Skocz do zawartości

Protesty zbuntowanych


Jan III Wspaniały

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Libertyn napisał:

Czasem to wygląda jak wygląda a czasem dziecko rodzi się z np. Częścią mózgu i czaszki bliźniaka w okolicy wątroby.

Ok, jak często się to dzieje ?

Ile przypadków na milion ?

 

W normalnych warunkach.

Warto pominąć kobiety narażona na bombardowanie Agent Orange, czy pociskami ze zubożonym uranem.

 

Ile tych emocjonalnych i wzruszających zdjęć, obliczonych na manipulację , pochodzi właśnie z przypadków wojennych ? Ile z całej historii medycyny ?

 

No ile na milion tego jest, bo jak się posługujesz wyłącznie dowodem anegdotycznym to można iść w antyszczepionki równie dobrze, bo przecież kilka procent ma skutki uboczne.

 

Albo artykuły z Faktu jako dowody można równie dobrze wklejać - bo przecież oparte na prawdzie.

Anegdotki świetnie działają jako manipulacja, ale są tylko anegdotkami.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JudgeMe napisał:

Na razie piszesz jak histeryczka, a każdy ginekolog z wiedzą medyczną powie Ci, że tabletki antykoncepcyjne mogą działać wczesnoporonnie. 

I na każdym opakowaniu tak jest napisane. 

Doucz się, bo problematyka hamowania owulacji jest bardziej obszerna niż opisane jest to w tym cytowanym artykule.

Z tobą się nie da dyskutować. Po prostu nie da. Po raz kolejny mnie atakujesz, do tego mnie obrażasz. 
Pisze ci, kiedy i co jest główna przyczyna gdy dochodzi do owulacji. Tabletki głównie hamują owulacje. A jak ktoś jak wyżej masz napisane na własne życzenie nie bierze ich regularnie to dlatego nie hamują owulacji. Co nie oznacza, że odrazu na pewno 100%

 

Akurat Ty mi nie będziesz mówić czy mam się douczyć czy nie, bo ja byłam na medycznym uniwersytecie za ty nie masz żadnego wyksztacenia medycznego do tego dla ciebie po prostu jak tabletka może zahamować implantację (ale często jak widać nie hamuje mamy ciąże) to odrazu tabletki działają wczesnoporonnie. Z takimi ludźmi jak ty, tak jak @Libertyn mówił nie da się rozmawiać. I akurat wyobraź sobie że mnie na ginekologii nauczyli wystarczająco - douczać się nie muszę, wiem jak działają tabletki, wiem jakie są rodzaje wiem jakie są w nich zawarte hormony.

 

Ale jeden wniosek z tego wyciągnęłam. Ja nie byłam przeciwko pro life. Nie byłam przeciwko Twoim argumentom. Byłam nigdzie ale po Twoim pisaniu, po dyskusji z Tobą w sumie moje stanowisko się zmieniło - jestem za ludźmi, którzy chcą mieć spokój z ludźmi z pro life. Jeśli ktoś z pro life ma jakieś poglądy jak Ty to zajmijcie się swoim życiem, swoimi decyzjami, swoimi czterema literami a nie wciskajcie nos w życie innych. Nie chcesz brać tabletek - nie bierz, nie chcesz robić aborcji - nie rób. Twoje życie Twoja sprawa a nie Twoje życie to nie jest Twoja sprawa. I ktoś może sobie zrobić co mu się podoba. A i jeśli Twoje pro life wywodzi się z wiary katolickiej to chciałbym Ci przypomnieć, że człowiek ma wolną wole. Zmuszanie kogoś to nie wolna wola. To sam człowiek decyduje czy według religii popełnia grzech czy nie. A Tobie nic do tego. Obojętnie na czym się opierasz - ktoś może tego nie uznawać i ma do tego prawo.  Aborcja, tabletki, invitro - rzeczy kontrowersyjne dla pro life. A ciekawe, że ci ludzie często nie maja styczności z: 

1. Chorobami, zaburzeniami, ja nie zmienię swoich poglądów. Ja nie będę za aborcją ale każdy decyduje za siebie. Każdy ma do tego prawo. I każdy ma wolną wole.  
2. Nie maja chorób typu PCO czy endometrioza, maja super regularne okresy, mężczyźni nie maja np. zapaleń prostaty. Oni się z niczym nie zmagają przez co łatwo jest powiedzieć, że antykoncepcja jest zła. A gdy pokazuje się, że anty leczy. To nagle zmiana - można brać. Ale wtedy jest to dyskryminacja osób zdrowych tak de facto. Ponownie - każdy decyduje za siebie, każdy ma do tego prawo. 
3. Nie mają problemów z poczęciem takich, że zostaje im invitro. Ale się wypowiadają. Ale maja najwiecej do powiedzenia. I najwiecej będą mówić czy masz coś zrobić czy nie. Bo ty sama nie masz prawa zdecydować za siebie. Bo oni maja monopol na swoją prawdę. 

@SzatanKrieger musi krwawić, poczytaj o PCOS i jak kobiety nie maja okresu i nie maja owulacji. Czym to grozi. Brak krwawień. Jakie są konsekwencje. One też przez to biorą anty albo luteinę (czy sztuczny progesteron) by okres wywołać. Jest to naturalny cykl hormonalny. A jeśli chodzi o oczyszczanie to raczej jest to po prostu złuszczanie się endometrium, które było przygotowane na przyjęcie zapłodnionej komórki jajowej. 

 

Edytowane przez Lalkaa
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zielonooka napisał:

Pisząc w ten sposób, pokazujesz, że sam nie jesteś od nich lepszy. 

Nie, nie jestem od nich lepszy, a nawet powiem więcej - jestem od nich zdecydowanie gorszy. Ale sama rozumiesz, #ToJestWojna.

 

I tak dla pełnej jasności: wśród "wściekłych kuciapek" nie ma moich żon, matek, córek, dziewczyn, ciotek, kochanek, przyjaciółek z i bez benefitów. A jak są no to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lalkaa napisał:

Akurat Ty mi nie będziesz mówić czy mam się douczyć czy nie, bo ja byłam na medycznym uniwersytecie za ty nie masz żadnego

Czekaj, czekaj, a Ty czasami czegoś nie programujesz? 

Dla mnie możesz być nawet drugim Leibnizem naszych czasów. 

Absolutnie nie zmieni to mojego stosunku do Twojej niewiedzy. ?‍♀️

17 minut temu, Lalkaa napisał:

że człowiek ma wolną wole. 

Nie jestem katoliczką, ale zawsze chciałam być. 

Natomiast muszę przy tym zaznaczyć, że nie rozumiesz również idei wolnej woli.?

Edytowane przez JudgeMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Lalkaa said:

Z tobą się nie da dyskutować. Po prostu nie da. Po raz kolejny mnie atakujesz, do tego mnie obrażasz. 

I właśnie dlatego nie wspieram tych protestów. Darcie mordy bluzgi i zero jakiegokolwiek programu poza obalmy rząd. Obalmy rząd z jakichś rozsądnych powodów? Spoko. To co się dzieje jest mega słabe ale generalnie mam wyrąbane. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie się tu wykłócacie w kwestiach lolo-ideolo, ale ja wolę konkrety. 

Mamy taką organizację jak Strajk Kobiet. I na ich stronie mamy postulaty - http://strajkkobiet.eu/postulaty/

 

Myślę że warto na to spojrzeć i się zastanowić.;)

 

Otóż panie te żądają miedzy innymi:

- edukacji szkolnej zgodnej z wiedzą naukową: zapewne zgodną z lewicowymi naukowcami...

- bezwzględnego ścigania i karania sprawców przemocy domowej: ciekawe czy mowa także o kobietach?

- równości płac bez względu na płeć: wiadomo

 

Oprócz tego oczywiście pojawia się LGBXYZ+#$%. Ogólnie sporo tam pięknych haseł, ale po poparciu lewicy w wyborach rok temu nie widać, żeby większosc społeczeństwa je popierała. Co sądzicie?? :)

 

@spacemarine  Ja raczej sądzę że trend 8:1 w samobójstwach się utrzyma w tym roku. I ogólnie ich liczba w 2020 będzie większa ?

Edytowane przez Garrett
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JudgeMe napisał:

Absolutnie nie zmieni to mojego stosunku do Twojej niewiedzy. ?‍♀️

No właśnie ty nie oceniaj mojej wiedzy czy niewiedzy bo osoba bez wykształcenia medycznego nie będzie mi mówić czy wiedzę mam czy nie. Słuchaj - ginekologię zdałam, wiec według prowadzących wiedzę miałam. A ty to taki kurczę autorytet w wiedzy jesteś, że nooo aż się załamie Twoimi zarzutami. No faktycznie, powiedziała mi jakaś osoba z kosmosu, że nie mam wiedzy. 

 

8 minut temu, JudgeMe napisał:

Natomiast muszę przy tym zaznaczyć, że nie rozumiesz również idei wolnej woli.

No żesz padnę???. Osoba która nie jest katoliczka tłumaczy mi jeszcze co to wolna wola w religii katolickiej. 
Wiesz no super, że wiesz co to wolna wola jak nie znasz tej religii. 
A wolna wola gdzieś indziej to wola wola. To tyle znaczy - że zajmij się swoim życiem i nie narzucaj innym co maja robić. Bo przyjdzie taka osoba kolejna jak ty np. skrajny muzumanin i będziesz zapierdzielać w burce. I nie będziesz jeść wieprzowiny. 

I tak jak Ci mówię - moja wolna wola opiera się na mojej religii. Bóg dał ludziom wolną wole - jeśli postępują źle to ich wybór według religii katolickiej. Owszem religia mówi - zabójstwo to grzech ciężki. Ale to czy popełniasz grzech to Twój wybór. Właśnie na tym polega religia by nie popełniać grzechów, ale nie zmusisz nikogo do nie popełniania go. 

Edytowane przez Lalkaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, spacemarine napisał:

Ciekawe jakie będą statystyki samobójstw mężczyzn za ten rok, podejrzewam, że znacząco spadną, oby!

Szczególnie tych co stracą/stracili pracę albo będą musieli zwinąć swój biznes. Obyśmy się nie zdziwili...Rozwodów będzie dużo bo ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać, być a przede wszystkim nie umieją milczeć razem (czyli zając się swoimi sprawa, zainteresowaniami). Gniją razem w domu i męczą się na własne życzenie z obcym w domu. 

 

3 minuty temu, Trevor napisał:

Darcie mordy bluzgi i zero jakiegokolwiek programu poza obalmy rząd.

To jest kolejna odsłona wyciągania ludzi na ulicy - teraz mamy kolejny temat zastępczy. Mnie to już nudzi. Sami drący ryją powołują się na konstytucje etc - ale gdy ta sama konstytucja (a dokładnie dany zapis) jest nie po ich myśli to robią dym. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Perun82 said:

To jest kolejna odsłona wyciągania ludzi na ulicy - teraz mamy kolejny temat zastępczy. Mnie to już nudzi. Sami drący ryją powołują się na konstytucje etc - ale gdy ta sama konstytucja (a dokładnie dany zapis) jest nie po ich myśli to robią dym. 

Yup. Dokładnie tak jak piszesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że zacytuję post @Ważniak

 

W dniu 30.10.2020 o 22:11, Ważniak napisał:

@SzatanKrieger, dlatego nie warto nikomu pomagać. Pilnuj swojego nosa, a resztę pierdol; niech zdychają w swoich męczarniach z powodu własnej głupoty. :) 

 

A z kobietami już tak jest: poczują kilka chujów w dupie i im samoocenka rośnie z tego powodu.

 

Nihil novi sub sole.

Jeżeli kobieta musi to musi, mi nic do tego. 

 

Serio nie mam z tym problemu. 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Lalkaa napisał:

właśnie ty nie oceniaj mojej wiedzy czy niewiedzy bo osoba bez wykształcenia medycznego nie będzie mi mówić czy wiedzę

Nie wiesz, czy mam wykształcenie medyczne. Tak samo, jak ja nie wiem, czy Ty masz. 

50 minut temu, Lalkaa napisał:

Osoba która nie jest katoliczka tłumaczy mi jeszcze co to wolna wola w religii katolickiej. 

Znam dobrze zasady wiary katolickiej. 

W przeciwieństwie do Ciebie. 

Nie kompromituj się już, bo mi Cię szkoda. 

Edytowane przez JudgeMe
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, SzatanKrieger napisał:

Jeżeli kobieta musi to musi, mi nic do tego. 

Tak, krwawić musi. Jeśli tego nie ma to znaczy, że jest w ciąży/połogu albo ma poważne problemy zdrowotne i to jest dopiero zmarwienie w sprawie rozrodczości. Tabletki brać nie musi, ale lepiej wziąć niż być matką niegotową na macierzyństwo np. mną. A najlepiej to się zabezpieczać tak, aby nawet owulacji nie było- wtedy nic nie jest 'zabijane' na żadnym stadium rozwoju. 

Edytowane przez Hatmehit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalkaa Piszesz, że zdalaś ginekologię. Możesz napisać jakie cesarka niesie za sobą konsekwencje? 

Oczywiście, prócz zdrowia psychicznego jest też zdrowie fizyczne.

Jak wygląda przy cesarce następna ciąża, czy każda kolejna nie jest niebiezpieczna dla kobiety? Np przez rozejście się blizny.

No i dalej, jeżeli cesarka jest poważną operacją to czy można takie chore dziecko urodzić naturalnie, by mieć większą szanse na doniesienie zdrowego dziecka do końca ciąży?

7 minut temu, Hatmehit napisał:

Tak, krwawić musi. Jeśli tego nie ma to znaczy, że jest w ciąży albo ma poważne problemy zdrowotne i to jest dopiero zmarwienie w sprawie rozrodczości. 

Ale facet, który nie ma miesiączki będzie zakładać tematy o tym co zrobić by jej nie mieć. Sorry @SzatanKrieger. ?

 

Dla zainteresowanych:

 

Kto na ochotnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lalka napisał:

Ale facet, który nie ma miesiączki będzie zakładać tematy o tym co zrobić by jej nie mieć. Sorry @SzatanKrieger. ?

Nie będę zakładać tematu ponieważ go nie chcecie, dałem wam zagwozdkę "a co jeśli nie musicie", żadna z was się nie zainteresowała tylko uznała, że musicie przy okazji obdarzyła mnie swoją prawdą niezaprzeczalną, napisaną w kamieniu że tak jest i basta. Jeśli musicie to musicie, raczej wam bardziej zależy na tym jak jest niż na tym jak może mogłoby być. 

Żadna kobieta z forum nie przetestowała materiału, nie szukała wiedzy na ten temat ale uważacie, że nie można jak nie można to nie można ja z tym nie mam problemu. 

 

Dostałyście tylko nową perspektywę i ją odrzuciłyście. Stąd zacytowałem ważniaka, napisał dosyć dobitnie. 

Nie jesteście zainteresowane tym i ja to szanuję, więcej o tym nie wspomnę. 

 

Słowa @Ważniak do mnie:

36 minut temu, SzatanKrieger napisał:

@SzatanKrieger, dlatego nie warto nikomu pomagać. Pilnuj swojego nosa, a resztę pierdol; niech zdychają w swoich męczarniach z powodu własnej głupoty. :)

 

11 minut temu, Lalka napisał:

Kto na ochotnika? 

Wtf ale skąd cesarkie cięcie nagle w tym temacie? xd :D 

Chociaż moje miesiączki w sumie też nie na miejscu :D 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SzatanKrieger napisał:

Wtf ale skąd cesarkie cięcie nagle w tym temacie? xd :D 

Chociaż moje miesiączki w sumie też nie na miejscu :D 

Stąd, że chore dziecko rodzi się przez cc, a to poważna operacja.

 

Druga @Lalkaa jak się zgodzi i podzieli swoją wiedzą przedstawi nam jakie konsekwencje są z tym związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Garrett napisał:

Otóż panie te żądają miedzy innymi:

- edukacji szkolnej zgodnej z wiedzą naukową: zapewne zgodną z lewicowymi naukowcami...

Czyt. Wedlug standardow WHO, o tysiacu płci, płci kulturowej czy jak oni tam to zwa i innych bzdurach.

 

Godzinę temu, Garrett napisał:

ezwzględnego ścigania i karania sprawców przemocy domowej: ciekawe czy mowa także o kobietach

Bardzo wątpie. W końcu, cytując Spurkinie, przemoc ma płeć męską ?

 

Godzinę temu, Garrett napisał:

równości płac bez względu na płeć: wiadomo

Alez tak jest i teraz. Tyle, że im chodzi o coś innego. Bo na równorzędnych stanowiskach sa takie same płace, inaczej to się kłóci z KP czyli o co im chodzi? O to, żeby dostawać za swoja lżejszą pracę tyle samo co mężczyzna za cięższą.

14 minut temu, Lalka napisał:

Oczywiście, prócz zdrowia psychicznego jest też zdrowie fizyczne.

Częstym jest, że kobiety rodzą drugie naturalnie gdy miały pierwszą cesarkę.  A czasem nie można z wskazań medycznych dopuścić do porodu naturalnego. Moja kuzynka miała cesarkę 3 razy. I ma się wyśmienicie. Wszystko zależy od danej kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger naprawdę sądzisz, że da się magicznymi sposobami ominąć naturalne krwawienie? Jedyne opcje to ciąża, połóg, poważne choroby, antykoncepcja hormonalna, podczas stosowania której i tak pojawia się imitacja okresu.

 

Ani filozofią ani czakrami ani ziółkami kobieta się tego nie pozbędzie, a jeśli to zrobi, to będzie to niebezpieczone dla jej układu rozrodczego, będzie miała rozregulowany cykl i problemy z płodnością. Lepiej takich sposobów nie doradzać, bo dopiero będzie słabo z kobiecą rozrodczością, uwierz. 

Edytowane przez Hatmehit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MalVina napisał:

Częstym jest, że kobiety rodzą drugie naturalnie gdy miały pierwszą cesarkę.  A czasem nie można z wskazań medycznych dopuścić do porodu naturalnego. Moja kuzynka miała cesarkę 3 razy. I ma się wyśmienicie. Wszystko zależy od danej kobiety.

Częstym? :)

Jak rozmawiałam z położną to jest to rzadkie, bo ryzyko pękniecia macicy jest duże= nierzadko zgon matki.

Cesarka 3x? Nic tylko cieszyć się, że skończyło się to szczęśliwie. Glupoty piszesz, ryzyko jest zbyt duże by pisać o tym w taki pozytywny sposób jak Twój.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lalka napisał:

Druga @Lalkaa jak się zgodzi i podzieli swoją wiedzą przedstawi nam jakie konsekwencje są z tym związane.

Robiłem na sobie eksperymenty znacznie bardziej restrykcyjne niż zdrowe jedzenie i przeżyłem. 

8 minut temu, Hatmehit napisał:

naprawdę sądzisz, że da się magicznymi sposobami ominąć naturalne krwawienie?

Jak zwykle, obdarzacie mnie swoją prawdą, jakimi magicznymi sposobami? O jakich magicznych sposobach pisałem, zdradzisz mi?

 

Dałem wam sugestię, nie chciałyście jej, więc zakończmy ten temat. 

Nie udawajcie zainteresowania skoro odrzuciłyście to. 

 

Macie prawdę objawioną, wiecie lepiej żyjcie z tym i mi dajcie spokój w tym konkretnym względzie. Ja nie wiem lepiej, dałem wam tylko opcję do rozważenia tyle i aż tyle. 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lalka napisał:

Cesarka 3x? Nic tylko cieszyć się, że skończyło się to szczęśliwie.

Moja ciotka miała dwie cesarki i trzeci poród naturalnie. Nie wiem jak to zrobiła, ale wszystko poszło bardzo dobrze, była zdesperowana, aby choć jedno dziecko urodzić prawidłowo. Pewnie to ewenement, ale pokazuje, że możliwe. Bardzo jednak dbała o zdrowie oraz miała doskonałą prowadzącą i doulę. 

Edytowane przez Hatmehit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Garrett napisał:

Bardzo fajnie się tu wykłócacie w kwestiach lolo-ideolo, ale ja wolę konkrety. 

Mamy taką organizację jak Strajk Kobiet. I na ich stronie mamy postulaty - http://strajkkobiet.eu/postulaty/

 

Myślę że warto na to spojrzeć i się zastanowić.;)

?

No fajne hasełka przemycone pod postulatem, który jest najbardziej promowany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.