Skocz do zawartości

Ustawa o obronie Ojczyzny oraz wprowadzenie dobrowolnej służby wojskowej?


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważcie proszę, że ja nie neguję armii zawodowej i nie proponuję strzelania do czołgów ze śrutówki. Pisałem, że przy takim rozwiązaniu wystarczy 50 tysięczna dobrze wyszkolona i wyposażona armia zawodowa.

Odniosłem się do pomysłów naszych ministrów dotyczących nowego projektu ustawy.

 

Co do polityków: mamy jakich mamy, bo ich sobie (podobno) demokratycznie wybieramy. Pisałem już wcześniej o tym zagadnieniu w innym temacie:

 

W dniu 13.01.2022 o 09:06, Janek Horsie napisał:

A kto nam tak ładnie ten kraj urządził? Kto nas tak pięknie podzielił i robi z nami co chce?

Politycy! A wiecie dlaczego?

Bo mają realną władzę, ale nie ponoszą ŻADNEJ odpowiedzialności za to, co zrobią.

Raz wybranego polityka wybranego w wolnych wyborach w demokratycznym państwie prawa nie można usunąć ze stołka.

Nie można mu nic zrobić. Nawet po ludzku dać po gębie!

Przed wyborami może taki naobiecywać nawet gruszek na wierzbie. Po wyborach? Gońcie się.

 

Politycy niech sobie będą, ale bez żadnych dodatkowych praw: bez immunitetu, bez pensji i bez ochrony.

Niech każdy będzie równy wobec prawa. Taka prawdziwa równość jest możliwa do wprowadzenia nawet od jutra.

Widział kto kiedy w jakich konwojach podróżują dwie niby najważniejsze osoby w tym państwie (Jarosław K. i Andrzej D.)?

Po co? Czego oni się boją?

Niech rządzą tak, żeby nie musieli się bać ludu.

 

I zobaczycie jak nam pięknie kraj zacznie kwitnąć i rozwijać się w odpowiednim kierunku.

Edytowane przez Janek Horsie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Iceman84PL said:

.

Natomiast na normalne szkolenie wystarczy do tego różni się od terytorialsów tym, że nie jest weekendowe po kilka godzin na miesiąc.

 

 

Nie, nie wystarczy. Musisz się nauczyć pracy zespołowej - taktyki. Współdziałania z innymi formacjami. Wykorzystania terenu. Oswoić z symulowanym polem walki, a więc poligon. Itp. 

 

W miesiąc to się szkoli "uraaaaaa, za rodinu!" i daje po 3 naboje na głowę. 

 

Widzę typowo trepiarskie podejście, że od szorowania kibla szczoteczką będzie dobry wojak. Powodzenia. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, DOHC napisał:

eszcze rok temu chciałem iść dobrowolnie na ochotnika.

 

Nie ma sensu ginąć za kraj, który jest przeciwko obywatelowi zwłaszcza mężczyznom.

WOT z całym szacunkiem to przedszkole gdzie jest weekendowe szkolenie raz na miesiąc.

Tam nic konkretnego byś się nie nauczył.

Jak widziałem nie raz uśmiechnięte twarze młodych ludzi wstępujących w te szeregi, chwalenie się 

wszem i wobec, że ma się mundur i jest prawdziwym wojakiem to brało mnie na śmiech i politowanie.

Oni są przeświadczeni, że mogą wszystko a życie to gra komputerowa z mnóstwem żyć😆

Nie zdają sobie sprawy, że są mięsem armatnim, które w pierwszej kolejności zostanie poświęcone a rządzący

nawet się tym nie przejmą.

 

14 godzin temu, DOHC napisał:

Jestem za, p0lskie julki na mięso armatnie, niech zapierdalają z karabinami. 

 

No właśnie ciekaw jestem czy w kamasze będą brali p0lskie witaminki?

Jak zwykle w praktyce tego nie będzie tylko młodzi mężczyźni będą do tego przeznaczeni.

Już widzę taką Juleczkę na froncie gdzie dostaje okresu czy ma focha bo błoto, zimno, pchły gryzą w zad😁

Do tego prawdziwa konfrontacja z wrogiem w walce w wręcz czy strzelanie by chronić własne życie.

 

 

 

19 minut temu, maroon napisał:

W miesiąc to się szkoli "uraaaaaa, za rodinu!" i daje po 3 naboje na głowę. 

 

Panie byłeś pan w wojsku?

Teoretyzowanie nic nie da trzeba to przeżyć na własnej skórze i powiem Ci, że naprawdę na podstawowe szkolenie wystarczy.

 

 

12 godzin temu, MarkoBe napisał:

Może i warto bić się o ojczyznę, ale dzisiaj?

 

Współczesna "Polska" ma tyle wspólnego z dawną Polską co krzesło z krzesłem elektrycznym.

W tym kraju nic nie działa poprawnie do tego rządzący są przeciwko obywatelom i każdego dnia podkładają kłody 

pod nogi i uprzykrzają życie.

 

Walka za polityków pilnujących obce interesy nie ma najmniejszego sensu.

Bo oni jak zwykle uciekną pierwsi jak szczury opuszczający tonący okręt a całe zło i tragedia wojny spadnie na zwykłych obywateli,

którzy nie będą mieli żadnych z tego zysków tylko straty, traumy.

 

 

  • Like 6
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2022 o 09:38, Iceman84PL napisał:

Coś czuję, że dobrowolna służba wojskowa zamieniona zostanie na obowiązkową do tego jestem ciekaw czy taki lament kobiet na temat braku równouprawnienia, o którym

krzyczą przy każdej okazji doprowadzi do tego, że i one jak chociażby w Izraelu będą musiały odbyć służbę wojskową przymusowo?

 

 

 

Na to liczę :D Skończy się pierdolamento o równouprawnieniu. Do woja jedną z drugą, spluwę do łapy i za ojczyznę!

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, antyrefleks napisał:

Do woja jedną z drugą, spluwę do łapy i za ojczyznę!

Ostatnio znajoma o poglądach feministycznych dawała relacje na insta jak strzela na strzelnicy. Już widzę te instagramowe relacje z wojny ku chwale 4 fali feminizmu xD

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boję się agresji zewnętrznej, tylko zusu kurwa ponad 2000 zł i klina ponad 40%. Przecież to zniewolenie we własnym kraju, systemowe. Już wolałbym pod butem innego pana siedzieć, ale przy mniejszym opodatkowaniu pracy. Co mi i nam za różnica? xD Nasz główny wróg pochodzi z wewnątrz kurwa.

  • Like 12
  • Dzięki 3
  • Haha 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, mac said:

Nie boję się agresji zewnętrznej, tylko zusu kurwa ponad 2000 zł i klina ponad 40%. Przecież to zniewolenie we własnym kraju, systemowe. Już wolałbym pod butem innego pana siedzieć, ale przy mniejszym opodatkowaniu pracy. Co mi i nam za różnica? xD Nasz główny wróg pochodzi z wewnątrz kurwa.

Wczoraj miałem taką rozkminę, że jakbym był w PL i miałbym być zaciągnięty siłą do jakiejś armii to chciałbym wstąpić... do rosyjskiej, aby rozjebać polski Sejm i wszystkie k. z ZuSów . 

 

Ale PL to wiadomo - kraina mlekiem i miodem płynąca, więc pogląd pewnie odosobniony. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mac napisał:

Nie boję się agresji zewnętrznej, tylko zusu kurwa ponad 2000 zł i klina ponad 40%. Przecież to zniewolenie we własnym kraju, systemowe. Już wolałbym pod butem innego pana siedzieć, ale przy mniejszym opodatkowaniu pracy. Co mi i nam za różnica? xD Nasz główny wróg pochodzi z wewnątrz kurwa.

I tu jest pies pogrzebany. Sprzedano za złotą wolność, sprzeda się i za niskie podatki.  

 

Z drugiej strony ja też nie chcę walczyć za januszerie biznesową i pięćsetplusy. 

 

Ale realnie jak będzie W to wylądujesz w oddziale z Januszem, bananem i sebixem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jak wygląda granica Polsko/Ukraińska od kilku tygodni. 

Nic o tym nie mówią oprócz tego, że granice były otwarte. 

 

Moim zdaniem Polin ktoś musi budować dla władców tego podbitego terenu i przypadł zaszczyt na Lokalsów i Ukrainców. W przyszłości, może nasze kraje się połączą jak tu będzie 8 milionów ludzi z Ukrainy i Ci ludzie sami będą chcieli by się nimi zaopiekować i Lwów może znów zawita do nas.

Na tej wojnie chyba Polska zyskuje w jakimś sensie krótko terminowo, długoterminowo to będzie duży problem mieć tyle ludzi z jednego kraju.

No ale cóż, zobaczymy, co rząd realny wymyślił dla nas.

Edytowane przez SzatanK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mac napisał:

Nie boję się agresji zewnętrznej, tylko zusu kurwa ponad 2000 zł i klina ponad 40%. Przecież to zniewolenie we własnym kraju, systemowe. Już wolałbym pod butem innego pana siedzieć, ale przy mniejszym opodatkowaniu pracy. Co mi i nam za różnica? xD Nasz główny wróg pochodzi z wewnątrz kurwa.

Dokładnie tak samo myślę. To jest obóz koncentracyjny. W 1920 i 1939 poszedłbym sam na ochotnika, a teraz walczyć za tuska, kaczora, sasina? Za skradzione pieniądze z OFE, za 447? W chuju mam taki kraj. 

6 minut temu, TommyGun napisał:

W związku inwazja rosyjska czeka nas napływ uchodzcow kilka milionów ukrainców.

Uważam że kto chce, może zakwaterować i finansować kobiety - uchodźczynie z Ukrainy, sam bym to rozważył. Bo i beta cucki mogą brać od razu z bombelkami. 

6 minut temu, TommyGun napisał:

Ponoć wbijaja do firm w asyscie policji i biorą ich do wojska

Piekło k0biet: w XXI wieku nie umiem się zabezpieczyć i wpadam, chce aborcji!

Piekło mężczyzn: zabierają siłą czyichś synów, mężów, ojców i braci w imię rozgrywek politycznych, jak kurwa niewolników.

Edytowane przez DOHC
Literówka - DOHC
  • Like 11
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, DOHC napisał:

Jeszcze rok temu chciałem iść dobrowolnie na ochotnika.

Kilka lat temu starałem się do oficerki. Na (nie)szczęście pierdolnęło mi coś w kolanie i nie stawiłem się na sprawnościówce. Ale też byłem taki bardzo-bardzo. Przełknąłem nawet poniżającą rozmowę z panią psycholoszką (pisałem tu kiedyś o tym), bo bardzo chciałem służyć.

Dziś nic z tego nie zostało. A gdy jeszcze czytam, jak to się wypierdala z wojska niezaszczepionych, to myślę sobie: "a chuj wam w dupę, szweje".

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Janek Horsie said:

Reszta powinna (kobiety i mężczyźni) przejść 6-tygodniowe przeszkolenie pod koniec szkoły średniej. Intensywne szkolenie z zakresu: szeroko pojętego surwiwalu, taktyki, strzelectwa, udzielania pierwszej pomocy, przepisów prawnych. 

Powszechny dostęp do broni i można mieć armię terytorialną jak w Szwajcarii. Tylko tam politycy pytają suwerena dwa razy w roku jakie mają decyzje podjąć.

W Polsce nie ma większego zagrożenia dla Polaka niż państwo i jego funkcjonariusze. Vice versa politycy najbardziej boją się obywateli i nigdy nie dadzą im możliwości obrony przed opresją czy zewnętrzną czy wewnętrzną.

W praktyce współczesny atak może się zakończyć w kilka tygodni, nawet z 200 000 armią poborową nie zdążą nawet powołać ich pod broń.

Wystarczy że część będzie właśnie na wakacjach w Bieszczadach, ŻW zamiast ogarniać armię będzie jeździć od domu do domu szukając zagubionych rezerwistów.

23 minutes ago, zychu said:

(pisałem tu kiedyś o tym)

Pamiętam to :).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, DOHC napisał:

Uważam że kto chce, może zakwaterować i finansować kobiety - uchodźczynie z Ukrainy, sam bym to rozważył. Bo i beta cucki mogą brać od razu z bombelkami.

Piękne. 😆 Czekałem, aż wypłynie kwestia paszynkowa. 😅

18 minut temu, Orybazy napisał:

Pamiętam to :).

Ja bym wolał zapomnieć. 😅

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, zychu napisał:
Godzinę temu, DOHC napisał:

Uważam że kto chce, może zakwaterować i finansować kobiety - uchodźczynie z Ukrainy, sam bym to rozważył. Bo i beta cucki mogą brać od razu z bombelkami.

Piękne. 😆 Czekałem, aż wypłynie kwestia paszynkowa. 😅

 

W mediach, które regularnie śledzę, też przejawia się ta kwestia. 

 

W sekcji komentarzy pod artykułem (akurat przyciągnął mój wzrok, bo jest o Amerykanach, którzy uciekli przed wojną do Polski) pisze ktoś:

"Naselimo braću Ukrajince i još bitnije Ukrajinke trajno u Slavoniju i Liku.".

Zatem, na południu koledzy Ukraińcy są mile widziani, ale koleżanki z Ukrainy jeszcze bardziej :)

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście narracja "będę uciekał, nie mam zamiaru walczyć za kraj z dykty, kartonu i ogórków korniszonych" mówi nam o szeroko zakrojonym zwycięstwie obcych środowisk wywiadowczych oraz punktów wojny psychologicznej oraz dywersji psychologicznej. Jak sądzę niezarejestrowani agenci wrogiego wywiadu otwierają od lat co miesiąc szampana, oraz dostają regularną premię za dobrze wykonaną pracę.

 

Sytuacja jest dalece bardziej skomplikowana niż nam się wszystkim wydaje, gdyż mamy dostęp jedynie do jawnych (czyli żadnych) not dyplomatycznych, social mediów, oraz niesprawdzonych informacji. Obecnie trwa szeroko zakrojona akcja dezinformacyjna oraz dywersyjna, która ma na celu utrudnienie utworzenia się "frontu" informacyjnego oraz najlepiej załamanie się morale zaatakowanej strony konfliktu. Czy chcemy czy nie, jesteśmy STRONĄ tego konfliktu ponieważ jasno określiliśmy po czyjej stronie tego konfliktu stoimy.

 

W myśl zasady "myśl globalnie, działaj lokalnie" KAŻDY z nas powinien się skupić na tym aby w jakiś sposób wesprzeć obecnie walczące oddziały ukraińskie, ludność cywilną oraz państwowość oraz bezpieczeństwo ojczyzny. Pytanie, dlaczego? Co mi tam wojna, na jakiejś dalekiej Ukrainie?

 

Dlatego, że naprawdę mamy podstawy sądzić, że Rosjanie na Ukrainie się zatrzymają? Otóż nie, po Ukrainie przyjdzie pora na Polskę oraz kraje bałtyckie, a potem na kraje zachodu. W końcu zabraknie kraju do którego będzie można uciec lub nie będzie kraju, który przyjmie wojennych uchodźców. Tyle.

 

Dla każdego, kto ma przyjaciół np. z Libanu, Syrii, Iraku, Iranu, Ugandy czy innych krajów z zapalnych rejonów świata doskonale wie, że w obecnym kształcie Polska również bardzo dużo oferuje, i nawet w tej naszej Polsce, na którą codziennie tak narzekamy możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa liczyć na "pomoc" oraz po wezwaniu pomocy, ktoś z tą pomocą przyjedzie.

 

4 godziny temu, Iceman84PL napisał:

Nie ma sensu ginąć za kraj, który jest przeciwko obywatelowi zwłaszcza mężczyznom.

WOT z całym szacunkiem to przedszkole gdzie jest weekendowe szkolenie raz na miesiąc.

Tam nic konkretnego byś się nie nauczył.

Jak widziałem nie raz uśmiechnięte twarze młodych ludzi wstępujących w te szeregi, chwalenie się 

wszem i wobec, że ma się mundur i jest prawdziwym wojakiem to brało mnie na śmiech i politowanie.

Oni są przeświadczeni, że mogą wszystko a życie to gra komputerowa z mnóstwem żyć😆

Nie zdają sobie sprawy, że są mięsem armatnim, które w pierwszej kolejności zostanie poświęcone a rządzący

nawet się tym nie przejmą.

 

Mówienie o Polsce jako o kraju opresyjnym, pokazuje tylko bardzo miałką świadomość o sytuacji w wielu innych krajach. Często nie doceniamy tego co... mamy. Ja jestem osobą, która zaczynała z poziomu 0 a teraz mam wielokrotnie więcej zasobów - a nikomu nic nigdy nie ukradłem - po prostu ciężko na to zapracowałem. Ja ROZUMIEM i WIEM, że nie jest w Polsce jakoś turbo kolorowo ale... jest. Trawa jest zawsze bardziej zielona na sąsiednim poletku. Moi przyjaciele daliby się pokroić za możliwość pracy / nauki / życia w Polsce, bo na co dzień żyją w Libanie, Syrii, Iraku i dla nich moje możliwość to jak lot na księżyc. JA DZIAŁAM mając na uwadze zmianę CELEM POLEPSZENIA KOMFORTU ŻYCIA.

 

PS. Przypominam, że narzekanie nic nie zmienia. Jeżeli KTOKOLWIEK uważa, że w Polsce jest źle, to może zmienić swoje miejsce zamieszkania (I TO TEŻ JEST SPOKO, bo to przynajmniej świadczy o PODJĘCIU DECYZJI) lub może ZACZĄĆ DZIAŁAĆ w kierunku polepszenia sytuacji. Samo się nic nie wydarzy.

 

Mówienie o WOT jako o weekendowej zabawie w wojsko bardzo często wynika z rozgoryczenia "jednostek frontowych", że muszą się dzielić z kimś pieniędzmi oraz sprzętem. WOT NIE JEST formacją uderzeniową, NIE JEST mięsem armatnim, NIE JEST formacją, która ma walczyć ramie w ramie z jednostkami frontowymi i uderzeniowymi. To tylko mówi mi, że ktoś nie wie... czym tak naprawdę jest WOT, i do czego WOT ma służyć. Ponadto ten model szkolenia sprawdza się za granicą w innych podobnych tej formacjom. Dlaczego mielibyśmy uważać, że inni się mylą a my mamy monopol na wiedzę. Szkolenie obejmuje 16 dni, szkolenia wstępnego, 2-4 dni w miesiącu szkolenia rotacyjnego oraz 14 dni szkolenia zintegrowanego + szkolenia dedykowane. Pragnę tylko nadmienić, że WOT ma uzyskać jakąkolwiek wartość po 3-4 latach funkcjonowania i służyć ma do zabezpieczania tyłów, ochrony obiektów i logistyki, ale i (CO WAŻNIEJSZE) budowaniu ŚWIADOMOŚCI OBYWATELSKIEJ, PATRIOTYCZNEJ ORAZ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SIEBIE I ZA INNYCH. To jest element wojny psychologicznej i anty-dywersyjnej, a tutaj wiele osób myśli, że to jest WOMA - (WOJSKOWE ODZIAŁY MIĘSA ARMATNIEGO) xD. Pora poczytać coś więcej niż książki z minionych wojen i poczytać lepiej coś o dywersji psychologicznej, wojnach nowej generacji bo mówiąc o wojnie - to ta wojna trwa od lat w naszych głowach - teraz przybrało to po prostu bardziej fizyczną formę, bo chłopakom w EXCEL'u wyszło, że warto - bo można coś na tym zyskać.

 

Jaka jest moja narracja?

 

"Polska to silny kraj w Europie, potrafiąca dać odpór każdej agresji militarnej, cybernetycznej, psychologicznej a Polacy to patrioci, którzy nie oddadzą za darmo jednego centymetra terenu. WP to doskonale wyszkoleni żołnierze, którzy walczyć będą o jedność narodową chociażby na pięści. Polscy piloci, nie mają sobie równych na świecie a najnowocześniejszy sprzęt tylko pomaga odeprzeć atak wroga zadając dotkliwe straty. WOT doskonale realizuje swoje zadania zabezpieczenia infrastruktury krytycznej, oraz wspiera społeczności lokalne. Ludność cywilna wykazuje się niezwykła dyscypliną oraz wspiera formacje frontowe na wiele sposobów. Sojusznicy stacjonują w Polsce gotowi do  natychmiastowego odpowiedzenia całą siłą. WALKA DO ZWYCIĘSTWA."

 

PS. Nie ważne jaka jest prawda, tylko co wrogie formacje na ten temat myślą. A niech myślą, że mieszkają tutaj dzikie wilki, które rozszarpią każdego wrogiego żołnierza, że jesteśmy nieśmiertelni a kule się od nas odbijają. Bo nie można popełnić typowego "polskiego grzechu"... "grzechu zaniechania". Stania z boku, i odpowiedzenia sobie "mnie to nie dotyczy".

 

PS 2. Dlaczego miałbym wyprowadzać się z Polski, w której żyje mi się relatywnie dobrze? Dobrze zarabiam, mam rodzinę, przyjaciół itp? Change my mind. Bo mogę obecnie żyć w każdym miejscu na ziemi i mógłbym się tam znaleźć w < 24h.

 

PS3. Jestem świadomy, że raczej będę w mniejszości - ale chętnie podyskutuje. :)

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, HumanINC said:

o szeroko zakrojonym zwycięstwie obcych środowisk wywiadowczych oraz punktów wojny psychologicznej oraz dywersji psychologicznej

A to obce wywiady zabierają Polakom większość ich dochodów podatkami, napuszczają policję by stała pod sklepami i karała za brak namordników, mnożyła przepisy, waliła drakońskie kary za niestosowanie się do ograniczenia 50km/h w obszarze zabudowanym polami itd.?  

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HumanINC zgadzam się w jednej części z Tobą. A z drugiej strony Kaczyński - śmieć i cała śmietanka + bogaci spierdolą na 'Emigrancję do Londynu', a patriotyczne Jasieńki pójdą do piachu i tylko czy Marysieńka będzie przynosić pąk białych róż? No kurwa średnio mi się to wydaje widząc nasze obecne Marysieńki. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, HumanINC said:

Mówienie o Polsce jako o kraju opresyjnym, pokazuje tylko bardzo miałką świadomość o sytuacji w wielu innych krajach. Często nie doceniamy tego co... mamy.

Wiadomo, że są inne kraje o większej opresyjności. Żyłem w dwóch innych, europejskich krajach gdzie stosunek do obywateli i "upierdliwość systemu" była mniejsza. Polska to wyjątkowy kraj, gdzie np. ofiara kradzieży musi jeszcze zapłacić policji za kwit potwierdzający, że zgłosiła że była ofiarą przestępstwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.