Skocz do zawartości

Proszę o pieniądze cz.2


Rekomendowane odpowiedzi

42 minutes ago, Brat Jan said:

Większość ludzi działających w necie z tego co widzę idzie w gadżety.

Większość też idzie w feminizm ;) ...

A mnie się podobał pomysł sygnetów. Coś, czego gdzie indziej nie dostaniesz. Prawdziwe złoto, srebro - jako prawdziwa lokata, czy "rezerwa ucieczkowa", i od razu ładnych parę zł na działalność Forum "w cenie". Tylko to mimo wszystko duża inwestycja początkowa - trzeba by porządnie przeliczyć; może też - zebrać zaliczkę z góry, bo "mowa tania, moneta droga".

Może też coś ewidentnie "macho" - noże z grawerem VF? Tu nie wiadomo, jaki byłby zbyt, ryzykowne - potencjalnie zbyt ryzykowne.

No i kolejne ryzyko - "Kobietopedia" po angielsku, w księgarni online (Amazon?) - tylko "kiedy pokazujesz się światu, świat spogląda na ciebie". Procesy zagraniczne... ech, nie ma oczywistych rozwiązań.

3 hours ago, zuckerfrei said:

Kochamy Cię Jurku Kotoński.

Jurek od pierwszego dnia miał wsparcie polityków, samorządowców, wolontariuszy, zwykłych ofiarodawców jak i SP, wojska, muzyków itd. Ludzie, zasoby, czas i pieniądze - w wielkiej obfitości.

Patrząc ilu ludzi Pan Marek uratował z tarapatów, niemal samodzielnie - trzeba to doceniać bardziej.

O ile to niemożliwe do policzenia, mam wrażenie że efektywność udzielania pomocy, liczona względem zasobów, czy liczby jej udzielających - mogłaby okazać się lepsza po stronie Forum.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zuckerfrei napisał(a):

@Brat Jan zaspany? To już jest. 

@Kespert paski, klamry do spodni. Oprócz sygnetów drobniejsza biżuteria, spinki do mankietów, może też coś dla pań.

Jak najbardziej wielojęzyczne wersje książek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marek Kotoński napisał(a):

A może po prostu napisać kolejną książkę? Jak dla pieniędzy, to może jakiś kosmiczny homo romans

Ja proponuję jakąś apokaliptyczną wizję, bo to teraz modne w mediach :) 

Coś w stylu Metro, roboczy tytuł: Szałas.. bo w Polsce to jeno w lesie się idzie schować, bo bunkrów nie styknie dla wielu xD

 

I np akcja toczy się w malowniczej miejscowości o nazwie: Uciekajka czy Oszczywilk (https://polskazachwyca.pl/top-10/smieszne-nazwy-miejscowosci-w-polsce-top-300/).

Na Polskę napada Homokomando, które zdobyło władzę na Białorusi i próbuje zdobyć państwo Nato xD

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński Dołożyłem drobną cegiełkę i zakupiłem u Ciebie w sklepie ostatnią już książkę, której mi brakowało tj. Brudna gra 2.  

 

Jednak inna rzecz mnie trochę niepokoi i napiszę to po porstu z mojej perspektywy, możesz wziąć pod uwagę jeśli Ci się przyda.

Doceniam to forum i cieszę się że trafiłem na nie w odmętach internetu, dużo ciekawej wiedzy, dużo potwierdzenia. Również ku przestrodze dla młodszych, bo dla mnie już było niestety za późno i popełniłem wiele błędów. Jednak obawiam się, że w ten sposób jaki obecnie jest finansowane, może nie przetrwać. Jesteś po prostu "za dobry". 

 

Do brzegu.

 

Chodzi o to, abyś nie musiał pisać takich postów jak ten, z prośbami o pieniądze. Część wiernych użytkowników wpłaci, część takich jak ja, nie znanych, bardziej anonimowych ale doceniających to forum.

I tu jest pies pogrzebany. Anonimowość. Uważam, że skoro ludzie przychodzą tu z problemami, to (sądzę że) często chcieli by być kompletnie anonimowi.  Może powinieneś zrobić dostęp płatny, może nie od razu tylko np. po napisaniu kilku postów, lub przeczytaniu kilku postów mogłby zacząć wyświetlać się komunikat o potencjalnej donacji.   Sam zakup dostępu również bym zanonimizował - może zakup kodu w sklepie, który potem podany na forum odblokowuje konto na np. 3 miesiące, 6 miesięcy, rok? Obecnie jest to powiązane,  nick na forum może być powiązany z imieniem i nazwiskiem a to może zniechęcać do szczerej wypowiedzi, przedstawienia problemu.  Może wpłata na portfel bitcoin, to było by idealne. Potem blik (nie trzeba przecież podawać prawdziwych danych). Kupuję kod, nie powiązany z niczym, i używam sobie na swoim koncie z moim nickiem i kod zostaje przypisany do nicka więc nie da się używać na innym nicku.

 

Uważam również, że powinieneś wprowadzić reklamy, nie nachalne, ale jakiś element reklamowy by nie zaszkodził. Może dogadać się z jakąś firmą produkującą coś dla mężczyzn? Coś, co możesz reklamować bez utraty renomy forum, dobry jakościowo produkt. Obawiam się że w dobie social mediów, yt, komórek, wiele wartościowych for niestety upada, a szkoda byłoby gdyby to upadło, bo  jest tu naprawdę sporo wartościwej treści.  Jednak nie możesz liczyć wyłącznie na dobre serduszko użytkowników, bo jest ich garstka. Trzeba trochę zmobilizować ludzi do płacenia i czynnej aktywności. Przez te parę groszy naprawdę nikomu nie ubędzie, więcej traci się w jeden wieczór, a tu można się przysłużyć i wcale nie trzeba ogromnych pieniędzy. W kupie siła Panowie :)   

PS. Zdrowych, Wesołych dla wszytskich Braci :)

 

Edytowane przez urwis_z_doliny_mlynow
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, urwis_z_doliny_mlynow napisał(a):

oże dogadać się z jakąś firmą produkującą coś dla mężczyzn? Coś, co możesz reklamować bez utraty renomy forum, dobry jakościowo produkt.

Jakieś latarki, sprzęt survival itd.. aż się na myśl ciśnie jakiś portal typu militaria.pl :D 

Testowanie sprzętów, recenzje :D a i grosik by wpadł + można by pod to podpiąć jeszcze portal plusujemy.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Quo Vadis? napisał(a):

Jakieś latarki, sprzęt survival itd.. aż się na myśl ciśnie jakiś portal typu militaria.pl :D 

Testowanie sprzętów, recenzje :D

 

To by było spełnienie marzeń Marka gdyby na krótkich filmikach testował gadżety, które kocha🙂

Było by to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Brat Jan said:

paski, klamry do spodni. Oprócz sygnetów drobniejsza biżuteria, spinki do mankietów

Paski i klamry - w mej opinii za niska marża. Może się nie stykać finansowo.

Spinki - kiedy ostatnio widziałeś kogoś w spinkach? ;) Nie, raczej coś co można traktować jak "żelazny zapas ucieczkowy", miałoby w tej chwili zbyt. Wkładka do portfela/dokumentów (mikrosztabka w obudowie karty kredytowej + logo VF), zawieszka do kluczy; coś co "masz na sobie" i nie musisz po to wracać.

 

@zuckerfrei ciekawe czy drukowanie papieru toaletowego (na przykład, z napisami "kartka dla EX" itd.), byłoby w jakikolwiek sposób nielegalne...

 

1 hour ago, urwis_z_doliny_mlynow said:

Obecnie jest to powiązane,  nick na forum może być powiązany z imieniem i nazwiskiem

Podpowiem - po to masz podany numer konta, by nikt i nic nie było w stanie powiązać imiennej wpłaty, z nickiem na Forum, o ile sam nie podasz nicka w tytule przelewu (oczywiście jeśli nie użyłeś do rejestracji emaila imię[email protected]).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, urwis_z_doliny_mlynow napisał(a):

Może dogadać się z jakąś firmą produkującą coś dla mężczyzn?

 

Niekoniecznie firmy. Są mentorzy, prawnicy którzy chętnie zamieściliby swoje wpisy odpłatnie.

Inaczej muszą się kryć pod nickiem.. :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zuckerfrei napisał(a):

 

@urwis_z_doliny_mlynow widać, że świeżak. 

Po czym? ;) Co tak razi? 

 

 

@Kespert chodziło mi o to, że aby aktywować dostęp do forum to przecież trzeba przelać kasę na konto i podać nicka. Tak więc mamy powiązanie - jest przelew z imieniem i nazwiskiem plus nick, którego dotyczy. Chyba, że się mylę w tej kwestii (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2024 o 19:26, Brat Jan napisał(a):

 

Większość ludzi działających w necie z tego co widzę idzie w gadżety.

Koszulki, kubki... itp promujące forumowe idee, działalność, forum.

Projekty graficzne myślę Bracia ogarnęliby gratisowo??

https://braciasamcy.cupsell.pl/k/all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo youtubowych nauczycieli ma Discorda  (np. gitarowy Bazok) i płatne opcje uczestniczenia (Patronite / Patreon). Alexander Grace ma wersje filmów tylko dla Patreonowiczów. 
Opcji jest sporo w tych czasach, choć może nie wiem jak to wygląda jak się komuś depnie na odcisk i które zostają cenzurowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2024 o 11:59, Quo Vadis? napisał(a):

Jakieś latarki, sprzęt survival itd.. aż się na myśl ciśnie jakiś portal typu militaria.pl :D 

Testowanie sprzętów, recenzje :D a i grosik by wpadł + można by pod to podpiąć jeszcze portal plusujemy.

Dokładnie, jakieś noże, latarki, multitoole, saperki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2024 o 12:18, Iceman84PL napisał(a):

To by było spełnienie marzeń Marka gdyby na krótkich filmikach testował gadżety, które kocha🙂

Takich kanałów jest przecież mnóstwo. Chociażby Bushcraftowy/Mikroprzygody z polskich i bardziej znanych.

@Optimus Prime BNT to coś znacznie więcej - tam caly lifestyle za tym idzie, który sam w sobie jest dość pomysłowy i oryginalny.

Edytowane przez t0rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.