Jump to content

Masakra w Odessie - co naprawdę się wydarzyło 2 maja 2014 r.


Recommended Posts

Masakra w Odessie - co naprawdę się wydarzyło 2 maja 2014 r.

 

 

Wbrew temu co media głównego nurtu próbują nam wmówić, nie jest żadną tajemnicą, to jak wybuchł pożar w Odessie na Ukrainie i nie jest tajemnicą, kto go wywołał. Jesteśmy winni ofiarom ujawnienie tego, co naprawdę się wydarzyło.

 

2 maja 2014 roku ponad 40 osób zostało zamordowanych w Odessie na Ukrainie. Niektórzy naoczni świadkowie twierdzą, że prawdziwa liczba to ponad sto.

 

Niektórzy z nich zostali spaleni żywcem. Inni zostali uduszeni lub pobici na śmierć. Wśród zabitych była kobieta w ciąży.

 

Nie zamierzam pokazywać zdjęć martwych ciał bezpośrednio w tym filmie, ponieważ spowodowałoby to zablokowanie wideo lub ograniczenie wiekowe. W opisie znajdziesz link do strony, na której możesz obejrzeć te zdjęcia, jeśli masz taką ochotę. Ostrzegam jednak, że są one naprawdę przerażające i nie powinny być oglądane w obecności dzieci.

 

Obecnie media głównego nurtu i zachodni politycy bagatelizują to, co wydarzyło się tamtego dnia. Próbowali zatrzeć łańcuch wydarzeń i całkowicie uniknęli potępienia osób odpowiedzialnych. Zamiast tego winą za przemoc obarczyli protestujących przeciwko Kijowowi i Rosję.

 

A co z nagraniem wideo, na którym widać, jak protestujący przeciwko Kijowowi strzelają z broni automatycznej podczas starcia?

Prawdopodobnie myślisz o tym filmie.

 

To jest wideo, które korporacyjne media transmitowały do opinii publicznej, które pokazuje coś, co wydaje się być antykijowskimi protestującymi strzelającymi do protestujących na Majdanie 2 maja.

Sprawa otwarta i zamknięta, prawda? Ci ludzie sami to na siebie sprowadzili.

Gdybyś tylko zobaczył ten klip, byłby to oczywisty wniosek, jednak nie jest to jedyny klip, jaki mamy. Mamy sporo materiału filmowego, którego media głównego nurtu nie pokazują, a który opowiada zupełnie inną historię.

Oto ta sama scena ze strzelcem nagrana pod innym kątem.

 

Wl1oqASAmK0


Teraz zwróć uwagę na ludzi, z którymi jest. Czerwone opaski na ramionach, które noszą, mają symbolizować antykijowski kontyngent. W szczególności zwróć uwagę na tego mężczyznę w brązowej kurtce. Zwróć także uwagę na poduszkę, którą mężczyzna w brązowej kurtce trzyma w prawej ręce. Ten facet w brązowej kurtce jest ważny i zobaczysz dlaczego, kiedy pokażemy ci następny klip.

 

Następny klip pokażę najpierw z normalną prędkością, a następnie spowolnimy go i zatrzymamy klatki, aby zwrócić uwagę na ważne szczegóły.

 

video/x1ubcku

 

Jeśli zatrzymam tę klatkę, mężczyzna z tyłu karetki, który zaprasza policjanta do wejścia, wygląda bardzo podobnie do strzelca, ale jest to bardzo krótka scena i obraz nie jest wystarczająco wyraźny, aby zawiesić na nim sprawę. Jednak to, co widzimy później, jest bardzo wyraźne.

 

Pamiętasz mężczyznę w brązowym garniturze i dziwnej wyściółce, który był z kontyngentem, który strzelał do innych protestujących? Oto on, pomagający policjantowi wsiąść do karetki wiozącej zamaskowanego mężczyznę. Zwróć uwagę na mężczyzn z czerwonymi opaskami na ramionach.

 

Okazuje się, że mamy wiele zdjęć i nagrań wiążących policję z tą prowokacją. Oficer eskortowany do karetki został sfotografowany i nagrany pod wieloma kątami. Świadkowie zidentyfikowali go jako pułkownika Fucheji.

 

Tutaj widzimy go i innych policjantów konsultujących się z zamaskowanymi mężczyznami, którzy przedstawiają się jako protestujący przeciwko Kijowowi.

 

tq9PJCzqOy4

 

Tutaj widzimy niezidentyfikowanego oficera wydającego instrukcje grupie zamaskowanych mężczyzn.

 

Police-Instruct-Rioters-Odessa.png

 

Dlaczego ukraiński rząd tymczasowy miałby współpracować z bandytami przedstawiającymi się jako opozycja? Dlaczego miałby stać z boku i pozwalać tym bandytom na eskalację sytuacji poprzez strzelanie do tłumu, a następnie uciekać z nimi z miejsca zdarzenia? Czy nie wydaje się to trochę dziwne?

 

To bardzo stara taktyka. Termin techniczny, który jest używany od 1870 roku, to agent provocateur. To po francusku agent prowokujący. Władze używają agentów-prowokatorów, gdy chcą stworzyć uzasadnienie dla represji wobec swoich przeciwników.

I wykorzystali to uzasadnienie w Odessie.

 

Protestujący na Majdanie, którzy według naocznych świadków przewyższali liczebnie protestujących przeciwko Kijowowi 10 do 1, skierowali się prosto na pole namiotowe opozycji. Najpierw spalili ich namioty. Protestujący przeciwko Kijowowi próbowali bronić się przy drzwiach, ale tłum Majdanu zaczął rzucać koktajlami Mołotowa. Wkrótce budynek stanął w płomieniach.

 

Oto jak wyglądała scena na miejscu.

 

uXzRpmLaBUg


Słychać wiwatujący tłum, który podpala budynek. Widać, jak Majdan bije tych, którzy próbują uciec.

Tutaj widać aktywistę Majdanu strzelającego do tych, którzy próbują uciec z okien.

 

Niecały kilometr dalej znajdowała się straż pożarna, ale nie interweniowała przez wiele godzin. Oto dlaczego:

 

Odessa-fascists-block-firetrucks-2_0.png

 

 

Odessa-fascists-block-firetrucks_0.png

 

Tłum Majdanu zablokował wóz strażacki i nie pozwolił strażakom działać.

 

"Nie jest jasne, jak wybuchł pożar", jak próbują przekonać media głównego nurtu. "Nie jest też jasne, kto wzniecił pożar".

 

Tutaj widzimy grupę dziewcząt z Majdanu, które robią to, co do nich należy.
Koktajle Mołotowa za kulisami, podczas gdy chłopcy są zajęci ich używaniem do palenia ludzi żywcem.

 

video/x1ub7t6

 

To nie był tragiczny wypadek, to było morderstwo. Jeden z oficjalnych kanałów Youtube dla Majdanu (EuromaidanPR) przesłał ten film zaraz po wybuchu pożaru, na którym widać, jak przechodzą przez budynek i badają zwłoki. Zatytułowali go "Rosyjscy terroryści spaleni żywcem w pożarze budynku związków zawodowych w Odessie, 2 maja 2014 r.". Byli dumni z tego, co zrobili i nie byli jedyni. OSTRZEŻENIE: Poniższy film jest niezwykle niepokojący. Nie klikaj, jeśli nie jesteś emocjonalnie przygotowany do jego obejrzenia.

 

ycfOCxR5mxM

 Poniżej znajduje się zrzut ekranu z publicznego postu na Facebooku autorstwa ukraińskiej nacjonalistki Iryny Farion, która otwarcie pochwaliła morderców.

 

Ukraine-Nationalists-celebrate-Odessa-Fi


Tłumaczenie: Brawo, Odesso. Perło ukraińskiego ducha. Miejsce narodzin wielkich nacjonalistów Iwana i Jurija Julów. Niech diabły płoną w piekle. Najlepsi z buntowników to kibice piłkarscy. Brawo.


W całym internecie samozwańczy faszyści okrzyknęli to zwycięstwem.


Extreme-right-on-Youtube-1_0.png


Zwycięstwo nad kim? Wśród zabitych nie było obywateli Rosji. Wszyscy byli Ukraińcami.

 

Choć wideo jest przerażające, jest nieco zwodnicze, ponieważ nie pokazuje ciężarnej kobiety, która została zabita na górze. Jej ciało nie było w ogóle spalone. Wygląda na to, że została uduszona na śmierć.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, do którego się odnoszę. Możesz również kliknąć tutaj, aby zobaczyć inne zdjęcia zrobione z miejsca zdarzenia. Są one niezwykle graficzne i nie chcę nawet umieszczać ich na moim serwerze.

 

Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że nagrano wideo z ziemi, które uchwyciło dźwięk jej krzyku w ostatnich chwilach.

Tutaj krzyki są wyraźnie słyszalne:


Sm-bjDyO0qA

 

Po tym, jak krzyki ucichły, aktywiści Majdanu pojawili się w oknie, radośnie wymachując ukraińską flagą.

 

n2SvrViOoW8


Podczas tego wszystkiego policja nie zrobiła nic. Nie było żadnego śledztwa. W rzeczywistości tymczasowy rząd w Kijowie obwinił protestujących przeciwko Kijowowi za pożar i aresztował ocalałych. Najwyraźniej ci ludzie spalili się na śmierć i udusili własnych ludzi. ¿Prawda?

 

Czy to wszystko wydaje się nie pasować do narracji, którą od miesięcy przekazują ci media i politycy?

Uwierzyłeś im, gdy powiedzieli ci, że oskarżenia o to, że Majdan był prowadzony przez neonazistów, były tylko bezpodstawnymi teoriami spiskowymi. Nawet pomimo tego, że BBC informowało o ich powstaniu już w 2012 roku. W tym pierwszym raporcie zwrócono szczególną uwagę na grupę o nazwie Swoboda, kierowaną przez człowieka o nazwisku Oleh Tyahnybok. W artykule tym określono Swobodę jako organizację protofaszystowską i opisano długą historię Tyahnyboka, którego celem byli Żydzi i John McCain z Olehem Tyahnybokiem. Wskazali, że w 2004 r. został on wyrzucony z rządu Wiktora Juszczenki za wygłoszenie przemówienia wzywającego Ukraińców do walki z "mafią moskiewsko-żydowską", a w 2005 r. podpisał się pod listem otwartym do przywódców Ukrainy zatytułowanym "Stop przestępczej działalności zorganizowanego żydostwa".

 

Oto ten sam Oleh Tyahnybok podający rękę Johnowi McCainowi:

 

john-mccain-oleh-tyahnybok.jpg

 

A tutaj z amerykańską asystent sekretarza stanu Victorią Nuland.

 

nuland-in-ukraine.jpg

 

 

Victoria-Nulland-meets-with-Svoboda-neo-


A Tyahnybok jest tylko jednym z kilku znanych neonazistów zajmujących obecnie wysokie stanowiska w Kijowie. Na przykład Dmitrij Jarosz, prominentny lider Prawego Sektora, który został mianowany zastępcą sekretarza bezpieczeństwa narodowego Ukrainy.

 

Nie wierz mi na słowo. Przeczytaj, co BBC mówiło o tych ludziach w 2012 roku. Zapoznaj się z artykułem agencji Reuters, która przyznaje, że ci ludzie mają dobrą pozycję w obecnym rządzie. Następnie obejrzyj zdjęcia z miejsca zbrodni w Odessie. Jeśli to zrobisz, zrozumiesz, że mamy tu do czynienia nie tylko z kilkoma politykami o obraźliwych opiniach. To są prawdziwi faceci. To neonazistowscy faszyści, którzy są gotowi zamordować każdego, kto stanie im na drodze. Wspierają ich Stany Zjednoczone i Unia Europejska, a korporacyjne media tuszują ich zbrodnie.

 

Ale dlaczego ci ludzie mieliby uciekać się do takiej brutalności, jaką widzieliśmy w Odessie? To nie było zbyt mądre. Zdjęcia i wideo z miejsca zbrodni stały się wirusowe. To katastrofa public relations, która będzie miała trwałe konsekwencje.

Dlaczego mieliby zrobić coś takiego, ponieważ kończą im się opcje. Rebelia rozprzestrzenia się na całej Ukrainie i pomimo tego, co próbują sprzedać korporacyjne media, nie są to prorosyjscy protestujący. Ludzie nie ufają rządowi powołanemu w wyniku zamachu stanu i nie chcą żyć pod jego rządami. To, o co proszą, to system federalny składający się z państw o pewnym stopniu autonomii, coś w rodzaju tego, czym kiedyś były Stanu Zjednoczone.

-9D9Wk_it08

 

Kijów nakazał wojsku stłumić rebelię już 3 razy, ale tylko ułamek ukraińskiego wojska był skłonny strzelać do własnego narodu. Żołnierze nie tylko odmówili walki, ale wielu z nich zmieniło stronę i walczy teraz po stronie ruchu oporu. Inni rozważają oddanie broni przeciwko Kijowowi i mówią o tym publicznie.

 

WmluUgTM62I

 

Tłumaczenie: "Ministrowi Jaceniukowi i spółce wielkie dzięki za moją wypłatę 1300 hrywien za dwa miesiące. Uwierzcie mi, jest mi wstyd, słyszycie mnie? Zastanówcie się, bo możemy skierować na was naszą kolumnę czołgów!".

 

To poważny problem dla rządu tymczasowego, zwłaszcza, że MFW jasno dał do zrozumienia, że oferowany przez nich pakiet pożyczek w wysokości 17 miliardów dolarów zostanie anulowany, jeśli Kijów nie odzyska kontroli nad wschodem.

Warto zauważyć, że Kijów rozpoczął trzecią ofensywę wojskową zaraz po tym, jak MFW wypowiedział tę groźbę, a zaraz po masakrze w Odessie MFW dokonał pierwszej płatności w wysokości 3,2 miliarda dolarów na poczet tych 17 miliardów. Chyba sobie na to zasłużyli.

 

Wielka ironia polega na tym, że ci tak zwani nacjonaliści są najwyraźniej zbyt głupi, by zdać sobie sprawę, że ich przywódcy właśnie ich sprzedali. Mówicie, że chcecie Ukrainy dla Ukraińców, ale Kijów właśnie sprowadził sępy z MFW. MFW! To najbardziej znany na świecie drapieżny pożyczkodawca. Zachodni globaliści są teraz waszymi właścicielami.

 

RVsB07CcSNw

 

Dług jest o wiele bardziej podstępną metodą podporządkowania niż okupacja wojskowa. Przynajmniej w przypadku armii można rozpoznać wroga i z nim walczyć, ale gdy wróg ukrywa się za bankami, niszczy naród od środka. Wykorzystują twoją własną siłę przeciwko tobie. Zamiast walczyć, skończy się na płaszczeniu się u ich stóp po ochłapy ze stołu.

 

Zachód nie dba o Ukrainę. Z pewnością nie troszczą się o dobro swoich obywateli. Ukraina jest tylko pionkiem. To tylko punkt obrotu na planszy. Prawdziwym celem jest Rosja. W tym momencie nawet tego nie ukrywają.

 

fWkfpGCAAuw

 

Jeśli zwrócisz uwagę, zauważysz, że politycy i media robią wszystko, co w ich mocy, aby zwrócić opinię publiczną przeciwko Rosji. Ciężko pracują, abyś ich nienawidził i bał się ich. Próbują stworzyć w umyśle człowieka-boogie. Podobnie jak w czasach zimnej wojny.

Drobne szczegóły, takie jak fakty, nie są przeszkodą. W tym momencie po prostu zmyślają. Twierdząc, że mają dowody na obecność rosyjskich wojsk we wschodniej Ukrainie, ale nigdy się nie poprawili po tym, jak dowody zostały obalone. Twierdząc, że rebelianci na wschodzie nakazują Żydom rejestrację i płacenie specjalnego podatku, nigdy się nie korygując po tym, jak organizacja żydowska z powiązaniami w regionie zgłosiła się, aby obalić to twierdzenie. I oczywiście winą za przemoc w Odessie również obarczyli Rosjan. Nie zamierzają się poprawić.

 

Słyszeliście powiedzenie "historię piszą zwycięzcy". To nie poezja, to dosłowna prawda. Nie pozwólmy tym ludziom wygrać.

 

 • Like 2
 • Thanks 3
 • Haha 1
 • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, wrotycz said:

Świadkowie zidentyfikowali go jako pułkownika Fucheji.

W Gdańsku, przed słynnym atakiem, na scenie przewinął się pułkownik byłej SB, złapany przez kamerę.

Ktoś zawsze musi nadzorować - im bardziej "spontaniczna" akcja, tym dokładniejszy nadzór.

 

11 hours ago, wrotycz said:

Dlaczego ukraiński rząd tymczasowy miałby współpracować z bandytami przedstawiającymi się jako opozycja?

Dlaczego polski rząd tymczasowy oddał śledztwo w Smoleńsku tym, którzy mieli największy interes w "katastrofie"?

Dlaczego amerykańskie służby nie zajęły się upadkiem trzeciego budynku WTC, skoro tylko dwa zostały zaatakowane?

Bardzo, bardzo stara metoda. Tak jak machanie "skrwawioną koszulą" - nadal działa, a skoro działa, to nadal jest używana.

 

11 hours ago, wrotycz said:

Dług jest o wiele bardziej podstępną metodą podporządkowania niż okupacja wojskowa.

Prawda.

Tylko że dług jest "odłożony w czasie", nie ma natychmiastowej konsekwencji. Państwa nie obrzucają się bombami dzień po upływie terminu raty.

Natomiast okupacja jest ostateczna.

 

11 hours ago, wrotycz said:

Zachód nie dba o Ukrainę. Z pewnością nie troszczą się o dobro swoich obywateli.

Każde "normalne" państwo ma obowiązek najpierw dbać o swoich obywateli.

Dopiero gdy ten obowiązek wypełnia, ma możliwość, by w ramach dbania o swoich obywateli, ingerować w życie obywateli innych państw.

Niewykorzystanie możliwości jest zaniedbaniem obowiązków przez polityków - USA, UE, Chin.

A Ukraina - nigdy nie była podmiotem w tym sporze.

 

11 hours ago, wrotycz said:

Jeśli zwrócisz uwagę, zauważysz, że politycy i media robią wszystko, co w ich mocy, aby zwrócić opinię publiczną przeciwko Rosji. Ciężko pracują, abyś ich nienawidził i bał się ich.

Najciężej na tą nienawiść zapracowali ci, którzy zdecydowali o przekroczeniu przez wojska rosyjskie granic innego państwa.

To oni dali "paliwo" światowym mass mediom, to oni niejako "zalegalizowali" kampanię nienawiści - a zwłaszcza w Polsce, pamiętającej 17 IX 1939r., nie była ona trudna do przeprowadzenia.

 

To na nich pewnego dnia, skupi się cały gniew Rosjan.

 

11 hours ago, wrotycz said:

I oczywiście winą za przemoc w Odessie również obarczyli Rosjan.

"Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił".

https://www.rp.pl/wydarzenia/art14593341-tajny-sms-w-po-petelicki-mam-ten-sms

 

Tak ten świat działa.

 • Like 2
 • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Widziałem zdjęcia z Odessy toż po. W oczy rzuciła mi się młoda ciężarna kobieta, z kablem na szyji. Masa krwi na podłodze i kawałki mięsa. Ciężarną ewidentnie potraktowano ,,łaskawie ". Zwierzęca brutalność.

Dalej nie piszę bo wszyscy wiemy o co chodzi.

Edited by vodkas85
 • Like 3
 • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ciekawe czy wymysla nam podobna akcje aby sformatowac nas na jakies akcje zaczepne na wschodzie. To ze pelikany lykna wszystko to nie mam zadnej watpliwosci . Jesli beda trzymac sie planu ktory zaklada taki scenariusz to jestesmy  w czarnej d . 

 • Like 2
 • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Działo się to 2 maja. Aneksja Krymu była w marcu i kwietniu. "Zbrodni" zaś dokonali rosyjskojęzyczni z Charkowa. 

 

Eksperyment myślowy - Niemcy zagarnęli sobie w głosowaniu Dolny Śląsk. W Śląsku natomiast trwają protesty proniemieckie. Rząd nie za wiele robi, bo wojsko jest rozdrobnione. Pytanie - co Polacy powinni z tym zrobić? 

A i Wiktoria Nuland robiła słuszne rzeczy z punktu interesów RP. Niech Bóg ją pobłogosławi.

Link to comment
Share on other sites

@wrotycz

 

Oj Kochany Odessa to jest małe miki popatrz tu - artykuł w brytyjskim "The Guardian" jak Ukraińcy traktują cywili "podejrzanych o współpracę":

 

https://www.theguardian.com/world/2024/feb/02/jailed-as-collaborators-the-stories-of-ukrainians-who-ended-up-in-prison

 

Np. trzymanie w ukraińskiej kolonii karnej kobiety z 2letnią córką?

3000.jpg?width=1900&dpr=1&s=none

 

Wytatuowanie na czole więźnia słowa "Ork"?

3000.jpg?width=1900&dpr=1&s=none

 

Polecam cały artykuł.

 

Czyżby chodziło o to, że na Ukrainie działąją doświadczeni we "wprowadzaniu demokarcji" z innych krajów, czego przykłady już dawali wielokrotnie?

 

1_139279_Enduring_Freedom-e1472030189152

maxresdefault.jpg

tumblr_inline_n2byfptwy51sa863v.png

 

 

Edited by niemlodyjoda
 • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

@wrotycz

 

Oj Kochany Odessa to jest małe miki popatrz tu - artykuł w brytyjskim "The Guardian" jak Ukraińcy traktują cywili "podejrzanych o współpracę":

 

https://www.theguardian.com/world/2024/feb/02/jailed-as-collaborators-the-stories-of-ukrainians-who-ended-up-in-prison

 

Np. trzymanie w ukraińskiej kolonii karnej kobiety z 2letnią córką?

A cywile współpracujący z wrogiem mają dostać order męstwa za wysyłanie ruskim koordynatów, gdzie potem walą rosyjskie rakiety?

Tam jest wojna, a nie szara łączka z kwiatami. W szarej strefie działa reżim wojenny.

Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

Oj Kochany Odessa to jest małe miki popatrz tu - artykuł w brytyjskim "The Guardian" jak Ukraińcy traktują cywili "podejrzanych o współpracę

Oj tam, mają bogate tradycje, wcale nie tak dawnych metod represji. Tego że krwi nie wyplenisz w kilka pokoleń, a jak jeszcze płomiennie uprawiasz kult dawnych mistrzów delikatnie mówiąc "dehumanizacji" to takie akcje nikogo nie dziwią.

 

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, vodkas85 napisał(a):

Zwierzęca brutalność.

Tak, w klasycznym banderowskim wykonaniu, można by powiedzieć. Raz widziałem zdjęcia i filmy z Odessy i nie chcę kolejny raz ich oglądać.

 

To jest, swoją drogą, temat całkowicie nieznany i nieistniejący w polskiej przestrzeni publicznej. Prócz polskich (chociaż może polskojęzycznych byłoby lepszym terminem) i ukraińskich trolli/psychopatów, z lubością piszących o "odeskim grillu", jak tę rzeź nazywają.

 

Ludzie chorzy, epatujący pornografią śmierci. Przy obecnej wojnie RUS-UA dopiero nastąpił ich masowy wysyp.

 • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał(a):

Wiktoria Nuland robiła słuszne rzeczy z punktu interesów RP. Niech Bóg ją pobłogosławi.

Oj, Strusiu...

54a178acc0e84_o_medium.jpg

Edited by zychu
 • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, wrotycz napisał(a):

Ciężko mi skomentować taką niewiedzę.

Uczyłem się historii I wojny światowej z opisów bitew i walk. 

 

Jedyne dzieła jakie czytałem o I wojnie światowej to "Na Zachodzie bez zmian" i "pamiętnik pradziadka" jakiegoś wykopka, który opisywał walkę po stronie austriackiej i jak poszedł do rosyjskiej niewoli. Polacy i Czesi byli wyłapywani z grupy jako Słowianie i brani do prac w fabrykach jako ci godni zaufania.
https://wykop.pl/link/2855827/pamietnik-dziadka-z-xix-xx-wieku
https://chomikuj.pl/Strusprawa/Ksi*c4*85*c5*bcki/pami*c4*99tnik

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DOHC said:

Czy możesz streścić mi w międzyczasie w prosty sposób o co chodzi?

 

To jest streszczenie.

Chodzi o masakrę kilkudziesięciu, do stu osób w Odessie w maju 2014.

Korpo media tworzą, że nie wiadomo kto i nie wiadomo jak to zrobił.

Tyle media.

W rzeczywistości wiadomo. To majdanowcy,  wspomagani przez rządową policję i służby, zabili swoich ziomków, za to że śmieli śmieć mieć odmienne zdanie na temat ich "cudownego", neoliberalnego, neofaszystowskiego rządu, który ich, Ukraińców, sprzedał za pożyczkę z MFW.

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, wrotycz napisał(a):

To jest streszczenie.

Chodzi o masakrę kilkudziesięciu, do stu osób w Odessie w maju 2014.

Korpo media tworzą, że nie wiadomo kto i nie wiadomo jak to zrobił.

Tyle media.

W rzeczywistości wiadomo. To majdanowcy,  wspomagani przez rządową policję i służby, zabili swoich ziomków, za to że śmieli śmieć mieć odmienne zdanie na temat ich "cudownego", neoliberalnego, neofaszystowskiego rządu, który ich, Ukraińców, sprzedał za pożyczkę z MFW.

A czy dowiem się od niezależnych najwolniejszych na świecie z wolnych mediów, o roli Girkina w przewrocie na Donbasie, jak zorganizował to co tam się działo PRZED tymi wydarzeniami w Odessie? Przecież JUŻ była wojna i Ruscy poszli na całego. 

A czy wolne media zająkną się o prześladowaniu Ukraińców w separatystycznych republikach? Fotograf wpadł akurat na irynę Dovgan, ale ile było taki przypadków na całym Donbasie? Co? To niewygodne dla wielkiej rasiji i jej prawdy historycznej?
comment_1659255609mBFIwq42j0k2UqpCxLfssM

Cytat

Życie uratowało jej zrobione ukradkiem zdjęcie, które obiegło świat.
Przez 5 dni oraz 4 noce była przesłuchiwana. Na różne sposoby torturowana. Gwałcona. Bita brutalnie do krwi, i wielokrotnej utraty przytomności. Aby nie usnęła, świecono jej w oczy latarkami.
Czwartego dnia zawieszono jej na sznurku na szyi tabliczkę: „Ona zabija nasze dzieci i jest agentką", wywieziono do centrum Doniecka i postawiono przy tym słupie, aby Rosjanie mogli się nad nią znęcać.
Była przez przechodniów bita, kopana, opluwana, wyzywana. Przez wielu Rosjan. Jedna kobieta niosąca zakupy wyjęła z siatki pomidory i wciskała je w oczy Iriny. Zdjęcie zrobił ukradkiem Mauricio Lima, brazylijski korespondent wojenny, który z hotelu przesłał je do „New York Timesa".
W kolejnym dniu tortur już nawet nie była przykuwana kajdankami do kaloryfera, bo nie była w stanie chodzić, była wleczona po podłodze.


Ale liczy się tylko w tej wojnie w 2014 roku Odessa i Nuland argument. :D Fiński pułkownik o "royjskiej prawdzie":

 

35:50 - o zacofaniu Rosji. Po Wołdze parowce były niemieckie, a stare typy statków były rosyjskie.

37:50 - temat rosyjskiej prawdy. 

"Rosjanie mają słowo "prawda", które to prawda, ale nie prawda absolutna. Raczej Prawda jest prawdą pozwalającą pozbyć się niezręcznych, niegodziwych sytuacji. to trochę jak prawda taktyczna. Istina jest przeciwieństwem kłamstwa. Istina jest prawdziwa, tak prawdziwa, jak tylko to możliwe. Ale prawda to coś więcej - czasem może to być prawdą, a czasem może nie być do końca prawdą ;).
Trzy słowa do kłamstwa. Vranjo to szlachetne kłamstwo, ale jest to szlachetne kłamstwo na poziomie strategicznym. Jest to także swego rodzaju sposób żeby pozbyć się nieprzyjemnych sytuacji. Rosjanie to widzę, my nie. Uważamy, że na świecie jest tylko prawda i kłamstwo."

41:50 - aneksja Krymu i zielone ludziki jako idealny tego przykład. 

24 minuty temu, wrotycz napisał(a):

Korpo media tworzą, że nie wiadomo kto i nie wiadomo jak to zrobił.

Wciąż korpo media są dużo bardziej obiektywne od Sołowiowa.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Strusprawa1 said:

A czy dowiem się od niezależnych najwolniejszych na świecie z wolnych mediów, o roli Girkina w przewrocie na Donbasie, jak zorganizował to co tam się działo PRZED tymi wydarzeniami w Odessie? Przecież JUŻ była wojna i Ruscy poszli na całego. 

 

W jaki sposób zmienia to fakt, że rządowe służby, pod dowództwem (wcześniej) Wiceprezydenta, Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy, Ołeksandra Turczynowa oraz Ihora Kołomojskiego, oligarchy i wynalazcy Zełenskiego, i jego dragonów, zorganizowali prowokację i egzekucję 100 własnych obywateli?

 

A czy z maibstreamowych mediów dowiem się jak to się stało, że budynek zapłonął i że ludzie zostali spaleni żywcem, za pomocą koktaili mołorowa robionych przez ukraińskie Paszynki?

 

hqdefault.jpg

 

(Można kliknąć i zobaczyć, wraz z datą wydarzenia i publikacji)

 

Taki to argument.

 

Edited by wrotycz
 • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zamaskowani, uzbrojeni dragoni, pod (nie tak) dyskretną kontrolą rządowej policji (de facto) politycznej.

 

87452e26ab51422bb019f0e706af9f7ad750cfd5

 

Grupa zamaskowanych "bojowników" z wolnością, instruowana przez oficera policji.
Wszyscy mają "powstańcze" opaski, żeby się ni pomylili i do siebie nie stzrelali.

 

b66a8e8d01ab2f8f80bb41778fc6c9bcfb920abd

 

Zamaskowani bandyki z rewolwerami, spacerujący pomiędzy policjantami.
(Zagadka: po czyjej stronie jest policja?)

 

c5c6ea3d094029bd25038e39fd4ae4d669d63481

 

Dragoni strzelajacy do cywilów.

 

f5df55b221e18889afa9231a5e6f18f2998018f2

 

Policja się tym nawet nie przejmuje. Wszystko jest cacy i dobrje.

 

6859e7a6b739c77836d3562b47cb52771b5e5af0

 

Taka to była "spontaniczna" i "oodolna" akcja.

 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zawsze przy wewnętrznych walkach o władzę są ofiary.

Podczas wojny domowej w Hiszpanii w latach 30tych zginęło pół mln.

 

Ale ten incydent należałoby wyjaśnić przed Trybunałem w Hadze (poprawcie mnie jeśli to nie ten trybunał)

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, niemlodyjoda napisał(a):

Oj Kochany Odessa to jest małe miki popatrz tu - artykuł w brytyjskim "The Guardian" jak Ukraińcy traktują cywili "podejrzanych o współpracę":

 

A co sądzisz o potraktowaniu niewinnych cywili przez Polaków w Bydgoszczy w 1939?
f7f99c4b19aa93d13abb0e1028b6b88e.jpg

 

wiki_krwawaniedziela1_635.jpeg

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Strusprawa1 said:

A i Wiktoria Nuland robiła słuszne rzeczy z punktu interesów RP. Niech Bóg ją pobłogosławi.

 

Nie. Nuland działa w interesie Stanów Zjednoczonych a nie Polski. W de. ma Polskę, Ukrainę,  Unię Europejską i jakikolwiek inny kraj na świecie.

Co więcej, można wykazać, na podstawie jej wcześniejszych działań, że zawsze działa kosztem podbijanych narodów.

 

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, wrotycz napisał(a):

 

Nie. Nuland działa w interesie Stanów Zjednoczonych a nie Polski. W de. ma Polskę, Ukrainę,  Unię Europejską i jakikolwiek inny kraj na świecie.

Co więcej, można wykazać, na podstawie jej wcześniejszych działań, że zawsze działa kosztem podbijanych narodów.

 

Gdyby nie płaciła Ukraińcom pełnych wiary i ideologii szczere pieniądze, to my byśmy musieli teraz płacić szczerą krew na froncie walcząc z rosyjskim imperializmem. 

2 godziny temu, wrotycz napisał(a):

A czy z maibstreamowych mediów dowiem się jak to się stało, że budynek zapłonął i że ludzie zostali spaleni żywcem, za pomocą koktaili mołorowa robionych przez ukraińskie Paszynki?

Tak, z mainstreamowych mediów rosyjskich, od których nie dowiem się o ludziach jak Iryna Dovgan. :D
I tak odbijamy piłeczkę zauważając, że po prostu obydwie strony mają swoją narrację. 

Link to comment
Share on other sites

Teraz, Strusprawa1 napisał(a):

to my byśmy musieli teraz płacić szczerą krew na froncie walcząc z rosyjskim imperializmem. 

Uzasadnij?

Bo moim zdaniem dalej byłaby stabilna granica między PL, a WNP do której wchłonięta zostałaby Ukraina.

Link to comment
Share on other sites

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.