Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

11 minutes ago, Obliteraror said:

Oczywiście że są. Chociażby nowotwory, których wiele w początkowych etapach rozwoju nie daje żadnych objawów.

Objawem jest rosnąca zmutowana tkanka. To że jest trudne do wykrycia nie znaczy że nie istnieje. 

W przyszłości może będą skanery które będą w stanie przeanalizować DNA wszystkich komórek i wykryć te które są zmutowane.

Obecnie są różne markery które pokazują obecność raka. Każda metoda detekcji ma coś takiego jak czułość.

Brak wykrycia objawów może nie świadczyć o ich braku tylko o zbyt małej czułości metody detekcji.

 

Sugeruję poczytać zanim się coś napiszę. Tu na przykład:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5242068/

 

To że guz nie daje objawów zewnętrznych nie znaczy że nie ma markerów np. białkowych. 

11 hours ago, zychu said:

^ Przecież w tym kraju każdy podciera się konstytucją...

Niestety jest ona słaba, warto poczytać w ilu miejscach jest o tym że tę kwestie reguluje ustawa. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Orybazy napisał:

Obecnie są różne markery które pokazują obecność raka. Każda metoda detekcji ma coś takiego jak czułość.

Brak wykrycia objawów może nie świadczyć o ich braku tylko o zbyt małej czułości metody detekcji.

 

Tak, ale kwestia tyczyła się "chorób bezobjawowych". Bezobjawowych ze względu na brak negatywnych sygnałów ze strony organizmu w początkowych etapach, bez badań markerów. Więc jak najbardziej takie istnieją :)C19 również może być chorobą bezobjawową, co nie oznacza, że nie uczyni w spustoszenia w organiźmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, Obliteraror said:

Bezobjawowych ze względu na brak negatywnych sygnałów ze strony organizmu w początkowych etapach, bez badań markerów. Więc jak najbardziej takie istnieją :)C19 również może być chorobą bezobjawową, co nie oznacza, że nie uczyni w spustoszenia w organiźmie.

Przeczytaj rzecz z linka albo chociaż przez translator przepuść:

"The markers could be product of cancerous cell or as response to cancer. They are usually proteins, which are mainly found in blood or urine."

Markery białkowe są objawem bo produkują je komórki rakowe albo jest to odpowiedź układu immunologicznego.

Bezobjawowe jest nosicielstwo, choroba ma objawy. Objawem są zmiany w organizmie.

 

 

52 minutes ago, Obliteraror said:

C19 również może być chorobą bezobjawową, co nie oznacza, że nie uczyni w spustoszenia w organiźmie.

Choroba bezobjawowa to oksymoron. Jeśli nie ma objawów to co pełni spustoszenie w organiźmie? 

Może warto wrócić do definicji pojęć?

objaw «oznaka jakiegoś zjawiska»

 

choroba

1. «nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu lub jego części»

2. «negatywne zjawisko lub czyjaś ujemna cecha»

3. euf.; zob. cholera w zn. 2

 

nosicielstwo «stan, w którym osobnik zdrowy, lecz zakażony lub po przebyciu choroby, rozprzestrzenia zarazki»

 

https://sjp.pwn.pl/

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że są choroby bez objawowe na początku nie ma żadnych dolegliwości potem jak organizm sobie z nią poradzi to nawet nie wie się, że coś było w człowieku.

Ja się zaszczepię koło września bo teraz to nie ma sensu (małe prawdopodobieństwo covida)

2x tylko się zaszczepię Pfizer albo Moderną i koniec ani ćwierć szczepionki później. Zastanawiam się czy po pół roku na wiosnę nie zrobić sobie testu na przeciwciała. Jak zrobię to dam relacje, czy mam albo co gorsza nie mam przeciwciał to będę wściekły.

Edytowane przez buka1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, zychu said:
Quote

Paweł Grzesiowski.

 

Kolejne nazwisko na listę wstydu.

 

Pan Grzesiowski jest od dawien, dawna szczepionkowym kaznodzieją potępiającym wszystkich, którzy się z nim nie zgadzają.

Dość powiedzieć jakich używa argumentów, np. "treść tego pisma jest stekiem manipulacji, niewiedzy i mowy nienawiści. List spełnia kryterium chwastu, należy go wypielić".

No gratulujemy. Mowa nienawiści zawsze w nienawiści do nienawistników. Znaczy, przepraszam. Mowa nienawiści zawsze w opozycji do tych, z którymi się nie zgadzam.

 

Zadziwiające, jaki ten pan jest bezczelny pomimo przegranych w sądzie spraw. Ale kto by tam takie szczegóły zauważał.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy: Powstał serwis z ofertami pracy dla niezaszczepionych

Serwis Impffrei Work (dosł. Praca wolna od szczepień) uruchomiony przez sieć organizacji koronasceptycznych umożliwia publikowanie ogłoszeń z ofertami pracy przedsiębiorcom, którzy chcą zatrudnić osoby niezaszczepione na COVID-19. "Łącznie pracowników za pośrednictwem serwisu szuka ok. 70 firm."

 

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/210639947-Powstal-serwis-z-ofertami-pracy-dla-niezaszczepionych.html

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Martius777 napisał:

Niemcy: Powstał serwis z ofertami pracy dla niezaszczepionych

Serwis Impffrei Work (dosł. Praca wolna od szczepień) uruchomiony przez sieć organizacji koronasceptycznych umożliwia publikowanie ogłoszeń z ofertami pracy przedsiębiorcom, którzy chcą zatrudnić osoby niezaszczepione na COVID-19. "Łącznie pracowników za pośrednictwem serwisu szuka ok. 70 firm."

 

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/210639947-Powstal-serwis-z-ofertami-pracy-dla-niezaszczepionych.html

Aż strach klikać, czy ci niemieccy pracodawcy to nie:

IG Farben

Junkers

Siemens

 

Kojarzycie? Mieli kiedyś nawet wspólną sieć „zakładów” pracy w Europie Śr.-wsch.

🙃

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurwa konstytucja gwarantuje mi to co wyżej ktoś na poprzednich stronach wrzucił.

 

1.Nikt nie może mnie zmusić do zaszczepienia.

 

2.Nikt nie może wykluczyć mnie z życia społecznego ani znakować.

 

To żart jest chyba jak przywołujecie jakiś mapetów co piszą że nie-zaszczepionych znakować opaskami i wykluczyć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, BlacKnight said:

No kurwa konstytucja gwarantuje mi to co wyżej ktoś na poprzednich stronach wrzucił.

Konstytucję też można zmienić. Można też zignorować, kto będzie ścigał za jej łamanie? Sądy i policja na usługach polityków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, buka1977 napisał:

2x tylko się zaszczepię Pfizer albo Moderną i koniec ani ćwierć szczepionki później. Zastanawiam się czy po pół roku na wiosnę nie zrobić sobie testu na przeciwciała. Jak zrobię to dam relacje, czy mam albo co gorsza nie mam przeciwciał to będę wściekły.

Czemu oszukujesz sam siebie? Będziesz się szczepił każdą dawką ,którą wymyślą, że będzie. Dlaczego? Bo w to wierzysz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, EMKEJ napisał:

Czemu oszukujesz sam siebie? Będziesz się szczepił każdą dawką ,którą wymyślą, że będzie. Dlaczego? Bo w to wierzysz. 

Przeciez napisal ze juz szczepionki nie wezmie.Ale taka dawka przypominajaca to nie szczepionka wiec jak juz sie powiedzialo A ....Nie boj zaby , polskojezyczny nierzad juz zatrudnil PR aby przekonywac zaznaczonych do zakupu tego boostera .

Edytowane przez thyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, thyr napisał:

Przeciez napisal ze juz szczepionki nie wezmie.Ale taka dawka przypominajaca to nie szczepionka wiec jak juz sie powiedzialo A ....Nie boj zaby , polskojezyczny nierzad juz zatrudnil PR aby przekonywac zaznaczonych do zakupu tego boostera .

Nie wezmę nic. Tak jak na grypę się nigdy nie szczepiłem tak samo na covid co rocznie lub paro letnio nie będę się doszczepiał. Czy w to wierze nie wiem. Nie muszę mieć zdania we wszystkim. Straszna dezinformacja jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://bezprawnik.pl/nagrody-w-loterii-dla-zaszczepionych-ograniczone/

 

Cytat

Dziś ruszyła Loteria Narodowego Programu Szczepień. Dostępny jest też już regulamin loterii. Okazuje się na przykład, że nagrody w loterii dla zaszczepionych są ograniczone – i dotyczy to również nagród „natychmiastowych” w kwocie 200 i 500 zł. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Perun82 said:

Janda już zaszczepiona, Czarek zachęca, teraz jeszcze natychmiastowe pincet no ja głupi jestem że jeszcze nie poleciałem. 

Z drugiej strony jak może jeszcze poczekam to będą dodawać do szczepionki lot do Hurgady państwowym Dreamlinerem Lotu ... .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BlacKnight napisał:

Jeżeli będzie przymus szczepień lub jego brak ale będę dyskryminowany na każdym kroku to czy gdy powołam się na Konstytucję RP to mi odpuszczą?

 

15 godzin temu, wrotycz napisał:

Będziesz musiał się sam o to odpuszczenie postarać. Być może, prawie na pewno w sądzie ale to nie jest takie znowu trudne.

1591226493_atij8k_600.jpg

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Obliteraror said:
20 hours ago, wrotycz said:

Nie ma chorób bezobjawowych. Albo jesteś chory albo nie.

Oczywiście że są. Chociażby nowotwory, których wiele w początkowych etapach rozwoju nie daje żadnych objawów.

 

Czyli jednak nie ma.

Poza tym, o czym Ty gadasz, jak chcesz porównywać raka i infekcję wirusową. Podaż mi jedną chorobę wirusową, która się rozwija w mniej niż tydzień i nie daje żadnej objawów.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wrotycz napisał:

jak chcesz porównywać raka i infekcję wirusową.

Nie precyzowałeś rodzaju choroby, więc wyprowadziłem Cię z błędu :) Jak widać, bezobjawowo (i teraz łopatologicznie - gdy organizm nie daje żadnych objawów "na zewnątrz") może rozwijać się zarówno nowotwór (tutaj tylko do czasu), jak i C19 (w niektórych przypadkach nie zauważasz zakażenia). Co nie znaczy, że się potem mocno nie możesz zdziwić, patrząc na swoją kondycję, próbę wysiłkową czy RTG płuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadła mi w łapy ulotka zachęcająca do szczepień:

SMbUVMf_d.webp?maxwidth=640&shape=thumb&

1. Nie uchronisz.

2. Nie uratujesz, dalej można roznosić.

3. Ale nie muszę ;)

4. U siebie już zwalczyłem, gdzie nie pójdę to pandemii nie ma, chyba mam magiczne właściwości.

5. Jestem spokojny.

6. Ahahahahahaha, taaa. Czterech zmarłych pilotów linni lotniczych potwierdza zza światów, a badania to są w czasie rzeczywistym na żywych organizmach obywateli do 2023.

7. Lekarzu lecz się sam.

8. A co ja komuś zabraniam? 

9. Ale to groźba czy inny szantaż?

10. Tak, od kilkuset lat korzystamy ze szczepionki na COVIDA. Denna manipulacja grą słów, to pierwszy raz gdy używamy mRNA na ludziach. Z resztą amantadyna jest pewniejsza i coś tam z powodzeniem testują w zea.

 

 

Jakoś mnie to nie przekonuje :D

Edytowane przez Imiennik
  • Like 6
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.