Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Z mojej strony wstępnie w maju @maggienovak. Oczywiście jeśli chodzi o zlot w Polsce.  Gdzie dokładnie - jest to jeszcze zbyt odległy termin dla mnie by móc określić. ;) Śledźcie na bieżąco. ;) Na pewno w swoim czasie dam znać. 

 

Osoby które są w UK dawajcie znać - można coś wykminić też na wyspie (np Londyn). ;)  

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, ludzie, ludziska! 

Prawdopodobnie pod koniec maja byłabym w Polsce. Jakiś 18-ty na tydzień, może ciut dłużej... Znalazłoby się czas na jakiś zlot. Więc jak coś to się nastawiajcie, zastanawiajcie, whatever. :D 

Co do miejsca....

Jako, że będzie już ciepło, można by było pomyśleć o czymś plenerowym... jakiś grill, piknik, ognicho... Jak znacie jakieś ciekawe miejsca do dajcie znać (może to być typowo plener, przeznaczony na grille i ogniska, ewentualnie jakieś pensjonaty w przystępnej cenie)

Obstawiałabym raczej południe polski, ewentualnie centralną część. Chodzi mi wyjatkowo intensywnie po głowie Zakrzówek w Krakowie, @Ancalagon Tobie by się ten pomysł z pewnością spodobał :P  

A jak macie inne pomysły, walcie śmiało. Coś się wybierze ;) 

@Byłybiałyrycerz Wspominałeś, że mógłbyś udostępnić miejscówkę na większy zlot...? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Hippie napisał:

Jako, że będzie już ciepło, można by było pomyśleć o czymś plenerowym... jakiś grill, piknik, ognicho... Jak znacie jakieś ciekawe miejsca do dajcie znać (może to być typowo plener, przeznaczony na grille i ogniska, ewentualnie jakieś pensjonaty w przystępnej cenie)

Obstawiałabym raczej południe polski, ewentualnie centralną część. Chodzi mi wyjatkowo intensywnie po głowie Zakrzówek w Krakowie, @Ancalagon Tobie by się ten pomysł z pewnością spodobał :P  

A jak macie inne pomysły, walcie śmiało. Coś się wybierze ;) 

@Byłybiałyrycerz Wspominałeś, że mógłbyś udostępnić miejscówkę na większy zlot...? 

 

Wszystko kwestia czy planujemy jednodniowy zlot czy kilkudniowy, niskobudżetowo czy coś ciekawego wynająć. U mnie można za friko, grilla jest gdzie zrobić, jak się rozpada to jest się gdzie schować. 2 pokoje / kuchnia / toaleta, dwa łóżka są to 4 lekko mogą spać, kilometr obok jest zalew i tam są dwa motele po 50zł, to reszta mogłaby tam nocować.

Mogę zapytać się znajomego jakby nas policzył gdyby jakaś grupa była, bo ma agroturystykę ala ranczo i może tam byłoby ciekawiej. Mam też znajomego co ma domki wypoczynkowe w Skorzęcinie, jest tam jezioro czyste i z tego co słyszałem to kurort się zrobił jakby się nad morzem było, tylko rezerwacje trzeba robić szybko bo tam tłumy się zjeżdżają w okresie wakacyjnym.

Wszystko kwestia ilości osób / wygody / przeznaczenia kasy, mogę się zorientować jak wychodzą cenowo te opcje nad jeziorem i wtedy będziemy myśleć co komu bardziej pasuje. U mnie obok też jest zalew i las, jednak od kilku lat robią zakazy kąpieli przez sinice ;).

Edytowane przez Byłybiałyrycerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Byłybiałyrycerz Brzmi bajerancko! 

Ja bym wstępnie obstawiała girlla z możliwością noclegu (1 noc... chociaż jak tam tyle atrakcji, można by było sobie nad zalewem posiedzieć, poopalać się etc. to może i 2 dni :rolleyes:). Każdy by przyniósł prowiant, swoje picie i było by ok. :) 50 zł za nocleg myślę, że jeszcze bez problemu przejdzie. 

Jak wygląda tam u Ciebie sprawa z komunikacją? Daleko od cywilizacji, pociągów, jakieś połączenie busem do centrum miasta?

@Tomko Czemu ssie? Jak dla mnie to bardzo klimatyczne miejsce, ale lepiej tam nie przesadzać z alkoholem, bo jeden niewłaściwy ruch i można zlecieć po skałkach i się srogo poharatać  :P 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie Wpisz sobie w google Szałe, jest pętla autobusowa 5min drogi od działki, dojedziesz wszędzie, tylko wiadomo autobusy kursują raz na godzinę bo to pozamiejski jest. w Kaliszu masz dworzec pks/pkp, obok od razu przystanek autobusowy, którym dojedziesz do mnie na działkę. Dwa sklepy 5min drogi dobrze zaopatrzone i do późna otwarte.

11 minut temu, Hippie napisał:

@Byłybiałyrycerz

ale lepiej tam nie przesadzać z alkoholem

U mnie z tym nie ma problemu, jest jedna sąsiadka z którą nie ma problemów, a tak to odgrodzeni jesteśmy tujami.

@maggienovak hmm :ph34r::ph34r:

Edytowane przez Byłybiałyrycerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Byłybiałyrycerz Patrzę na połączenia PKS i PKP ze swoich okolic do Kalisza... i nic nie znajduję. Przeszukałam parę dobrych stron i nic... Nic nie ma ani z Katowic, ani z Sosnowca, nawet z Krakowa - 0 wyszukiwań. No ej... o co chodzi. Tzn inaczej... Pociągi są... ale z przynajmniej jedną przesiadką...a  w takie coś raczej bawić się nie chcę. :P

Jedyne co to blabla car miał jakieś opcje... 

Jak masz jakąś dobrą stronę i są połączenia z każdego zakątka polski do Kalisza - to zarzuć, proszę. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Ano to chyba ma związek coś z kobiecą intuicją czy jakoś tak... Akysz Ty moco nieczysta! Ale w sumie... coś wspominałeś, że koło poznania też jakieś fajne jeziorka macie? Mówiłeś to w Grudniu jako propozycja wcześniejszego zlotu...:rolleyes: Na Maj jednak jak znalazł. Po za tym w sumie fajnie by było zwiedzić Poznań...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie 

Nie no Poznań jest nie daleko Kalisza dlatego o tym wspomniałem.

 

W mojej ocenie Poznań jako taki jest brzydki jak cholera i szczerze mówiąc rzadko się do niego zapuszczam, natomiast pięknie się robi na obrzeżach.

 

A co do jezior, owszem jest kilka nie daleko mnie, wyremontowali plażę i świetnie sie prezentuję.

 

Generalnie świetny pomysł ma @Byłybiałyrycerz na zlot, ewentualnie można zrobić znów na dole. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę opcji w głowie. Opcja @Byłybiałyrycerz jest super. Mnie dalej chodzi po głowie Kraków. Katowice... szkoda mi Maja i ładnej pogody na siedzenie w pubie. W Kato nie ma nic ciekawego. Jak już to bardziej Dąbrowa Górnicza - o tam, bym mogła zrobić grilla na Pogorii, ale szczerze? Chciałabym pozwiedzać trochę Polski, a nie na swoich włościach tylko...  Myślę też o Wrocławiu - nigdy tam nie byłam. Poznań też chciałam zawsze zwiedzić, bardzo podoba mi się tam ryneczek!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.