Skocz do zawartości

W co aktualnie gracie?


Eredin

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie gram w Baldurs Gate 3. 

 

Gra jest epicka, godny następca 1 & 2.

 

Jedyne czego żałuję, to to że mam tak mało czasu na granie :D  Na przejście trzeba około 100 h, robiąc zadania poboczne i 200 h to może być zbyt mało.

 

Liczne wybory co daje dużą swobodę w wyborze ścieżki do celu, świetny system walki.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w szachy aktualnie cykam lubię rozwijać mózg. 

 

Nawet spróbuję sobie na jednej stronce dość popularnej wskoczyć wysoko w rankingu. Te tam chess.com fajnie się prezentuje.

 

A z kobietkami czasem cykam w mahjong, qiangqi, szogi, sidjah ,bagh-chal, puluc, konane, MuTorere, tablut i parę innych się znajdzie.

Edytowane przez Optimus Prime
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram aktualnie w Baldur's Gate 3 - WCIĄGA jak diabli!

 

To taki Wiedźmin z towarzyszami w świecie Dungeos & Dragons.

 

To gra gdzie faktycznie wybory MAJĄ ZNACZENIE!

 

Mało tego, tak z ciekawości cofnąłem zapis o godzinę i zobaczyłem co by było gdybym zrobił tak i tak i nagle historia zaczęła iść w całkowicie odmiennym kierunku, między innymi pierwotnie "Szatan z propozycją "pomocy" pojawił mi się na dachu w goblińskiej osadzie a za drugim razem w obozie na wzgórzu na środku mapy! W poprzednim zapisie była scena przywracania do życia zmarłego mackowego a za drugim razem tego nie było bo inaczej poprowadziłem rozmowę, jeszcze w innym miejscu celowo przegrałem i otrzymałem ważne fabularne informacje wcześniej niż gdybym wygrał. W innej lokacji wszedłem bez Halsina i miałem ważną rozmowę z pewną uroczą damą i można było zdecydować się czy zaatakować ją czy nie a jak za drugim razem wszedłem w towarzystwie Halsina to rozpętała się natychmiastowa walka bez możliwości rozmowy!

 

Nie kłamali z tymi 17 tysiącami sposobów przejścia gry!

 

Czekam na Cities Skylines II :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martius777 również obracam BD3 i jestem mega zadowolony. Jakbym cofnął się o 20 lat i znów grał w stare RPG: BDs, Neverwinter Nights, Torment itd. Ten sam nakład na atmosferę, fabułę i ulepszone/unowocześnione mechaniki. Bardzo fajny balans gry i możliwość taktycznego rozgrywania bitew. Nie mogę się nadziwić jak proste pomysły się doskonale sprawdzają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, I1ariusz napisał(a):

@Martius777 również obracam BD3 i jestem mega zadowolony. Jakbym cofnął się o 20 lat i znów grał w stare RPG: BDs, Neverwinter Nights, Torment itd. Ten sam nakład na atmosferę, fabułę i ulepszone/unowocześnione mechaniki. Bardzo fajny balans gry i możliwość taktycznego rozgrywania bitew. Nie mogę się nadziwić jak proste pomysły się doskonale sprawdzają.

O falloucie zapomniałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie pykam bo ostanio zakupiłem produkt Valve na Steam decku w całą masę gier tak mi się spodobał koncept pobierania i emulowania starszych produkcji np na wiiu albo PSP albo PS2 albo super Nintendo że takie Mario stare good od war czy jakieś LEGO piraci z Karaibów cieszy. Niedawno skończyłem ogrywać Wiedźmina 3 i też nieźle się grało potężna maszyna w ręku na wyjazdy idealna 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie pykam w Days Gone, miałem ją od dawna w bibliotece bo kiedyś była za darmoszkę w PS Plus i w końcu zainstalowałem. Jestem w szoku jak mi ta gra siadła, jest wszystko co lubię: skradanie, ciche eliminowanie wrogów, headshoty ze snajperek, crafting, ciekawa fabuła, ulepszanie motocykla i bardzo przyjemna jazda na nim.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej wieczornej grze ponownie polecam Baldur's Gate 3 z całym przekonaniem.

 

To jest gra, gdzie wszystko jest logicznie opowiedziane i umotywowane. Nie spotkasz tam zadań typu kopiuj-wklej, nie ma losowych hord potworów, które ot tak sobie napadają na gracza aby sztucznie wydłużyć czas gry, brak grindu.

 

Każdy awans postaci daje widoczne, konkretne profity. Widać jak namacalnie staje się coraz silniejsza.

 

Gra stoi pod znakiem HISTORII. Historia gra główne skrzypce. Walki są jedynie konsekwencją swoich lub cudzych wyborów. Wiele walk da się uniknąć. Nawet z wielkimi pająkami można uciąć miłą pogawędkę aby nie atakowały nas :D

 

Masz wpływ na swoją historię. Istnieje możliwość śledzenia jak rozwija się historia danych npców.

 

Przykład bez spoilerów - spotykasz miłą babcię, handlarkę w Gaju Druidów, potem spotykasz ją na drodze z pewnymi ludźmi, jeśli dalej pójdziesz, możesz spotkać ją w herbaciarni. Za każdym razem dialog jest inny w zależności od tego czy wcześniej ją widziałeś czy nie i jakie miałeś z nią relacje. Ukryta komnata w herbaciarni ukrywa historię nobliwej handlarki, otoczenie opowiedziało jej dzieje za pomocą obrazów, przedmiotów czy innych rzeczy.

 

Każda okolica ma swoją historię.

 

Mapa jest zbędna, tak świetnie ją zrobili, że potrafię z pamięci dojść w interesujące mnie miejsca. Wiem jak iść do Gaju Druidów, gdzie jest rozbity statek, gdzie iść do gniazda goblinów, znam skróty, podziemne przejścia i inne miejsca.

 

Siedzę w I akcie bo chcę wszystko sprawdzić. Już dawno odkryłem jak dalej iść do II aktu ale wolę nacieszyć się jak najwięcej różnymi historiami i smaczkami.

 

Zawsze można spokojnie poczekać kilka miesięcy jak stanieje, gram na Playstationie, gdzie wyprzedaże i promocje średnio są co 3 miesiące, kiedyś dorwałem podczas takiej wyprzedaży Wiedźmina III Dziki Gon ze wszystkimi dodatkami za... 36 zł :D

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martius777 W BD3 zaskakuje mnie jak bez całego tego openworld gra się znacznie lepiej: wszystko jest wypełnione treścią po brzegi, ale nie przytłacza jednocześnie. I każda rzecz jest źródłem satysfakcji: loot, questy, fabuła, eksploracja, walka. Porównuję to teraz np. z Zeldą i tam widać jak jest ogrom treści bez tej samej substancji. W Breath of the Wild było już w ogóle dostrzegalne przesadna rozległość świata z niewielką liczbą rzeczy do robienia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2023 o 09:33, Optimus Prime napisał(a):

Tak trafiłem na yt i wzmianka o manhuncie była, ciekawy prezencik do gry był.

Jedna z ostatnich "niegrzecznych" gier Rockstara ;) Podobnie jak świetna, paranoidalna dwójka, całkowicie niedostępna obecnie w dystrybucji cyfrowej. Jedynka jak najbardziej do kupienia na Steamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było mnie w temacie...:D

Oj tak, tylko będą wolne fundusze to na pierwszy ogień idzie Baldur's Gate 3 w wersji na ps5. Może i mój komp by to pociągnął, ale kanapowy coop, to jest to.

 

A na razie... Ogarnąłem swoje retro stanowisko... czyli: ułożenie na pólkach konsol podpiętych pod CRT Sony Trynitron. Plus ogarnięcie odpalania z dysku gier na ps2. Teraz mogę swoje kopie zapasowe (Hehe...) odpalać z dysku. GTA: Vice City na przeoranym CRT z aberracją chromatyczną i muzyką z lat 80' to jest niesamowite doświadczenie.

Czemu nie emulator ktoś zapyta? Z tego co obserwuje, nie ważna jaka emulacje, gubi czasem pewne efekty. Jasne, może i jest płynnie i ostro, ale czasem są artefakty graficzne.

 

I tak... Trylogia Prince of Persia z piaskami czasu to jest jedna z lepszych rzeczy która trafiła się w branży gier. Tak się wciągnąłem, że w 4 dni ograłem całą trylogie:D

Zwłaszcza "Prince of Persia Warrior Within" jak pewien "recenzent" stwierdził, ponadczasowy ideał i też jestem tego zdania. Dzisiaj już takiej gry się nie znajdzie, nie ma, po prostu nie ma. Angażująca, wymagająca, dająca frajdę na każdym etapie. Właściwe zakończenie to te ukryte... doskonale wpisuje się to w samą fabułę gdzie "książę" dłubie tak długo, aż oszuka przeznaczenie i tak samo gracz, szuka tego najlepszego zakończenia.

Dodatkowo na CRT super widać te piksele puszczone po dobrej jakości kablu RGB. Niestety są i wady. Gra gubi czasem płynność no i jak to z CRT bywa, max 1,5h i oczy bolą, trzeba przerwę robić. No cóż nie dziwię się, że technologia poszła w LCD. Moim marzeniem jest RetroTink x5

 

    

A co do Prince of Persia, pierwszej części z trylogii. Fajna muzyka na koniec gry:

 

W dniu 17.09.2023 o 14:45, Strusprawa1 napisał(a):

W wolnych chwilach Gothic

Szczerze, to nagrzany jestem na ten reamke jak polka na Hiszpana w polu truskawek;)

Edytowane przez Pietryło
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gog jest promocja, za 75 plnów Divinity Oryginal Sin 1 & 2 (wersje Enhanced). Jak ktoś lubi rpg to za takie śmieszna pieniądze warto.

 

https://www.gog.com/pl/game/divinity_original_sin_the_source_saga?pp=ba5bfc9d29e57bda5c45cf82d9fff043329f313a

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starfield, za „darmo” w gamepassie.


Gra typowa od Bethesdy, podobna do Fallouta i TES.

 

Przyznam szczerze, że jestem nieco zawiedziony a oczekiwania miałem raczej niewielkie. Gra to bardziej RPG niż Space Exploration. 

 

Do wiekowego chyba już 20 letniego Freelancera daleko jej w aspektach walki statkami. Cała walka jest jakby „rozlazła”. Kosmos ładny niby ale do leveli w Freelancerze nie ma podejścia, kto pamięta systemy Omega czy Tau to wie o czym mówię, radiacja paląca obwody statku i piraci wyłaniający się z nebuli. Tutaj jest zbyt bezpiecznie, a jedyny „niebezpieczny” system jaki do tej pory znalazłem to ten podczas kampanii głównej.
 

Fabuła niezbyt porywająca, nie chcę spojlerować ale kosmiczny Skyrim 2.0.

 

Jednak gdy zaczniemy robić zadania poboczne, frakcji coś ciekawego się dzieje. Sama eksploracja planet, zakładanie placówek, budowa statków jest w porządku.

 

Czy grę kupiłbym? Raczej nie teraz, poczekałbym na dodatek oraz spadek ceny.


Daję 7/10. 2 pkt odejmuje za walkę i 1 za fabułę.

 

Pozostaje czekać na dodatek do Cyberpunka, po nim, kolejną grą jaką odpalę będzie pewnie dopiero gta vi bo szkoda mi czasu na granie. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.