Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Rnext napisał:

No tak, przeciwciała IgG to możemy mieć innych koronawirusów, ale PCR testował dokładnie tego ;) Terefere.

 

Chodziło mi o to co było w cytacie, który przytoczyłem o spadku śmiertelności i kończącej się tzw pandemii. ;)

W reszcie artykułu oczywiście mogą być przekłamania.

 

A co do cudów z testami, teraz w australii u osób po ich szczepionce [nie pzifer] zaczęły masowo wychodzić fałszywie dodatnie wyniki na HIV. ?

 

https://www.bbc.com/news/world-australia-55269381

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy było udostępniane już wcześniej. Natrafiłem ostatnio choć publikacja jest z września.

Gdyby ktoś nie miał co robić / czytać w wolnym czasie ?

OPRACOWANIE ZESPOŁU DS. COVID-19 PRZY PREZESIE POLSKIEJ AKADEMII NAUK

https://informacje.pan.pl/images/2020/opracowanie-covid19-14-09-2020/ZrozumiecCovid19_opracowanie_PAN.pdf

 

Cytat

Oświadczenie Zespołu doradczego COVID-19 przy Prezesie Polskiej Akademii Nauk
W ostatnich dniach obserwujemy zwiększoną liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Należy się spodziewać, że następstwem tego będzie rosnąca liczba osób z ciężką postacią choroby COVID-19, wymagające leczenia w szpitalach oraz na oddziałach intensywnej terapii. Część z tych przypadków zakończy się śmiercią chorego. Zbliżamy się do sezonu jesiennego i można się spodziewać, że z każdym tygodniem obraz tej choroby będzie coraz groźniejszy. Dlatego z dużym niepokojem obserwujemy pojawiające się w przestrzeni publicznej, szczególnie w mediach społecznościowych oraz w wydawnictwach książkowych i prasowych, informacje negujące istnienie wirusa oraz powagi pandemii, wywołanej przez niego. Rozpowszechnione negowanie istotnego zagrożenia zdrowotnego, szczególnie w kontekście obserwowanego lekceważenia zaleceń dotyczących stosowania metod ochrony przed zakażeniem może istotnie przyczyniać się do dalszego wzrostu liczby zachorowań i groźnych tego konsekwencji. Nie ma jakichkolwiek przesłanek naukowych do negowania istnienia wirusa, jego chorobotwórczości i skutków zakażenia. W najważniejszych na świecie periodykach medycznych wypowiedziały się na ten temat najpoważniejsze autorytety w dziedzinie medycyny, wirusologii i epidemiologii. W Polsce do dnia 7 sierpnia 2020 roku z powodu COVID-19 zmarły 1774 osoby. W tym samym czasie na grypę zmarło w Polsce 65 osób. Na świecie liczba ofiar COVID-19 przekroczyła 700 tysięcy. Również ze względu na pamięć o tych osobach, cierpieniu ich i ich bliskich, negowanie pandemii jest nieetyczne i niegodziwe. Apelujemy o niepoddawanie się fałszywym informacjom i rzetelne stosowanie prostych zaleceń, realnie ograniczających pandemię i obniżających ryzyko zachorowania każdego z nas: zachowania dystansu co najmniej 1,5 metra, częstego mycia i dezynfekcji rak I starannego stosowania osłon na nos oraz usta w pomieszczeniach zamkniętych. Apelujemy o ostrożność w kontaktach z innymi osobami, szczególnie seniorami. Te proste działania mogą uchronić nas przed kolejnymi restrykcjami.

Co do pogrubionego tekstu. Czy przypadkiem nie jest odwrotnie? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, BRK275 said:

Co do pogrubionego tekstu. Czy przypadkiem nie jest odwrotnie?

Śmiechłem, bo tego typu propaganda walki z faktami, przypomina mi pewien fragment dokumentu o rodzinie Wałęsy. Reporterzy poszli do szkoły baletowej w której uczyła się córka Wałęsy i robią jakieś wywiady z jej koleżankami. I przy pierwszym pytaniu jakiejś uczennicy co może powiedzieć o młodej Wałęsównie, ta wypala bez ostrzeżenia:

- to nieprawda że jest niekoleżeńska :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Orybazy napisał:

To najnowsza szczepionka z nano-igłami :).

Nawet szczególnie sterylnych warunków nie potrzeba.

Przychodzi facet z dworu, zakasał rękawy, wyciąga coś z torby. Pac, przybił pieczątkę na ramieniu. Od teraz człowieku, jesteś wolny od problemów tego świata!

Normalnie jak w tych kreskówkach z kaczorem donaldem.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga jest przełom. Ktoś ode mnie z rodziny ma wynik pozytywny. 

Reszta części tamtej rodziny zdrowa, objawów brak jedynie jedna osoba ok 45at brak smaku i węchu, obecnie czasami wraca.

 

Inna starsza osoba straciła węch i smak parę lat temu, czasami wraca. Hmm...

 

Poza tym gdyby nie media i maseczki, nie wiedziałbym o żadnej pandemii której nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem jednak pieprzonym masochistą. Bo słucham czasem komentatorów rano w TOK FM. Ja prdl, no ale w sumie wiadomo jaka jest "linia" redakcyjna w Agorze.

Amantadyna zło - szczepioneczka to zbawienie dla świata. :blink:  Jak na mój "niemedyczny" rozum to chyba lepiej jest mieć dobry lek na daną chorobę, bo wtedy atakujemy punktowo i nie narażamy całej populacji na efekty szczepioneczki...

Serio Ci ludzie widzą jedyny problem w tym, że rząd może nie podołać z tempem szczepień. ABSURD!

A jeszcze ciekawostka rodem Orwella

https://fotoblogia.pl/16227,zdjecie-dnia-w-szczecinie-powstala-sluza-ktora-ma-chronic-przed-koronawirusem

 

Widzę spory potencjał tego wynalazku....

 

A ponadto prasówka:

 

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,26605382,szczepionka-na-covid-19-spotkanie-u-prezydenta-dudy-ws-narodowego.html

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,26607208,adam-niedzielski-rekomenduje-przedluzenie-obostrzen-widmo.html

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,26604461,niemcy-wprowadzaja-ostre-restrykcje-na-swieta-i-nowy-rok.html

 

Nie tylko Niemcy, ale też Holandia i Czechy. Kiedy u nas będą? Jak obstawiacie? Ator celuje w okres pod koniec grudnia ?

 

W dniu 11.12.2020 o 11:59, Dworzanin.Herzoga napisał:

Zwyczajna szczepionka bezobjawowa, nic podejrzanego nie widzę.

Dokładnie ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Garrett napisał:

Nie tylko Niemcy, ale też Holandia i Czechy. Kiedy u nas będą? Jak obstawiacie?

Polskie lockdowny wynikają z politycznej kalkulacji, więc świąt nie ruszą, spokojnie. Przypierdolą dopiero na Nowy Rok.

Ogólnie - a pisałem o tym już w marcu - ten morderczy wirus jest dla rządzących niczym gwiazdka z nieba. Wprowadzanie społecznej kontroli, większe uprawnienia dla służb i instytucji państwowych, a gospodarka pada nie z powodu złego gospodarowania, ale z powodu wirusa. : ) Pięknie.

Gdyby ten wirus nie istniał, to należałoby go wymyślić.

 

Edytowane przez zychu
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiedział prof. Simon:

 

Zachęcam, żeby ministrowie każdego cywilizowanego kraju występowali zgodnie z zasadami wiedzy, a nie na niekorzyść społeczeństwa. Niezaszczepienie spowoduje hekatombę. Litości panie ministrze. Niech się pan zastanowi, co pan mówi. Musimy działać prospołecznie, niezależnie od opcji politycznych

 

W ogóle czemu ten pajac występuje w TV w trakcie pełnienia obowiązków zawodowych? Nie ma nic lepszego do roboty?

 

A tu inny geniusz, "prof." Horban:

 

Z kolei odnosząc się do kwestii skutków ubocznych podkreślił, że zdarzają się one rzadko i zwykle są łagodne, objawiają się np. krótkotrwałym stanem podgorączkowym.

 

Ciekawe skąd on to wie?

 

Jeszcze miesiąc temu mówił coś takiego:

 

szybciej przechorujemy COVID-19, niż uchroni nas szczepionka

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,prof--horban--szybciej-przechorujemy-covid-19--niz-uchroni-nas-szczepionka,artykul,52708406.html

 

W sumie zasłużył sobie na bycie doradcą premiera:

 

W tej chwili w służbie zdrowia nie ma żadnego kłopotu, poza pewnym bezwładem organizacyjnym. Działa teleporada, w miarę sprawnie działa też system transportu i bardzo sprawnie działa system opieki szpitalnej - ocenia prof. dr hab. n. med. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. koronawirusa.

 

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, cst9191 said:

inny geniusz, "prof." Horban

 

Ten prof.,  nota bene prezydencki "ekspert", wystąpił 14 grudnia w "Warto rozmawiać" z prof, Gutem i dr Bodnarem.

Aspektów wartych dyskusji jest parę, ale ja by się tu wypowiedział o jednym:
Otóż pan Horban, ponoć prof., przyczepił się do dra Bodnara słowami "czy zna pan ustawę o zawodzie lekarza?", a potem dodał "powinien pan znać". To był jego argument. Na co pan Pospieszallski zacytował fragment ww. ustawy "lekarz dla dobra pacjenta może stosować lek poza wszelkimi wskazaniami rejestracyjnymi jeśli istnieje zagrożenie życia..." i tu się panu profowi argumenty skończyły. Tak, że wybitny profesor z niego jest.

Ale ja o czym innym, otóż okazuje się, że historia lubi sie powtarzać i to już było przerabiane ponad 5 lat temu, i nawet powstała praca naukowa na ten temat:
Lekarz wobec ordynacji „off-label” [ Physician versus ‘off-label’ ordinance ]; June 2015, Przegląd Lekarski 72(1):38-41; Katarzyna Kordus, Radoslaw Spiewak

 

Pozwolę sobie zacytowac dwa fragmenty:

Quote

 

„Urzędnicy NFZ z bliżej niewiadomych powodów zaczęli traktować leczenie poza wskazaniami rejestracyjnymi jako eksperyment

medyczny i żądać sporządzania przez lekarzy protokołów badawczych dla leków stosowanych w danym wskazaniu od dziesiątków

lat i uzyskiwania zgód Komisji Bioetycznych. (…) Nie jest też nigdzie stwierdzone, że leczenie zgodnie z aktualną wiedzą lekarską

poza wskazaniami rejestracyjnymi jest eksperymentem medycznym i że wymaga zgody Komisji Bioetycznej.”

„(…) dla niektórych leków zarejestrowane wskazania stanowią błąd w sztuce w świetle aktualnej wiedzy medycznej, a podstawowe

wskazanie, w którym lek jest stosowany na skalę dziesiątków tysięcy ludzi rocznie bywa niezarejestrowane.”

 

Wiktor Jędrzejczak, konsultant krajowy w dziedzinie hematologii [25]

 

Quote

„Stosowanie leku poza zarejestrowanymi wskazaniami wiąże się z większą niepewnością co do efektów leczenia, ale ocenianie

spodziewanych korzyści dla pacjenta na podstawie wielu dostępnych informacji to istota praktyki lekarskiej.”

 

Romuald Krajewski, wiceprezes NRL [26]

 

Tak, że lekarze mogą się bronić, tym bardziej, że gdzieś tak w trakcie rzecznik MZ wyjeżdża ze stwierdzeniem, że "nie ma na dziś badań klinicznych na szeroką skalę, które potwierdziłyby (...) bezpieczeństwo takiej terapii (amantadyną)". No bzdura nad bzdury, bo lek jest dopuszczony więc bezpieczństwo akurat jest zbadane i udokumentowane, bo ewentualne skutki uboczne nie będą się różnić od tych, które występują w terapii innych schorzeń, dla których lek ten jest zarejestrowany.

 

Niech mnie ktoś uszczypnie. Typowe biurwy, które stawiają formalne wymogi nad wszystko inne.

 

--

Jeszcze coś się mi wymsknie; wykorzystam na prawach cytatu:

 

Drugi as, Dworczyk - "co Pan by zrobił, jakby okazało się, że ludzie umierają, po przyjęciu Amantadyny?". A co zrobi Dworczyk, jak zaczną się pojawiać NOPy po zrobionej na kolanie szczepionce.

Mówi, że leki mają swoje procedury dopuszczenia i trzeba się ich trzymać, bo to ważne, żeby były bezpieczne, ale w przypadku szczepionki i jej błyskawicznego wprowadzenia, już te same procedury można naginać albo wręcz wprost pomijać.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż możesz się powołać na ten ( "lekarz dla dobra pacjenta może stosować lek poza wszelkimi wskazaniami rejestracyjnymi jeśli istnieje zagrożenie życia...") fragment, pochodzący z tego samego prawa farmaceutycznego, na które siępowołuje rozporzadzenie, które jest aktem niższej rangi w ogóle.

 

Niedawno premier o tym mówił.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Messer napisał:

 

No ale wtedy hajs firm produkujących szczepionki by się nie zgadzał, dlatego opłacane "autorytety" medyczne, jak np. prof. Simon, dają z siebie wszystko, by zwrócić pieniądze, które w nich zainwestowano. 

Edytowane przez cst9191
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/15/2020 at 11:56 PM, cst9191 said:

W tej chwili w służbie zdrowia nie ma żadnego kłopotu, poza pewnym bezwładem organizacyjnym.

Typowy problem idioty, to myślenie, że inni są jeszcze większymi idiotami. 

 

On 12/15/2020 at 11:56 PM, cst9191 said:

Jak to powiedział prof. Simon:

Jest ogólnie spora grupa ludzi bezpośrednio zainteresowanych ekonomicznie w szerzeniu psychozy i promocji marketingowej produkrtów około-pandemicznych. Chociaż akurat Simon należy chyba to grupy tych gorzej opłacanych, mimo, że na usługach koszących prawdziwe frukty cwaniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, tak sobie myślę... Czy ta rozwrzeszczana lewica od "jebać pis" będzie się szczepić "pisowską" szczepionką? :P
Bo z tego co zauważyłem to ogólnie liberałki i lewi czekają na toto jak na zbawienie haha.
I tu Pis będzie ok, juz ich nie jebać. Tylko aborcja na życzenie się liczy. ?

13 godzin temu, cst9191 napisał:

No ale wtedy hajs firm produkujących szczepionki by się nie zgadzał, dlatego opłacane "autorytety" medyczne, jak np. prof. Simon, dają z siebie wszystko, by zwrócić pieniądze, które w nich zainwestowano. 

Sad but true. Chyba :(

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.