Skocz do zawartości

"Gaz, gaz, gaz, gaz na ulicach"


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Obliteraror napisał:

Czy go realnie braknie to wątpię, ale mentalność kretyna, który z chęcią za wszystko zapłaci X razy drożej, rodem z "na złość mamie odmrożę sobie uszy" jest zastanawiająca.

To jest wkurwiające, przynajmniej dla tych, którzy w tym partycypują, jak ja mieszkający w Polsce. Gdybym mieszkał w USA to bym to skwitował gromkim śmiechem, ale przez kretynów będę się musiał dorzucić do tego cyrku mesjanizmu międzynarodowego.

 

Kurwa rozumiem różne światopoglądy, niech i ktoś będzie sobie rusofobem, inny ukrofilem, ale że w XXI wieku ludzie nie potrafią liczyć swoich pieniedzy, czyli nie trafia do tępych łbów, że będą płacić frycowe za swoje emocje, sympatie i antypatie tego nie jestem w stanie pojąć.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roma locuta, causa finita xD Że też ich ta święta ziemia nosi.

 

 

 

15 minut temu, Redbad napisał:

ale że w XXI wieku ludzie nie potrafią liczyć swoich pieniędzy, czyli nie trafia do tępych łbów, że będą płacić frycowe za swoje emocje, sympatie i antypatie tego nie jestem w stanie pojąć.

Ja też nie. Od lat :) Umieją za to doskonale zaglądać w cudze kieszenie, np. kontrolerów ruchu lotniczego, jak ostatnio.

Albo mi się po prostu pojebało w głowę, za przeroszeniem ; ) i popełniam jakiś klasyczny błąd percepcji. Może faktycznie żyję w bardzo bogatym kraju, na poziomie europejskich Emiratów i gdzie każdego stać na wszystko. I nikt nie widzi żadnych problemów.

 

Kurwa. Nie wiem. Ci ludzie do sklepów nie chodzą? Paliwa nie tankują?

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Obliteraror said:

Roma locuta, causa finita xD Że też ich ta święta ziemia nosi.

Człowiekowi godnemu i szlachetnemu wystarczy chleb.

 

Można i powinno się z czegoś takiego śmiać ale... To jest część polskich kodów kulturowych. To siedzi w ludziach. I zostało to spotęgowane ideą romantyzmu. To potężne okno Overtona. Ktokolwiek to wymyślił, to chylę czoła, chociaż szczerze nienawidzę, bo wykastrował mentalnie i intelektualnie naród by w jego imieniu mógł realizować oczywiście niepolskie interesy. Szapo ba. 

 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niemlodyjoda

Ja patrząc na to jak skrajnie niegospodarny jest nasz rząd zastanawiałem się, czy wynika to tylko z niewiedzy i chciwości. Czy może, Polska nie została wyznaczona na katalizatora kolejnego kryzysu. Nikt na zachodzie nie chce grać roli konia ofiarnego, Stanom też się to nie widzi, a to im waluta niedługo się wyjebie z uwagi na odchodzenie od rozliczeń w USD. A taka polska? Wprost idealny przykład, jak obecny system jest not sustainable, jakiś nowy by się przydał może? Jakiś inkluzywny i bardziej zrównoważony. Europejski :) Może prawa wyborcze powiązane z systemem oceny obywatela? Ale to tylko moje szurskie teorie :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, manygguh napisał:

Człowiekowi godnemu i szlachetnemu wystarczy chleb.

 

Można i powinno się z czegoś takiego śmiać ale... To jest część polskich kodów kulturowych. To siedzi w ludziach. I zostało to spotęgowane ideą romantyzmu. To potężne okno Overtona. Ktokolwiek to wymyślił, to chylę czoła, chociaż szczerze nienawidzę, bo wykastrował mentalnie i intelektualnie naród by w jego imieniu mógł realizować oczywiście niepolskie interesy. Szapo ba. 

 

 

Ale za chwilę tu wpadnie "prawdziwy patriota" i CI powie "he he te ruskie takie głupie bo będą żarły kit ze ścian ale będą myśleć, że są mocarstwem".

Dziwnie podobne nie?

Ale "my nie mamy z nimi nic wspólnego, jesteśmy przecież mentalnie częścią zachodu" :D

 

Oni bardziej Rosji nienawidzili niż Polskę kochali.

Roman Dmowski więcej niż 100 lat temu.

 

Nihil novi Panowie.

 

Rojenia o granicy z Chinami nadal w modzie :D 

 

@slusa - Polska i Pribaltica została właśnie do tego wyznaczona przez USA.

Oni nic nie tracą.

Najwyżej paru biedaków, których wyciągnęli ze slumsów Nowego Jorku czy innego Idaho do swojej armii w zamian za obietnicę na godne zarobki (a nie je*anie w Amazonie) i potencjalne opłącenie studiów.

Bardzo tanią krew kupili.

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, niemlodyjoda napisał:

Rojenia o granicy z Chinami nadal w modzie

 

Nostradamus miał inne zdanie :P Po III wojnie powstanie granica polsko-chińska na Uralu :D

 

7 minut temu, slusa napisał:

Ja patrząc na to jak skrajnie niegospodarny jest nasz rząd zastanawiałem się, czy wynika to tylko z niewiedzy i chciwości.

 

To jest celowe, pompują dług w sposób nieprzytomny i szastają kasą na prawo i lewo. Miliardy lecą na pierdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Martius777 napisał:

Miliardy lecą na pierdy.

Jeden z moich szefów dawno, dawno temu powiedział jedno zdanie, które do dziś tkwi w mojej pamięci:

PL nie ma gospodarza z prawdziwego zdarzenia. Kogoś, kto stojąc na czele rządu/władzy wydaje cudze pieniądze tak, jakby wydawał swoje. Albo i lepiej, bo ostrożniej. Przecież nie są jego.

  • Like 3
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, niemlodyjoda said:

Ale za chwilę tu wpadnie "prawdziwy patriota" i CI powie "he he te ruskie takie głupie bo będą żarły kit ze ścian ale będą myśleć, że są mocarstwem".

Dziwnie podobne nie?

Pamiętam jak kiedyś, kiedyś sam Bartosiak na yt mówił, że Rosjanie to naród, który jest sobie w stanie narzucić tempo, którego nie wytrzyma jakikolwiek inny naród. Ale to jeszcze było przed tym jak wszedł do mainstreamu. Różnica jest taka, że Rosjanie są w stanie cierpieć by osiągnąć wielkość jako kraj, a Polacy skłonni cierpieć by jeśli to jest przeciwko Rosji. Dla zasady. Nawet jak sami stracą i skończy się to tragicznie, to dla zasady.

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie okresu w moim życiu, żebym aż tak załamywał ręce nad kondycją naszej polityki.

Jak można tak wszystko spierdolić?

 

Mi zostało rok do wyprowadzki, utwierdzam się tylko w słuszności mojej decyzji. Nie ma takiej opcji żebym tutaj został. Jesteśmy razem z Rumunią liderem w UE, skąd najchętniej ludzie pryskają za granicę- więcej chyba nie trzeba dodawać.

 

Czekam tylko aż przypierdolą zielonym ładem mocniej. Nienawidzimy ruskich, utożsamiamy się z Ukrainą- to proszę bardzo. Będziemy mieć realną drugą Ukrainę u siebie w stanie przed wojną.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext To było zostać elitą i żyć z podatków a nie narzekać...

@manygguhWęgry i Orban haha i zajebista gospodarka!

 

Jakbyś nie zdawał sobie sprawy, że Rosja i Polska nigdy nie miały wspólnych punktów. 

Jakie to jest zabawne, że dalej są ludzie uważający, że Polska by sobie mogła ciągnąć gaz od Rosji normalnie gdyby nie było rusofobii. Przecież to jest całkowicie abstrakcyjne pod każdym względem. 

 

Ludzie dorośli a piszą bzdury o biznesach z Rosją i gazociągach. Nie wiem czy ci idioci nie zdają sobie sprawy, że z położenia geopolitycznego i historii zawsze co innego wynikało no, ale marzyć można. Szkoda, że nie ma to przełożenia na rzeczywistość i NIGDY nie miało bo od wielu setek lat bijemy się z ruskimi a oni robią nad naszymi głowami biznesy z Niemcami. 

 

I to piszą dorosłe osoby! Xddd 

@manygguh No masz rację many. Budowa łazienek w Rosji gwałtowanie zahamuje. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, manygguh napisał:

Mamy to! XD

 

Nie mam śmiałości go zapytać czy jako 20 latek już się wyprowadził od rodziców i czy płaci sam rachunki za ogrzewanie i jedzenie :D

Ale to detal :D 

Daj chłopu się wypowiedzieć ;) 

Ja też w jego wieku byłem husarzem :D 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 3
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chuja we wsi, szykuje się III światowa:

 

https://www.rp.pl/polityka/art36158281-kosiniak-kamysz-niech-rzad-natychmiast-przejmie-gazociag-jamalski

 

 Teraz pytanie do rządzących: kiedy gazociąg jamalski zostanie przejęty, żeby był w rękach polskich w 100 procentach? Największym majątkiem Rosji w Polsce jest gazociąg jamalski. Oczekujemy od rządu, że natychmiast go przejmie. Rewers na Jamale umożliwia transfer gazu do Polski z Zachodu, także na Litwę i Łotwę. To jest dywersyfikacja, która następowała przez lata, dobrze, że żaden rząd od tego nie odchodził - dodał Kosiniak-Kamysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bzgqdn napisał:

Typowe ułańskie machanie szabelką.

To co przewidujesz, LPG przeskoczy cenę Diesla? Nie damy radę tego pokryć przez te gazoporty?

Z tego, co się orientuję, większość LPG w Polsce "pochodzi" z ropy. Bardziej zastanawia mnie fakt, czy obecnie nie ma jakiejś zmowy cenowej, wszakże w hurcie LPG kosztuje 2,69, a wszedzie na stacjach 1PLN/litr drożej. Tym bardziej, że powinien już być na stacjach letni gaz, czyli tanszy. Niedaleko mnie jest za 2,99 do piatku, gdzie juz wczoraj skurwiałe Circle K podniosło wszędzie do 3,90 (liczac pewnie na panike), wiec trzeba zalac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, $Szarak$ napisał:

Jakie to jest zabawne, że dalej są ludzie uważający, że Polska by sobie mogła ciągnąć gaz od Rosji normalnie gdyby nie było rusofobii

 

Co w tym zabawnego? :) Na tej samej zasadzie, co puszki Coca Coli czy Mcdonalds'y, co stoją w Mińsku.

Albo Iphony czy Nintendo Switche (+ x produktów), produkowane masowo w chińskich fabrykach i sprzedawane na Zachodzie.

Jak to nie jest kolejne okienko i szansa dla Polski, by zarobić i jednocześnie odsuwać białoruską stronę od pełnej współpracy z FR, to już nie wiem, co mogliby zrobić. Przecież to ewidentne mruganie do Polski.

 

- Zachód sprzeciwia się włączeniu Białorusi w proces negocjacyjny pomiędzy Rosją a Ukrainą - powiedział rzecznik MSZ Białorusi, Anatol Hłaz. - Chcemy być brani pod uwagę w procesie tworzenia nowej architektury bezpieczeństwa - dodał.
Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Białorusi Anatol Hłaz antenie kanału Białoruś-1 powiedział, że Zachód nie chce włączyć jego kraju w proces osiągania porozumienia pomiędzy Federacją Rosyjską a Ukrainą. - Jeśli chodzi o nasz udział, powiedziałbym, jako dyplomata, że jest zupełnie normalne, że jako suwerenne państwo, chcemy być brani pod uwagę w procesie tworzenia nowej architektury bezpieczeństwa - stwierdził. - Nasza chęć nie powinna być postrzegana jako coś dziwnego - dodał Hłaz.
Według rzecznika MSZ Anatola Hłaza Białoruś zamierza nadal nalegać na rozwijanie dialogu z Polską, bo - jak przekonywał - "wiele kwestii bezpieczeństwa może zostać rozwiązanych". - Prowadzimy dialog z Polską i - jak dotąd - byliśmy w stanie omówić i rozwiązać wiele palących problemów - cytują jego słowa rosyjskie media. - Chcemy używać dialogu jako głównego narzędzia. Jesteśmy za dialogiem. I to się nie zmieni - stwierdził. (...)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ObliterarorBiałoruś tak - Rosja nie. O Białorusi już pisałem, że za wszelką cenę trzeba przeciągnąć na zachód bez względu na tym, kto tak będzie rządził. 

Lepiej mieć tysiąc uchodźców na granicy, niż wojska ruskie. 

Sprzeciwia się bo według prawa międzynarodowego ten kto udostępnia teren do ataku sam jest stroną atakującą i oni o tym wiedzą...

 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, $Szarak$ napisał:

Sprzeciwia się bo według prawa międzynarodowego ten kto udostępnia teren do ataku sam jest stroną atakującą i oni o tym wiedzą...

Udostępnia, bo jest członkiem ZBiR-u. A i tak jestem pełen podziwu dla Łukaszenki, jak doskonale się z tego wylawirował. Na tyle, na ile obecnie był w stanie w takim a nie innym układzie politycznym.

Gdyby PL nie prowadziła głupiej polityki wobec Białorusi, grzejąc w swoim czasie bezmyślnie, emocjonalnie ich opozycjonistów, zamiast rozgrywać to bardziej po cichu, dyplomatycznie, tak jak @niemlodyjoda m.in napisał, to i nie jestem wcale pewny, czy ZBiR w obecnym kształcie by tak funkcjonował. A jeśli by funkcjonował, to niekoniecznie z wojskami rosyjskimi na ich terytorium.

 

Było już parę takich sygnałów że Łukaszenko jest zainteresowany współpracą z Zachodem. Kolejny dałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jan III Wspaniały napisał:

Nie przypominam sobie okresu w moim życiu, żebym aż tak załamywał ręce nad kondycją naszej polityki.

A pamiętasz 3 razy na tak, jak donald tusk zniszczył głosy wyborców? Inbę z balcerowiczem? Pamiętasz nocną zmianę? Pamiętasz leppera? Pamiętasz aferę podsłuchową?

 

A to były rządy w dobrych czasach, teraz nadchodzą złe. Stawka jest prawdziwa.

 

Ale przeciętny polak to taki sam jełop jak polityk, co by nie mówić złego o naszej polityce to jeszcze nie mamy białorusi i politycy nie fałszują wyborów.

Edytowane przez NoHope
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

Roma locuta, causa finita xD Że też ich ta święta ziemia nosi.

 

 

 

 

 

Co za skurwiel. Oczywiście wyjebane w ludzi, którzy nawet tego chleba nie będą mieli. On poświęci palec, a większość straci rękę.

Bezczelny ćwok. Takiego to tylko wywieźć do lasu i odjebać.

Edytowane przez zychu
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Obliteraror napisał:

Jak to nie jest kolejne okienko i szansa dla Polski, by zarobić i jednocześnie odsuwać białoruską stronę od pełnej współpracy z FR, to już nie wiem, co mogliby zrobić. Przecież to ewidentne mruganie do Polski.

 

Przecież ci u koryta jedyne na co mają pozwolenie, to okradać "własnych" obywateli. Mają taką możliwość dzięki zabezpieczaniu interesów zachodnich koncernów tutaj na miejscu. Jesteśmy lennem USA i to oni decydują o tym co Polska może, a czego nie. Sprawa Białorusi jest świetnym tego przykładem.

 

Kilka przykładów polskiego poddaństwa, tak na szybko z głowy:

-Zakup F-16, których de facto nie możemy użyć bez wiedzy USA;

-zakup militarnego złomu bez przetargów, po znacznie zawyżonych cenach;

-więzienia CIA w Polsce;

-dostarczanie mięsa armatniego na wojny USA;

 

 

--

O Czarneckim z PiSu słyszeli? Kilka lat temu trafiłem na artykuł, gdzie opisywali jak to 26-letni synalek jegomościa doradza Polskiej Grupie Zbrojeniowej. A to tylko jeden z tysięcy przykładów.

 

Znalazłem:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1766534,1,jak-ryszard-czarnecki-holuje-syna-nowy-watek-na-tasmach.read

Mateusz Morawiecki jako prezes banku BZ WBK miał oferować „pięć dych czy siedem, czy stówkę” dla Aleksandra Grada, byłego ministra skarbu w rządzie PO-PSL na „jakieś badania czy na coś”. Morawiecki miał też interweniować w sprawie pracy dla syna Ryszarda Czarneckiego, europosła z Prawa i Sprawiedliwości – wynika z taśm nagranych u „Sowy i Przyjaciół”.

 

Zbigniew Jagiełło (prezes PKO BP i przyjaciel Morawieckiego), mówi, że mimo załatwienia dobrej pracy juniorowi Czarneckiemu w kierowanym przez niego banku „ten facet, ten chłopak po trzech miesiącach powiedział, że jest dużo pracy, że on myślał, że będzie luźniej itd., że ma inne plany właśnie” i że „chciałby się w życiu zajmować czymś innym”. Morawiecki się zdziwił i – jak wynika z taśm – zadzwonił do Ryszarda Czarneckiego, włączając telefon na tryb głośnomówiący.

 

„No, cześć. Słuchaj, ciąg dalszy tej sprawy, o której ostatnio rozmawialiśmy. Twój Przemek nie chciał tam dalej pracować. Taki sygnał, taką relację, którą dostałem, że jednak został rzucony, został na taką dość mocną wodę, że pisał umowy. W końcu powiedział, że to jest troszeczkę dla niego za duże przeciążenie i że on nie chce dłużej pracować” – mówił Morawiecki do europosła. Czarnecki na to, że jego syn „bardzo chciał, bardzo się zapalił” i „oczywiście, że chciałby więcej zarabiać”. Morawicki zwrócił mu uwagę, że jeśli jego syn mówi, że coś innego chciałby robić, to jest to dla pracodawców jasny sygnał i punkt zaczepienia – „To niech pan sobie idzie, panie Przemku, robi coś innego w takim razie”. Morawiecki radzi europosłowi, aby pogadał z synem „tak po piwku, bo coś mi tutaj zgrzytnęło”. Rozmowę telefoniczną Morawieckiego z Czarneckim skomentował Jagiełło: „Moja córka też by chciała pracować. Robić to, co się chce w pracy, i żeby dużo płacili”.

 

Synowie Ryszarda Czarneckiego mogą liczyć na swojego ojca, wstawia się za nimi, załatwia pracę, pomaga jak może, wykorzystując swoje polityczne wpływy i możliwości. „Jest patriotą i chce pracować w polskiej firmie” – tak Czarnecki skomentował zatrudnienie swojego syna Bartosza (28 lat) jako doradcy w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Zarzekał się, że nie pomagał załatwić pracy synowi, a ten trafił do PGZ za własne zasługi.

 

Edytowane przez cst9191
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext szczerze to problem jest, bo zapasów mamy na 3-4 miesiące, mogą coś kupić i może przypłynąć więc realnie będzie 4-5.

 

Baltic pipe ma niby ruszyć już w tym roku, ale czy się wyrobią wątpię, a nawet jeśli ruszy to pełną sprawność uzyska w przyszłym roku. 

 

Prawdopodobne, że PL czeka ciężka zima 2022/23 oczywiście nie wszystkich i nie wszędzie. 

 

Na całe szczęście jakieś 80% źródeł energii elektrycznej w PL to węgiel, a gaz to jedynie 10%. 

 

Natomiast jeśli chodzi o ogrzewanie może być problem szczególnie w miastach bo tam ponad 26% mieszkańców jest grzanych gazem, na wsi jedynie 7,5% (przy czym jedynie 2,2% ma gaz jako jedyne źródło ciepła). 

 

Konsekwencje gospodarcze będą natomiast bardzo duże, nie będę się rozpisywał bo cały elaborat by powstał. 

 

Tyle jeśli chodzi o problem tzw. ogólnospołeczny w PL, na co w zasadzie wpływu nie będziemy mieli. 

 

 

Doradzam więc skupienie się na rozwiązaniu tego problemu na poziomie tzw. podstawowej komórki społecznej czyli własnej rodziny/ własnego gospodarstwa domowego, będzie to znacznie lepsze dla wszystkich zainteresowanych niż powtarzanie że jest źle i czemu jest źle, bo to akurat każdy ogarnięty człowiek rozumie.

 

Jak ktoś ma ogrzewanie gazowe w domu i nie ma alternatywy to radzę się w nią zaopatrzyć, choćby prosta koza z prostą instalacją kominową + zapas opału.

 

Jeśli ktoś ma racjonalne przesłanki, że w jego rejonie mogą być problemy z dostawami energii, niech zainwestuje w jakiś prosty awaryjny zestaw fotowoltaiczny, minielektrownię (0,8 -  1 KW) z akumulatorem i wyjściem 230V. 

 

Tak wiem, do zasilania wszystkiego w domu to nie starczy, czy nawet do odpalenia większych urządzeń, a w zimie będzie miało z 15% wydajności, ale jednak  mieć np. te 150 W, którymi można zasilić kilka lamp LED z 10 W żarówkami żeby nie potykać się o własne nogi, zasilić laptopa i router, odpalić radio, naładować smartfona żeby mieć łączność ze światem to już jest zabezpieczenie podstawowych potrzeb. 

 

Mieszkający w blokach mają większy problem, bo kozą się najczęściej nie dogrzeją, pozostaje zakup grzejników elektrycznych, eksploatacja niezbyt tania szczególnie, że bloki zazwyczaj nie mają dobrej izolacji termicznej.

 

Podobnie to wygląda z pozyskiwaniem "prundu" ze słoneczka jak się mieszka w bloku, gdyby jednak go zabrakło, będzie problem. 

 

Tutaj zostaje duży zapas baterii, lampy LED itp.

 

Aczkolwiek przy jednoczesnym braku prądu i gazu to część mieszkańców bloków będzie naprawdę w czarnej d... szczególnie tam gdzie działanie sieci wodociągowej jest bezpośrednio zależne od sieci energetycznej, nie ma "prundu" = nie ma wody i kanalizacji.  

 

 

 

  • Like 10
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując politykę rządu z ostatniego roku:

- przez złą politykę monetarną mamy prawie najwyższą inflację w EU

- przez COVIDa służba zdrowia przestała działać i byliśmy w top jeśli chodzi o umieralność

- polski rząd przyjął 2 mln imigrantów mimo że mieszkań brakuje i służba zdrowia dalej nie działa, dał im darmowe benefity

- polski rząd odcina polaków od taniego gazu więc ceny wypierdolą

- polski rząd podnosi stopy procentowe więc wyjebie kredydobiorców ale nie ma wyjścia bo inaczej welcome hiperinflacja

- oprocentowanie na lokatach dalej jest żałośnie niskie i przez inflacje ludzie oszczędzający pieniądze dalej tracą

- ceny wszystkiego ostro w górę, w tym roku ceny jedzenia pewnie pójdą najbardziej w górę

 

Pytanie jest takie. Czy to nie są przypadkiem zdrajcy? Bo ja nie widzę w ich działaniach ani jednej propolskiej postawy. Dlaczego polacy nie wychodzą na ulicę? Julki wychodziły na ulice bo chciały usuwać płody a nie wychodzą jak nasz rząd jest ewidentnie antypolski? 

Edytowane przez NoHope
  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.