Skocz do zawartości

Masakra w Odessie - co naprawdę się wydarzyło 2 maja 2014 r.


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Brat Jan napisał(a):

Uzasadnij?

Bo moim zdaniem dalej byłaby stabilna granica między PL, a WNP do której wchłonięta zostałaby Ukraina.

Ponieważ Putin, któremu czasem udaje się za wiele powiedzieć, opowiedział, że największą tragedią XX wieku jest upadek ZSRR, nie powstanie. 

 

nie mówiąc już, że Rosja jeszcze przed Majdanem wyraźnie obrała kurs na odbudowę strefy wpływów. Zresztą nie ma co się dziwić patrząc na ich kulturę strategiczną, ich demografię, ich wyzwania jakie kładzie na nich geografia oraz ogólne zacofanie przez tą geografię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Gdyby nie płaciła Ukraińcom pełnych wiary i ideologii szczere pieniądze, to my byśmy musieli teraz płacić szczerą krew na froncie walcząc z rosyjskim imperializmem. 

Tak, z mainstreamowych mediów rosyjskich, od których nie dowiem się o ludziach jak Iryna Dovgan. :D
I tak odbijamy piłeczkę zauważając, że po prostu obydwie strony mają swoją narrację. 

 

11 minut temu, Brat Jan napisał(a):

Uzasadnij?

Bo moim zdaniem dalej byłaby stabilna granica między PL, a WNP do której wchłonięta zostałaby Ukraina.



Gdyby nie Nuland & spółka CIA sp z o.o. no to nie byłoby powodu dla konfliktu w Donbasie czy obecnej zawieruchy..
Nie byłoby majdanu a rząd w Ukrainie nadal byłby "prorosyjski" i Ukraina byłaby nadal satelitą Rosji a nie pchała się do NATO.

 

Nadal fajnie można by się było wybierać do Odessy z PL na motorze na road trip i myślę że nie było by źle.
Zełeńsky nadal by chujem grał na pianinie i wzbudzał śmiech nie litość.

Edytowane przez Confuser
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Rosja jeszcze przed Majdanem wyraźnie obrała kurs na odbudowę strefy wpływów.

Na PL za późno.

My jesteśmy w gospodarczej strefie Niemiec-UE.

Politycznej USA - NATO.

 

Rosja może odbudowywać na Kaukazie, na Mołdawii, w Azji Środkowej.

W Europie może jeszcze Serbia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Strusprawa1 said:

Gdyby nie płaciła Ukraińcom pełnych wiary i ideologii szczere pieniądze

 

Ale płaciła, więc nie mów, że to było oddolne. Nie było.

Wojownicy państwa ukraińskiego nie różnią się od wojowników państwa islamskiego - jedni i drudzy robią to za kasę. Amerykańską kasę. I za kasę strzelają do swoich ziomków.

Nie ma tu nic oddolnego ani moralnego.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem jakiś tydzień przed tą masakrą w Odessie. Podziały społeczne były mega widoczne. Z jednej strony napisy Prawy Sektor, z drugiej strony wstęg św. Jerzego na murach. Tych drugich chyba nawet więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Phantom Slasher napisał(a):

Może jeszcze przez "polskich żydoskich bolszewików" jak to anony z 4chanowego /pol/ rozpowiadają? Poważnie, takie rzeczy wypisują.

Może użyjmy nie mainstreamowej narracji by Goebbels

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Libertyn said:

A co sądzisz o potraktowaniu niewinnych cywili przez Polaków w Bydgoszczy w 1939?

 

Nie wiem o sprawie ale ja tub widzę typowy, sowiecki łotebałtyzm, albo jak kto woli, "a u was biją murzynów".

 

Co więcej, ja tu widzę niemieckich żołnierzy i oficerów, wobec wnioskuję kto to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wrotycz napisał(a):

 

Nie wiem o sprawie ale ja tub widzę typowy, sowiecki łotebałtyzm, albo jak kto woli, "a u was biją murzynów".

 

Co więcej, ja tu widzę niemieckich żołnierzy i oficerów, wobec wnioskuję kto to zrobił.

Oni badają miejsce egzekucji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak szczerze, koledzy - nie znudziła wam się jeszcze ta napierdalanka?

 

Dwa lata. Tyle czasu trwa to przerzucanie się argumentami, inwektywami i dziwnymi linkami z tłitera/jutuba.

 

Wstydźcie się. Gdyby nie wy, @Strusprawa1 już by Nobla adebrał za kwantowego łindołsa. :P 

Edytowane przez zychu
  • Like 3
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmęczyłem się. Nie mam czasu. Robię sobie przerwę na pół roku w tym temacie do lipca. Nikogo nie przekonam, nikt mnie nie przekona, w większości przypadków mózgi 25+ są niczym zabetonowane. Wolno się uczą i poglądów nie zmieniają. 

 

Co ma być to będzie. Jeśli Ruscy mieliby powstrzymać feminizm, koszmarna demografię, to jestem im w stanie wybaczyć ich zacofanie i biedę. Ważne by była micha, dom, samochód, grill, heroesy, żona i dzieci. W rosyjskim ustroju jest to lepsze niż nic z tego w zachodnim. Piję tu także do dążeniu ku temu zamiast nawalance internetowej.

 

Miałem jeszcze odpisywać dając jakieś argumenty, ale w większości nie warto. @zychu masz rację. 2 lata to kawał życia..

20 godzin temu, wrotycz napisał(a):

 

Ale płaciła, więc nie mów, że to było oddolne. Nie było.

Wojownicy państwa ukraińskiego nie różnią się od wojowników państwa islamskiego - jedni i drudzy robią to za kasę. Amerykańską kasę. I za kasę strzelają do swoich ziomków.

Nie ma tu nic oddolnego ani moralnego.

 

Nie da się czegokolwiek robić na pełen etat będąc biedakiem, chyba że jest się na garnuszku. W obydwie strony szły ogromne pieniądze. I w separatystów i w majdanowców i obydwie strony głęboko wierzyły w słuszność swoich idei.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, Strusprawa1 said:

, w większości przypadków mózgi 25+ są niczym zabetonowane.

 

No, ja miałem 29 jak zacząłem zmieniać poglądy. Wciąż zmieniam ale wolniej. I nie dlatego, że mam betonowy mózg, tylko im bliżej optymaliności tym mniej można zmienić.

 

43 minutes ago, Strusprawa1 said:

Zmęczyłem się. Nie mam czasu. Robię sobie przerwę

 

Masz rację. Zrób se urlop.

 

Powodzenia.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/10/2024 at 5:16 PM, wrotycz said:

Wszyscy mają "powstańcze" opaski, żeby się ni pomylili i do siebie nie stzrelali.

Tak mi się skojarzyło - ktoś wie, jakie kominiarki będą mieli prowokatorzy na tegorocznym marszu Niepodległości?

Co tym razem spłonie, puste mieszkanie, Empik, budka pod rosyjską ambasadą?

 

W momencie kiedy ludzie przestaną wierzyć w wymiar sprawiedliwości, sprawiedliwość zacznie być wymierzana nie przez przedstawicieli, a bezpośrednio.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kespert said:

W momencie kiedy ludzie przestaną wierzyć w wymiar sprawiedliwości

 

Już nie wierzą.

 

1 hour ago, Kespert said:

sprawiedliwość zacznie być wymierzana nie przez przedstawicieli, a bezpośrednio.

 

To się jeszcze nie stało. I nie wiadomo czy się stanie bo wymiar niesprawiedliwości trzyma w rękach smycz autostrady przemocy i spuszcza go na każdego kto mu próbuje podskoczyć albo go pominąć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kespert napisał(a):

Tak mi się skojarzyło - ktoś wie, jakie kominiarki będą mieli prowokatorzy na tegorocznym marszu Niepodległości?

https://samorzad.infor.pl/wiadomosci/6467049,marsz-niepodleglosci-20242026-sad-apelacyjny-podtrzymal-odmowna-decyzje-wojewody-nie-bedzie-cyklicznego-zgromadzenia.html

 

"Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nie posiada zgody na cykliczne organizowanie zgromadzenia w dniu 11 listopada w latach 2024-2026. Sąd Apelacyjny 8 lutego br. wydał postanowienie, którym uchylił wydane w I instancji postanowienie Sądu Okręgowego z 6 lutego 2024 r. i oddalił odwołanie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości od decyzji Wojewody Mazowieckiego z 31 stycznia 2024 r. ws. organizacji ww. zgromadzenia" - napisano w oświadczeniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, wrotycz said:

To się jeszcze nie stało.

Czy gdyby się stało, wiadomość dotarłaby do mass-mediów? Podsuwając masom "nieprawomyślne pomysły"? Mocno wątpię.

 

15 hours ago, Brat Jan said:

Sąd Apelacyjny 8 lutego br. wydał postanowienie

Ciekawe czy to też "sąd niezawisły".

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/647478,pelne-nagranie-rozmowy-z-sedzia-milewskim.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.