Skocz do zawartości

PiS i ich miłość do Ukraińców.


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, michau napisał:

 

@HodowcaKrokodyli

Świat nie jest ani czarno-biały, ani nie jest sterowany przez klingońsko-żydowsko-masoński konglomerat.

Tylko problem w tym, że autentycznie istnieją różne niezdrowe ideologie, w tym także ideologie ogólnoświatowe, jak ogólnoświatowa lewacka ideologia dekonstrukcji zachodniej cywilizacji. A to, że brzmi to jak obłąkanie nie zmienia faktu, że jest to coś realnego - tak samo, jak realnymi ideologiami był/jest nazizm czy komunizm. Zresztą lewactwo to w dużej mierze ideologia spokrewniona z komunizmem.

 

Cytat

Ukraińcy to nie tylko banderowcy, Litwini to nie tylko szowiniści

A czy ktoś napisał, że "tylko"?

 

Natomiast niestety jest faktem, że te prądy są wśród tych narodów silnie zauważalne . Bo obecnie kult Bandery, OUN i UPA jest oficjalną, państwową polityką historyczną Ukrainy. A litewski szowinizm i utrudnianie życia polskiej mniejszości jest obecny w polityce Republiki Litewskiej od samego początku jej istnienia.

 

Cytat

To Rosja jest realnym zagrożeniem, a nie Litwa czy Ukraina, które nawet wspólnie z Łotwą, Estonią i Białorusią nie dałyby Polsce rady. To, że dzisiaj zajmuje się konfliktami na drobną skalę, nie uprawnia nas do lekceważenia jej siły. Czy ktoś w 2013 roku sądził, że Putin wykorzysta Euromajdan do zajęcia Krymu, Ługańska i Doniecka? Putin jest pomysłowy, nieprzewidywalny i niebezpieczny.

Aby nie widzieć zagrożenia rosyjskiego, należy być naiwnym.

A czy ktoś mówi, że zagrożenia rosyjskiego nie ma?

 

Natomiast to, że zagrożenie realne jest w jakimś stopniu realne, nie zmienia faktu, że mamy w Polsce ideologię giedroyciowską, która podchodzi do tego irracjonalnie i obsesyjnie. Jedno nie wyklucza drugiego - podobnie na poziomie jednostki dany człowiek może mieć obsesję, sfiksowanie na punkcie takiego zagrożenia, które jest realne, ale on podchodzi do niego w znerwicowany, obłąkany sposób. Np. są katastrofy lotnicze, jest to coś realnego - ale mimo tej realności są też ludzie, którzy mają irracjonalny, chorobliwy strach przed lataniem.

 

W Polsce wśród elit post-solidarnościowych (PIS, PO) jest bardzo dużo traumy anty-rosyjskiej wywołanej okresem zakamuflowanej okupacji, czyli okresem PRL i bardzo duża popularność obsesyjnie anty-rosyjskiej ideologii giedroyciowskiej. Ja w tym kontekście nie krytykuję samej anty-rosyjskości - ja krytykuję to, że ta konkretna anty-rosyjskość jest obsesyjna.

 

Ideologia giedroyciowska to jest duży problem, z którego wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, nawet nie zauważa tej ideologii, bo jest jej tak dużo (szczególnie w postaci propagandy w mediach), że jest to mainstream, który wydaje się ludziom być czymś "normalnym". Taką mamy właśnie w naszym kraju patologię - duża część społeczeństwa nie wie, że w tematach "wschodnich" to co słyszą w mediach to propaganda określonej ideologii, a nie coś nastawionego na obiektywność.

 

Ja wiem, że może być Tobie czy innym ludziom trudno to zaakceptować, ale jeżeli mieszkasz w Polsce, masz kontakt z polską prasą, to jesteś od lat indoktrynowany propagandą pro-ukraińską i  anty-rosyjską, której najprawdopodobniej nie zauważasz, albo przynajmniej nie w pełni. A to co wydaje Ci się, że wiesz na te tematy, jest najprawdopodobniej zafałszowane w kierunku anty-rosyjskim (umiarkowanie) i pro-ukraińskim (mocno).

 

O tym, że polska prasa to tuba propagandowa pro-ukraińska/anty-rosyjska, trudno usłyszeć w mediach mainstreamowych, ale jeden dziennikarzy trochę o tym powiedział:

 

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/na-tej-wojnie-klamia-wszyscy/yvdxjy2

 

" Jest dla mnie szokujące, że są tacy polscy dziennikarze, którzy założyli mundury wojskowe armii ukraińskiej. To jest przecież złamanie podstawowej zasady neutralności. Wielu naszych dziennikarzy poczuło się aktywistami. My wszyscy mieliśmy ten aktywistyczny pierwiastek na początku. Niektórym udało się go pozbyć, ale inni dalej radośnie biegają w mundurach i udają dziennikarzy."

 

" Niedawno byłem świadkiem wydarzenia, jak w strefie frontowej polski dziennikarz w mundurze ukraińskiej armii blokował dostęp do informacji kanadyjskim dziennikarzom. Potem wyrzucał ukraińskim żołnierzom, że nie kontrolują należycie prasy."   (niezłe, nie?)

 

"Polscy dziennikarze-aktywiści usprawiedliwiają się, mówiąc: "My przecież stoimy po dobrej stronie konfliktu".

Ja nie mam problemu z tym, że oni ustawiają się po stronie Ukrainy. Ale w takim wypadku, niech uczciwie przyznają, że są aktywistami. Bo dziennikarz jest kimś zupełnie innym."

 

" Na szczęście, nasze agencje nie biorą informacji od separatystów, którzy zmyślają na potęgę, ale już od ukraińskiej armii tak, a przecież ona też kłamie."  (tak, spora część informacji w polskich mediach na temat tej wojny to propaganda ukraińska)

 

To jest odnośnie wojny w Donbasie, ale mamy też w polskich mediach propagandę pro-ukraińską zakłamującą, ukrywającą przed polskim społeczeństwem takie kwestie, jak kult OUN/UPA na terenie III RP.

 

 

 

Edytowane przez HodowcaKrokodyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cała miłość do naszego arcywroga - Ukrainy jest żałosna i nie na miejscu.
Politycznie jest to nasz największy wróg.
Oczywiście cywilów nie mieszam w politykę, więc sama imigracja mi aż tak nie przeszkadza.
Choć faktem jest, że swego czasu zabierali pracę i co najgorsze obniżali stawki... może teraz się coś zmieniło.

Natomiast ta polityka lizodupstwa proukraińskiego jest kompletnie oderwana od rzeczywistości i troski o Polskę.
Polska powinna być N E U T R A L N A.
W kwestii imigrantów jak wyżej wspomniałem niech sobie przyjeżdżają do nas, a co.
Nawet niech Rosjanie, Litwini przyjeżdżają. Człowiek to człowiek :) 
Tylko muszą przestrzegać naszych zasad, obyczaje i przede wszystkim wykazać szacunek za to, że zostali przyjęci w gości, a już szczególnie Ukraińcy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Les napisał:

Teorie spiskowe mają to do siebie, że najczęściej okazują się być prawdą.

Gadam z kumplem ostatnio i mówię do niego;

 

-Wiesz stary że w Polsce jest ze dwa miliony Ukraińców a wielu z nich popiera Bandere i UPA? w dodatku organizują sobie marsze na kresach z hasłami ''Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi''?

 

A kumpel na to; a pierdolisz, to jakieś teorie spiskowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, The Motha said:

To moja wrzutka, Putina w to nie mieszaj :) podparta faktami stary, a Ty ewidentnie masz problem z zaakceptowaniem ich.

Poparta faktami medialnymi spreparowanymi w Peterburku ;D.  Albo prowokacjami, jak te demonstracje antypolskie na Ukrainie, co się okazały przebierancami z Rosji. Byłbym ostrożny z tymi zródłami, zasadniczo to nie ma prawdziwych informacji w mediach. Po obu stronach.

Geopolityka to jeden wielki zakulisowy miszmasz. To nie tak że ci sa zli a ci dobrzy, i darcie mordy na forach.

 

@trop, takich filmików to moge ci zaraz nakrecić 10, z muslimami, polskimi nacjonalistami, ukrainskimi i wegierskimi.

Edytowane przez Les
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Les said:

Teorie spiskowe mają to do siebie, że najczęściej okazują się być prawdą.

Skoro to wiesz, powinieneś też wiedzieć, że ukrów sciągają tak na siłę do Polski po coś. Ta "teoria spiskowa" też jest prawdą. A efekty tego zobaczymy już niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, AR2DI2 said:

Skoro to wiesz, powinieneś też wiedzieć, że ukrów sciągają tak na siłę do Polski po coś. Ta "teoria spiskowa" też jest prawdą. A efekty tego zobaczymy już niebawem.

Nie słyszalem żadnych teorii spiskowych o Ukraińcach w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Les napisał:

takich filmików to moge ci zaraz nakrecić 10, z muslimami, polskimi nacjonalistami, ukrainskimi i wegierskimi.

Ten film był tylko jako podgląd.Popytaj starszych ludzi kto to są ukraińcy i jacy są.

 

Często uczestniczę w różnego rodzaju spotkaniach kombatanckich z racji mojej pasji historycznej i eksploratorskiej.Idż na jedno z nich.Popytaj ludzi co o nich sądzą i co robili nie tylko na Wołyniu.

A jednej opowieści pewnego żołnierza AK nie zapomnę nigdy.

 

Wkroczyli po południu na odsiecz mordowanej wsi i znależli trójke polskich dzieci przybitych do drzewa,a raczej naokoło drzewa z rozprutymi brzuszkami.Znam kilkadziesiąt takich historii od świadków.Niestety,wielu już nie żyje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, trop said:

Ten film był tylko jako podgląd.

A Twoi dziadkowie gotowali w wódce młodego szlachcica za Rabacji galicyjskiej ? Albo ich dziadkowie? Bo nie wiem kogo sie bac bardziej.

 

A jak o amerykanach gadacie, to zawsze napomknijcie, że Murzynów wieszali.

Edytowane przez Les
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Les said:

Nie słyszalem żadnych teorii spiskowych o Ukraińcach w Polsce.

To że Ty nie słysząłeś, nie oznacza jeszcze niczego. Zainteresuj się tematem, poszukaj w różnych źródłach. Ja ze swojej strony podpowiem, że zacznij od tego, dlaczego tylko Polska ma otwarte drzwi dla ukrów. Jedyna z całej Unii. Po coś to jest, nie?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, AR2DI2 said:

To że Ty nie słysząłeś, nie oznacza jeszcze niczego. Zainteresuj się tematem, poszukaj w różnych źródłach. Ja ze swojej strony podpowiem, że zacznij od tego, dlaczego tylko Polska ma otwarte drzwi dla ukrów. Jedyna z całej Unii. Po coś to jest, nie?
 

Czytałem dziś, że 40 procent z nich chce wyjechać do Niemiec. Bo w Pl słabo płacą i mieszkaja po kilku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Les said:

Czytałem dziś, że 40 procent z nich chce wyjechać do Niemiec. Bo w Pl słabo płacą i mieszkaja po kilku.

Ja chcę mieć bilet na prom kosmiczny, ale na razie ma na Ryanair. Zamiary na możliwości. To ze oni coś chcą, nie znaczy że ktoś im da. Jakoś Niemcy nie otwierają dla nich granicy, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, AR2DI2 said:

Ja chcę mieć bilet na prom kosmiczny, ale na razie ma na Ryanair. Zamiary na możliwości. To ze oni coś chcą, nie znaczy że ktoś im da. Jakoś Niemcy nie otwierają dla nich granicy, nie?

Wiem z dobrych zródeł że jada tam pracować na czarno, podobnie do innych krajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AR2DI2 przestań! przecież jak na dłoni widać jakie myślenie jest sprzymierzeńcem @Les :) wszystko to co złe na Ukraińców to teorie spiskowe, ale co jest charakterystyczne w takich osobach, to uczepią się jednego argumentu i traktują go jako przeciwwagę w dyskusji, to o Rabacji, w dodatku mają jakoś manie antyputinowską, każdy kto piszę ze o Ukraińcach, jest albo ruskim trollem, agentem czy pożytecznym idiotą ?‍♂️

 

 

Nikt nie kwestionuje tego że to była rzez, odnośnie Rabacji, już o tym wspomniałem,ale Ty nadal kwestionujesz że Ukraińcy w Polsce są po ''coś'' :)

Więc rozmawia się z Tobą tak samo jak rozmawiałem z pewnym angielskim lewakiem, który próbował bronić piaskowych czarodziei którzy raz za razem mordowali kogoś na Wyspach :)

 

13 minut temu, Les napisał:

Nie słyszalem żadnych teorii spiskowych o Ukraińcach w Polsce.

Obrałeś jeden kierunek myślenia i nie dopuszczasz argumentów które mógłby by go kwestionować :) co tylko świadczy że masz strasznie ''słaby wzrok'' :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Les napisał:

A Twoi dziadkowie gotowali w wódce młodego szlachcica za Rabacji galicyjskiej ?

Nie.Moi ŚP. dziadkowie walczyli w oddziale partyzanckim.Jeden był przedwojennym oficerem WP a drugi służył u jednego z najbardziej odważnych dowódców partyzanckich i był w obsłudze CKM.Dużo mi opowiadał jak żył.On mi "wszczepił" miłość do historii.Pamiętam też jak mówił że kilkakrotnie brali w walce grupki róznych ukranićów do niewoli i za swoje zbrodnie w szczególności za pacyfikacje naszych wsi, nie dożywali nawet do rana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, The Motha said:

po ''coś'' :)

Po co? Powiedz, bo naprawdę nie słyszałem tego.

Piszę o rabacji bo to dziwne jak potomek kolesia co polskiego szlachcica w wodce gotował oburza się jak to dziadkowie pewnych Ukraińców robili podobnie.

 

@AR2DI2tyle to ja też wiem.

 

@tropno ale jak masz chłopskie pochodzenie to na pewno Twoi przodkowie rezali polskich uczniów pod Gdowem, na pewno. Tak jak na pewno każdy dziadek Ukrainca co tu robi rezał Polaków.

Edytowane przez Les
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Les napisał:

Piszę o rabacji bo to dziwne jak potomek kolesia co polskiego szlachcica w wodce gotował

Ja i moja rodzina nie jesteśmy potomkami chłopów, więc Twoja wnioski można traktować tak jak porannego stolca.

 

2 minuty temu, Les napisał:

oburza się jak to dziadkowie pewnych Ukraińców robili podobnie. 

Chodzi o motywy, a motywy na Ukrainie są nadal takie same jak 100 lat temu chłopie, a z tego co mi wiadomo nikt narazie z Polaków drugiego Polaka w wódce nie gotuje ;> rozumiesz aluzje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Les said:

Po co? Powiedz, bo naprawdę nie słyszałem tego.

Piszę o rabacji bo to dziwne jak potomek kolesia co polskiego szlachcica w wodce gotował oburza się jak to dziadkowie pewnych Ukraińców robili podobnie.

Wiedzę trzeba zdobywać samemu, wtedy się ją docenia. Kiedy ktoś ci powie coś od razu, prosto i za darmo, to najpierw zaczniesz rżeć, bo taka wiedza bez wprowadzenia jest dla ignoranta śmieszna. Później i tak to olejesz, bo dostałes za darmo. Poza tym było o tym już pisane w tym wątku. Widać, że się nie interesujesz wiedzą, a tylko politpoprawnymi sloganami, które uznajesz za prawdę. Nie na sensu więc komuś takiemu dawać nic na tacy.

Widziałem, że tam w którymś wpisie bełkotałeś cos po ukraińsku, więc wnoszę po tym, że twoja miłośc do ukrów ma jakies podparcie, bądź to w kontaktach z nimi, bądź gdzieś zrobiłes jakąś filologię wschodnią.

Mam za ścianą domu kumpelę z Polski, która ma magistra ukrainistyki. Zgadnij czy jest za ściaganiem ukrów do Polski? Żona mojego kuzyna jest doktorem ukrainistyki na uniwerystecie (zbieg okoliczności, że kumpelę poznałem teraz, a okazało się moja kuzynka była jej wykładowcą) zgadnij czy profesor ukrainistyki jest za ściaganiem ukrów do Polski? 

Mam w pracy 3 ukraińców. W tym ochajtanego tutaj 10 lat temu z Angielką. Zgadnij czy ona jest za ściaganiem ukrów do WB?

Pozostałych dwóch jest tutaj na lewych papierach. Wiesz co mówią o języku polskim? Że to zapożyczony język z...ukraińskiego. A Polska w większości była kiedyś ukrainą. 

I teraz sobie dodaj to słodkie politpoprawne pierdolenie zakochanych głupoli w ukrainie i ukraińcach, do tego co ukry myślą. A jest ich w Polsce ponad dwa miliony....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.