Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udało się z tym:

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pandemia_grypy_A/H1N1_w_latach_2009–2010

 

bo ludzie jeszcze za bardzo nie szaleli w internecie i nie było szerzonej takiej paniki. 

 

Teraz ludzie za jakiś czas sami będą się domagać stanów wyjątkowych i podawania "magicznych specyfików". Dekada intensywnej tresury na wszelkich frontach przynosi skutki. 

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE WAŻNA INFORMACJA. WŁAŚNIE ROZMAWIAŁEM Z EX ŻONKĄ. 

PRACUJE W JEDNYM Z BANKÓW W POLSCE. JAK TWIERDZI, INFO OD JEJ PREZES, MINISTERSTWO Z NIĄ GADAŁO I  OD PONIEDZIAŁKU W POLSCE SZYKUJE SIĘ STAN WYJĄTKOWY. WSZELKIE SKLEPY WIELKO POWIERZCHNIOWE ZOSTANĄ ZAMKNIĘTE! MAJĄ ZOSTAĆ MAŁE SKLEPY OSIEDLOWE. TO JUZ NIE JAJA. TRZA ROBIĆ ZAKUPY NA MIESIĄC!

 

@tytuschrypus miał rację!

 

 

Edytowane przez Still
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Słowianin napisał:

Jeśli gospodarczo Włochy będą miały dłużej problemy mogą wpierw opuścić strefę Euro, zawsze radzili sobie z kryzysem dewaluacją waluty itd.

 

Odnośnie stanu wyjątkowego, to już od kilku dni chodzi to info, ma być zakaz przemieszczenia między miastami, strefy w miastach w różnym kolorze itd, itp. Ponoć, ale kto wie ile w tym prawdy. Ja mam zapasy z rodziną, teraz opalam się i korzystam ze słońca :)

Przy okazji rano w carrefourach/osiedlowych były małe kolejki u mnie w dużym mieście, więc jak ktoś nic nie kupił to warto ruszyć i dokupić co trzeba.

 

 

We Włoszech już są problemy z dostawami do sklepów, mimo kwarantanny mogą chodzić do aptek i sklepów, ale są problemy z zaopatrzeniem. Idźcie do sklepów, bo nie wiecie jak będzie u nas.

 

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Perun82 napisał:

bo ludzie jeszcze za bardzo nie szaleli w internecie i nie było szerzonej takiej paniki. 

O to, to.

 

Wreszcie ktoś się ustosunkował :) Inny poziom mediów społecznościowych, uzależnienia od nich, czasu spędzanego w nich, inny level fakenewsów. I poszło syzbko.

 

24 minuty temu, hogen napisał:

Co to znaczy stan wyjątkowy?

Zapraszam do ustawy

 

https://www.lexlege.pl/ustawa-o-stanie-wyjatkowym/

 

Generalnie nic strasznego, to nie stan wojenny. Chociaż forumka pewnie uważa inaczej :)

 

@Still przejrzałeś mnie ? 

Edytowane przez tytuschrypus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Still napisał:

PANOWIE WAŻNA INFORMACJA. WŁAŚNIE ROZMAWIAŁEM Z EX ŻONKĄ. 

PRACUJE W JEDNYM Z BANKÓW W POLSCE. JAK TWIERDZI, INFO OD JEJ PREZES, MINISTERSTWO Z NIĄ GADAŁO I  OD PONIEDZIAŁKU W POLSCE SZYKUJE SIĘ STAN WYJĄTKOWY. WSZELKIE SKLEPY WIELKO POWIERZCHNIOWE ZOSTANĄ ZAMKNIĘTE! MAJĄ ZOSTAĆ MAŁE SKLEPY OSIEDLOWE. TO JUZ NIE JAJA. TRZA ROBIĆ ZAKUPY NA MIESIĄC!

 

@tytuschrypus miał rację!

 

 

Sklepów wielkopowierzchniowych jest kilkadziesiąt w PL. Zatem biedronki, lidle itd. będą dalej otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że reakcja władz na tego wirusa z tego co patrzę nie jest jeszcze tak spóźniona jak na Zachodzie więc mamy szansę. Niemcy dość dobrze sobie radzą. Od 3 dni liczba infekcji nie podniosła się znacznie i mało jest przypadków śmiertelnych. Rozmowy na szczeblu ministerialnym i wymiana doświadczeń mogłyby przynieść pozytywny skutek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Trevor napisał:

Powiem Wam że reakcja władz na tego wirusa z tego co patrzę nie jest jeszcze tak spóźniona jak na Zachodzie więc mamy szansę. Niemcy dość dobrze sobie radzą. Od 3 dni liczba infekcji nie podniosła się znacznie i mało jest przypadków śmiertelnych. Rozmowy na szczeblu ministerialnym i wymiana doświadczeń mogłyby przynieść pozytywny skutek.

Też tak uważam, na całe szczęście przewrotnie mówiąc, mamy naoczny przykład co się dzieje bagatelizując ryzyko na przykładzie Włoch. Myślę, że większość społeczeństwa popiera wprowadzenie obostrzeń w poruszaniu się a przede wszystkim jest za zamknięciem galerii, kościołów, restauracji i zakładów usługowych, ja bynajmniej tak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Foster napisał:

Myślę, że większość społeczeństwa popiera wprowadzenie obostrzeń w poruszaniu się a przede wszystkim jest za zamknięciem galerii, kościołów, restauracji i zakładów usługowych, ja bynajmniej tak.

Dekada tresury nie poszła na marne. Społeczeństwo jest już urobione i przestraszone, czas na kolejny etap. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Perun82 napisał:

Inżynierowie zrobili swoje, nadzorcy wprowadzili panikę i doprowadzili do takiego stanu, że sami obywatele siebie nawzajem pilnują. Zobacz zna media społecznościowe

Daleko mi do nakręcania się, mediów społecznościowych nie sledze, a jak już, to traktuję te newsy dzieląc na trzy. Jeżeli możesz, wyjaśnij szerzej o co Ci chodzi, bo może nie wszyscy rozumieją znaczenia pewnych słów w Twojej wypowiedzi - inżynierowie/nadzorcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Still napisał:

PANOWIE WAŻNA INFORMACJA. WŁAŚNIE ROZMAWIAŁEM Z EX ŻONKĄ. 

PRACUJE W JEDNYM Z BANKÓW W POLSCE. JAK TWIERDZI, INFO OD JEJ PREZES, MINISTERSTWO Z NIĄ GADAŁO I  OD PONIEDZIAŁKU W POLSCE SZYKUJE SIĘ STAN WYJĄTKOWY. WSZELKIE SKLEPY WIELKO POWIERZCHNIOWE ZOSTANĄ ZAMKNIĘTE! MAJĄ ZOSTAĆ MAŁE SKLEPY OSIEDLOWE. TO JUZ NIE JAJA. TRZA ROBIĆ ZAKUPY NA MIESIĄC!

 

@tytuschrypus miał rację!

 

 

A teraz wyobraź sobię oficjalne info w TV , wiesz co by było po 20 minutach w sklepach ? armagedon do kwadratu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Foster napisał:

Jeżeli możesz, wyjaśnij szerzej o co Ci chodzi, bo może nie wszyscy rozumieją znaczenia pewnych słów w Twojej wypowiedzi - inżynierowie/nadzorcy?

Tego nie trzeba wyjaśniać.

 

5 minut temu, Trevor napisał:

Boże stary teraz to Ty wypadasz na foliarza serio.

Rozumiem, to wszystko dla naszego dobra. To tak jak nazwać braci - stulejarzami i mizoginami bo mają inne spojrzenie na pewne sprawy. Przyzwyczajony jestem:)

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PanDoktur napisał:

Zatem biedronki, lidle itd. będą dalej otwarte.

Być może wprowadzą ograniczenia co do liczby klientów jednocześnie znajdujących się w sklepie. A osiedlowe być może zaczną sprzedaż z okienka jak apteki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.