Skocz do zawartości

W co aktualnie gracie?


Eredin

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.06.2023 o 13:05, Obliteraror napisał(a):

Granie na PC stało się chyba już segmentem premium.

Powiedział bym, że i tak i nie...

Tutaj lubię zerkać na proponowane konfiguracje, co miesiąc aktualizowane: https://www.purepc.pl/artykuly/zestawy-komputerowe

 

Moim zdaniem za 3k można mieć niezły komp, jasne wszystko poszło do góry, ale z drugiej strony niektórzy nadal mają monitory 1080p, wyleczyli się z choroby "wszystkie suwaki na pełną piz*e". No i przynajmniej ja uważam, że 30fps pod warunkiem, iż są stałe nie są najgorsze w grach dla pojedynczego gracza.

No i jeszcze cena gier, często są grube promocje np. na GoG.

 

Edytowane przez Pietryło
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/12/2023 at 1:05 PM, Obliteraror said:

Granie na PC stało się chyba już segmentem premium.

Jeżeli komuś starcza 1080p to nie jest drogo. U mnie 2560x1080 uciąga i3 10105 (400PLN) i RX580 (500PLN)+płyta, RAM, obudowa, zasilacz jakieś SSD+HDD i można się w 2k zmieścić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, yrl napisał(a):

Wiedźmin 3. Bardzo fajnie mi się gra w trybie 60fps na XSS. Nie pierwsze moje przejście więc gram sobie na spokojnie i wybieram trochę inne decyzje. 

Ja jeszcze na PS4 pro i w 30 FPS ale kij z tym. Nie zmienia to faktu że gra świetna i jedna z najlepszych w jakie grałem. Prime time CdProjektu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

MyHouse

 

Cieszę się, że w końcu mogę wydać tę mapę w hołdzie. W sierpniu ubiegłego roku straciłem dobrego przyjaciela z dzieciństwa i bardzo to przeżyłem. Kiedy odwiedziłem moje rodzinne miasto na jego pogrzeb, nawiązałem kontakt z jego rodzicami, którzy podzielili się ze mną kilkoma jego starymi rzeczami. Wśród nich była kopia jego starej mapy zapisana na 3,5-calowej dyskietce z czasów liceum. Thomas i ja zajmowaliśmy się amatorskim mapowaniem Dooma we wczesnych latach 00-tych, ale nigdy nie widziałem jego mapy przed odkryciem jej na jednej ze starych dyskietek. Jako sposób na oddanie mu hołdu i wszystkich wspaniałych wspomnień, które mieliśmy razem, zaryzykowałem i zainstalowałem Doom Builder, aby dopracować jego mapę i dodać kilka nowoczesnych udogodnień dla wygody.

Nie dotykałem edytora od ponad 15 lat, więc odkrycie, jak łatwe stało się tworzenie map, było dla mnie sporym zaskoczeniem. Być może trochę mnie poniosło z tymi nowymi funkcjami UDMF i jako taka mapa jest zaprojektowana dla GZDoom. Z pliku tekstowego:

    Doom 2 - GZDoom, renderer sprzętowy
    1 mapa: Niewiele wyzwań i mniej więcej 10 minut czasu gry. Zaimplementowano wszystkie ustawienia trudności.
    Skakanie i kucanie wyłączone, freelook jest w porządku
    Dużo Doomcute!


Robienie map swojego domu było modne w tamtych czasach, ale czuję, że jest to całkiem uroczy i szczegółowy hołd dla mojego przyjaciela i świetny sposób na podzielenie się czymś o nim ze społecznością, którą kochaliśmy. Tęsknię za tobą, Tom.
 

 

 

Pobierz files/... myhouse.wad, myhouse.pk3 (trzeba włączyć ciasteczka dla wszystkich w przeglądarce, możliwa konieczność użycia przeglądarki na silniki chromium; google się postarały, żeby utrudnić życie użytkownikom firefoksa)
 


PS.
Nie jest to "mapa" na 10 minut. Bardziej na 10 godzin. Nie żartuję.


PPS.
Technicznie, trzeba mieć Dooma 2.
Trzeba ściągnąć gzdooma, ja, osobiście trzymam gzdooma w katalogu `gzdoom', który jest w katalogu `doom2', Skopiować `doom2.wad' (można zrobić linka: $ mklink doom2.wad ../doom2.wad )

Wrzucić myhouse.wad, myhouse.pk3 do katalogu i odpalić z parametrami: `gzdoom -file myhouse.wad myhouse.pk3`. Może być w skrypcie (.bat, .sh).

 

 

Jak nie możecie ogarnąć o co biega to tu jest mała pomoc. W celu niepsucia sobie zabawy polecam sięgnąć w ostateczności.
The Machinations of myhouse.wad (How it works) - Part 1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, rampampam napisał(a):

Ogrywam Final Fantasy XVI i gdyby nie słaba optymalizacja w wyższej rozdzielczości i ledwie przyzwoita grafika, gra byłaby bardzo mocnym kandydatem do miana gry roku.

Ledwie przyzwoita grafika? Przynajmniej art direction wygląda kozacko.

 

Ja teraz młócę w Resident Evil 4 Remake i bardzo polecam: zdecydowanie lepsza od oryginału i chyba najlepszy (obok RE2 Remake) Resident teraz. W oczekiwaniu: Max Payne 3, które jeszcze nie obrabiałem i (może) Zelda: Tears of the Kingdom.

 

@wrotycz nagraj może filmik jak ogrywasz mapkę. Kiedyś też bawiłem się w robienie wadów do Dooma 2. Wspaniała sprawa.

Edytowane przez I1ariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2023 o 15:48, I1ariusz napisał(a):

Ledwie przyzwoita grafika? Przynajmniej art direction wygląda kozacko.

 

 

Owszem, niektóre tekstury to poziom między  PS3/PS4. W sumie gra niezbyt next-genowa jeśli chodzi o oprawę. Naturalnie, poza dyskusją jest rozmach, epickość produkcji, feeria barw itd. Po prostu twórcy mogli dać więcej jeśli chodzi o wizualia. Dość powiedzieć, że starszy Horizon 2 wciąż pozostaje niedoścignionym majstersztykiem techniczny, a przede wszystkim wzorcem optymalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z Letniej Wyprzedaży i kupiłem ten reboot God of War. Z początku trochę dziwnie się czułem grając na kompie w exa od Sony, aż mi się krótka styczność z Bleem przypomniała. 

Sama gra trochę inna niż się spodziewałem, jakieś zbroje, mapy, brakuję mi qte i starego głosu Kratosa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.07.2023 o 03:06, Pietryło napisał(a):

klimat.... Idzie gdzieś to kupić...:)

Tylko rynek wtórny albo ISO ;)

 

Z AVP2 (świetną grą, BTW) są obecnie potężne problemy licencyjne. W skrócie: Monolith ma nadal prawa do silnika gry, Sierra prawa jako wydawca a Fox Int. jest właścicielem licencji. Te trzy podmioty musiałyby się dogadać.

 

Dlatego jej nie ma m.in na Steamie. I chyba nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.