Skocz do zawartości

Jakie jest najlepsze piwo?


thvd

Rekomendowane odpowiedzi

@mirek_handlarz_ludzmi Brew Doga kiedyś lubiłem do momentu jak się nie włączył w kretyńskie kampanie feministyczne. Zresztą Brew Dog nie umie nic uwarzyć oprócz IPA teraz więc znudził mi się. 

Kormoran 1 na 100 tylko żółty. Zielony ma taką chamską goryczkę i zero aromatu. Zostaje na języku. 

Szczerze? Poszukiwałem dobrego Pilsu i Lagera przez lata, zatoczyłem duże koło i najbardziej smakuje mi po prostu... Miłosław Pilzner, Holba, Bernard i Ciechan Lagerowe.
Z IPA to Rowing Jack mój numer 1, Wrężel też niezły, Atak Chmielu (ale po nim zawsze kac jak ja pier...).
Z porterów to Komes Porter Bałtycki i GRAND Imperial Porter.
Z pszenicznych to Pszeniczniak jest świetny. Lubię też kriek'i - coś innego takiego.
Z tych wynalazków Belgijskich pseudo-mnichowych to Leffe Żółte oraz Maredsous bodajże 10. 

Chyba tyle. 

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomko napisał:

Poszukiwałem dobrego Pilsu

Nie wiem czy miałeś okazję napić się Punk Pilsa z Rock Browaru Jarocin. Dla mnie to piwo wymiata, chyba najlepszy pils jaki w życiu piłem i mogę śmiało polecić:

https://untappd.com/b/rock-browar-jarocin-punk-pils/2836942

Średnia ocen 3.3 na Untappd w kategorii tego stylu to moim zdaniem bardzo wysoka ocena.

 

@mirek_handlarz_ludzmiNie wiem czy znasz ten browar? Robią bardzo dobre piwa bez udziwnień, klasyczne piwne style:

https://untappd.com/w/rock-browar-jarocin/405812/beer

Edytowane przez Krugerrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomko napisał:

Brew Doga kiedyś lubiłem do momentu jak się nie włączył w kretyńskie kampanie feministyczne.

Nie tylko feministyczne. Piłeś może Hello, my name is Vladimir? Bardziej w lewo w kierunku LGBT skręcić się już nie dało. Ale mi to powiewa. Gdybym patrzył na to, jaki PR-owy bulszit wciskają ludziom moje ulubione marki, to bym musiał chodzić boso i nago ?

 

3 godziny temu, Tomko napisał:

Zresztą Brew Dog nie umie nic uwarzyć oprócz IPA teraz więc znudził mi się

Eee, jest kilka zacnych stoutów na pokładzie, także wśród flagowców: Tokyo Stout, Cocoa Psycho. Na ostatnie święta Bożego Narodzenia mieli też kilka sezonowych piwek, ale nazwy nie pamiętam, bo za szybko wypiłem :D

 

3 godziny temu, Tomko napisał:

Kormoran 1 na 100 tylko żółty. Zielony ma taką chamską goryczkę i zero aromatu. Zostaje na języku

Ja właśnie przepadam za zielonym. Z kolei,  jeśli chodzi o Kormorana, to kompletnie nie ogarniam jak mogą się ludzie jarać AIPA Podróże Kormorana. Jakieś takie właśnie mdłe dla mnie. 

 

Ze smakiem i zapachem w ogóle jest ciekawie. Uwielbiam zapach Centennial, ale w smak nadaje on taki sobie. To samo Mosaic.

 

3 godziny temu, Tomko napisał:

Szczerze? Poszukiwałem dobrego Pilsu i Lagera przez lata, zatoczyłem duże koło i najbardziej smakuje mi po prostu... Miłosław Pilzner, Holba, Bernard i Ciechan Lagerowe.

A lubisz lagery chmielone aromatycznymi chmielami? Wiem, że to skręca w kierunku IPA, ale dla mnie to właśnie połączenie idealne.

 

3 godziny temu, Tomko napisał:

Z IPA to Rowing Jack mój numer 1, Wrężel też niezły, Atak Chmielu (ale po nim zawsze kac jak ja pier...).

Bo to niemal, jak wino. Jednak dużo zdrowiej jest się nadźgać koncernowym słabym roztworem C2H5OH w wodzie, aromatyzowanym zapachem słodu i piwa, niż tymi wszystkimi polifenolami, aldehydami, benzaldehydami itp. A niestety polskie krafty choć wymyślne, sesyjne, bezglutenowe albo hazy często jadą ordynarnie mokrym kartonem albo kwaśnymi jabłkami i mają w składzie dużo więcej, niż człowiek chciałby wypić. 

 

3 godziny temu, Tomko napisał:

Z porterów to Komes Porter Bałtycki i GRAND Imperial Porter.
Z pszenicznych to Pszeniczniak jest świetny. Lubię też kriek'i - coś innego takiego.

Mam silne opory przed browarami Fortuna i Amber. Amber głównie za Koźlaka a potem za Żywe. Fortuna właśnie za Komesa. Może coś się zmieniło na plus?

 

3 godziny temu, Tomko napisał:

Z tych wynalazków Belgijskich pseudo-mnichowych to Leffe Żółte oraz Maredsous bodajże 10

Ja jakoś nie przepadam za belgami. Wolę holenderskie browary, np. wspomniany De Molen, Brouwerij 't Ij,   albo duńskie browary - Evil Twin, Mikkeler, Amager.

 

2 godziny temu, Krugerrand napisał:

mirek_handlarz_ludzmiNie wiem czy znasz ten browar? Robią bardzo dobre piwa bez udziwnień, klasyczne piwne style:

https://untappd.com/w/rock-browar-jarocin/405812/beer

Obilo mi się o uszy, ale tu gdzie mieszkam ciężko jest dostać niestety. Zabierz kilka na zlot ;)

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Z kolei,  jeśli chodzi o Kormorana, to kompletnie nie ogarniam jak mogą się ludzie jarać AIPA Podróże Kormorana. Jakieś takie właśnie mdłe dla mnie. 

Bo kiedyś to był sztos taki, że nie nadążali z warzeniem i ciężko było w sklepach dostać. Dziś to siurki są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bernevek napisał:

Jak byłem w Niemczech to piłem Krombachera Pils. Świetne piwo, na mineralnej wodzie. Czuć w smaku, że każdy składnik wysokiej jakości. Ma naprawdę bogaty bukiet (czego nie możne powiedzieć o polskich piwach typu Namysłów czy Perła). 

Teraz w Polsce przypasował mi Budweiser. Kiedyś Pilsner Urquell, ale to drogie piwo które w sklepie kosztuje 6-7zł zł. 

Kozel czy Zatecky też wchodzi w grę. 

Urquell jest w Biedrze chyba wciąż po 4.49 zł. Czasami zdarza sie Złoty Bażant. 

Urquell przechodzi na wyższy poziom w reklamie, w składzie ma napisane że jest na miekkiej pilzneńskiej wodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW .... bo widzę, że często się tu przewija Zatecky, jako niby dobre piwo ....

Macie świadomość, że jest to czysto marketingowy bełkot korzystający z dobrej sławy czeskiego piwa ?
Ważone i rozlewane jest ono przez koncern Carlsberg w Okocimiu czy tam gdzieś i jest typowym EU piwem czyli poziom Żubra, Harnasia czy tego typu wynalazków.
Koło czeskiego piwa to chyba tylko stoi na półce w markecie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/10/2020 at 10:42 AM, BeyondInfinity said:

Urquell jest w Biedrze chyba wciąż po 4.49 zł. Czasami zdarza sie Złoty Bażant. 

Urquell przechodzi na wyższy poziom w reklamie, w składzie ma napisane że jest na miekkiej pilzneńskiej wodzie ?

Warto iść kiedyś na degustacje Urquell i spróbować czterech sposóbów podawania tego piwa. Byłem pozytywnie zaskoczony że te same piwo nalane z kija na 4 sposoby ma zupełnie inny smak. Polecam metodę Czochtan.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lexmark82 napisał:

Warto iść kiedyś na degustacje Urquell i spróbować czterech sposóbów podawania tego piwa. Byłem pozytywnie zaskoczony że te same piwo nalane z kija na 4 sposoby ma zupełnie inny smak. Polecam metodę Czochtan.

Sprawdziłem tą metodę i wygląda mega zachęcająco. 

Ciekawe czy w każdej knajpie w której Pilsner jest "patronem" albo jest najbardziej reklamowany potrafią tak podać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, BeyondInfinity said:

Sprawdziłem tą metodę i wygląda mega zachęcająco. 

Ciekawe czy w każdej knajpie w której Pilsner jest "patronem" albo jest najbardziej reklamowany potrafią tak podać. 

Powiedziałbym że 50% knajp w stolicy Małopolski + kilka w Katowicach. Na Faceboku Urquella znajdziesz info gdzie mogą się pojawić takie degustacje.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Tylko Beer hall innych piw nie trawie znacząco się pogorszyły i mi nie wchodzą. A tam jest bardzo drogo co prawda, ale zawsze piwo smakuje jak piwo głowa nie boli jest git.

Marzy mi się prawdziwy Heineken z Niemiec z zapachem i bukietem świeżego chmielu mmm. Polski ma różne samki nigdy tak dobry jak ten prawdziwy. Kiedyś kupiłem to miał 3 smaki w miarę dobry średni i koszmarny :D

Kupiłem ostatnio syrop seven upa z niemiec i był pyszny. Cholerna Polska kolonia karna wszystko gorszej jakości, a ceny podobne :D 

Alkohol żeby tylko robol się mógł nawalić zero finezji smakowej. Jak zawsze decyduje większość im się podoba smaczne piwka są dobrze trzepią o co mi chodzi. Zauważyłem, że ludzie chyba smaku nie mają albo gustu już sam nie wiem.

Edytowane przez buka1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, buka1977 napisał:

Marzy mi się prawdziwy Heineken z Niemiec z zapachem i bukietem świeżego chmielu mmm.

Kolega dostaje chwilowo przechodnią złotą łopatę :) za odkopanie tematu.

 

Heineken jest piwem (browarem) holenderskim. I jest typowym koncerniakiem, więc o "świeżym chmielu" można zapomnieć.
Od swojego krewniaka czyli Żywca niedaleko stoi. Taki napój o barwie moczu zwany piwem.
Heineken jak na warunki PL jest piwem drogim i dlatego zalega czasem na pólkach.
Zielona butelka powoduje, że przy dłuższym przechowywaniu na półce łapie aromaty skunksowe. I cała tajemnica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliło mi się, ale w Niemczech można go dostać i właśnie tam piłem:)

Nie wiem do końca co to jest. Wiem, że smakuje wyśmienicie pachnie wspaniale może chemii jakieś dorzucili mi smakuje i wchodzi jak woda.

Do Polski to zupełnie inne piwo szczyny nie warte 1zł. Teraz się poprawił trochę to może 3zł bym dał, ale to kompletnie nie to co znam z Niemiec.

Ostatnio piłem Angielskiego Jim Beam Red Stag Black Cherry i wiśniami było czuć, a polski wiadomo dobre, ale bez smaku wiśni. Tak samo z piwem na zachodzie mają lepszą jakość mogę w ciemno poznać które jest które choćby po zapachu Heinekena prawdziwego z Niemiec i coś zwane Heinekenem z polski.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd u was sentyment do piw czeskich i niemieckich. One są nudne. Wszystkie smakują tak samo to bo lagery. Może 15 lat temu miało to sens, ale od czasów piwnej rewolucji w Polsce, nasz rynek piw jest przebogaty. A takie browary jak Pinta, Nepomucen, Kooperacja to liga światowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.