Skocz do zawartości

Od nowego roku nie zatankujemy Pb95


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna wspaniała wiadomość. 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/orlen-potwierdza-1-stycznia-ze-stacji-zniknie-popularne-paliwo-pojawi-sie-to-ktorego/4dh2thj

 

Jakby co to poniżej możecie sprawdzić czy wasz silnik jest kompatybilny z E10. Mój niestety nie jest :)

https://e10.klimat.gov.pl/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Baca1980 napisał(a):

 

Szeklę mają się zgadzać. To tyle jeśli chodzi o ekologię.

Poprzez szekle pójdzie presja, nacisk na portfel swoje zrobi...

 

 

Sprawdziłem i nie rozumiem stwierdzenia " i ogrzewaniem postojowym OEM". E10 nie nadaje się do stosowania w nich w sezonie grzewczym w krajach o chłodniejszym klimacie.

Chodzi im o popularne webasto?

 

 

 

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam diesla, nie mam problemu. 

4 godziny temu, Atanda napisał(a):

jaki promil aut nie będzie mógł tankować klasycznej benzyny? 

Z tego https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/nowe-paliwo-na-stacjach-od-1-stycznia-do-tych-aut-nie-mozna-go-tankowac/3bmpm07#ktore-samochody-moga-jezdzic-na-benzynie-e10-lista wynika, że więcej niż promil.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Magos Dominus napisał(a):

W tym Fiat Multipla i Laguna II. Nie zapomnimy tej zbrodni :)

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze i inne typy.

Całość propagandy rozbija się o współczynnik BIOMASY w litrze paliwa.

Generalnie UPROSZCZAJAC w coponiektórych karocach będą się częściej zapychać filtry(paliwa) i padać pompy wtryskowe(szybciej).

OKTANOWOŚĆ- stopień sprężania się nie zmieni.

Czyli korba bokiem na 99,99998% nie wyjdzie.

5 ciastek.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2023 o 17:23, Atanda napisał(a):

A jaki promil aut nie będzie mógł tankować klasycznej benzyny? Tego brakuje w budzacym "sensacje" newsie

 

Wspaniale, że kolega ma samochód z silnikiem, który uciągnie bardziej ekologiczne paliwo.

 

Mam nadzieję, że autku będzie smakowało.

 

 

Koledze umknęła  jedna sprawa. Nie tylko do samochodu wlewasz benzynę.

Czym zalejesz kosiarkę spalinową? Piłę? Agregat prądotwórczy? Inne narzędzia?

 

Kolega dalej nie rozumie? Będziesz płacił więcej, tak samo jak ja i nie ma tu znaczenia, że jeździsz nowszym samochodem. Nawet jeśli nie masz samochodu, piły, kosiarki, to i tak zapłacisz więcej. 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku, pomalutku... i gdy w końcu uda się przepchnąć haracz od oddychania (formalnie od wydychania CO2, bo nabieranie powietrza będzie dalej za darmo) to już nie trzeba będzie jedwabnikowi w ogóle sprzedawać benzyny, gazu, węgla, chleba itd. żeby ściągać vaty/akcyzy/haracze podatki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Rnext napisał(a):

Powolutku, pomalutku..

Dziś np. aplikacja InPostu napisała do mnie, że paczka na mnie czeka w paczkomacie. I super, że do domu jej nie zamówiłem, bo taki malutki ślad węglowy się zmaterializował, że szok ;) Aplikacja Pana Brzoski poleciła mi jeszcze, bym po nią poszedł z buta, broń Boże nie pojechał autkiem (chyba że odbiorę ją przy okazji).

 

Świat kompletnie oszalał.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Obliteraror said:

Świat kompletnie oszalał.

Może jeszcze niekompletnie, aczkolwiek niedawno słyszałem, że mięso "z probówki" będzie przecież produktem wegańskim.

Coś nie pykło z rekombinacją genetyczną, bo my mimo załapania się na resztki propagandy okołokomuszej aż tak dawać sobie mieszać gównem w głowach nie dawaliśmy jak obecne, młode pokolenie, masowo lepione na bałwany, jak sklonowane. 

 

ps. Ostatnio kupowałem mamie bilet PKP via net i odkryłem, że jest na nim wyliczenie ile to CO2 się oszczędza w porównaniu do innych środków transportu. Aż się zdziwiłem, że jeszcze nie ma dopisku, ile to się CO2 przyoszczędzi, palnąwszy sobie w łeb dzisiaj zamiast dopiero jutro. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Rnext napisał(a):

Może jeszcze niekompletnie, aczkolwiek niedawno słyszałem, że mięso "z probówki" będzie przecież produktem wegańskim.

Coś nie pykło z rekombinacją genetyczną, bo my mimo załapania się na resztki propagandy okołokomuszej aż tak dawać sobie mieszać gównem w głowach nie dawaliśmy jak obecne, młode pokolenie, masowo lepione na bałwany, jak sklonowane. 

 

ps. Ostatnio kupowałem mamie bilet PKP via net i odkryłem, że jest na nim wyliczenie ile to CO2 się oszczędza w porównaniu do innych środków transportu. Aż się zdziwiłem, że jeszcze nie ma dopisku, ile to się CO2 przyoszczędzi, palnąwszy sobie w łeb dzisiaj zamiast dopiero jutro. 

Niech lepiej obliczą ile CO2 generuje obliczenie i wydruk dopisku ile się przyoszczędza CO2.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2023 o 17:23, Atanda napisał(a):

A jaki promil aut nie będzie mógł tankować klasycznej benzyny? Tego brakuje w budzacym "sensacje" newsie

Głównie chodzi o to, że zamiast wlewać tańsze paliwo to zmuszeni będziemy do tankowania droższego. Kolejny kroczek do wyeliminowania transportu prywatnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.