Skocz do zawartości

Komu przepiszecie swoje majątki?


ManBehindTheSun

Rekomendowane odpowiedzi

4 hours ago, ManBehindTheSun said:

Zakładając, że nie poznacie himalajki i nie zrobicie z nią bombelków co zrobicie, ze swoją zarobioną przez całe życie kasą i innym dorobkiem. Wiadomo statystycznie pewnie część z nas kopnie w kalendarz z nienacka a spadkobiercy szybko się znajdą. Ale nie biorąc tego pod uwagę jakie pomysly macie w głowach?

Nie mam i nie planuje mieć majątku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Obliteraror napisał(a):

Nikt Wielkiej Ukrainy wesprzeć swoimi aktywami nie zamierza? ;)

 

Ukrainy jak Ukr.

 

Ale dziwię się, że nikt nie wspomina o datku (już nie mówię o całym majątku) na pro męskie organizacje, czy osoby propagujące manosferę, redpilla...

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie do tej pory żyłem w niewiedzy, że spadkobiercami są najwyżej  rodzice i rodzeństwo. Teraz się okazuje, że mogą też być dziadkowie a jak ich nie ma ich dzieci wnuki itp. Czyli można wyjść z założenia że ktoś ma łeb do interesu albo zapierdziela całe życie. Dorabia się czegoś po czym na koniec sprawia prezent dzieciom kuzynki czy kuzyna których zarabianie kasy nie bardzo interesowało. Niby po drugiej stronie już to będziemy mieć w dupie ale teraz jakiś niesmak czuć jak się człowiek zastanowi. W stylu całe życie pracowałem żeby dorobić wnuki dalszej rodziny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ManBehindTheSun napisał(a):

Niby po drugiej stronie już to będziemy mieć w dupie ale teraz jakiś niesmak czuć jak się człowiek zastanowi. W stylu całe życie pracowałem żeby dorobić wnuki dalszej rodziny.

Dlatego tak bardzo uwielbiam zakończenie "Gran Torino".

Niewdzięczna rodzinka licząca na spadek po głównym bohaterze musiała obejść się smakiem.

Wszystko dostały organizacje charatatywne, a ulubione auto poszło dla jego podopiecznego azjaty. Zemsta zza grobu. :D

  • Like 3
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość rozsądne.

Ja sam kupuję dziwki, te w rozsądnej cenie, bo statystycznie lale chcą tyle w złocie ile ważą, ale to ich problem.

Te puszyste ważą więcej, ale jakoś w tę stronę to nie działa jeśli chodzi o mnie.

Ja płacę za BRAK nadmiarowych kilogramów.

Dopłacam za anoreksję w dzisiejszym tego słowa znaczeniu.

Bzykałem i mam zamiar robić tak dalej póki "mały" funkcjonuje a wiem też jak mu pomóc.

33/100 mg sildenafilu i temat załatwiony,

Dymać czarne, białe, tłuste, chude, anorektyczki, popieprzone, rozsądne, [... dodać co kto chce ...].

Mało gości w - eee - porządnych stabilnych związkach może zrobić taką listę dymanych panienek jak ja mam za sobą.

Kto tu jest na wygranej pozycji?

I ja i oni.

You play - you pay.

To się nazywa "bucket list".

 

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Komu przepiszecie swoje majątki?
W dniu 10.08.2023 o 10:41, Iceman84PL napisał(a):

Mądrość żydów mówi, że dopóki żyjesz nie przepisujesz majątku nikomu.

Jeżeli natomiast chcesz coś  komuś pozostawić to zrób to z głową czyli daj tym co Ci pomagali, wspierali, szanowali.

 

 

20 godzin temu, wrotycz napisał(a):

 

Źródło?

 

 

Mądrość Syracha:

 

20 Ani synowi, ani żonie, ani bratu, ani przyjacielowi
nie dawaj władzy nad sobą za życia,
nie oddawaj też twoich dostatków komu innemu,
abyś pożałowawszy tego, nie musiał o nie prosić.
21 Póki żyjesz i tchnienie jest w tobie,
nikomu nie dawaj nad sobą władzy.
22 Lepszą jest bowiem rzeczą, żeby dzieci ciebie prosiły,
niż żebyś ty patrzył na ręce swych synów.
23 W każdym czynie bądź tym, który góruje,
i nie przynoś ujmy swej sławie!
24 W dniu kończącym dni twego życia
i w chwili śmierci rozdaj [swoje] dziedzictwo!

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.