panowie, sam Wam biało-czerwoną pomacham jak będziecie ruszali :D 

 

PS Polscy faceci mają w ogóle jakiś syndrom sztokholmski - ostatnio mój znajomy się obraził jak go wyśmiałem za stwierdzenie "będę głosował na PiS bo przez PO Polki będą uczone kurwienia się" XDDD Cały czas schemat - "one dobre i niewinne i trzeba ich bronić żeby ktoś nie bałamucił" XD

 

PS 2 Przeszkolenie wojskowe co do użycia broni - TAK

Przysięga wojskowa - NIE.

 

Jeśli natomiast, o czym mowa w filmie wstawionym przez @Iceman84PL będzie gwarancja, że dzieci polityków i bogaczy pójdą na front pierwsze - przysięga ok. Dlaczego ok? Bo wtedy ani politycy ani finansowe grubasy nie będa chciały wywoływać wojen.

 

Kinga Duda na pierwszej linii, młody Tusk i Tuskowa razem, wspomagani przez wnuki WItek - piękna rzecz. No i Kulczykowie ochoczo ładujący haubice :D 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 13
  • Dzięki 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na świecie, częściej biali mężczyźni biorą sobie za partnerki obce panny. Białe kobiety czynią to rzadziej. W Polsce może to wyglądać inaczej, bo sprowadzili nam setki tysięcy, miliony pracowników płci męskiej. Ten kto narzeka, powinien się zastanowić ile i co zrobił, żeby ten stan rzeczy odmienić? Protesty, akcje?

 

Zostaliśmy mocno zantagonizowani na linii płci, o to chodzi projektantom nowego lepszego świata, zniszczyć Europejczyków, potem wymieszać z innymi grupami etnicznymi i mieć to co w USA, żeby łatwiej rządzić społeczeństwem.

 

Imigranci w PL nie mają obowiązku służby wojskowej, więc frajerować w ZSW 9 miesięcy za darmo, potem w kolejnych szkoleniach, czy ginąć/tracić zdrowie na froncie. Nawet Ci, którzy mieszkają od lat w PL i mówią po naszemu. Oni korzystają z NFZ, ZUS, dróg, kolei, autobusów, ale w razie co, nic nie muszą. Często migają się od podatków. Państwo nasze żeruje na Polakach na każdym kroku.

 

Migranci są fajni jako tani pracownicy dla właścicieli dużych zakładów, którzy od wojska się wymigają i swoich dzieci też nie poślą. Nam zostaje ciaśniejszy/droższy rynek mieszkaniowy w którym konkurujemy z imigrantami i obniżone stawki za pracę, bo można zatrudnić cudzoziemców.

 

-Baby trzeba wyleczyć zmianą przepisów, odcięciem od szkodliwej kultury.

-Imigrantów, zakazem zatrudniania.

-Migających się przed wojskiem, zabraniem obywatelstwa.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Krugerrand napisał(a):

Skoro młodzi panowie zaraz po uzyskaniu pełnoletności byli wzywani swego czasu na komisję wojskową gdzie przed zupełnie obcymi ludzmi stawali w samej bieliźnie i byli oceniani jako przyszłe mięso armatnie

To cały czas ma miejsce. Nic się nie zmieniło w tej kwestii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Krugerrand napisał(a):

proponuję wzywać panie zaraz po uzyskaniu pełnoletności na komisję nie wojskową, ale komisję rozrodczą.

To ma głęboki i bardzo logiczny sens, choć wiem, że by nie przeszło w tej porypanej cywilizacji.

Mężczyzna w wojsku jest do dyspozycji państwa i armii, i nic z tym nie może zrobić. Gdyby to przełożyć na język "walczących cipek", to mamy tu do czynienia z gwałtem - nic tu nie dzieje się za zgodą mężczyzny, wszystko odbywa się pod przymusem. 

Zatem albo zupełnie znosimy zasadniczą służbę, albo również kobiety pod nią podciągamy. Komisje rozrodcze to ciekawy pomysł, ale niestety niemożliwy do realizacji, bo przecież moje ciało, mój wybór - ale jeżeli jakiś młodziak nie chce być poddawany przymusowym marszom, strzelaniom i odmrażaniu dupy w okopie, to on jest pizda a nie chłop...

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko Ci co najgłośniej krzyczą super natchnione hasła "Bóg, honor, ojczyzna" mowa o politykach zazwyczaj pierwsi spieprzają z syfu. Ty i dla twojego kolegi Areczka okopy i hasła wzmacniające ducha walki :D. Dzieci politycznego ścierwa zazwyczaj siedzą dawno za granicą z resztą wiadomo wilki kontrolujące barany wiedzą z wyprzedzeniem o której zacznie się film pod tytułem " na zachodzie bez zmian". Zycie jest darem nie jesteś robakiem jak to Ci wmówili. Przypomnienie o plandemii jak to najbardziej o szczypawkach i innych krzyczeli Ci popierajacy zamordyzm tak i teraz. Moje ciało moja sprawa. Ja ginąć za polityczny syf ich majątki i zachodnie korporacje nie mam zamiaru. @niemlodyjoda wyjaśnił idealnie. Chcesz do woja marzy Ci się wojaczka nagrałeś się w call of duty  proszę bardzo idź ale innych zostaw w spokoju. Istotne, że szatańskim elitom zależy by jak nawięcej młodych przeorać zwłaszcza, że oni jeszcze nie do końca myślą i miedzy innymi hasła że za mundurem panny sznurem i inne bzdety działają co mnie bardzo smuci. Niestety jak będziesz mieć więcej szczęścia i urwie Ci nogi i na twarzy dojdzie kilka blizn to panna nie będzie chciała się z Tobą pieprzyć boś wojak i walczył rozpatrując to pod tym kątem. Prawa stwórcy są nadrzędne. Wolna wola. Nie jestem ich niewolnikiem chociaż wiadomo nadano mi numer pesel itp żyje w tym chorym szatańskim systemie ale nie poczuwam się do tego ni chu.... Zawsze masz wybór :) pamiętaj zanim wydasz wyrok bo ktoś Ci każe.

Cytat

@niemlodyjodaJeśli natomiast, o czym mowa w filmie wstawionym przez @Iceman84PL będzie gwarancja, że dzieci polityków i bogaczy pójdą na front pierwsze - przysięga ok. Dlaczego ok? Bo wtedy ani politycy ani finansowe grubasy nie będa chciały wywoływać wojen.

 

Kinga Duda na pierwszej linii, młody Tusk i Tuskowa razem, wspomagani przez wnuki WItek - piękna rzecz. No i Kulczykowie ochoczo ładujący haubice :D

Przecież wiadomo, że takie coś się nigdy nie wydarzy i nie będzie to miało miejsca. Chociaż bardzo bym tego chciał żeby nie było prawa tworzonego pod elity i dla reszty plebsu wg ich mniemania.Dziwnym przypadkiem w ustawie politycy, księża urzędasy są zwolnieni z obowiązku obrony ojczyzny PAMIETAJ O TYM JEDEN Z DRUGIM ZANIM WYTKNIESZ KOMUŚ TCHÓRZOSTWO. Dla nich rumuńska rakija oraz steki a dla reszty BHW i maszeruj albo giń.

Edytowane przez CzarnyR
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, niemlodyjoda napisał(a):

Tego chcecie broniić? Za to zdechnąć? Albo żyć bez ręki czy nogi z rentą 1000 zł do końca życia?

Tak się pozwolić zeszmacić, a potem ja czy inny facet ma za to płacić, utrzymywać taką witaminkę, cipkowe, darmowe badania piersi etc..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Śnieżnobiały napisał(a):

-Baby trzeba wyleczyć zmianą przepisów, odcięciem od szkodliwej kultury.

-Imigrantów, zakazem zatrudniania.

-Migających się przed wojskiem, zabraniem obywatelstwa.

To nigdy nie nastąpi. Dlatego ja nie rozumiem tych rozkmin i "historii alternatywnych", człowiek traci tylko na to swój bezcenny czas.

 

Przy okazji, co czeka każdego kto wpadnie na pomysł, by uciekać za granicę dopiero w trakcie wojny, a nie przed jej rozpoczęciem:

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zychu napisał(a):

ale jeżeli jakiś młodziak nie chce być poddawany przymusowym marszom, strzelaniom i odmrażaniu dupy w okopie, to on jest pizda a nie chłop...

Najzabawniejsze i jednocześnie najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że takich tekstów dopuszczają się osoby, którym pobyt w armii zupełnie nie grozi i najczęsciej są to kobiety. Tego typu teksty to typowe damskie umniejszanie mężczyznom i jednocześnie próba ich zdefiniowania poprzez, w tym wypadku, służbę wojskową. W ich mniemaniu "prawdziwy menszczyzna" to ten, który bez słowa sprzeciwu idzie odbębnić swoje w koszarach albo idzie na przeszkolenie, a następnie jego zakichanym obowiązkiem jest obrona ojczyzny, czyli w tym momencie zagrożonych pań.

 

Jednocześnie te same panie w przypadku konfliktu zbrojnego i najazdu na nasz kraj zapewne będą płakać jak kobiety na Ukrainie, że potrzeba otworzyć szlaki humanitarne, aby one wraz ze swoimi dziećmi mogły ucieć tam gdzie jest bezpiecznie. Jednocześnie zostawiając na niemal pewną śmierć swoich mężów, chłopów, braci, kolegów itd. Media oczywiście widzące tylko i wyłacznie problemy kobiece zrobią też swoje. Takie oto współczesne piekło kobiet.

 

Nie zapomianjmy, że podczas gdy ukraińscy mężczyźni zostali bronić kraju przed agresorem ich panie żyją sobie na koszt chociażby polskiego podatnika w Polsce i ani myślą wracać do siebie. Dość często znajdują sobie tu swoje nowe życie u boku jakiegoś miejscowego pana lub szukają dalej w zachodniej Europie. Jak już się znajdą w granicach Unii Europejskiej, to dużo łatwiej jest im dalej ruszać w świat jako "ofierze" konfliktu na Ukrainie.

 

Przy okazji warto przypomnieć o francuskich i belgijskich kobietach, które podczas II Wojny Światowej masowo oddwawały się niemieckim żołnierzom za lepsze życie podczas okupacji. Z takich związków we Francji podobno mogło się powić ok. 400tyś dzieci, a w sporo mniejszej Belgii ok. 30tyś. Taki oto kobiecy solipsyzm, czyli widzenie wszystkiego przez czubek własnego nosa.

 

Ich ciała to oczywiście ich sprawa, ale nasze męskie ciala to już nie jest nasza sprawa, ale często też i ich. Moja propozycja komisji rozrodczych dla kobiet w zamian za równouprawnioną służbę wojskową to swego rodzaju fantazja oczywiście niemożliwa do realizacji w kraju pantoflarzy jakim jest Polska. Ale pofantazjować zawsze można:D

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 4
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.