Skocz do zawartości

Czy WOŚP to wał ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, zapewne będę w drastycznej mniejszości ale uważam, że NIE. A przemawia za tym, szereg argumentów.

  • Finanse - Każda z fundacji musi przedstawiać sprawozdanie finansowe ze swojej działaności i WOŚP również takowe sprawozdanie składa. Wszelkie instytucje finansowe nie przyczepiły się ani do transparentności, ani do kwot, ani do ilości zawartych w rzeczonych sprawozdaniach. Państwo dysponuje armią urzędników, służb, i instrumentów pozwalających na wykrywanie z dużą precyzją nieprawidłowości. Sam pracując w finansach brałem udział w tworzeniu narzędzi zapobiegającym wyłudzeniom czy praniu brudnych pieniędzy i obecnie systemy te są dość wyrafinowane.
  • Długość działania - Fundacja działa od ponad 30 lat. Przeżyła każdy rząd - nawet taki który nie był przychylny politycznie. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością jeżeli coś w tej sytuacji miałoby wyjśc, to już by wyszło. Tak jak wcześniej - fundacja ta, działająca od wielu lat, gdzie aparat państwa ma za sobą armię urzędników, służby cywilne, służby specjalne a od niewielu lat i oprogramowanie i sztuczną inteligencję użyłby tej wiedzy aby po prostu... przyjebać Owsiakowi.
  • Otoczenie polityczne - Przez 8 lat rządów prawicy, jeżeli byłby hak na WOŚP - na pewno zostałby wykorzystany.

Pewnie jeszcze coś by się znalazło.

Już tutaj nie będę się odnosił do argumentów typu "Owiask zbiera na Woodstock" "Ojciec komunista" "Owsiak zarabia na WOŚP", gdyż jest to już poniżej wszelkiej krytyki.

  • Like 2
  • Dzięki 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku znajomi znajomych organizowali, też dałem coś siebie na licytację bo jednak ten sprzęt w szpitalu widziałem.  

 

Osobiście mam mocne zastrzeżenia do każdej instytucji finansowej, sama postać Owsiaka jest dla mnie delikatnie mówiąc nie jasna ale wg zasad wolnego rynku dałem od siebie coś na licytację nie zabierając nikomu. Kto chce to zlicytuje kto nie to nie i tyle. 

 

Poznając tamto środowisko to też nie moja bajka, ludzie są różni i niektórzy wośpowcy krytykowali (!) Owsiaka, ale też sporo było zlewaczałych, błyskawice, kolorowe włosy itd. 

Są tam też ewidentnie stereotypowe julki.

 

Myślę że to pierwszy i ostatni raz jak się to poznaje od środka choć są tam naprawdę fajni, porządni ludzie. 

Z drugiej strony to całe Caritas też śmiechu warte. 

Z trzeciej strony kolejki w szpitalach i gównowały na respiratorach itd. 

Chyba rzeczywiście zostaje sprywatyzować szpitale jak są prywatne kliniki weterynaryjne, dentystyczne itd choć to też ma swoje wady.

 

Istnieje jakieś sprawdzone finansowe sprawozdanie tej instytucji?

Myślę że od tego powinniśmy zacząć dyskusję zamiast gdybać 😉

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się ktoś nad tym pochylił. Znaczy analizą KRSów, wyroków sądowych i innej dostępnej dokumentacji. Łącznie ze zdjęciami, linkami itd... Ciągle wisi w necie, więc chyba nikt procesu nie wygrał.

 

https://www.patrzymy.pl/ponad-40-000-zl-pensji-i-100-000-000-zl-do-pelnej-dyspozycji-rodziny-owsiakow/

 

1 minutę temu, HumanINC napisał(a):

Finanse - Każda z fundacji musi przedstawiać sprawozdanie finansowe ze swojej działaności i WOŚP również takowe sprawozdanie składa.

Ale są/były też inne firmy, które są z.o.o i już ich przepisy o fundacjach nie obowiązują. ;) 

 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, icman napisał(a):

Nie mam informacji o wałkach więc z premedytacją wybieram wiarę w dobre intencje.

 

Kogo poparł w wyborach parlamentarnych ? Marsz miliona serc czy jakoś tak ? Przypomnij sobie rządy obecnej partii, co wyrabiali przez dwie kadencje 2007-2015, albo obalenie rządu Olszewskiego

 

https://wpolityce.pl/polityka/537026-owsiak-strajk-kobiet-w-sobote-i-w-niedziele-gra-z-wosp

https://www.fronda.pl/a/dzieci-beda-zbieraly-na-aborcje-internauci-o-hipokryzji-owsiaka,156482.html

 

1643967615_y7ih1i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BumTrarara napisał(a):

Tu się ktoś nad tym pochylił. Znaczy analizą KRSów, wyroków sądowych i innej dostępnej dokumentacji. Łącznie ze zdjęciami, linkami itd... Ciągle wisi w necie, więc chyba nikt procesu nie wygrał.

 

https://www.patrzymy.pl/ponad-40-000-zl-pensji-i-100-000-000-zl-do-pelnej-dyspozycji-rodziny-owsiakow/


Sprawdzę, dzięki. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, HumanINC napisał(a):

rawdzę, dzięki. :)

Poczytam :)

16 minut temu, DOHC napisał(a):

Chyba rzeczywiście zostaje sprywatyzować szpitale jak są prywatne kliniki weterynaryjne

W USA co 10 Amerykanin nie ma dostępu do służby zdrowia, bo najzwyklej w świecie na nią nie stać, w Polsce porównując poziom życia i zarobki byłby wyższy. Jak są Państwowe to są nierentowne, niewydolne, zadłużone. Trzeba znaleźc jakiś punkt środkowy, tylko jaki ?

W każdym kraju służba zdrowia pochłania dużą część budżetu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, HumanINC napisał(a):

Otoczenie polityczne - Przez 8 lat rządów prawicy, jeżeli byłby hak na WOŚP - na pewno zostałby wykorzystany.

Nie prawica tylko socjaliści pod płaszczykiem centroprawicowych - tak okrzykniętych przez drugą stronę monety. 

Edytowane przez Spellman71
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Druid napisał(a):

Trzeba znaleźc jakiś punkt środkowy, tylko jaki ?

W każdym kraju służba zdrowia pochłania dużą część budżetu.

 

Mi odpowiada system japoński - obowiązkowa składka ubezpieczenia (nawet dla bezrobotnych), którego wysokość zależy przede wszystkim od miejsca zamieszkania/prefektury. W moim przypadku było to coś około 5-7% miesięcznej pensji.

 

Do tego częściowa refundacja usług medycznych - państwo pokrywa 70%, a pozostałą płaci pacjent za wykonaną usługę. Wymusza to w pewien sposób konkurencję na rynku, bo do słabych przychodni pacjencji nie będą tak chętnie chodzili. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wośp to wał ale wcale nie do końca w taki sposób jak się go atakuje .Po pierwsze pamiętajmy kim jest Owsiak a w szczególności jego Ojciec -zagorzalym komunistom  .Codziennie w ich domu leciało radio z propagandą poprzedniego systemu .

Oczywiście mieli wysoko postawionych kolegów którzy w latach 90-tych transformacji przejęli biznesy legalne oraz te legalne mniej .I tu pojawi się pewien problem z tych mniej legalnych biznesów w nowym systemie trzeba się było tłumaczyć a znajomość Marksa na wyrywki nie wystarczała  ani dawne znajomości .I pojawił się On że sprytnym wykorzystaniem rosnącego popytu tworząc całkowicie legalna fundację która będzie w stanie zaspokoić potrzeby pewnych bogatych grup społecznych bez sprawdzania finansów fundacji bo tego się nie sprawdza przecież w nowym globalnym systemie......

Czym jest WOŚP dla pożytecznych idiotów organizacja charytatywną tylko i wyłącznie a nawet swego rodzaju bóstwem na skalę JPII tylko dał lewej strony politycznej.

Dla wtajemniczonych pralnia brudnych pieniędzy z nielegalnych biznesów i przy okazji fundacją.

W jaki sposób pomyślcie i poczytajcie sami .Szkoda mi marnować czasu w ten niedzielny wieczór ^^^

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło: FB Zbigniew Dylewski

 
Cytat

 

WOŚP w statystyce 🙂
prześwietlam WOŚP, tu mamy rok 2022 ... przychody prawie 300 mln zł, efektywność wykorzystania środków na cele publiczne - 77%
PCK, Fundacja Siepomaga mają po prawie 500 mln zł przychodów ... ale efektywność PCK to tylko 64%, a Siepomaga - rewelacyjne 97% ...
Caritas Polska - efektywność tylko 13%

 

2kLcb4a.jpeg
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Druid napisał(a):

Kogo poparł w wyborach parlamentarnych ? Marsz miliona serc czy jakoś tak ? Przypomnij sobie rządy obecnej partii, co wyrabiali przez dwie kadencje 2007-2015, albo obalenie rządu Olszewskiego

Ale sympatię polityczne Owsiaka dla mnie są oczywiste i zrozumiałe, przecież to normalny człowiek.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gixer napisał(a):

Od paru lat mam głębokie przeczucie ze ta fundacja z dzieckiem komucha na czele to tylko maszynka do robienia kasy.

 


Jakie jest w takim razie Twoje stanowisko odnośnie córki Jaruzelskiego- Moniki Jaruzelskiej?

 

Też skreślasz jej książki i wywiady tylko i wyłącznie z tego powodu, że urodziła się w rodzinie, której jak wiemy się nie wybiera?

 

Argument z dzieckiem komucha całkowicie nieuzasadniony i wyjęty z dupy. 
 

Co gdyby się okazało, że na któregoś z Twoich rodziców jest teczka? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie wał, a genialne połączenie akcji dobroczynnej z cynicznym biznesem. Przy okazji Owsiak jest de facto politykiem, część z kwot wypłacanych na wosp idą na działalność wychowawczo-polityczną. Jaką część? Trudno to ustalić, cała struktura finansowa spółek Owsiaka jest mocno zagmatwana.

 

15 godzin temu, HumanINC napisał(a):

 

  • Otoczenie polityczne - Przez 8 lat rządów prawicy, jeżeli byłby hak na WOŚP - na pewno zostałby wykorzystany.

Niezupełnie. Polityk musi kalulować zyski i straty, atak (jawny) na św Jurka jest ryzykowny.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.