Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, dobryziomek napisał:

Pierwszy potwierdzony zgon

"Już zaczyna się zamiatanie sprawy pod dywan, a że pacjentka jest w ciężkim stanie to nie może temu zaprzeczyć, ale zapewniam, że informowała lekarza Szpitala Zakaźnego, że miała kontakt z osobą, która przyjechała z Włoch, jednakże ten stwierdził, że upłynęło zbyt dużo czasu od kontaktu z tą osobą" – podkreślili pracownicy.

Ich zdaniem wypowiedź prof. Magdaleny Figlerowicz z Kliniki Chorób Zakaźnych w Poznaniu, która poinformowała o tym, że pacjentka nie miała kontaktu z osobą zakażoną, jest "bzdurą". "Wypowiedź (…) ma na celu fakt ukrycia tego, że powyższy przypadek został zbagatelizowany przez lekarza, tym samym uważamy, że nie dopełnił obowiązków, ponieważ swoim zachowaniem naraził wiele osób na utratę życia i zdrowia" – podkreślono w liście.

Jakby tego było mało pacjentka przebywała w szpitalu w Puszczykowie na sali razem z innymi pacjentami. "Przez 3 dni pacjentka leżała na wyizolowanej sali, gdzie wykonywane były przez personel oddziału wewnętrznego wszystkie niezbędne czynności ale...bez jakiegokolwiek specjalistycznego zabezpieczenia. (...) Początkowo leżała na sali z innymi chorymi, gdzie wstęp miał również personel sprzątający i osoby odwiedzające innych chorych" – dodali pracownicy placówki."

 

Proszę bardzo. Wprowadzają mega restrykcje w państwie, a tu takie numery.... 

 

 

  • Like 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onet, wp, gazeta, tvn, tvp, interia - do tej pory wyśmiewane i opluwane, zresztą słusznie, nagle stanowią źródło informacji, inspiracji i oświecenia. Hosanna na wysokości...

 

U mnie w biedrze półki z makaronem wyczyszczone, natomiast mały sklepik wie co robić - wystawił na front to co się sprzedaję i tylko dokłada co chwilę makaron, tuńczyk, fasola w puszkach itd i wszystko po taniości i z napisem promocja. Niektórzy jak w latach 90-ych zeszłego stulecia zaglądają innym do koszyka żeby sprawdzić czy czegoś nie pominęli. Ale ogólnie to spokój - mówią sprzedawcy.

 

Wziąłem dziś rano na zakupach opakowanie fileta z indyka, pieczarki, trochę świeżych warzyw i owoców a koleś za mną w kolejce:

- Nie bierze pan makaronu, ani ryżu? - i zdziwiony

- Proszę pana, mam trzy opakowania makaronu w domu i leży mi to już jakieś pół roku, bo ponieważ nie jadam na co dzień tego typu rarytasów, no chyba, że goście wpadną to jak najbardziej ugotuję, bo niby czemu by nie. Ale żeby tak na co dzień? Toż to czysta rozpusta!

Koniec rozmowy...

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Mosze Red napisał:

Są na 99,99% zgony, spowodowane przez koronawirusa, które przypisano innym chorobom.

Właśnie dlatego, że jesteśmy inteligentni wiemy, że podobnie mogło być z H1N1, ale nie napisałeś, że było 200 ofiar śmiertelnych w Polsce, a może i więcej, tylko przypisano je innym chorobom. Napisałeś tak tylko o koronawirusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad tym, aby zrobić większe zakupy takie jakie by mi starczyły na dwa tygodnie - jedynie te produkty z dłuższym terminem ważności. Dla mnie w pewnym stopniu jest to rozsądne wolę to zamiast chodzić na mniejsze zakupy 8-9 razy.

Co do sklepów osiedlowych to mam taki w swojej okolicy (lokalny), odwiedzam go najczęściej i tam nie brakuje żadnych produktów. Deficyty produktów spożywczych osobiście nie zauważyłem, ale po zdjęciach internautów widać, że półki puste.

 

W tym tygodniu miałem się wybrać na zakupy spodni do galerii handlowej, ale jednak z tego zrezygnowałem.  Wstrzymam się z tym i mam nadzieję aż ta sytuacja z koronawirusem trochę się unformuję - jestem dobrej nadziei.

 

Czytam o tym, że sytuacja w Chinach pod względem rozprzestrzeniania się koronawirusa nie poszła dalej i w pewien sposób zostało to zahamowane.

Edytowane przez nowy00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bassfreak napisał:

Czy można gdzieś sprawdzić jaki był wiek tych 827 ofiar we Włoszech ? i ogólnie w innych krajach ?

Tu też coś jest na temat:

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/coronavirus-age-sex-demographics/

 

Niestety, wśród mężczyzn śmiertelność jest większa. W tym wypadku jesteśmy słabszą płcią.

Edytowane przez Endeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniamy tryb postępowania i decyzje odnośnie testów. Będziemy testowali wszystkich, którzy idą do kwarantanny. Każdy pacjent, który wymaga testów, będzie kwarantannowany. To oznacza, że liczba testów wzrośnie tak samo, jak liczba pacjentów. Za chwilę będziemy mieć wykonywanych tyle testów co w Europie Zachodniej - mówi Szumowski.

 

No to będziemy mieć teraz niezły wysyp przypadków, wykres pójdzie w górę jak w Hiszpanii.

 

@Endeg

Dane koreańskie również to potwierdzają.

Edytowane przez Ancalagon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4% personelu w jednym z szpitali w Holandii zarażonych koronowirusem:

https://www.rivm.nl/en/news/result-of-random-sample-4-hospital-staff-infected-with-coronavirus

Dla wszystkich myślących że jakoś to będzie, w Polsce panuje spychologia odpowiedzialności. Kto się przyzna do bagatelizowanych przypadków, nikt. To nie serial o doktorach.

Jeśli ktoś myślał że ktokolwiek tutaj panikuje to zobaczycie co będzie się działo w najbliższych tygodniach na ulicach.

Z rodziną jestem w grupie ryzyka i mam zapasy, jestem spokojny. Obecnie obserwuje giełdę aby zapakować się w tanie akcje, ale trzeba poczekać, lepiej nie łapać spadających noży.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wczoraj grono krajów, w których były wypadki śmiertelne Covid-19 liczyło 32 plus wycieczkowiec "Diamond Princes". W przeciągu ostatniej doby dołączyło do nich 5 państw: Austria, Polska, Grecja, Algieria i Gujana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, spacemarine napisał:

A co jeśli ktoś ma sprawę w WSA? Bo w reprywatyzowanym bloku mamy mieć rozstrzygnięcie z końcem marca zaskarżenia decyzji i trzeba się stawić.

Nie mam pojęcia, to info dostałem przed chwila od kolegi, który jest Komornikiem Sądowym w Lublinie. 

 

Dzisiaj dostali polecenie telefoniczne, rozpuszczają pracowników do domów, wstrzymują czynności terenowe do odwołania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Endeg napisał:

Tu też coś jest na temat:

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/coronavirus-age-sex-demographics/

 

Niestety, wśród mężczyzn śmiertelność jest większa. W tym wypadku jesteśmy słabszą płcią.

To jest prawdopodobieństwo a nie realny % zgonów co do wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajj tam sprawa wirusa rozwiazana.

Syn przy obiedzie mówi do mnie. Tata a wiesz jak koronawirus przenosi się na ludzi? Pytam, nie wiem synek? Powiedz mi.

Jak ktoś jest ladnie ubrany to wtedy, wirus na niego przechodzi.

 

Wystarczy ubierać się bez gustu i jesteśmy zdrowi ;)

 

 

 

Edytowane przez Still
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam co powinienem zrobić jako sprzedawca w jednym z centrów handlowych. Uczelnie pozamykali, więc tam się nie zarażę, ale w miejscu pracy... powiedzmy, że ludzie nie do końca zrozumieli polecenie zostać w domu. A oto dowód pod postacią wypowiedzi jednej z pracowniczek centrum handlowego.

Cyt.

"Jestem pracownikiem ... i szczerze jestem zażenowana sytuacją jaka ma miejsce obecnie.

Dzieci od dzisiaj nie chodzą do szkoły za to jest ich pełno na korytarzach centrum, a wraz z nimi można zobaczyć ich bardzo "odpowiedzialnych" rodziców.

Nasuwa się więc pytanie... na co były zamykane szkoły skoro dzieci i tak nie zostają w domach tylko łążą po centrach handlowych.

Jestem ciekawa czy osoby, które robią niepotrzebny tłum zdają sobie sprawę, że dzieci nie mają "wakacji".

Drodzy rodzice, swoim zachowaniem tylko potęgujecie rozprzestrzenianie się wirusa.

Gratuluję pomysłu".

Koniec cytatu. Jutro idę do pracy do tego centrum na 12h zmianę. Jak sądzicie, jakie środki ostrożności mogę podjąć oprócz np. regularnego mycia rąk na zapleczu po każdym kontakcie z klientem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hubertius napisał:

Ja się zastanawiam co powinienem zrobić jako sprzedawca w jednym z centrów handlowych

Niestety sprzedawcy w sklepach są najbardziej narażoną grupą, ponieważ mają kontakt z dużą ilością osób dziennie. 

 

Na twoim miejscu załatwiłbym sobie po znajomości zwolnienie lekarskie, pod pozorem anginy, grypy, zwichniętej kostki ....  czegokolwiek., żeby tylko nie iść do pracy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koronowirus może przetrwać w ciele zarażonych do 5 tygodni https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-03-12/coronavirus-can-live-in-patients-for-five-weeks-after-contagion?utm_source=facebook&utm_campaign=socialflow-organic&utm_medium=social&cmpid=socialflow-facebook-business&utm_content=business&fbclid=Iw

 

Według badań w USA wirus utrzymuje się kilka godzin w powietrzu i do 3 dni na powierzchniach:  https://apnews.com/fe0239e95b8ad1037639ed833b990e48?fbclid=IwAR1a_evdb34o-Sy2rRv_dGuXTKtizEOzuT2m1UPfMBUmzCxsUhDuFxd0Q7U

 

Zatem dobrze myć ręce, twarz, prać ubrania i unikać dużych skupisk ludzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red

Z tym zwolnieniem muszę się dobrze zastanowić. Grafik mam tak idealnie ułożony, że po jutrzejszym dniu pracy mam cały tydzień wolnego. Zwolnienie więc pasowałoby mi wziąć po tym okresie.

A minus tej opcji taki, że jednak do pracy musiałbym jutro iść. Ciężka sytuacja.   :(

Edytowane przez Hubertius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.