Skocz do zawartości

Zróbmy sobie test.


Lalka

Rekomendowane odpowiedzi

@wrotycz

Your IQ score is: over 140 ;)

 

@AR2DI2

Nawet nie 1%, tylko 0.04%.

Trzeba też pamiętać, że społeczność forum nie jest próbą losową, odchył "w prawo" powinien być wyraźny.

 

@Gravedigger

To jest kobieta, jak widać dla nich nie ma nic niemożliwego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, AR2DI2 said:

W prawdziwych testach mensy eiekszosc ludzi ma problem przebic się przez 100. 

W prawdziwych testach Mensy startują tacy, którzy uważają że dadzą radę. Szczerze wątpię, że który(a)kolwiek z nich ma problem przebić 100.

Prawdziwy test do Mensy jest bardzo podobny do tego co na tej stronie. Tak samo jak na tej. Sprawdzałem różne strony z testami online i nie wszystkie zasługują na miano poważnego testu na inteligencję w ujęciu psychometrycznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, lebioda said:

testy mensy nie sprawdzają nic poza umiejętnością rozwiązywania tychże testów

To jest mit. Jak ktoś nie rozumie czym jest i jak działa psychometria to powinien się doszkolić. Tego w szkole nie uczą - jestem pewien, ze nauczycielki, nie tylko w polskich szkołach, nie mają pojęcia jak to działa a działa bardzo prosto. Żeby nie powtarzać tego samego odwołam się do źródeł podanych w tym wątku i poście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, wrotycz said:
  1 hour ago, lebioda said:

testy mensy nie sprawdzają nic poza umiejętnością rozwiązywania tychże testów

A umiejetnośc rozwiazywania abstrakcyjnych zadań jest niby czym? 

 

Kolejny ktory powtarza bzdury bo albo slabo wypadl w testach, albo sie boi ze slabo wypadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AR2DI2 napisał:

A umiejetnośc rozwiazywania abstrakcyjnych zadań jest niby czym? 

 

Umiejętnością rozwiązywania abstrakcyjnych zadań ?

 

5 minut temu, AR2DI2 napisał:

Kolejny ktory powtarza bzdury bo albo slabo wypadl w testach, albo sie boi ze slabo wypadnie.

Ja cienko wypadłem ale głównie przez niechęć i nudę do tych zadań ale wiadomo winny się tłumaczy ?

 

Swoją drogą wątpię by ten test określił w sobie te rodzaje inteligencji (pierwszy lepszy tekst z google) :

 

Rodzaje inteligencji
  • Inteligencja językowa. ...
  • Inteligencja logiczno-matematyczna. ...
  • Inteligencja wizualno-przestrzenna. ...
  • Inteligencja ruchowa. ...
  • Inteligencja muzyczna. ...
  • Inteligencja interpersonalna (międzyludzka) ...
  • Inteligencja intrapersonalna (wewnętrzna) ...
  • Inteligencja przyrodnicza.

 

Możliwe, że jest ich wincyj ale nie chce mi się nawet szukać, a teraz gdzie to się ma wszystko do umiejscawiania odpowiednich wzorków.

Owszem można a nawet trzeba używać intelektu "do przyporządkowania odpowiednich kreseczek" ale koniec końców nawet gdybym uzyskał w tym teście 200 punktów i tak bym go uznał za mało wiarygodne źródło badania ludzkiego czy w tym wypadku mojego intelektu.

 

Pozdrawiam.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, AR2DI2 said:

A umiejetnośc rozwiazywania abstrakcyjnych zadań jest niby czym

Umiejętnością rozwiązywania abstrakcji czyli inteligencją. na tym polega inteligencja na tworzeniu i manipulowaniu abstrakcją.

 

9 minutes ago, SzatanKrieger said:

Rodzaje inteligencji

(...)

Możliwe, że jest ich wincyj...

Na pewno, nawet 5 tysięcy.

Nie ma czegoś takiego jak inteligencja emocjonalna, ani inteligencja muzyczna ani ruchowa ani (tu wstawić pięć tysięcy innych, które ponoć są "inteligencjami")

Nie ma żadnego potwierdzenia naukowego. To już też było.



The Theory of Multiple Intelligences is Rubbish!

Multiple Intelligences theory by Gardner: myth, proven theory or philosophy?

Multiple Intelligences: What Does the Research Say?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Masza napisał:

Zastanawia mnie po co zaznaczać wiek, w teście który ma mierzyć inteligencję...

Iloraz inteligencji IQ z definicji uwzględnia wiek osoby badanej, za wikipedią:

Cytat

W związku z tym, w 1912 roku niemiecki psycholog William Stern zaproponował udoskonalenie koncepcji wieku umysłowego, poprzez zrelatywizowanie wartości wieku umysłowego do wieku życia. W praktyce oznaczało to obliczenie stosunku (czyli ilorazu) wieku umysłowego (ustalanego na podstawie wykonania testu inteligencji) do rzeczywistego wieku życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, Ancalagon said:

Trzeba też pamiętać, że społeczność forum nie jest próbą losową, odchył "w prawo" powinien być wyraźny.

Faktycznie duża średnia ale tu się zgadzam. Sebiksów na tym forum próżno szukać, próżno też szukać sebiksów, którzy by się w ogóle chcieli nad takim testem pochylić.

Sebiks stwierzdzi, że to jakaś intelektualna bzdura, kto by się czymś takim przejmował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz

W mojej skromnej ocenie inteligencja jest jedna ale ona ma wiele rozgałęzień. 

Trochę jak drzewo. j

Jest główny pień czy łodyga (rura ? wiecie o co mi chodzi) i są rozgałęzienia.

 

Owszem jest jedna ale za cholerę ten test nie bada całościowo tej inteligencji tylko umiejętność rozwiązywania danego problemu (czyli jakby gałązkę, gdzie inteligencja się objawia) 

Zresztą ludzie pisali iż można nauczyć się tego typu testów i mieć 150 IQ. 

 

Powtarzam dla mnie ten test jest w ogóle nie miarodajny. 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, SzatanKrieger said:

W mojej skromnej ocenie inteligencja jest jedna ale ona ma wiele rozgałęzień. 

W mojej i nie tylko mojej inteligencja jest jedna, kropka.

Gardner sam się wygadał na temat swojego "multi-wynalazku":

Gardner has pointed out on several occasions that the success of his book turned, 
in part, on this new label: 
“I am quite confident that if I had written a book called ‘Seven Talents’ 
it would not have received the attention that Frames of Mind received.” 

Nie będę tego po raz setny komentował.

 

13 minutes ago, SzatanKrieger said:

Zresztą ludzie pisali iż można nauczyć się tego typu testów i mieć 150 IQ.  

Konkretnie, pokaż palcem. Pokaż też ich osiągnięcia w tej dziedzinie.

"Ludzie pisali...", ja też dużo piszę ale podpieram się źródłami. Pokaż mi rzeczywiste badanie, które to potwierdza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz

Ale jakie badania chcesz na ten temat, profesorów ? :P 

 

https://bliss.natemat.pl/193315,iq-powyzej-130-mozna-wycwiczyc-zobacz-jak-rozwiazywac-testy-na-inteligencje

 

Znalazłem natomiast przez przypadek to:

http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,73343,3160427.html

 

Co uważam za znacznie ciekawsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

@Bruxa

Mamy taki sam wynik, może to jednak przeznaczenie?

O kurde! Razem mamy 216. :D


@wrotycz w teście trzeba odgadnąć intencje jej autora, a nie tworzyć coś zupełnie nowego. Inteligencja jest jedna, ale test nie mierzy jej całości. To bardziej test na głupotę, czy potrafimy w ogóle abstrakcyjnie myśleć czy nie. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Your IQ was measured to 140, which is equivalent to the 99.6 percentile.

graph.php?iq=140&w=634&h=412

4 godziny temu, AR2DI2 napisał:

To jakaś zabawa, quiz dla pań domu. Iq 150 w skali mensa to jeden procent najinteligentniejszych ludzi na swiecie. A tutaj 145 to srednia...

 

W prawdziwych testach mensy eiekszosc ludzi ma problem przebic się przez 100.

W skali Weschlera (której ten test prawdopodobnie używa) 1% najinteligentniejszych ludzi ma iq większe lub równe 132.

 

25 minut temu, wrotycz napisał:

Konkretnie, pokaż palcem. Pokaż też ich osiągnięcia w tej dziedzinie.

"Ludzie pisali...", ja też dużo piszę ale podpieram się źródłami. Pokaż mi rzeczywiste badanie, które to potwierdza.

 

Volant w swojej książce "Piąty poziom" pisał, że po treningu dostał się do mensy, ale wyniku jakiegoś spektakularnego nie osiągnął, po prostu przekroczył próg i tyle.

 

Według mnie sam fakt posiadania wysokiego IQ nie robi z człowieka jakiegoś herosa intelektu, w Polsce taki poziom ma w przybliżeniu 380 000 ludzi. Większość pewnie chodzi do zwykłej, odtwórczej pracy, poza tym są inne aspekty które również w istotnym stopniu decydują o sukcesie: pracowitość, wytrwałość w dążeniu do celu, umiejętności interpersonalne, znajomości, wygląd, kapitał startowy, wpojone wzorce przez rodziców, jakość edukacji odebranej w ciągu dzieciństwa i lat młodzieńczych, itd...

Edytowane przez Inny i Wyjątkowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.