Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Perun82 napisał:

Wzrośnie przyrost naturalny :D

Ja tak sięurodziłem ;)  piąty stopień zasilania, brak prądu i po 9 miesiącach, taddaaaaaa "Conradek"

 

Jestem ciekaw statystyk za 10-11 miesięcy :D

Edytowane przez Conrad
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakaz sprzedaży maseczek i zeli antybakteryjnych na OLX i Allegro. Nie można też bez zezwolenia wywozić z kraju leków przeciwgorączkowych.

Cytat

Premier nałożył na OLX i Allegro trzy postanowienia: zablokowanie aktualnych ofert sprzedaży maseczek i środków dezynfekcyjnych; zakaz umieszczania nowych ofert sprzedaży tych towarów; wpisanie do regulaminu serwisów punktu, z którego wynika, że wymienione towary są przedmiotami zabronionymi do wystawiania na platformach.

 

https://www.google.com/amp/s/biznes.radiozet.pl/amp/full/19337/News/Koronawirus-w-Polsce.-OLX-i-Allegro-z-zakazem-sprzedazy-zelow-i-maseczek

 

A stan wyjątkowy raczej będzie wprowadzony. Nie dla bezpieczeństwa ale ze względów politycznych. Najwcześniejsze wybory można przeprowadzić 90 dni po ustaniu stanu wyjątkowego. 

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Zakaz sprzedaży maseczek i zeli antybakteryjnych na OLX i Allegro

No właśnie zauważyłem szukając maseczek ze nic NIE MA.

 

U mnie w mieście jakaś paranoja. Ludzie biegaja jak w amoku z workami ziemniaków pod pachą. Typ mnie prawie staranował autem. Drugi mi obtarł zderzak. Co jest kurwa?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Zakaz sprzedaży maseczek i zeli antybakteryjnych na OLX i Allegro. Nie można też bez zezwolenia wywozić z kraju leków przeciwgorączkowych.

 

https://www.google.com/amp/s/biznes.radiozet.pl/amp/full/19337/News/Koronawirus-w-Polsce.-OLX-i-Allegro-z-zakazem-sprzedazy-zelow-i-maseczek

 

A stan wyjątkowy raczej będzie wprowadzony. Nie dla bezpieczeństwa ale ze względów politycznych. Najwcześniejsze wybory można przeprowadzić 90 dni po ustaniu stanu wyjątkowego. 

Moim zdaniem dobra decyzja , Janusze sprzedaży grali na ludzkim nieszczęściu z tymi cenami z kosmosu.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, Perun82 said:

Dekada tresury nie poszła na marne. Społeczeństwo jest już urobione i przestraszone, czas na kolejny etap. 

Szlag mnie trafia, gdy czytam takie teksty. Raz, że polskie społeczeństwo na ogół jest bardzo niezdyscyplinowane. A dwa - tresura? Czyli co, w sytuacjach podwyższonego ryzyka powinniśmy uskuteczniać bierny opór i obywatelskie nieposłuszeństwo? Jak już ktoś wcześniej zauważył, żyjemy w zbiorowosci, a to nakłada na nas pewne obowiązki i ograniczenia - czy to się nam podoba, czy nie.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięcioletniej dawności artykuł z naukowego renomowanego periodyka NATURE (który odnosi się do wcześniejszych prac, na przykład 2013) wyraźnie stwierdza, że
w Stanach Zjednoczonych przeprowadzono praktyczne badania w celu zmodyfikowania chińskiego koronawirusa nietoperza, który może być przenoszony na ludzi i powodować ostry zespół oddechowy, który bardzo przypomina to, co wydarzyło się na początku 2020 roku. Taki zbieg okoliczności. cyt za https://colonelcassad.livejournal.com/5705784.html

Engineered bat virus stirs debate over risky research

https://www.nature.com/news/engineered-b.....B9-KF7-g_M

Wśród współautorów tej pracy są dwaj Chińczycy. Z Wuhan Laboratory of China Consumer Supervision. 280 metrów po drugiej stronie ulicy od targu rybnego, skąd pochodzi infekcja.
cyt za https://colonelcassad.livejournal.com/5705784.html?thread=1374225976#t1374225976

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę wam to, co napisałem moderacji na PW.

 

To co mówią w telewizji to bujda, nie będzie jedzenia w sklepach, albo będzie bardzo mało.

 

Nie ma znaczenia, że mamy dużą produkcję, będą problemy z dostawami.

 

Dziś dzwoniłem do kumpla , który ma kilka spożywczaków i rozmawiałem telefonicznie ze znajomą kierowniczką sklepu "społem". 

 

Kierowcy z hurtowni biorą masowo zwolnienia lekarskie, odmawiają jeżdżenia albo zwyczajnie nie przychodzą do pracy i się im nie dziwię.

 

Przykładowo sklep "społem" niedaleko mojego domu, ma normalnie dostawy z dwóch hurtowni spożywczo - przemysłowych,  mleczarni, piekarni i hurtowni alko.

 

Obie hurtownie spożywcze już nie funkcjonują z powodu niedoboru kierowców. Z mleczarni była dostawa, bo jest to lokalna firma i maja do niej raptem 5 km, ale oni będą mieli niedobory surowców, bo zapasy za kilka dni zejdą, a dostawców mleka coraz mniej przyjeżdża.

 

Z piekarni dostawa obcięta do jednej dziennie, zamiast dwóch jak było zawsze, bo się surowce do wypieku kończą. 

 

Alkohole jeszcze dowożą, ale już właściwie piwo i wino tylko, wódka się skończyła dostali 1 skrzynkę dziś, a zamówili 8.

 

Kumpel ten, który ma kilka spożywczaków mówi to samo, że część hurtowni już nie funkcjonuje.

 

Więc kończy się (lub już się skończyło) w mniejszych sklepach jedzenie, środki higieny i sanitarne.

 

Nie przypuszczam, żeby ten stan potrwał długo, bo jak kierowcy się wykruszą, to rząd zmusi tych, którzy nie mogą się wymigać i przydzieli transport wojskowy do rozwożenia produktów, ale nim na to wpadną i to zorganizują to z jedzeniem będzie słabiej przez jakiś tydzień, może ciut dłużej.

 

W dużych marketach jest ponoć lepiej, ale tu dla odmiany kończą się podstawowe produkty z powodu najazdu klientów.

 

  • Like 6
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.