Skocz do zawartości

Antyrządowe protesty rolników Niemcy, Polska...


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

W gruncie rzeczy ,,ZOMO" bo spryskali gazem ludzi którzy w nich rzucali petardami, kostką brukową i wszystkim co mieli pod ręką. 

Kilkunastu policjantów do  szpitala jechać musiało a jeden z tego co wiem trafił na jakiś czas - warto dodać. 

 

No ale grunt, że jedna scenka jest wycięta która pokazuję, jak to policja pałuje przypadkowych ludzi...

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

W gruncie rzeczy ,,ZOMO" bo spryskali gazem ludzi którzy w nich rzucali petardami, kostką brukową i wszystkim co mieli pod ręką. 

Kilkunastu policjantów do  szpitala jechać musiało a jeden z tego co wiem trafił na jakiś czas - warto dodać. 

 

No ale grunt, że jedna scenka jest wycięta która pokazuję, jak to policja pałuje przypadkowych ludzi...

 

No jakoś panowie w białych kaskach nie spryskali gazem innych cwaniaczków w białych kaskach rzucających kostką brukową w ludzi bez kasków ;)

Więc w gruncie rzeczy ZOMO, bo pałowali, spryskiwali i obrzucali kamieniami ludźmi, którzy w miarę spokojnie strajkowali.

Do szpitala pojechali bo rączka im się nadwyrężyła przy miotaniu tą kostką?

 

A tutaj to już w ogóle bandyterka: gość leżący w drgawkach czy niewidomy ze złamaną nogą - nasze ZOMO w formie ;)

 

 

I klasycznie powtórka jak ze strajkami przedsiębiorców i przewoźników, którzy pałami i gazem zostali rozgonieni i po paru zaledwie dniach wszedł temat zastępczy strajków wściekłych macic (kobietami ich nie nazwę). I proszę, rolnicy pogonieni przy użyciu "środków przymusu" xD i myk

 

 

I nie fatyguj się, lecisz dzisiaj na ignora. Rzygam takimi rozemocjonowanymi amebami intelektualnymi jak ty. Co jeden wpis to wysrywy z płaczem na poprzedni system, albo z pochwałami odnośnie drugiego. To już zakrawa na jakąś dwubiegunówkę.

Edytowane przez lxdead
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lxdeadRaczej staram się być obiektywny. 

 

Mam kilku znajomych co pracują w policji. 

Ba, jeden nawet właśnie w Warszawie, prewencji. 

Nazywanie ich ZOMO to jednak przesada. 

 

A co do rzucania w tłum... Nikt chyba tego nie poda w tym wątku, oprócz mnie. 

 

Policjant sam się zgłosił na policję w celu złożenia wyjaśnień - skomentował krążące w sieci nagranie szef MSWiA Marcin Kierwiński. Na filmie widać, jak jeden z funkcjonariuszy rzucił czymś w kierunku tłumu demonstrujących. Jak zaznaczył minister, sprawa zostanie wyjaśniona "w ciągu kilkunastu dni"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

@lxdeadRaczej staram się być obiektywny. 

 

Mam kilku znajomych co pracują w policji. 

Ba, jeden nawet właśnie w Warszawie, prewencji. 

Nazywanie ich ZOMO to jednak przesada. 

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

W gruncie rzeczy ,,ZOMO" bo spryskali gazem ludzi którzy w nich rzucali petardami, kostką brukową

 

Na taśmach od Sowy politycy PO się śmieją, że na Marszach Niepodległości Sienkiewicz, robił prowokację, a potem pałowanko. M.in. podpalili budkę przed ambasadą Rosji. Rosja nie protestowała, bo w sumie wiedzą, że w Polsce oburzenia by to nie wywołało, na świecie Polska dyskredytuje się sama, a tak to im na rękę, że się we własnym kraju kotłujemy.

 

Dlaczego warto o tym pamiętać. Bo jeden z polityków Konfederacji dzień przed protestami, mówił, że kostkę na paletach ustawiono w miejscach gdzie mają być protesty i co na to Trzaskowski. Ono nic. Widocznie tak musiało być. 

 

Dla mnie ostatecznym argumentem, że policja ma o wiele większe możliwości prowokowania, są strajki kobiet i miesięcznice. Tam policji nie zależało na eskalacji i jakoś potrafili załagodzić, wyłapywać pojedyncze osoby. Do zatrzymać dochodziło o wiele rzadziej biorąc pod uwagę np. skalę protestów na strajkach kobiet. 

 

Hołownia też już wie, że to chuligani i rzucali kostką, tak jak Braun zaatakował staruszkę gaśnicą. 

 

Na filmie analiza jednego z Marszów Niepodległości. Policjant rzuca racę, która rozpoczęła zadymę (stoi po stronie tłumu i rzuca w policję). Policja rusza na tłum, ale rozstępuje się na chwilę i ochrania kolegę. Dla niecierpliwych warto obejrzeć od 21:17.

 

 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

@Piter_1982 A to temu akurat się bliżej nie przyglądałem.

Chodzi mi o te sprzed lat. Dzięki za materiał @Piter_1982 oraz @thyr 

Nie ma za co, tu wszystko jest logiczne. System będzie używał tylko skuteczych środków aby przetrwać mając w doopie konwenanse. Ale dla takich ludzi jak ty bedzie on stwarzał pozory praworządności aby oni dalej tkwili w swojej bańce i z niej nie wychodzili. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/7/2024 at 3:20 PM, Rnext said:

To jest nawet ważniejsza informacja płynąca z protestów w całej EU. Nie wynikło, bo i nie ma wyniknąć. Współcześnie żadna władza nie reprezentuje społeczeństw ani tym bardziej nie dba o ich interes, tylko wali taką ściemę. Więc w praktyce zatrudniasz managerów (rząd) w swojej firmie (kraju) a CEO jest zainteresowany wyłącznie zarabianiem kasy i rozwojem firmy nie dla ciebie, tylko dla ludzi, którzy trzymają go na sznurkach za prowizję.

@Rnext dokładnie to miałem na myśli. Szkoda mi rolników i szkoda mi nas samych ponieważ rolnicy są przekonani że walczą w słusznej sprawie i mogą coś zmienić a są zwykłym narzędziem w cudzych rękach.

 

Biegają jak ten kurczak bez głowy a tylko się w ten sposób wykrwawiają. Tracą czas, paliwo, nerwy, niektórzy może też i zdrowie w trakcie protestów. Paraliżują życie zwykłych obywateli zamiast chociaż spróbować sparaliżować życie marionetek wykonawczych z rządu, chociaż czy to by przyniosło efekt?

 

Gdzie jest wielki przywódca i obrońca interesów rolników pan Kołodziejczak? Dostał ciepły stołek i zamknął mordę. Przez kilka lat skutecznie i umiejętnie skupiał wokół siebie rolników pragnących zmiany. Pamiętacie jak biegał po marketach i nagrywał jakiej jakości warzywa i owoce z zagranicy lądują na półkach? 

 

On 3/7/2024 at 2:59 PM, DOHC said:

Z pewnością masz w zanadrzu lepsze rozwiązania niezadowolenia społeczeństwa, w takim razie proszę o rozwiązania i w razie aprobaty sam będę je stosował.

Oczywiście.

1. Praca u podstaw 

2. Unikanie emocjonalnych zrywów ( patrz większość powstań które były inicjowane odgórnie i miały na celu upuszczenie krwi, ciśnienia i wyłapanie "groźniejszych" jednostek z narodu

3. Edukowanie współobywateli oraz jednoczenie się na poziomie osiedli, gmin, miasteczek

 

Trochę offtop ale zobaczcie, wszyscy już zapomnieli o tragicznym ataku w centrum Szczecina gdzie 20 osób zostało rannych. Do dziś dnia nie poznaliśmy inicjałów sprawcy, zaś właściciele uszkodzonych aut nie otrzymali od Policji danych kierującego pojazdem.

 

Jedyne co podali: szczecinianin, obywatel Polski. Wiecie ile saszków tam mieszka z obywatelstwem lub z kartu poliaka?

 

Dlaczego policja podała inicjały Doriana S. który zgwałcił i zamordował Białorusinkę. Dlaczego policja podała inicjały Michała L. który staranował kilka lat temu ludzi na Monciaku w Sopocie? W Szczecinie zaś intencjonalnie rozjechał ludzi mityczny SZCZECINIANIN. 

 

ŻADNE media nie pociągnęły tematu, żadna konfederacja ani waleczny strażak Braun. Nikt. Temat umarł.

To jest po prostu kolejny dowód na to, że jesteśmy uczestnikami przedstawienia granego odgórnie, dlatego żadne emocjonowanie się nie ma najmniejszego sensu.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Moriente napisał(a):

@Rnext 

 

Oczywiście.

1. Praca u podstaw 

2. Unikanie emocjonalnych zrywów ( patrz większość powstań które były inicjowane odgórnie i miały na celu upuszczenie krwi, ciśnienia i wyłapanie "groźniejszych" jednostek z narodu

3. Edukowanie współobywateli oraz jednoczenie się na poziomie osiedli, gmin, miasteczek

 

https://www.youtube.com/@TerraPeuta

https://demokracjapryncypialna.org/demokracja_pryncypialna.pdf
 

 

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Moriente napisał(a):

1. Praca u podstaw 

Tzn co, bodybuilding?

32 minuty temu, Moriente napisał(a):

Unikanie emocjonalnych zrywów ( patrz większość powstań które były inicjowane odgórnie i miały na celu upuszczenie krwi, ciśnienia i wyłapanie "groźniejszych" jednostek z narodu

Różnie bywało - równie dobrze można przytoczyć przykład uwłaszczenia chłopów czy uspokojenie się sytuacji w Warszawie po odstrzeleniu niemieckiego szefa bezpieki.

33 minuty temu, Moriente napisał(a):

Edukowanie współobywateli oraz jednoczenie się na poziomie osiedli, gmin, miasteczek

Okey z tym się zgadzam, ale... W poprzednich latach jeździłem do Warszawy na protesty antycovid, zapraszałem wszystkich znajomych i ogłaszałem to publicznie. Tak samo byłem 2x na blokowaniu Orlenu. 

Sęk w tym, że zawsze byłem sam. 0 chętnych bo po co, na co, bo nic nie da. 

 

Nie dało bo było nas za mało, wtedy stwierdziłem iż rezygnuję z WOT dla służby narodowy w współczesnej formie, a po tzw wojnie na Ukrainie zdecydowałem wyjechać na dobre. 

Ale mam czyste sumienie. Zrobiłem co mogłem, nawet za czasów ACTA 2 i 447 wysyłałem do znajomych różne informacje. Nie pykło to nie i tyle. Ale teraz jak ktoś mi marudzi że ma źle, pytam: co zrobiłeś żeby było dobrze. 

I 100 procent ludzi się zamyka.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, DOHC napisał(a):

Ale teraz jak ktoś mi marudzi że ma źle, pytam: co zrobiłeś żeby było dobrze. 

Wielkopolski system mini klanów.

Silne jednostki to silny region.

Oczywiście większość nie kuma o co ho.....bo im się należy od państwa.

Kto/co jest Państwo?

 

NIE ROZUMIEJĄ, ŻE SIłA pochodzi od nich samych.

Degrengolada.

Lemoniada.

Radio wolna Europa.

 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moriente to teraz mogę powiedzieć że się zgadzam, ale jak to osiągnąć?

 

Z tego co widzę rodzice nie wychowują swoich dzieci. Owszem, dają jeść i szykują do szkoły ale to nie wychowywanie, to spełnianie swoich obowiązków.

 

Dodatkowo nowa stara władza mocno zmienia podręczniki szkolne, ma nie być i bitwie pod Grunwaldem, o zbrodniach niemieckich itd. 

 

Dodatkowo testy ABC nie występujące w życiu codziennym dopełniają całości.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, DOHC napisał(a):

@Moriente to teraz mogę powiedzieć że się zgadzam, ale jak to osiągnąć?

 

Z tego co widzę rodzice nie wychowują swoich dzieci. Owszem, dają jeść i szykują do szkoły ale to nie wychowywanie, to spełnianie swoich obowiązków.

 

 

Bo taka rolę dla nich przewidział obecny system. Wszystko idzie zgodnie z planem. 
A zapomnialem, w razie czego biologicznych rodziców można podpiertholic i juz wszystko się wyjaśnia o co tutaj biega.

  • Like 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

W gruncie rzeczy ,,ZOMO" bo spryskali gazem ludzi którzy w nich rzucali petardami, kostką brukową i wszystkim co mieli pod ręką. 

Kilkunastu policjantów do  szpitala jechać musiało a jeden z tego co wiem trafił na jakiś czas - warto dodać. 

 

No ale grunt, że jedna scenka jest wycięta która pokazuję, jak to policja pałuje przypadkowych ludzi...

@kenobi To jest to o czym pisałeś:D

 

10 godzin temu, lxdead napisał(a):

I nie fatyguj się, lecisz dzisiaj na ignora. Rzygam takimi rozemocjonowanymi amebami intelektualnymi jak ty. Co jeden wpis to wysrywy z płaczem na poprzedni system, albo z pochwałami odnośnie drugiego. To już zakrawa na jakąś dwubiegunówkę.

Miałem nikogo nigdy na ingora nie dawać, ale nie wiem czy on nie będzie pierwszym. Nigdy chyba nie było tak jasno pokazane gdzie władza ma obywateli. Zaraz będą komentarze, że w Rosji albo Chinach lepiej to się tam przeprowadź. Ten tekst też mnie rozwala. Jest gorzej (w chwili obecnej), ale zachód to też patologia która nie powinna mieć miejsca.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem oburzenie części z was, bo naturalne jest dla człowieka, że stoi po stronie słabszych i tzw swoich. 

 

Jednak nie da się uniknąć takich sytuacji po prostu. Można co najwyżej starać się  ograniczyć  jak tylko się da. 

 

Populiści też robią robotę. Braun, Mentzen - ludzie im wierzą, że nagle wyciągną magiczną różdżkę i rozwiążą każdy problem tego świata. Tak to nie działa. 

 

Świat jest cały złożony, nieprzewidywalny. 

 

Za poprzedniej władzy podczas strajków było to samo. Nikt nigdy nie rozwiąże tego problemu. 

 

 

 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Populiści też robią robotę. Braun, Mentzen - ludzie im wierzą, że nagle wyciągną magiczną różdżkę i rozwiążą każdy problem tego świata. Tak to nie działa. 

 

Świat jest cały złożony, nieprzewidywalny. 

 

Była kiedyś taka partia, co nazywała się Unia Wolności ;) I tak się zastanawiam, skąd taki młody człowiek jak Ty posiadł tę wyjątkowo denerwującą manierę, cechującą szeroko rozumianą geremkowszczyznę, tj. butę, arogancję, przekonanie o własnej wyjątkowości, pouczanie innych z pozycji ex-cathedra itp. smrodki dydaktyczne, z których ichni działacze byli w swoim czasie wyjątkowo znani.

  • Like 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ObliterarorJa piszę w taki sposób, żeby przekaz trafiał. 

Ale też po prostu mnie irytuje demagogia, populizm i inne takie. 

 

Jeśli widzę Brauna, który specjalnie pcha się na pierwszą ,,linię ognia" na protestach tylko po to, żeby w sejmie zrobić z siebie ofiarę no to meh. 

 

I później ma takie paliwo. Co oni by nie zmienili, jaki świat byłby piękny jakby oni rządzili i inne takie.

 

Pierwszy przykład z brzegu. Populista Kołodziejczak. 

Jak on populiźmie jechał. 

Wchodził do sklepów i zadymy były, bo owoce i warzywa z za granicy a nie Polskie. 

 

Ile Kołodziejczakowi się udało problemów rozwiązać już? Przecież jest wicemistem bodajże. 

 

Zderzenie z rzeczywistością, że świat nie  jest taki prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

W gruncie rzeczy ,,ZOMO" bo spryskali gazem ludzi którzy w nich rzucali petardami, kostką brukową i wszystkim co mieli pod ręką. 

Kilkunastu policjantów do  szpitala jechać musiało a jeden z tego co wiem trafił na jakiś czas - warto dodać. 

 

No ale grunt, że jedna scenka jest wycięta która pokazuję, jak to policja pałuje przypadkowych ludzi...

Ludzi którzy rzucali w niech petardami? Czyli prowokatorzy od policji, którzy mieli spowodować powód do pryskania protestujących gazem. Spróbuj mi jeszcze wmawiać, że takich "kadr" nie ma, to się chłopie pogrążysz. Aby stłumić każdy protest (zwłaszcza taki, który nie jest na rękę rządowi) i podstawia się aktorów pod fałszywą flagą. Jedynym stwierdzeniem, które jest prawdziwe to policja prowadziła prowokatorów wśród protestujących. Czym dłużej widzę Twoje posty na forum tym dłużej się zastanawiam kim Ty do cholery jesteś? Jakimś trollem, czy idiotą, który powtarza to co media głównego nurtu nakażą (nie logowałem się na forum ponad rok, ale takiej głupoty to nie przepuszczę aby skomentować xD). 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

@x6eine Zapoznałem się z materiałem.... Bo jak pisałem tamtego posta, to na podstawie tego co widziałem do tamtej pory.

W jakimś stopniu teraz się z tym zgadzam. 

 

Służby na jakieś  99% pomogły zrobić jeszcze większą zadymę.  

 

 

Spoko, wybacz za idiotę. Nie powinienem też nikogo wyzywać a przede wszystkim dawać unosić się emocjom za wpisy na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, $Szarak$ said:

a nie wierzą w globalne ocieplenie, które jest potwierdzonym empirycznie faktem?

 

 

I co z tego, że jest faktem? Nic tylko się cieszyć. Cieplej oznacza dłuższy okres wegetacyjny, co oznacza więcej jedzenia, mniej huraganów, powodzi i susz. Tym lepiej dla nas.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.