Skocz do zawartości

Mam dosyć tego krajątka z dykty


predator08

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Nie tylko dla Polaka.

Już ludzie z Zachodu przeprowadzają się do nas, bo wiele rzeczy jest lepszych niż u nich.

Niech ci, co im się tu nie podoba przeniosą się gdzie indziej, gdzie im będzie lepiej.

A że trawa wszędzie jest bardziej zielona niż tutaj to znana rzecz.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, JoeBlue napisał(a):

Już ludzie z Zachodu przeprowadzają się do nas, bo wiele rzeczy jest lepszych niż u nich.

 


Tu się nawet anegdotycznie zgodzę - kilku amerykanów ode mnie robi wszystko żeby zostać w PL a nie wrócić do US.

 

Inną sprawą jest że na nasze poletko sprowadzamy te same mechanizmy i procedury ( a w niektórych idziemy nawet dalej - vide zielony ład) które doprowadziły Zachód do momentu gdzie oni chcą się przenieść do nas.

Mądre to?

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pytamowiec napisał(a):

Jak Polak nie narzeka to Polak nie żyje.

Też mi się w Polsce nie podoba, ale znasz lepszy kraj do życia dla Polaka? Na zachodzie lewactwo. Na północy zimno. Na wschodzie bieda albo zamordyzm. Na południu bieda.

Pytanie nr 1 

W ilu krajach byłeś i mieszkałeś. 

Pytanie nr 2. A nie czekaj, najpierw odpowiedź na pytanie bo jeśli nigdzie nie byłeś, nie znasz realiów i taka gadka to tylko spekulacje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Confuser napisał(a):

sprowadzamy

Ludzie z lewackiego LA uciekają do Teksasu, niskie podatki itd i zgadnij na kogo głosuje ludność napływowa z Cali?  (W Teksasie). 
 
Jak tak dalej pójdzie Teksas nie będzie Teksasem. 
 

ave Teksas Longhorns! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo kurwa te płacze obchodzą xD

Ogarnij sobie jak ludzie są spierdoli, niby elitarne forum ale większość będzie chciała się tutaj wkuć szczepionkę mRNA a w dupę, będzie się prześcigała swoich socjalistycznych reformach planując życie innym ludziom.  

 

Ludzie są zbyt ogłupieni widzę tobie też się to udziela panie autorze, szukasz północy tam gdzie jej nie ma. Jedyne co ci mogę polecić to odnalezienie się w tym pierdolniku oraz działanie na własną korzyść nie patrząc na innych, ponieważ nikt na ciebie nie spojrzy. 

 

A udzielanie się w wielu tematach tutaj to jest strata czasu, teoretycy mówią ci o praktyce śmiechu warte :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Confuser said:

Inną sprawą jest że na nasze poletko sprowadzamy te same mechanizmy i procedury ( a w niektórych idziemy nawet dalej - vide zielony ład) które doprowadziły Zachód do momentu gdzie oni chcą się przenieść do nas.

Mądre to?

 

Cóż. Głosujcie na lewicę. Dostaniecie to czego chcieliście.

Szkoda tylko, że dostaną to i ci co głosowali przeciw.

Zbiorowego szaleństwa jednak nie da rady powstrzymać, historia pokazała to kilka razy.

Już się zaczyna nowy wątek prawny. 

Za moment każdy stosunek będzie gwałtem, będzie to zależeć od widzimisię panienki co dostanie "buyer's remorse" a mężczyźni będą musieli udowadniać, że nie są wielbłądami.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ten post robi w dziale depresja. Ale dorzuce tutaj dwa grosiki.

 

Polska jest taki krajem jakim jest ze wzgledu na geografie. A ta jest najmniej zmienna. Nic z tym nie zrobicie.

Ludzie sa tacy poniewaz zostali przemaglowani przez historię (z powodu geografii)

Pogoda ... tu nie musze mowic, ze z powodu geografii

Politycy, jak mowi Bartosiak, maja minimalne pole manewru a z czegos musza żyć. Więc ten cały teatrzyk, ku uciesze i dochodom telewizji TV24, musza niesc swój krzyz. Tu juz ktos napisal - wylacz TV i nie czytaj wybiórczej

A Julki śa takie same jak wszędzie. W Danii, jak wprowadzili nowa definicje gwaltu, to ilosc randek dramatycznie spadla (u nas bedzie tak samo). Duńczycy przesiedli się na konsole.

 

Jeśli juz miałbym sie gdzieś przeprowadzać to wybrałbym Włochy. Tam ludzie mają podobną mentalność jak polacy, tyle że pogoda sprawia, że bardziej cieszą się z życia. Jakby u nas było tyle słońca to byłoby o wiele lepiej. W innych krajach bym na dłużej nie wytrzymał. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/4/2024 at 6:46 PM, predator08 said:

Dzisiaj ponownie naszły mnie depresyjne refleksje odnośnie tego kraju.

Uważam, że jakieś 80% rzeczy w tym kraju sprawia, że człowiek nie może na dobre odpędzić się od depresji

Smutne to, Jeżeli 80 % rzeczy Ciebie denerwuje, rzeczywiście może warto zmienić Kraj (Polska) na inny i przesiedlić się.

Radze najpierw zapisać na kartce wszystkie "ZA" i "PRZECIW" (za wyjazdem i emigracja oraz te przeciwne-które mogą Ciebie trzymać w Polsce).

Gorsze i depresyjne dni, będziesz mieć wszędzie, czy to będzie słoneczna Dominikana, piękny Cypr lub Włochy czy bogata i obfita w prace Wielka Brytania, Kanada czy USA.

Bo problemy nie leżą w miejscu w którym przebywasz tylko W TOBIE... A nawet jeśli są przyczyna złego samopoczucia to i tak w minimalnym stopniu. Bo umówmy się Polska to nie Korea Północną, Iran czy Rosja Putina... Za happening nie lądujesz na 5 lat w gułagu. A za kradzież kartonu z jedzeniem nie zamykają Ciebie do obozu koncentracyjnego wraz z cala rodzina...

Wiec NIE DRAMATYZUJ o Polsce.

 

On 1/4/2024 at 6:46 PM, predator08 said:

Od Julek, co chcą panów po 180 cm wzrostu, najlepiej z własnym mieszkaniem i samochodem, po mnóstwa pospolitych baranów widocznych na polskich ulicach.

Ja mam 170 cm wzrostu, jestem łysy i miałem tyle związków i ruchanka ze prawie mój pyton odpadał z przekrwienia. Wiec wzrost w Polsce kompletnie nie gra roli.

Nie każda niunia potrzebuje się ożenić na pierwszej randce i w ogóle jest zainteresowana znalezieniem 180 metrowego King-Konga.

Odstaw internet, przewietrz się, rozejrzyj, może zmieni się Tobie opinia... A jak wyjedziesz na jakiś czas zmienia się poglądy i Twoje postrzeganie otaczającego świata. Nie czekaj - działaj.

Jak sam zauważyłeś w takiej Tajlandii czy innej Nigerii będziesz ZUPEŁNIE inaczej postrzegany. Wystarczy ze będziesz  na przykład BIAŁY...

Wiec na starcie jesteś już WYGRANY...

 

On 1/4/2024 at 6:46 PM, predator08 said:

Po wciąż jałmużne pensje, za które nigdy nie pozwolimy sobie nawet na zakup kawalerki, po niemal naokrągło, chujową, depresyjną i ponurą pogodę. Byłbym zapomniał o tym, że Polacy jako naród w większości lubią być dymani wciąż przez tych samych polityków, dlatego już wyłożyłem totalnie laske na polską politykę i nie interesuje się już kompletnie co dzieje się w tym "burdlu".

No i to się zmienia. Gdy wyjechałem 17 lat temu zajebista pensja to było 2100 PLN i dało się za to jakoś wyżyć. Pensje obecnie się w Polsce diametralnie zmieniły. Koszta się także zmieniły, życie również.

Ale przecież NIC i NIGDZIE nie stoi w miejscu. Czy w Polsce czy za granica...

Oczywiście koszty życia są zmienne wszędzie, także te w całej Europie. Ale Polska zrobiła i tak zajebisty progres... Pensje są wyższe, stopa życiowa się zwiększyła, możliwości także. Łatwość osiedlania się, otwierania biznesu, zmiany pracy, wartość dodana prawda ?

Czy "lubią być dymani przez tych samych polityków" ? No jak widać nie... W ostatnich wyborach zobaczyłeś zmianę władzy. Oczywiście ze nie jest to 100 % wymiany w Sejmie. Ale jest już i tak lepiej niż w wyborach poprzednich kilkanaście lat temu - kiedy to w zasadzie poza nazwami partii i komitetów wyborczych nie zmieniało się nic...

 

On 1/4/2024 at 6:46 PM, predator08 said:

Mimo, że 3/4 tego globu jest ponoć biedniejsza od Polski, to wcale nie jestem jakiś super szczęśliwy, że się tutaj urodziłem...

No to się ciesz ze nie urodziłeś się np w Mariupolu albo innym mieście w Donbasie... Albo Buczy...

 

Ja na Twoim miejscu bym wyjechał i pomieszkał trochę za granica, zarobił w Euro czy innych Funtach czy Koronach i "posmakował" emigracji zarobkowej (lub innej). Sprawdź czy to dla Ciebie, czy będziesz za granica "człowiekiem drugiej kategorii". Sam musisz te historie sobie napisać. Jedni wyjada i są przez 5 lat na "zmywaku" a inni w trzy miechy staja się szefem Kuchni z pensja 40 tys £ rocznie. Wszystko w Twoich rekach.

A teoretyczne opowieści bajkopisarzy z internetu olej.  Kwestia koncentracji na celach, ustawienie priorytetów i "bycia głodnym sukcesu"...

Sprawdź sam. Dlaczego wyjazd i ustawienie sobie życia, miałby się Tobie nie udać ?

Ja uważam ze Polska jest krajem przyszłości i zmian (powolnych zmian - ale jednak).

Uważam ze w klimacie umiarkowanym fajne jest to ze mamy 4 pory roku, są góry ze śniegiem albo morze lub jeziora mazurskie i lasy. Natura zajebista (lasy ładniejsze np niż w UK). Wiec nie jest tak źle. Kuchnie mamy zajebista, zażerają się naszym jedzeniem i angole i amerykanie o Holendrach czy Szwedach nie wspomnę (nie wierzysz ? sprawdź w trójmieście albo Krakowie).

Nie ma w Polsce tylu cudzoziemców/emigrantów spoza Europy (przynajmniej NIE tylu co w Londynie czy Paryżu lub Brukseli). Bezdomnych tez mniej. Generalnie jest bezpieczniej, niż na ulicach Liverpool, Londynu, Paryża czy Mediolanu...

Mieszkania i domy są jeszcze do kupienia (lub wybudowania) w normalnych cenach (mam tu na myśli rozsądne miasta/miasteczka - z normalnym metrażem). Przecież nie potrzebujesz do stukania panienek 100 metrów kwadratowych, a 30 metrowa kawalerka (lub 40 metrowy dom)- chyba wystarcza na upojne noce i bycie ogierem ze zwierzęcym magnetyzmem.

Wiec głowa do góry ! I jak mawia klasyk "alleluja i do przodu"...

image.jpeg.9064b97b054bc300c3aeaf509dcd9517.jpeg

Edytowane przez OGÓR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.