Skocz do zawartości

Żarty podszyte prawdą lub niekoniecznie 2.0


Brzytwa

Rekomendowane odpowiedzi

 

Gdy na forum BraciaSamcy, gdzie wszyscy przechwalają się jak to są po RedPill-u, ew stosują MGTOW, wpada do rezerwatu witaminka 35+ i pisze, że " Fellatio to fetysz mój". Po czym obserwujesz jak wątek nabija 13 podstron w 10 godzin:

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Zdzichu_Wawa
  • Like 5
  • Dzięki 1
  • Haha 19
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kespert - a to nie jest przypadkiem tak, że odliczeniu podlegają jedynie wydatki poniesione na zakup, remont etc.? W takim razie, jeśli ktoś wyda 1 zł, to od podatku odliczy 50% wydatków udokumentowanych, czyli 50 groszy?

Sprawdzałeś czy tak tylko wklejasz?

 

Edit: zajrzałem do art. 26hb ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:

"4.     Odliczenia, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, nie mogą przekroczyć 50% wydatków udokumentowanych:
1)    dowodem wpłaty na fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni mieszkaniowej lub zaświadczeniem o wysokości wpłat w roku podatkowym wystawionym przez wspólnotę mieszkaniową lub spółdzielnię mieszkaniową;
2)    fakturą wystawioną przez podatnika podatku od towarów i usług niekorzystającego ze zwolnienia od tego podatku, powiększonych o kwotę podatku od towarów i usług, o ile podatek ten nie został odliczony na podstawie ustawy o podatku od towarów i usług.
5.     Odliczenie, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, nie może przekroczyć iloczynu kwoty 500 zł i liczby metrów kwadratowych powierzchni użytkowej zabytku nieruchomego, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, nie więcej jednak niż 500 000 zł na wszystkie wydatki poniesione z tego tytułu."

 

Czyli wygląda na to, że wcale nie jest tak, że sam byle jaki wydatek na zabytek (1 zł) powoduje możliwość odliczenia 500.000,00 zł. 

 

 

Edytowane przez Casus Secundus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Casus Secundus said:

Sprawdzałeś czy tak tylko wklejasz?

W sekcji "żarty podszyte prawdą lub niekoniecznie"? Wklejam ;)

Ale dobre sprawdzenie, widać kogo dotyczy...

3 hours ago, Casus Secundus said:

nie jest tak, że sam byle jaki wydatek na zabytek (1 zł) powoduje możliwość odliczenia 500.000,00 zł

Prawda. Pewnie "faktura udokumentowanych wydatków" wyjdzie ciut drożej niż papier, na którym ją wydrukowano. Ale patrząc na to jakie "udokumentowane papiery" można kupić na A....ro, nie podpowiadam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, Kespert said:

. Ale patrząc na to jakie "udokumentowane papiery" można kupić na A....ro, nie podpowiadam...

W dobie JPK bawienie się w faktury bez pokrycia jest cokolwiek ryzykowne. Szczególnie dla vatowcow. 

 

Miałem raz kontrol, bo mi faktura gdzieś zaginęła i się "nie sparowało" z rejestrem u wystawcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.