Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Baca1980 napisał(a):

Sranie żarem ciąg dalszy :).

 

https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-parlamentarne-2023/news-pracownik-mediow-publicznych-szczerze-o-tvp-narod-zostal-upo,nId,7094877

 

 Propaganda, która się lała właśnie przez ostatnie miesiące... ja mogę państwu powiedzieć, ja byłem zawieszony, ponieważ od pewnego momentu nie pasowałem już do tej "linii twardego ataku" - opisywał Wolski, podkreślając, że on starał się "ocieplać" i łączyć ludzi z różnych elektoratów. 

 

Czekam jeszcze na samokrytykę Rachonia i Hołeckiej :).

 


U naszego zachodniego sąsiada też wszyscy byli w jakiejś orkiestrze co najwyżej

  • Like 3
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Baca1980 napisał(a):

Sranie żarem ciąg dalszy :).

 

https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-parlamentarne-2023/news-pracownik-mediow-publicznych-szczerze-o-tvp-narod-zostal-upo,nId,7094877

 

 Propaganda, która się lała właśnie przez ostatnie miesiące... ja mogę państwu powiedzieć, ja byłem zawieszony, ponieważ od pewnego momentu nie pasowałem już do tej "linii twardego ataku" - opisywał Wolski, podkreślając, że on starał się "ocieplać" i łączyć ludzi z różnych elektoratów. 

 

Czekam jeszcze na samokrytykę Rachonia i Hołeckiej :).

 

PiS w 2015 przejął mocno platformianą TVP i mieli z tego zrobić normalną polską TV a zrobili taki kurwidół, że nawet nie ma co komentować. To postępowało z każdym rokiem, końcówka to już była Korea Płn. Wojski PZPR i takiego gościa wzięli, przez lata teraz brał kasę a po fakcie biję się w pierś, bardzo wiarygodne.

 

Zaczyna się. Jeden z Braci wrzucał tu link do pobrania 100 konkretów żeby szybko ściągać bo zniknie. Standardowa zagrywka, przygotówka do tego żeby niczego nie robić a "zacisnąć pasa". Tak się baranów traktuje, ważne że poszli głosować. Te 100 konkretów to był pic na kolanie napisany miesiąc przed wyborami żeby odeprzeć zarzut ze są 8 lat beż jakiegokolwiek pomysłu i programu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baca1980 napisał(a):

Teraz tylko pozostaje kwestia. Kto będzie ciął socjal. Jak dla mnie powrót "plusa" od drugiego dziecka i ew. tylko dla wykazujących dochód. To ciekawa i możliwa do zrealizowania propozycja :).

 

 

No tak, ja to akurat popieram, mnie te plusy nie dotyczą, moich rodziców i babci nawet niespecjalnie, bo się na 14 nawet nie bardzo łapali, ale sporo ludzi będzie miało niezły zonk. :) Widać już, że jedni będą zwalać na drugich w koalicji. PSL stawia taki warunek, a my musimy się zgodzić. To nic, że PO i Lewica zapowiadały utrzymanie socjalu, ale dziura Morawieckiego i PSL stawia taki warunek, więc wicie rozumicie, trzeba naprawić budżet.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy że tzw. "dziurę Bauca" zasypał swego czasu rząd SLD-UP. Który ciął socjal i obniżał podatki np. obniżając akcyzę na tytoń i alkohol. Czym zlikwidował też praktycznie przemyt z np. Słowacji czy Ukrainy :).

Do tej pory jak o tym pomyślę to przecieram oczy ze zdumienia:).

2 minuty temu, Anonim84 napisał(a):

ale sporo ludzi będzie miało niezły zonk.

Którzy i tak głosowali na PiS :).

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baca1980 zobaczymy. Nie pobierałem, nikomu nie żałowałem, nie zazdrościłem. Przez 7 lat obserwowałem pobierających z PO i narzekających na rozdawnictwo. Dlatego teraz chce zobaczyć cięcie i reakcje jak oddają te 500 czy tam 1000 zl ze swojego budzetu i robia to z zadowoleniem, w imie wyzszych celow propanstwowych itp. Fajnie pobierac i narzekać. Ale jak kasy nagle braknie to sraczka jadem. I nie ma znaczenia za jaką partia się jest.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PyrMen napisał(a):

@Anonim84, rzucisz jakieś źródło czy jedziesz na prawdzie z Nowogrodzkiej? 

 

 

Same mi się takie newsy wyświetlają na głównej. Jest też o 70 procentowej podwyżce energii od nowego roku. Wpisz sobie Kosiniak-Kamysz emerytura, czy wakacje kredytowe, czy "Dziura Morawieckiego". Czuję, że to ostatnie hasło będzie ciągle grane. Chociaż nie neguje przecież, że PiS zostawił po sobie gigantyczne problemy, jak to gdzieś wyczytałem pudrował chorego dodrukiem, zamiast go leczyć. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, Lucky Luke said:

@Baca1980 zobaczymy. Nie pobierałem, nikomu nie żałowałem, nie zazdrościłem. Przez 7 lat obserwowałem pobierających z PO i narzekających na rozdawnictwo. Dlatego teraz chce zobaczyć cięcie i reakcje jak oddają te 500 czy tam 1000 zl ze swojego budzetu i robia to z zadowoleniem, w imie wyzszych celow propanstwowych itp. Fajnie pobierac i narzekać. Ale jak kasy nagle braknie to sraczka jadem. I nie ma znaczenia za jaką partia się jest.

 

Dokładnie. Przypomnę, że od stycznia ten kto ma 2 dzieci ma dostac 1600 zł co miesiąc.

To jest bardzo konkretny pieniadz! Jeszcze nie tak dawno tyle wynosiła rata kredytu hipotecznego za mieszkanie, czy poł raty za dom. Tyle tez wynosi rata za SUV-a a nawet zostanie trochę na paliwo. 

Przy trójce dzieci, 800+ spłaca ratę kredytu hipotecznego lub  ratę za SUV-a w całości. 

 

Także będę czekał jak obrońcy "wolnych sądów' i "niezależnych mediów" z radością zrezygnują z tego. 

 

 

 

 

1 hour ago, Baca1980 said:

Teraz tylko pozostaje kwestia. Kto będzie ciął socjal. Jak dla mnie powrót "plusa" od drugiego dziecka i ew. tylko dla wykazujących dochód. To ciekawa i możliwa do zrealizowania propozycja :).

 

 

Ja mam jedno więc się na to nie piszę :)

Znów pierwsze dziecko stanie się tym gorszym w rodzinie a drugie tym lepszym bo to jemu państwo daje pieniadzę a tego pierwszego nikt nie chce. 

Edytowane przez RealLife
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lucky Luke napisał(a):

Te 100 konkretów to był pic na kolanie napisany miesiąc przed wyborami żeby odeprzeć zarzut ze są 8 lat beż jakiegokolwiek pomysłu i programu.

Ci co głosowali to jeszcze tam dobra, każdy ma swoje zdanie.

Za to jestem pełen uznania dla dzbanów, którzy chodzili na te protesty w obronie Donalda Tuska i się tym emocjonowali.

To jest polityczny masochizm w wersji cuckold.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baca1980 napisał(a):

Pamiętajmy że tzw. "dziurę Bauca" zasypał swego czasu rząd SLD-UP. Który ciął socjal i obniżał podatki np. obniżając akcyzę na tytoń i alkohol. Czym zlikwidował też praktycznie przemyt z np. Słowacji czy Ukrainy :).

Do tej pory jak o tym pomyślę to przecieram oczy ze zdumienia:).

Którzy i tak głosowali na PiS :).


Najzabawniejsze że Miller komuch jskobjedyny obniżył podatki wprowadzając podatek liniowy który płaciło z 90% firm, nie moi ulubieńcy ale trzeba im oddać 

 

Niech ze biorą edukacje i walna turbo qwerty to okaże się ze ludzie ich pogonią i szybko się to skończy polsza to nie kolorowy zachód, to może być szczepionka ze długo ta tematyka nie wróci 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RealLife napisał(a):

Tylko jak to powiedziec swoim wyborcom...

Nie wiem czy wjedzie ten scenariusz ale prosto: będziemy kontrolować PiS, będzie duża zmiana, zapewnimy, że te rządy będą demokratyczne, itd.

 

Inna kwestia że media i ta cała ekipa wokół Tuska dostanie spazmów a Kosiniak zostanie okrzyknięty Kukizem. Raczej nie jest na to gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, spacemarine napisał(a):


Najzabawniejsze że Miller komuch jskobjedyny obniżył podatki wprowadzając podatek liniowy który płaciło z 90% firm, nie moi ulubieńcy ale trzeba im oddać 

 

 

Taka prawda. Postkomuniści z Millerem na czele stworzyli chyba najlepszy rząd w historii III RP. To dobitnie pokazuje jakiej jakości jest to państwo. Aczkolwiek zawsze mogliśmy skończyć gorzej. Pribałtika czy Węgry - oni to są dopiero w dupie. Że o Ukrainie nie wspomnę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, spacemarine napisał(a):

Niech ze biorą edukacje i walna turbo qwerty to okaże się ze ludzie ich pogonią i szybko się to skończy


I tu jest problem ze jak Lewica przejmie edukacje to wahadlo odbije na maxa w druga strone. Z mocnego Czarnkowego katolicyzmu wpychanego na sile na skrajna Lewice i maksymalne poparcie LGBT. Szkola powinna byc miejscem wolnym zarowno od religii jak i wszelakiej ideologii. Jakos na uniwersytetach ta zasada dziala i jak widac mozna bez tych rzeczy zyc skupiajac sie tylko na nauce.

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Tadamichi Kuribayashi said:

i sie wszystko pozmienia za 5 lat

Primo, poparcie "partyjki monachijskiej" trwało na poziomie korwinowskim przez kilkanaście lat, gdy byli "barwnym folklorem". A co się stało potem, masz w podręcznikach historii.

 

Secundo, elektorat "prawicowego" PiS wymiera... kto wie czy PO nie przyspieszy procesu jakimiś szczepieniami obowiązkowymi, ale nawet bez tego, PiS się "kończy". Co zostawia jedną w zasadzie możliwość - ktoś tą "przestrzeń" zagospodaruje, prędzej albo później. Z krzywych wieku wyborców, na "oczywistych" kandydatów wysuwa się Lewica (w koalicji) albo Konfa (potencjalna opozycja). Elektorat zniesmaczony "obecnymi rządami" będzie musiał na kogoś głosować. Kto zostanie dzisiejszym zwolennikom PiSu - Kowalski, Czarnek, Ziobro, Gowin, Mejza?

 

Tertio - ja z Korwina wyrosłem dawno temu... co nie przeszkadza mi uznawać ich za realne zagrożenie, w przypadku zaistnienia określonych okoliczności. "Łaska tłumu na pstrym koniu jeździ".

 

16 hours ago, Magos Dominus said:

Nowej partii nie założy, bo jest już za stary. 

Znaczy "protokół 4,7%" straci swego głównego agitatora. Nikomu już nie zaszkodzi.

 

5 hours ago, Obliteraror said:

Każdy zaspokaja potrzeby swego elektoratu

Wiara to słowo - wytrych. Wiara kreuje potrzeby niezgodne z naturalnym porządkiem.

Wiara w bogów, w naukę, w ekologię, w potrzebność swobodnej aborcji, w 800+ czy w darmowe mieszkania.

Tam gdzie w mózgach włącza się wiara, tam wyłącza się logika, krytycyzm, a czasami nawet instynkt samozachowawczy.

 

1 hour ago, RealLife said:

To jest bardzo konkretny pieniadz!

Trochę w okolicy tematu, ale przypomniałeś.

Przypuszczam, że Tusk wywiąże się z co najmniej jednej obietnicy, podwyżki 30% dla nauczycieli. Dlaczego? Bo jak od stycznia wzrośnie pensja minimalna, to nie będzie miał innego wyboru ;) a i tak początkujący nauczyciel zawodowy w mieście, po "podwyżkach" może się załapać "poniżej" nowej minimalnej. Ciekawe co z tym tematem zrobi Lewica.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Jakos na uniwersytetach ta zasada dziala

Dawno nie byłeś (może nawet w ogóle) na Uniwersytecie.

To przodujące siedlisko lewactwa, promowania wprost marksizmu i reszty zboczeń. Za ostatnich lat w apogeum swej polityczności.

 

Już pomijam, że postulat apolityczności szkoły czy uniwersytetu to bzdura. Uczelnia humanistyczna i szkoła MUSI kształtować według ideologii: liberalnej, religijnej, państwowej albo innej.

Chyba, że chodzi o uczelnie techniczne lub przyrodnicze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, armin napisał(a):

Dawno nie byłeś (może nawet w ogóle) na Uniwersytecie.


Ukonczylem niedawno panstwowy uniwersytet w jednym w miast wojewodzkich i zadnego lewactwa, zboczen i marksizmu propagowanego tam nie bylo. Nie wiem jaka Ty uczelnie konczyles ze sie na to natkneles (moze w ogole zadnej).
 

Godzinę temu, Kespert napisał(a):

Secundo, elektorat "prawicowego" PiS wymiera... kto wie czy PO nie przyspieszy procesu jakimiś szczepieniami obowiązkowymi, ale nawet bez tego, PiS się "kończy". Co zostawia jedną w zasadzie możliwość - ktoś tą "przestrzeń" zagospodaruje, prędzej albo później. Z krzywych wieku wyborców, na "oczywistych" kandydatów wysuwa się Lewica (w koalicji) albo Konfa (potencjalna opozycja). Elektorat zniesmaczony "obecnymi rządami" będzie musiał na kogoś głosować. Kto zostanie dzisiejszym zwolennikom PiSu - Kowalski, Czarnek, Ziobro, Gowin, Mejza?


PiS nie ma wyborcow. On ma wyznawcow. Ostatnie lata pokazaly ze niewazne jak wielkie afery ta partia robila wciaz miala te stabilne powyzej 30% elektoratu. Przecietny wyborca PiS to mieszkaniec wsi w podeszlym wieku ze slabym wyksztalceniem i takich ludzi najlatwiej bylo urobic i zrobiono to. Oni w wiekszosci zdania nie zmienia az do smierci.

Na Konfederacje beda glosowali wierzacy katolicy ale Polska jest najszybciej sie laicyzujacym sie krajem na swiecie wiec ich bedzie coraz mniej. Wiekszosc mlodych nie chce katolickiego zamordyzu ktory pod plaszczykiem wolnosciowych postulatow chce im zaserwowac Konfederacja.

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Ukonczylem niedawno panstwowy uniwersytet w jednym w miast wojewodzkich i zadnego lewactwa, zboczen i marksizmu propagowanego tam nie bylo. Nie wiem jaka Ty uczelnie konczyles ze sie na to natkneles (moze w ogole zadnej).

To nie było personalne. Uniwersytet  to uczelnia nietechniczna, mogłeś więc skończyć Politechnikę i nie być na Uniwersytecie, a nawet jeśli byłbyś prostym mężczyzną bez wyższego wykształcenia, to też spoko :)

No Uniwersytety są lewackie. Mam totalnie inne doświadczenie.

Edytowane przez armin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Przecietny wyborca PiS to mieszkaniec wsi w podeszlym wieku ze slabym wyksztalceniem i takich ludzi najlatwiej bylo urobic i zrobiono to. Oni w wiekszosci zdania nie zmienia az do smierci.

 

 

 

I jest ich coraz mniej bo od zeszłych wyborów odeszło ok. pół miliona wyborców PiS-u. W sumie sami rządzący się do tego przyczynili. Zamykając służbę zdrowia w czasie p(l)andemii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RealLife napisał(a):

dostanie ministra + połowę ministerstw + poparcie w wyborach na prezydenta. 

Myślę, że on lepszego dilu z opozycją nie zrobi. Tylko jak to powiedziec swoim wyborcom...

Wow! Sporo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.