Skocz do zawartości

Wielka Brytania opuściła Unię Europejską


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Boromir napisał:

Kolej na Polskę # POLEXIT

Ech, ta Polska megalomania. Jest szereg istotnych różnic między Polską a UK który powoduje, że nikt by się z nami tak nie cackał przy tym wyjściu jak z nimi i tutaj muszę z bólem serca zgodzić się, że znacznie bardziej adekwatny termin to #wypierpol

 

 

  • Like 8
  • Dzięki 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Personal Best napisał:

W jakimż to celu Niemco-Francja miałaby chcieć zachowywać istniejące umowy?

https://tradingeconomics.com/germany/exports-to-united-kingdom

https://tradingeconomics.com/france/exports-to-united-kingdom

 

I nie sugeruj się wysoką pozycją Polski w eksporcie.To surowce do fabryk które wracają w postaci zmontowanych przez nas wyrobów sprzedawanych przez Niemcy dalej.

Edytowane przez ntech
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ntech napisał:

https://tradingeconomics.com/germany/exports-to-united-kingdom

 

I nie sugeruj się wysoką pozycją Polski w eksporcie.To surowce do fabryk które wracają w postaci zmontowanych przez nas wyrobów sprzedawanych przez Niemcy dalej.

https://tradingeconomics.com/germany/exports-to-united-kingdom

 

I nie sugeruj się wysoką pozycją Polski w eksporcie.To surowce do fabryk które wracają w postaci zmontowanych przez nas wyrobów sprzedawanych przez Niemcy dalej.

https://tradingeconomics.com/germany/exports-to-united-kingdom

https://tradingeconomics.com/france/exports-to-united-kingdom

 

I nie sugeruj się wysoką pozycją Polski w eksporcie.To surowce do fabryk które wracają w postaci zmontowanych przez nas wyrobów sprzedawanych przez Niemcy dalej.

https://tradingeconomics.com/germany/exports-to-united-kingdom

https://tradingeconomics.com/france/exports-to-united-kingdom

 

I nie sugeruj się wysoką pozycją Polski w eksporcie.To surowce do fabryk które wracają w postaci zmontowanych przez nas wyrobów sprzedawanych przez Niemcy dalej.

https://tradingeconomics.com/germany/exports-to-united-kingdom

https://tradingeconomics.com/france/exports-to-united-kingdom

 

I nie sugeruj się wysoką pozycją Polski w eksporcie.To surowce do fabryk które wracają w postaci zmontowanych przez nas wyrobów sprzedawanych przez Niemcy dalej.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tytuschrypus napisał:

Ech, ta Polska megalomania.

Pełna zgoda.

 

1 godzinę temu, tytuschrypus napisał:

Jest szereg istotnych różnic między Polską a UK który powoduje, że nikt by się z nami tak nie cackał przy tym wyjściu jak z nimi i tutaj

Pełna zgoda.

 

1 godzinę temu, tytuschrypus napisał:

muszę z bólem serca zgodzić się, że znacznie bardziej adekwatny termin to #wypierpol

Całkowity brak zgody.

 

Jako niesuwerenne i kolonialne państwo, nie zostaniemy z EU "wypierdoleni" ? ponieważ jej struktury służą Niemcom do ekspansji i sprawowania kontroli pod pozorem dbałości o prawa, demokrację i inne wyssane z palca pierdoły, z których śmieją się do rozpuku w zaciszu swoich gabinetów.

Gdy te metody się wyczerpią, nikt się na nas nie obrazi i nie zainicjuje #wypierpol-u, zastosowane po prostu zostaną metody bardziej doraźne do czasu, aż zbiegnie się to zapewne z rozpadem EU i próbą uczciwego podziału Polski na pół przez naszych dwóch wielkich przyjaciół. I znowu będzie zdziwienie, Naród padnie na kolana, nawróci się i będzie śpiewał ku niebiosom o zwrot Ojczyzny...   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kairos napisał:

 

Jako niesuwerenne i kolonialne państwo, nie zostaniemy z EU "wypierdoleni" ? ponieważ jej struktury służą Niemcom do ekspansji i sprawowania kontroli pod pozorem dbałości o prawa, demokrację i inne wyssane z palca pierdoły, z których śmieją się do rozpuku w zaciszu swoich gabinetów.

 

Słuchaj bez urazy ale jesli dbałość o prawo nazywasz pierdołami to powiem Ci jedno przez lata pracowałem dla niemieckiej firmy w Warszawie. Jest to do dzisiaj firma która charakteryzuje się w najwyższym stopniu dbałościa o prawa pracownika. Nie chce wchodzić w szczególy ale wierz mi że tak jest. Później pracowałem w polskich , hiszpańskich , wloskich i francuskich firmach. Był to totalny pank rock połaczony z kuc i buc rockiem. Burdel, mobbing, widzimisię i własnie traktowanie ludzi jak murzynów w koloniach. Fun fact , czasami przychodze do tej firmy przy róznych okazjach. Czesto widzę w piątek jak ludzie chodza ubrani. Z czasów gdy pracowałem widze, że zostały najwieksze niezguły bo korpo ma niestety ten minus że ludzie ambitni dusza sie po jakims czasie. Te niezguły to najbardziej psioczyły zawsze na UE, eurokołchoz, lewactwo. Teraz co niektórzy wystrojeni nawet w odziez patriotyczna.

Prosze piszmy o sobie , piszmy o naszych doświadczeniach a nie o gdybaniach.

Piszmy o tym jak nam sie pracuje w firmach polskich (czesto nawet bardzo bogatych, państwowych - tu szczególnie serce boli że nie przestrzegane jest prawo  ) i niemieckich. Jak nam sie żyje i żyło 28-30 lat temu. Jakie strefa Schengen ma znaczenie dla nas. Napiszcie cos jak wyjezdzaliście do pracy na nielegalu albo jak wyjezdzali Wasi starsi bracia lub ojcowie 25 lat temu i jak teraz wasi znajomi moga jechac gdzie chcą.

A może ktoś jest z Legnicy i pamięta jak Ruscy zachowywali sie u nas kiedy tu byli?

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Personal Best napisał:

Słuchaj bez urazy ale jesli dbałość o prawo nazywasz pierdołami to powiem Ci jedno przez lata pracowałem dla niemieckiej firmy w Warszawie.

Nie ma powodów do żadnej urazy, bo całkowicie mylisz pojęcia.

 

Jeżeli więc żywisz takie przekonanie, że Niemcy - wywierając olbrzymie naciski na prawo w Polsce, "demokrację", "prawa człowieka", głęboko ingerując w scenę polityczną, media i praktycznie całą resztę - działają dla dobra Polski, podobnie jak przez ostatnie tysiąc lat, to co ja mogę na to powiedzieć ? Że Arbeit macht frei ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kairos napisał:

Nie ma powodów do żadnej urazy, bo całkowicie mylisz pojęcia.

 

Jeżeli więc żywisz takie przekonanie, że Niemcy - wywierając olbrzymie naciski na prawo w Polsce, "demokrację", "prawa człowieka", głęboko ingerując w scenę polityczną, media i praktycznie całą resztę - działają dla dobra Polski, podobnie jak przez ostatnie tysiąc lat, to co ja mogę na to powiedzieć ? Że Arbeit macht frei ?

Argumenty i cytat  ad hitlerum. Że tez dopiero teraz!  A tak w ogóle serio?  Takie porównanie? Nie obciach trochę ? Uważasz, że to w porządku?

Poza tym  ja nie żywię żadnego przekonania. Mówię wyłacznie o swoim  doświadczeniu i prosiłem  o poruszanie się w kręgu swoich przykładów.  Nie szastam przy tym określeniami "prawa człowieka". Nie oceniam czy i w jakim stopniu Niemcy ingerują w polską scene polityczną, media i "praktycznie całą resztę" . Jaką całą resztę? Wybacz ale to co piszesz to dla mnie takie KODziarstwo a rebus. Odwoływanie się do jakichś bardzo ogólnych pojęć albo do efektownych ale jakoś niestosownych wg mnie cytatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Personal Best napisał:

Argumenty i cytat  ad hitlerum. Że tez dopiero teraz!  A tak w ogóle serio?  Takie porównanie? Nie obciach trochę ? Uważasz, że to w porządku?

Poza tym  ja nie żywię żadnego przekonania. Mówię wyłacznie o swoim  doświadczeniu i prosiłem  o poruszanie się w kręgu swoich przykładów.  Nie szastam przy tym określeniami "prawa człowieka". Nie oceniam czy i w jakim stopniu Niemcy ingerują w polską scene polityczną, media i "praktycznie całą resztę" . Jaką całą resztę? Wybacz ale to co piszesz to dla mnie takie KODziarstwo a rebus. Odwoływanie się do jakichś bardzo ogólnych pojęć albo do efektownych ale jakoś niestosownych wg mnie cytatów.

Pracowałeś w niemieckiej firmie w Warszawie i byli dobrzy dla pracownika. Nie kwestionuję tego, co nawet podkreśliłem niemieckim cytatem ?

 

Potrzebujesz przykładów na stosunki polsko - niemieckie ? Miałeś w ogóle w ręce jakąś książkę do historii ? Komiks ? Marek też często o tym mówi w swoich audycjach.  

Nie oceniasz czy i w jakim stopniu Niemcy ingerują w polską scenę polityczną, media i "praktycznie całą resztę". Nie oceniasz ? A może powinieneś, zamiast pobekiwać z zadowolenia w wydzielonej zagrodzie ?

 

Jaką całą resztę ? Firmy niemieckie. Media niemieckie. Politycy hodowani i sponsorowani przez Niemców. Agentura niemiecka. Sądy unijne niemieckie - działające w interesie niemieckim. To nie jest przecież żadna nowość !

 

Z prostego doświadczenia życiowego i podstawowej wiedzy wynika, że sąsiadujące państwo, a już na pewno mocarstwo, jest z założenia wrogie. Niemcy są zainteresowane - w najlepszym razie - wyłącznie słabą, orbitującą Polską. I to jest ich zasrane prawo. A moje jest takie, aby to widzieć i nie uśmiechać się jak końska dupa do bata ? chociaż również moje osobiste kontakty zawodowe z Niemcami były bardzo dobre. Ale w pewnym momencie - i to w ułamku sekundy - ich polityka w stosunku do nas się zmieni w realpolitik - to jest nieuchronne i w moim odczuciu bardzo bliskie.

 

Skoro nie widzisz tego co jest, co wręcz wali pałą w łeb, to nikt Cię nie przekona. To jak wejście w argumentację przeciwko stanowisku dowolnego fanatyka, który na przykład wierzy, że przyjdą muzułmanie i wszyscy będą się razem kochać, najlepiej analnie. Bo on kiedyś spotkał takiego muzułmanina, który był bardzo miły i mówił o miłości. Chrześcijanie mówią o miłości, muzułmanie, Żydzi, kto żyw, temu się gęba nie zamyka od gadania o miłości, Bogu, demokracji, sprawiedliwości, prawach człowieka czy równości. A to tylko hipnotyzująca muzyka dla stada idiotów, którzy wierzą, że ktoś ich będzie słodko kołysał do snu. Chyba wiecznego.   

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2020 o 08:19, tytuschrypus napisał:

Ech, ta Polska megalomania. Jest szereg istotnych różnic między Polską a UK który powoduje, że nikt by się z nami tak nie cackał przy tym wyjściu jak z nimi i tutaj muszę z bólem serca zgodzić się, że znacznie bardziej adekwatny termin to #wypierpol

 

 

Jak Polska megalomania, dbanie o interes narodowy. Od kiedy dbanie o interes narodowy to megalomania ?  Unia się wpierdala w każdy aspekt naszego życia, to że nie lubię PISPOPSLLEWICY nier znaczy, ze mam donosić na swój kraj, tematy jak sądy, powinniśmy załatwiać sobie w polskim gronie a nie wynosić spraw Polskich rodzinnych do parlamentu europejskiego. Po za tym UE zainwestowała w Polsce, jak myślisz dali nam te pieniądze za darmo ? Jesteśmy krajem neokolonialnym, rynkiem zbytu na zachodnie towary. W dupie mam piękne dworce orliki, skoro mam pakiet klimatyczny i nie mogę palić piecem starego typu, promowanie na sile LGBT, limity produkcji np. na mleko

 

Niemcy są największym płatnikiem, nie musimy tych pieniędzy oddawać, tym bardziej, ze Niemcy nie spłaciły Polsce reparacji wojennych za II wojnę światowa.

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2020 o 08:19, tytuschrypus napisał:

Ech, ta Polska megalomania. Jest szereg istotnych różnic między Polską a UK który powoduje, że nikt by się z nami tak nie cackał przy tym wyjściu jak z nimi i tutaj muszę z bólem serca zgodzić się, że znacznie bardziej adekwatny termin to #wypierpol

Ajwaj. "Makaron" przyjechał do Polski z wizytą. I z jego wypowiedzi wynika że rura trochę zmiękła:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Boromir napisał:

 Polska megalomania, dbanie o interes narodowy. Od kiedy dbanie o interes narodowy to megalomania 

Przecież Ty nie dbasz w żaden sposób o interes narodowy, bo sobie coś popisujesz w necie, także nie pochlebiaj sobie :) Już Ci tłumaczę. Po prostu myślisz, że ktoś by się z takim kraikiem jak Polska przy wyjściu z UE opierdalał, negocjował latami, zostawiał różne porozumienia, łagodził wyjście... Innymi słowy, wydaje Ci się że Polska przy wyjściu byłaby traktowana tak samo jak Wielka Brytania. To jest megalomania, bo jest szereg istotnych przyczyn, których chyba nie powinienem musieć tłumaczyć, dla których Wielka Brytania jest poważnym partnerem do rozmów, a Polska kraikiem, z którym się nikt nie liczy i po wyjściu z UE w ogóle wyląduje na peryferiach polityki zagranicznej. 

 

8 godzin temu, Boromir napisał:

Po za tym UE zainwestowała w Polsce, jak myślisz dali nam te pieniądze za darmo ?

Nie ma nic za darmo. Natomiast póki co wzięliśmy więcej niż daliśmy i to jest fakt, to są konkretne liczby. 

 

8 godzin temu, Boromir napisał:

Jesteśmy krajem neokolonialnym, rynkiem zbytu na zachodnie towary. 

Pisałem już o tym, ale nie byłeś uprzejmy się odnieść. To jakim krajem byliśmy przed wejściem do Unii? Wschodzącym tygrysem gospodarczym? Nie byliśmy tą "montownią" czy inną "neokolonią"? Bo ja pamiętam te same głosy, toczka w toczkę. Tobie się wydaje, że kim byliśmy wtedy i co pozwala Ci myśleć, że skoro byliśmy rynkiem zbytu przed Unią, jesteśmy będąc w Unii, to po wyjściu z niej nie będziemy? 

 

8 godzin temu, Boromir napisał:

W dupie mam piękne dworce orliki, skoro mam pakiet klimatyczny i nie mogę palić piecem starego typu, promowanie na sile LGBT, limity produkcji np. na mleko

Dworce i Orliki, a przede wszystkim podstawowa infrastruktura przydają nam się do odrabiania dziesiątek lat zacofania, bo przed Unią nie było nawet tego i długo by nie było. Natomiast fakt, że Polacy pieniądze unijne przejadają to już nasza typowa, charakterystyczna specjalność. Stworzyliśmy nawet jak to my instytucje pomagające w sprawniejszym wyłudzaniu dotacji na "innowacje" :)

 

Chcesz palić piecem starego typu? Ok. Czujesz, że to regulacje a nie światowy trend "promują", cokolwiek to oznacza, LGBT? Ok. Ja nie chcę i tego nie czuję. 

 

Reszty nawet nie skomentuję. Polecam się obudzić. Polska to nie jest kraj z możliwościami bycia światowym graczem, dyktującym warunki :) Moglibyśmy być graczem regionalnym, bo do tego mamy potencjał, ale my nie lubimy sojuszy z krajami, z którymi łączą nas wspólne interesy i podobna pozycja, bo wypieliśmy się na Grupę Wyszechradzką, a potem w konsekwencji ona na nas. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Boromir napisał:

Niemcy są największym płatnikiem, nie musimy tych pieniędzy oddawać, tym bardziej, ze Niemcy nie spłaciły Polsce reparacji wojennych za II wojnę światowa.

 

Dokładnie. A jak bardzo chcą to niech sobie przyjdą. Co słucham? Bundeswehra nie ma nawet sztabu generalnego. Brak paliwa do czołgów a wojsko biega z miotłami na poligonie. Połowa stanu armii to Turcy:). Oj jak przykro:).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/1/2020 at 2:47 AM, ZortlayPL said:

Ja się cieszę, że do tego doszło, być może to będzie impuls do rozpadu tego kuriozum jakim jest UE.

Przykro się czyta takie wpisy. Unia Europejska jest jedyną alternatywną dla wojny w Europie jaka działa. Wcześniej przez 1000 lat ciągle była jazda. Teraz narody współpracują w pokoju i jest to korzystne dla wszystkich. Rozpad Unii to byłaby dla Polski tragedia. Nie wiem czy takie poglądy wynikają z niewiedzy czy młodego wieku autora, ale proponuję się dokształcić w tym temacie.

On 2/1/2020 at 8:19 AM, ntech said:

Wlk. Brytania poradzi sobie doskonale.

Wątpię, oni zawsze na kimś żerowali - wcześniej na koloniach, póżniej EU. Sami będą w głębokiej dupie za jakiś czas.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, osadnik napisał:

Rozpad Unii to byłaby dla Polski tragedia.

O RWPG mówiono podobnie. Upadki "imperiów" to naturalna kolej rzeczy ( tylko Watykan jest wieczny) .

 

1 godzinę temu, osadnik napisał:

Unia Europejska jest jedyną alternatywną dla wojny w Europie jaka działa.

Wojna to tylko przedłużenie polityki. A sama w sobie jest tak naturalnym zjawiskiem jak pokój.

 

Pokój w Europie był gwarantowany przez równowagę sił pomiędzy NATO a Układem Warszawski. Sama UE niczego nie gwarantuję. Więcej bezpieczeństwa daje nam członkostwo w NATO oraz gazoport w Szczecinie którego Amerykanie będą bronić do ostatniej (polskiej) kropli krwi.

Edytowane przez Baca1980
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostało pogratulować Wielkiej Brytanii odzyskania niepodległości i życzyć szczęścia na nowej, miejmy nadzieję lepszej, drodze. Dla mnie to wygląda jak ostatnia szansa na przywrócenie europejskiego Okna Overtona do miejsca gdzie było pare(naście) lat temu. Z tym, że jest to bardzo marna szansa. Nie mniej jednak jest to jedyne co mamy tu u nas, także gratulacje i bardzo proszę o kartę stałego pobytu na moment kiedy Armia Europejska stanie się rzeczywisotścią.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest za słaby to nie nadaje się do noszenia pustaków. Tylko strzepuje z nich kurz. Takim krajem jest Polska. W negocjacjach nie mielibyśmy żadnego argumentu bo jedyne czym jesteśmy to siłą roboczą. Jak Niemcom coś się nie spodoba, to przerzucą fabryki gdzie indziej. A Polska zostanie goła i wesoła. Ale ważne, że będzie można kupić 100W żarówki (xD). A ślimak będzie w końcu ślimakiem a nie rybą.

A wie ktoś po co zakwalifikowano ślimaka jako rybę? Żeby uprościć biurokrację. Na czym zyskał kto w dużej mierze? ...Polscy przedsiębiorcy. 

Polska jest pariasem, bo brakuje pracy u podstaw. Polacy wolą rywalizować sami ze sobą, zamiast współpracować. Stare dziady na uniwerkach pilnują, żeby zwracać się do nich w odpowiedni sposób (spróbuj profesorkowi powiedzieć doktor) zamiast skupić się na atmosferze współpracy.

 

Marzenia o wielkiej Polsce pokazują, co dzieje się kiedy niedojrzali biorą się za politykę. Bo opowiadania jakim krajem bylibyśmy gdyby nie ta Unia to... fantazje dzieciaka. Albo gorzej - myślenie życzeniowe. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Baca1980 napisał:

Co słucham? Bundeswehra nie ma nawet sztabu generalnego. Brak paliwa do czołgów a wojsko biega z miotłami na poligonie.

Dobra, dobra w latach 30tych też wszyscy myśleli, że Luftwaffe nie istnieje a niemcy nie mają armii ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, bernevek napisał:

A wie ktoś po co zakwalifikowano ślimaka jako rybę?

A zakwalifikowano??? Bo wg mnie nie.

Jeśli uważasz, że jednak zakwalifikowano to poproszę o rzetelne źródło, które to potwierdza.

Edytowane przez Normalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.