Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, wrotycz napisał:

Nie wiem kim jest ten pan ale chyba nie umie liczyć. Skoro rząd podaje, że 19 milionów się zaczepiło a w tym samym artykule jest napisane 19,9  miliona, to jakie 46%? To ilu jest ludzi w tej Polsce 38 milionów czy 43 miliony?

Specjalnie podkresliłem dla kumatych :) Cieszę się, że to zauwazyłeś. Jedno jest pewne - narracja sypie się, ludzie w komentarzach burzą się i zauważyli te liczby.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe!? Ktoś na pewno sfałszował dane :P

 

https://nczas.com/2021/11/02/zaszczepili-87-procent-osob-liczba-dobowych-zgonow-na-covid-19-najwyzsza-od-poczatku-marca/

 

 

---

Tymczasem w Polsce już ponad 30% zgonów covidowych to zaszprycowani.

https://nczas.com/2021/10/31/bariera-przebita-rosnie-odsetek-zakazen-i-zgonow-wsrod-w-pelni-zaszczepionych-o-tych-danych-nikt-nie-mowi/

Za jakieś dwa miesiące przekroczymy pewnie 50%

 

---

https://nczas.com/2021/11/02/albo-szpryca-albo-zwolnienie-sad-wydal-wyrok/

16.000 pracowników medycznych w NY się nie zaszczepiło i grozi im zwolnienie. Ciekawy sposób na walkę z plandemią.

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu pitu pitu a pewne forum ekonomiczne ćwiczy tzn ostrzega przed cyberatakami, które mają zatrzymać internet, cyberpandemia itd:

 

 

Przypominam że w 2019 roku przez przypadek ćwiczono na tym forum pandemię pewnego choróbska...

Zadziwiająco trafili z wróżbami. Myślę że czas przekierować naszą uwagę na ten aspekt, bo prawdopodobnie będzie grubo i coraz więcej głosów że coś się szykuje.

 

Patrzcie już mają reklamy na zagrożenie cybernetyczne podobne do covidu, rozszerzy się szybciej niż ten wirus itd, obejrzyjcie:

Według nich żeby przeciwdziałać temu cyberzagrożeniu i pewnie będzie to jakiś wirus komputerowy trzeba wyłączyć miliony urządzeń z dostępem do internetu jednocześnie co spowoduje oczywiście ogromne straty ekonomiczne i społeczne. Macie wszystko bez ogródek i na tym powinniśmy się teraz skupić, bo kiedy najlepiej odpalić takie coś?

 

Oczywiście zima to dobry moment na kolejny kryzys, przerwy w dostawie prądu, odłączenie od internetu itd.

Radzę wam zrobić porządne zakupy: puszki z jedzeniem, powerbanki, świece, radio na korbkę aby mieć jakieś źródło informacji. Warto również zrobić sobie bacupy na jakieś zaszyfrowane dyski usb jakiś ważnych dokumentów bo nigdy nie wiadomo.

 

Jakie tego będą konsekwencje? Podejrzewam że będą chcieli wymusić paszporty cyfrowe czyli taki dowód osobisty internetu, witamy w id2030.

 

Inne źródła:

https://www.weforum.org/agenda/2021/10/protecting-critical-infrastructure-from-cyber-pandemic/

Edytowane przez spacemarine
  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

 

Kolejny spór w obozie władzy. Tym razem o szczepienia. W klubie PiS pretensje do ministra Niedzielskiego

Jak dowiaduje się Wirtualna Polska, posłowie klubu PiS z parlamentarnego zespołu ds. sanitaryzmu nie poprą projektu ustawy pozwalającego pracodawcy na weryfikację, czy jego pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. To oznacza kolejny rozłam w obozie władzy. Projekt forsuje minister zdrowia Adam Niedzielski, który miał na ten temat - rzekomo - konsultować się z opozycją. - Nie było żadnych rozmów na ten temat - zaprzeczają jednak przedstawiciele sejmowych klubów opozycyjnych. Konsternacja jest również w samym PiS.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, Kapitan Horyzont said:

 

Po jakiemu ty to czytasz albo raczej po jakiemu "tłumaczysz"?

 

Tam jest napisane, że 70% to podwójnie zaszczepieni (UK: 70% of COVID deaths were ‘fully vaccinated’).

 

Edytowane przez wrotycz
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, spacemarine said:

My tu pitu pitu a pewne forum ekonomiczne ćwiczy tzn ostrzega przed cyberatakami, które mają zatrzymać internet, cyberpandemia itd:

 

To jest tylko straszenie. Raz, że nie mają takich możliwości a dwa, że spotkały się to z odpowiedzią poszkodowanych. Wyobrażasz sobie, że Rosjanie albo Chińczycy by nie odpowiedzieli?

Zresztą, jeśli siebie pamięcią ponad rok wstecz, kiedy w lecie się plandemia omal nie wyczerpała, to straszyli katastrofą klimatyczną. Teraz straszą cyberpandemią.

Strach. To jest właściwe podsumowanie tego artykułu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wrotycz napisał:

 

To jest tylko straszenie. Raz, że nie mają takich możliwości a dwa, że spotkały się to z odpowiedzią poszkodowanych. Wyobrażasz sobie, że Rosjanie albo Chińczycy by nie odpowiedzieli?

Zresztą, jeśli siebie pamięcią ponad rok wstecz, kiedy w lecie się plandemia omal nie wyczerpała, to straszyli katastrofą klimatyczną. Teraz straszą cyberpandemią.

Strach. To jest właściwe podsumowanie tego artykułu.

 

No właśnie się mylisz, w październiku 2019 roku forum ekonomiczne już cwiczyło pandemię tzn na wypadek pandemii ćwiczyli scenariusze jak postępować, jest to na oficjalnej stronie:

https://www.weforum.org/press/2019/10/live-simulation-exercise-to-prepare-public-and-private-leaders-for-pandemic-response/

 

"Live Simulation Exercise to Prepare Public and Private Leaders for Pandemic Response -  Published 15 Oct 2019 "

"Event 201 exercise will bring together public and private leaders to inform multistakeholder cooperation for pandemic preparedness and response

The world has seen a growing number of epidemics in recent years, with about 200 events annually including Ebola, Zika, MERS and SARS. At the same time, collective vulnerability to the social and economic impacts of infectious disease crises appears to be increasing. Experts suggest there is a growing likelihood of one of these events becoming a global threat – or an “event 201” pandemic – that would pose disruptions to health and society and cause average annual economic losses of 0.7% global GDP, similar in scale to climate change."

 

Ja bym nie bagatelizował tego towarzystwa.

Poza tym akurat Chiny najwięcej zyskały na pandemii.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, spacemarine said:

My tu pitu pitu a pewne forum ekonomiczne ćwiczy tzn ostrzega przed cyberatakami, które mają zatrzymać internet, cyberpandemia

No i po co antyinflacyjne lockdowny? Bardziej antyinflacyjne będzie odcięcie dostępu do kont bankowych. Ale swoją drogą widać jakieś tarcia w gangu globalniaków. Być może wytypują wkrótce jakiegoś "reformatora" w stylu Berii bo coś plan zaczyna zgrzytać i jak by wspólna zgoda się rozpękła. Nawet Dr WHO apeluje o odrzucenie projektu "paszportów covidowych".

 

No i ciekawsza i jakoś od miesiąca przemilczana wieść z frontu (australijskiego) :

1 października pani premier Nowej Południowej Walii w Australii, Gladys Berejiklian (wiecie - ta ślicznota a'la Baba Jaga) podała się do dymisji. Zarzuty były ciekawe – przyjęcie łapówki od Pfizera i Astra Zeneki za wprowadzenie rekordowych na skalę światową obostrzeń w swoim stanie. Stawka – 65 milionów dolarów. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Zwykły Facet napisał:

W tym temacie widzę ze większość jest antyszczepionkowa. 

Czy jest tu ktoś proszczepionkowy kto serio mi wytłumaczy strach zaszczepionych przed niezaszczepionymi?

 

Pudło, dużo tutaj osób ma za sobą wiele szczepień np moja osoba, nie mówiąc już że wyjazdy do niektórych np egzotycznych krajów wymagają odpowiednich szczepionek. Rozróżnijmy tylko szczepionki nad którymi pracowano latami, a nie tworzonymi w pośpiechu od produktów, które są wciskane na silę i dopuszczone warunkowo, gdzie jest coraz więcej związanych z nimi wątpliwości.  To że ktoś nie chce produktu genetycznego to nie znaczy że jest "antyszczepionkowcem".

Edytowane przez spacemarine
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Zwykły Facet napisał:

 kto serio mi wytłumaczy strach zaszczepionych przed niezaszczepionymi?

Panika siana w mediach od 1.5 roku oraz obarczanie niezaszczepionych rozpowszechnianiem wirusa. Szczepionki są ciągle oficjalnie bardzo skuteczne, ale powoli narracja się rozszczelnia, wiadomo, że zaszczepieni też mogą zachorować czy zejść, więc część się boi, "może to ja jestem w tych 5% nie chronionych skutecznie"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, spacemarine napisał:

To że ktoś nie chce produktu genetycznego to nie znaczy że jest "antyszczepionkowcem

Ehh... Rozumiem Cię bo mam takie samo zdanie. Jednak właśnie czekam na opinie kogos pro szczepionki covidowe żeby mi wytłumaczył ten irracjonalny strach. 

3 minuty temu, Kapitan Horyzont napisał:

obarczanie niezaszczepionych rozpowszechnianiem wirusa

Tego właśnie nie rozumiem bo przecież zaszczepieni też przenoszą wirusa. To ja jako niezaszczepiony powinienem sie bać podczas wizyty u rodziny gdzie wszyscy sa zaszczepieni bo moga przechodzic bezobjawowo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Rnext napisał:

Nawet Dr WHO apeluje o odrzucenie projektu "paszportów covidowych".

To zmyłka, uderzą na święta niespodziewanie, who jest tak wiarygodne jak Kukiz :D 

Wojna błyskawiczna moi panowie, szybkie manewry, otaczanie punktów oporu (Policja, wojsko, uczelnie, szkoły, zakłady pracy).

Uderzasz tam, skąd może pójść kontratak, to logiczne ;) 

Wszystko ma na celu, wprowadzić nowy porządek human corporatus (nowy niewolnik- cyfrowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Zwykły Facet napisał:

W tym temacie widzę ze większość jest antyszczepionkowa. 

Czy jest tu ktoś proszczepionkowy kto serio mi wytłumaczy strach zaszczepionych przed niezaszczepionymi?

 

@Exar@Stefan Batory

Szanowni Panowie wytłumaczcie użytkownikowi @Zwykły Facetswoje stanowisko, tylko merytorycznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Zwykły Facet said:

Czy jest tu ktoś proszczepionkowy kto serio mi wytłumaczy strach zaszczepionych przed niezaszczepionymi?

 

Bo tak im powiedzieli w telewizorze.

 

W rzeczywistości to nieszczepieni powinni się bać szczepionych ponieważ mogą się wystawić na działanie białka kolca (spike) droga wziewną lub przez kontakt.

 

To jest badanie Pfizera jego "szczepionki mRNA" zanim została dopuszczona warunkowo do obrotu:

 

 

--

PF-07302048 (BNT162 RNA-Based COVID-19 Vaccines)

Protocol C4591001

 

Short Title: A Phase 1/2/3 Study to Evaluate the Safety, Tolerability, Immunogenicity, and

Efficacy of RNA Vaccine Candidates Against COVID-19 in Healthy Individuals

 

 

 

8.3.5.1. Exposure During Pregnancy

An EDP occurs if:

• A female participant is found to be pregnant while receiving or after discontinuing study intervention.

• A male participant who is receiving or has discontinued study intervention exposes a

female partner prior to or around the time of conception.

• A female is found to be pregnant while being exposed or having been exposed to study intervention due to environmental exposure. Below are examples of

environmental exposure during pregnancy:

• A female family member or healthcare provider reports that she is pregnant after having been exposed to the study intervention by inhalation or skin contact.

• A male family member or healthcare provider who has been exposed to the study intervention by inhalation or skin contact then exposes his female partner prior to or around the time of conception.

 

https://cdn.pfizer.com/pfizercom/2020-11/C4591001_Clinical_Protocol_Nov2020.pdf

--

 

Kilka osób tutaj mówiło o takich problemach u siebie  po kontakcie z zaszczepionymi a problem jest znany od początku. Wystarczyło przeczytać ich (Pfizera, cytowane powyżej) badanie przed dopuszczeniem.

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wrotycz napisał:

Tam jest więcej pożądanych przez Ciebie osobników.

Przy okazji zdaj sprawę z wyników.

No właśnie nie udzielam się na innym forum czy mediach spolecznosciowych. Jedynie osobicie pytałem znajome osoby np ciotke. Jednak zawsze po chwili dopytywania taka osoba zaczyna mówić "dobrze juz dobrze nie mówmy o tym, zmienmy temat". Zero jakichs rzeczowych argumentów a naprawde chciałbym wiedzieć skąd ten strach. Wiem ze z TV ale jak oni to rozumieją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Zwykły Facet said:

Jednak zawsze po chwili dopytywania taka osoba... Zero jakichs rzeczowych argumentów a naprawde chciałbym wiedzieć skąd ten strach. Wiem ze z TV ale jak oni to rozumieją. 

 

I myślisz, że tu będzie inaczej?

Nie będzie.

Bo to jest podyktowane lękiem, a ten jest często, lub fobią, a ta jest zawsze irracjonalna.

Lęk czy obawa może być uzasadniony - wtedy osoba potrafi podać jego przyczynę ale fobia jest totalnie irracjonalna i nie usłyszysz przyczyny tylko emocje.

 

To może też być kwestia wiary. Wtedy też nie usłyszysz racjonalnych argumentów choć podstawą nie wynika ze strachu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zwykły Facet napisał:

No właśnie nie udzielam się na innym forum czy mediach spolecznosciowych. Jedynie osobicie pytałem znajome osoby np ciotke. Jednak zawsze po chwili dopytywania taka osoba zaczyna mówić "dobrze juz dobrze nie mówmy o tym, zmienmy temat". Zero jakichs rzeczowych argumentów a naprawde chciałbym wiedzieć skąd ten strach. Wiem ze z TV ale jak oni to rozumieją. 

Ale mówią Ci tak bo tu nie ma logicznych argumentów. Covidianie stają się coraz bardziej agresywni, bo "tak trzeba", "bo tak w TV powiedzieli". Nie ma większej refleksji czy analizy, a już napewno nie naukowych dowodów. Szukasz wiatru w polu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.