Skocz do zawartości

Ukraińcy w panice przed mobilizacją i wysłaniem na front


Rekomendowane odpowiedzi

20 minutes ago, Kiroviets said:

Puszysz się tutaj jak niewiadomo kto, wyjeżdżasz z brakiem argumentów

 

To przedstaw argumenty i podeprzyj je faktami. Proste.

 

21 minutes ago, Kiroviets said:

Oni jakoś nie zaciskają pasa- wystarczy spojrzeć na ich fury, przejść się po klubach, restauracjach na starówkach w największych polskich miastach.

 

Do czasu wojny tych aut tu nie było.

Gorzej, może nie wiesz ale część wzrostu cen mieszkań była spowodowana przez napływ ukraińskich kupców, czyli wzrost popytu, w czasie wojny właśnie. To nie są co sami Ukraińcy, który tu pracują i pracowali przed wojną. Tych, którzy sypie tu zjechali w czasie wojny, sam bym wysłał, z wilczym biletem na wschodnią granicę. To są właśnie ludzie którzy ciągną z wojny profity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jan III Wspaniały napisał(a):

czym Ty w ogóle piszesz? Jesteś pijany?

 

Możesz jaśniej?

 

 

9 godzin temu, wrotycz napisał(a):

może nie wiesz

Wiadomix 😅😅😅

 

9 godzin temu, wrotycz napisał(a):

Tych, którzy sypie tu zjechali w czasie wojny, sam bym wysłał, z wilczym biletem na wschodnią granicę. To są właśnie ludzie którzy ciągną z wojny profity.

W końcu coś sensownego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jan III Wspaniały napisał(a):

Ja znam wielu ludzi z Ukrainy, którzy mają absolutnie pozytywny stosunek do nas. Nawet dzisiaj rozmawiałem z jednym, który powiedział, że jeśli tylko będzie taka możliwość to wyrabia PL paszport.
 

 

Tylko, że te pozytywy płyną od ludzi ze wschodu Ukrainy i zobacz ilu ich przyjechało do PL?

Naprawdę niewielu, może kilka tysięcy.

 

Cała reszta, która uciekła lub dalej ucieka przed wojną to zachodni Ukraińcy czyli ci, którzy mają przeprany łeb

propagandą i kultem banderyzmu. 

 

Wtedy nie dziw, że @Kiroviets ma swoje przemyślenia i odczucia do nacji, która skrycie nas nienawidzi.

Dlaczego? bo nigdy nas nie przeprosili i nie zadość uczynili, nie odcięli się od od zbrodniczej ideologii.

Ba próbują narzucić swoją rację, retorykę czy uczyć nas innej historii i przypisywać Polakom, że to oni do

wszystkiego doprowadzili.

 

Nie pozwalają nawet na ekshumacje czy godne upamiętnienie ofiar.

O bardzo złym traktowaniu czy prześladowaniu Polaków na Ukrainie nie wspominając? 

Zapytaj kresowiaków, tych co tam jeszcze żyją to prawdę Ci powiedzą.

 

Pamiętam przy tych pierwszych przyjazdach był sławny filmik Ukrainki, której było naprawdę wstyd za to co robią

Ukraińcy zachodni w Polsce, gdzie zdemolowali punkt pomocy humanitarnej, dziwne akcje w Przemyślu z przemarszami

i propagowaniem ideologii banderlandu, ataki na Polaków, którzy udzielili im pomocy.

 

Taka to była wdzięczność, tylko w ostatnim roku Ukraińcy w Polsce dokonali 37 tyś. przestępstw i dopiero przy zmienionej

narracji zaczynają być karani i przedstawiani do publicznej wiadomości.

 

Przypomnę dwa lata temu jeden z żołnierzy Ukraińskich miał rozwiązanie problemu z niepokornymi Ukraińcami w Polsce.

Więc problem z nimi był od początku tego konfliktu. Jednak wszyscy umywali ręce bo nie dobra jest o tym wspominać,

przecież oni tacy biedni.

 

 

 

 

Każdy patrzy z innego punktu widzenia, osobiście znam niewielu Ukraińców, którzy by z Polakami się asymilowali.

Większość tworzy zamknięte grupy, nie uczą się języka polskiego, są roszczeniowi, bezczelni, głośni, wulgarni czy agresywni.

 

I to co napisał @Kiroviets rozumiem bo są to naturalne emocje człowieka przejętego tym co się wyprawia w PL i jak

zachowują się Ukraińcy.

 

 

  • Like 7
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iceman84PL dzięki za głos rozsądku, po już serio powątpiewam...

7 minut temu, Iceman84PL napisał(a):

emocje człowieka przejętego tym co się wyprawia w PL i jak

zachowują się Ukraińcy.

 

 

To nie są emocje , tylko wbrew temu co zarzuca @wrotycz- fakty. Nie będę się przecież bawił w szukanie danych.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wrotycz napisał(a):

Otóż, większość nie jest tą "dziczą", i nie ma nawet zamiaru nią być.

Wokół mnie mieszka ich sporo, w lokalnych zakładach pracuje ich sporo, z paroma rozmawiałem, i nie mam takiego o nich zdania.

Tak samo jak wspierałem Rosjan, którzy wykazali się refleksem i uciekli na początku wojny, tak wspieram tych, którzy mają trochę rozumu i uczciwości żeby pracować na swoje utrzymanie, a nie pasożytować na mnie.

 

Widzisz, ale przedstawiasz sytuację ze swojego podwórka i nie masz pojęcia co się wyrabia w dużych miastach jak

Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań.

 

Tam Ukraińców po setki tysięcy gdzie nie wszyscy są pozytywnie nastawieni czy chętni do współpracy, tworzenia

przyjaznego środowiska.

 

Ja też znam paru normalnych jednak dalej nie zmieniam zdania co do tego narodu.

 

PS. Zanim zaczniesz zwracać uwagę na błędy innemu użytkownikowi to wpierw popatrz na siebie😏

 

PS2. Zauważyłem, że masz napastliwy stosunek do wypowiedzi użytkowników i na przyszłość mniej 

inwazyjnie podchodź do postów, bez spiny, utarczek czy przyczepek.

 

Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie bez względu czy komuś się to podoba czy też nie🙂

 

 

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bonzo napisał(a):

w zamian za dezercję otrzyma od państwa nagrodę w postaci 100% gwarancji zachowania życia, zwłaszcza jeśli zostałby schwytany i osadzony w więzieniu.

W czasie wojny to więźniowie przy braku rezerw pierwsi przymusowo zostaną wysłani na front.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Iceman84PL napisał(a):

Tam Ukraińców po setki tysięcy gdzie nie wszyscy są pozytywnie nastawieni czy chętni do współpracy, tworzenia

przyjaznego środowisk

Całe życie mam problem, żeby normalnego Polaka, rodaka poznać, który zachowuje się jako tako, a tutaj mówią, że Ukraińcy przyjaźni, super wszystko, elegancko. Jasne. Już to widzę, jak to pięknie skaczemy razem do tańca 😆 To tak na marginesie, bo czasami czytam i nie dowierzam. Pół życia spędziłem na budowaniu różnych relacji z ludźmi i nienawiść, zdrady, wszystko na porządku dziennym, a tutaj takie zaufanie do całkowicie obcej nacji. Czy to pisanie po to, żeby potwierdzić w sobie pewne tezy, czy to rzeczywistość, a może mamy takich wspaniałych sąsiadów, nie mam pojęcia, ale tym bardziej rośnie we mnie sceptyk. Największe scamy reklamuje się wiecznym wzrostem, wykresami do nieba, uśmiechniętymi ludźmi w biurach i tak dalej. Chyba nie muszę reszty tłumaczyć. Polacy zdaje się mają specyficzną cechę, że wszystko, co obce traktują od razu lepiej od swojego, jakby w standardzie.

Edytowane przez mac
  • Like 8
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kiroviets napisał(a):

Możesz jaśniej?


Właśnie Ciebie o to poprosiłem, bo <nic osobistego> pisałeś jakieś półzdania i błądziłeś myślami, że w zasadzie nie można zrozumieć o co Ci chodzi. Serio, spójrz raz jeszcze na cały nasz dialog i nie strzelaj fochów.

 

@Kiroviets @Iceman84PL to nie jest tak, że ja tutaj wszystkim wystawiam naiwnie czerwony dywan, zamykam oczy i mówię: ,,bierzcie i róbcie co wam się podoba”. To samo tyczy się wszystkich innych nacji. Odnoszę się konkretnie do sytuacji, gdzie chcą zabierać siłą młodych chłopaków, którzy nie chcą tracić życia na froncie za skorumpowany kraj bez przyszłości. Ja ich rozumiem i jeśli oni szanują prawo w Polsce, chcą się w miarę integrować, nie robią mi i moim sąsiadom krzywdy to niech czują się tutaj bezpiecznie. Dlaczego miałbym życzyć wysłania ich na pewną smierć lub kalectwo?

 

Jakby u nas taka sytuacja była, to niechciałbym, żeby przykładowo Niemiec robił łapanki na ulicy i wysyłał mnie siłą na front. Tyle. 

  • Like 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan III Wspaniały zarzucacie mi brak argumentów a swój punkt widzenia popieracie jedynie tym że gadali SC enz kilkoma szoszonami i ze oni ( niby) sa nam wdzięczni, integrują się, itp.

 

3 minuty temu, Jan III Wspaniały napisał(a):

nie strzelaj fochów

Nie odpowiadaj sobie.

 

To jest nacja, która ma do nas roszczenia terytorialne. Oni nas nienawidzą nie gardzą nami na równi z Rosjanami.

 

5 minut temu, Jan III Wspaniały napisał(a):

jeśli

No raczej nie i ty zdaje się że tego nie widzisz.

 

6 minut temu, Jan III Wspaniały napisał(a):

Dlaczego miałbym życzyć wysłania ich na pewną smierć lub kalectwo?

 

Lepiej żeby Polacy ginęli w imię wolności naszej o waszej?🤔 Gdy zabraknie mięsa armatniego, to nasi żOMdzONcy na siłę będą dążyć do wysłania naszej armii tam, więc tutaj sytuacja jest zero jedynkowa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kiroviets napisał(a):

Lepiej żeby Polacy ginęli w imię wolności naszej o waszej?

 

Nikt nas nie jest w stanie zmusić do umierania za Ukrainę oprócz nas samych. Jak się damy nabrać na ukraińską i amerykańską propagandę to tak może być.

Więc to jest taki argument jak ten z "jeśli nie chcesz żywić własnego wojska, to będziesz żywić cudze".

Z przykrością muszę stwierdzić, że nie różnicie się ani na jotę od fanopolaków z ukraińskimi flagami, choć stoicie po przeciwnych stronach płotu. Jak Kargul i Pawlak.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiroviets dobra ja się poddaje.

 

Piszesz niechlujnie, z błędami rzucając jakieś półzdania i mieszkając dwa jak nie trzy osobne tematy. Nie rozumiem Ciebie a Ty nie rozumiesz mnie. Jakbyśmy rozmawiali w dwóch innych językach. Udanego weekendu. 

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2024 o 12:06, Strusprawa1 napisał(a):

Ale to Rosja zaatakowała i oni, oraz ich chęć odbudowania imperium, są w 100% odpowiedzialni za wszelkie ukraińskie ofiary.

 

Kto dał pieniądze na rozkręcenie i powstanie majdanu, od którego to wszystko się zaczęło?

Komu jest na rękę destabilizacja Europy i osłabienie Rosji?

 

Za wszelkie ukraińskie ofiary odpowiedzialne jest USA.

Pseudo sojusznik, który walczy pod fałszywą flagą czyli rękami naiwniaków.

 

Wpierw to my mieliśmy być naczelnym frajerem jednak pałeczkę przejęła od nas Ukraina.

 

5 godzin temu, Kiroviets napisał(a):

Lepiej żeby Polacy ginęli w imię wolności naszej o waszej?🤔 Gdy zabraknie mięsa armatniego, to nasi żOMdzONcy na siłę będą dążyć do wysłania naszej armii tam, więc tutaj sytuacja jest zero jedynkowa.

 

To jest kluczowe bo gdy zabraknie Ukraińcom czynnika ludzkiego gdzie już chodzą słuchy, że max 2 miesiące jeszcze wytrzymają to ciekaw jestem

skąd wezmą uzupełnienia a raczej, które państwo zastąpi ich w roli naczelnego idioty, który pcha się na pewną śmierć.

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Iceman84PL napisał(a):

Kto dał pieniądze na rozkręcenie i powstanie majdanu, od którego to wszystko się zaczęło?

Komu jest na rękę destabilizacja Europy i osłabienie Rosji?

Ten temat był już na forum wałkowany wiele razy i wciąż to samo. 

Czy pieniędzmi da się kupić wolę ludzi by umierali za ideę? Czy protesty nie były oddolne? Ukraińcy sami chcieli iść na zachód zamiast na wschód (w sumie my jako Polacy nie mamy się czemu dziwić zważywszy, że mieliśmy bliźniaczo podobne protesty Solidarności). Jako, że zbiegło się to z interesem amerykańskim, to było to wspierane przez tychże. 

 

Pytanie kto potem przejął Krym, a także kto opłacał Girkina i jego bandę, która przejęła władzę na Donbasie? Gdyby Ameryce zależałoby na destabilizacji Europy, to nie dawaliby tyle wolnej ręki Niemcom wiele lat temu w sprawach gospodarczych, Brytyjczykom w sferze finansów światowych czy Francuzom w sferze militarnej (+ w sferze broni atomowej). Ta teoria z wolą Ameryki ku osłabianiu Europy kompletnie się nie klei. 

 

Osłabienie imperialistycznej Rosji chcącej przejąć Europę Środkową (w tym nas) pod swoją strefę wpływów jest na korzyść każdego w Europie i Ameryce I BARDZO DOBRZE. 15 lat temu każdy zachodni kraj wierzył w reset rosyjski za Miedwiediewa. Nikt wtedy nie mówił o osłabianiu Rosji, a sama Rosja wtedy przeżywała rozkwit, co widać po wskaźnikach i po opiniach ich samych.

 

Jak tutaj każdy wierzy Wolskiemu na temat osłabiania potencjału pancernego Armii Polskiej w wystąpieniu z Parafianowiczem, tak chyba uleciało jak opowiadał, że już było wiadome w środku 2013 roku, przed Majdanem, że szykują się na Ukrainę. 

 

37 minut temu, Iceman84PL napisał(a):

Za wszelkie ukraińskie ofiary odpowiedzialne jest USA.

Pseudo sojusznik, który walczy pod fałszywą flagą czyli rękami naiwniaków.

Nie, za wszelkie ukraińskie ofiary jest winna jest Rosja i jej dążenia imperialne (jak również i niepogodzenie się z faktem, że przegrali zimną wojnę i basta)

 

Przestańmy traktować Rosję jak upośledzone dziecko, które nie wie co robi, ślini się i zabiera zabawki innym dzieciom, po czym tym innym dzieciom się dostaje - bo tamto jest upośledzone.

Pseudo sojusznik to ma Armenia mając za sojusznika Rosję, która wystawiła Armenię w wojnie z Azerbejdżanem.

 

39 minut temu, Iceman84PL napisał(a):

Wpierw to my mieliśmy być naczelnym frajerem jednak pałeczkę przejęła od nas Ukraina.

Tak jakby to wszystko miałby być teatr dla gojów.

  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mac napisał(a):

Polacy zdaje się mają specyficzną cechę, że wszystko, co obce traktują od razu lepiej od swojego, jakby w standardzie.

 

I teraz jest najciekawsze to, że władza zrobiła kolejny teatrzyk dla gojów z tą mobilizacją Ukraińców i będzie patrzeć jaki jest odzew w Polakach.

Jeżeli będzie współczucie i opowiedzenie się po stronie Ukraińców to niestety, ale Polacy zapłacą za dobroć tym, że zastąpią ich w roli

najtańszej juchy wojennej, mięsa armatniego.

 

Polacy nie uczą się na błędach, w historii jakiej wielokrotnie doświadczali zamiast pilnować własnych interesów wypełniają cudze.

Kompleksy, poczucie niskiej wartości, mesjanizm, romantyzm kolejny raz zgubi ten naród i wepchnie w przepaść.

 

Polacy dalej nie rozumieją, że w polityce jest chłodna kalkulacja, jak jest możliwość wybrania mniejszego zła i poświęcenie kogoś innego

by ocalić swoich to tak egoistycznie należy uczynić.

 

Brutalne wiem jednak w historii tam gdzie Polacy nie dali się podpuścić tam dziwnym trafem omijały nas zdarzenia, które mogły być dla nas

niebezpieczne. Przypadek? nie sądzę😏

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłem się w tym wszytskim o czym piszecie.

 

To co powinniśmy zrobić jako Polska?

1. Nie pomagać w ogóle i gdy Ukraina przegra a Rosja zajmie cały ich kraj mamy to w dupie i żyjemy jak żyliśmy bo oni nic do nas nie mają? 

2. Pomagać jak do tej pory by trzymać Rosjan z dala od naszych granic ale w ten sposób narażać się na gniew Rosjan? 

3. Pogonić Amerykanów z Polski bo  niepotrzebnie drażnią Rosjan? 

 

Może ktoś mi odpisać w jednym zdaniu jakie są stanowiska w tej materii? 

Edytowane przez Dowódca plutonu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dowódca plutonu nie wyrywać się przed szereg, nie dać się wmanewrować w wojnę, stać na stanowisku, że NATO to sojusz obronny i nie powinien angażować  się w konflikt, nie przekazywać niczego za darmo Ukrainie (trzeba było brać np ukraińskie obligacje albo jakieś koncesje, wymagać pokajania się za Wołyń) jeśli zaś Rosja nas zaatakuje to jasno zakomunikować stronie amerykańskiej, że mamy sił na 14 dni i że jeśli nie otrzymamy pomocy (tutaj lista warunków), to będziemy zmuszeni negocjować z Rosją a nawet zmienić sojusz. Jeśli nas zignorują, to należy się poddać aby oszczędzić ludzi i infrastrukturę. Polska przez tyle lat walczyła o honor, że mamy go tak dużo, że można odrobinę z tej góry honoru uszczknąć.

 

Niestety, to wszystko jest nierealne z jednego powodu: polskie władze są pacynkami USA i gdy zechcą, to wyślą nas na ołtarz ofiarny, ku uciesze kilku lokalnych kretynów.

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
  • Like 12
  • Dzięki 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham czasem tych wypowiedzi roznych moznych tego swiata ale raczej nie w telewizorze. Czasem miedzy wierszami z wypowiedzi tych klamcow mozna wylapac slowo prawdy. Czasem im sie wymsknie.

 

Zelenski powiedzial, ze dopoki bedzie trwala wojna z Rosja to Ukraina bedzie przyjacielem Polski a jak wojna sie skonczy to Ukraina bedzie wrogiem Polski. Mysle,ze taki wlasnie jest scenariusz.

 

Polska jest juz pelna Ukrainy i Bialorusi. Jak na moje oko to wladze polskie odtwarzaja strukture spoleczna z przed 39 roku. Wtedy tez bylo w Polsce pelno Ukraincow i Bialorusinow i wszyscy potem kolaborowali z Niemcami. Oczywiscie ciagle wladze prowokowaly konflikty narodowosciowe by spolaryzowac spoleczenstwo przed wojna. Ukraince mordowali ministrow rzadu polskiego i takie rozne tam. Byl ciagly balagan z tymi mniejszosciami przed wojna, rzad pacyfikowal silowo ukraincow i robil tym samym robote przeciw polakom bo bylo jasne, ze ukraince beda rozgoryczeni i kiedys przyjda sie zemscic. I przyszli w czasie okupacji sie zemscic na niewinnych cywilach na Wolyniu w 43 roku. Ale konflikt zaczal sie na dlugo przed wojna.

 

Troche zaczyna to podobnie teraz wygladac. To zboze, jakies konflikty na granicy, cale to roszczeniowe podejscie ze im sie wszystko nalezy itp. Balbym sie bardziej jakiejs wojny Ukrainy z Polska raczej. 

 

Co do samej mobilizacji to oczywiscie zal kazdego czlowieka, ktory jest sila wysylany na pewna smierc chocby byl dzikusem ze stepow kaukazu. Ale na to nie mamy wplywu. Komuna jak bedzie chciala to nam tu nawiezie miliony eskimosow i tez bedziemy musieli to zakceptowac i jezdzic z nimi w tym samym autobusie. Co zrobisz jak nic nie zrobisz? 😉

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1 Rosja nie porzuciła sojusznika Armenii, to Armenia odrzuciła sojusz z Rosją i zaczęła przytulać się do USA. W związku z tym Rosja nie zareagowała kiedy Turcy/Azerowie napadli.

 

Przewrót na Ukrainie nie był oddolny, Wiktoria Nuland (kobieta😄) z administracji USA przyznała w rozmowie, że kosztowało to kilka miliardów dolarów.

 

USA robi wszytko, żeby osłabić UE jako rywala gospodarczego, poprzez finansowanie migracji, marksizmu kulturowego, zielonej głupoty, to idzie zza oceanu.

 

Osłabienie Rosji jest na rękę USA, nie UE. Niemcy, Polacy... w UE stracili tanie surowce i rynek wymiany handlowej. My surowców nie możemy od Ruskich, ale USA zwiększyło import uranu z Rosji🤣

 

@Dowódca plutonu

 

Od ponad 30 lat graniczymy z Rosją i Białorusią, gdyby oni chcieli Polskę atakować, to by to dawno zrobili, nie potrzebują zajmować Ukrainy. Zresztą na tą chwilę Rosjanie nie chcą jej zajmować. Plan mają taki w mojej ocenie, aby odebrać "zbuntowane republiki" i utworzyć korytarz do Naddniestrza.

 

Ukraińcom można wysyłać leki, jedzenie, rozłożyć namioty. Ale nie wysyłać broni czcicielom banderowców.

 

Pogonić z PL Amerykanów i innych. Jaki Rosja miałaby interes, żeby atakować PL? Po co, jak do tego przekonać społeczeństwo? Finlandii nie zjedli przez tyle lat. Ukrainy nie ruszali, dopiero jak USA zaczęło mącić...

 

Odnośnie Ukraińców w PL, to przypominam, to są ludzie innej cywilizacji, często mocno inni rasowo. Ilu Ukraińców potępia UPA, albo rozmawia z Wami o Wołyniu? Wiecie co im siedzi w głowach, czy jesteście naiwni?

 

Rzesze imigrantów w tym z UA, raczej nie będą służyć Polsce, bronić jej, płacić grzecznie podatki, dbać o środowisko. Dziś wielu Polaków pluje na Polskę, a co dopiero obcy. W mentalności ludzi ze wschodu Polacy to frajerzy, którzy dają za darmo. Podobnie jest na zachodzie, imigranci mówią, że nie muszą pracować, a to co mają (socjal) to jest dar od Allaha.

  • Like 4
  • Dzięki 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywiad USA zmienił narrację w sprawie Nawalnego: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/kulisy-smierci-aleksieja-nawalnego-nowe-informacje-o-roli-wladimira-putina/6eksf47,79cfc278

 

Było blisko podpisania zawieszenia broni ale przyleciał Boris Johnson do Kijowa i naobiecywał gruszek na wierzbie więc Ukraińcy postawili na pełne zwycięstwo: 

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/nieznane-kulisy-negocjacji-rosji-i-ukrainy-moskwa-i-kijow-byly-gotowe-na-ustepstwa/vdkr6c5

 

Tyle są warte słowa „sojuszników” anglosaskich. 

 

 

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dowódca plutonu napisał(a):

Może ktoś mi odpisać w jednym zdaniu jakie są stanowiska w tej materii? 

Jedna z najważniejszych rad w rozwoju osobistym brzmi - inwestuj w siebie, bo to najlepsza inwestycja, która zaprocentuje i da Ci zyski nieporównywalne z innymi lokatami.

 

Podobnie można przejść do skali makro oraz do ojczyzny, czyli inwestycja w siebie, to samo, bez kompromisów. I nikomu, nigdy nie pomagać za darmo, bo to źle się kończy, bardzo źle tak samo na poziomie jednostki i tak samo na poziomie narodu, bo mechanizm działa w ten sam sposób.

 

Powinniśmy na ten moment przede wszystkim inwestować w profesjonalnych dyplomatów, nawijać makaron na uszy, bez podawania konkretów, ale wewnątrz rozpisywać wszystkie możliwe scenariusze, zasady reakcji i tak dalej. Dyplomacja by nas wyprowadziła pięknie z takich kwasów, a wystarczył debil Kamysz, żeby już potwierdzić pewne stanowisko. Tak się nie robi, nawet w zwykłej pracy, w podstawowych negocjacjach. Wyczekujesz stronę do ostatniego momentu właściwie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.