Skocz do zawartości

Wielka Brytania opuściła Unię Europejską


Rekomendowane odpowiedzi

 

42 minuty temu, tytuschrypus napisał:

"Etyka protestancka a duch kapitalizmu", klasyczna już książka, daje sporo do myślenia w tym temacie.

Na pewno przeczytam.

@Normalny

Myślę, że to wiarygodne źródło:

https://prawo.gazetaprawna.pl/galerie/798697,duze-zdjecie,2,dlaczego-slimak-to-ryba-absurdy-prawa-unii-europejskiej.html

Ale kopiąc dalej fakt, podobno to mit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bernevek napisał:

Nie. Ma racje. Nie rozumiem tego polskiego narcyzmu. Wskaż w czym Polska mogłaby być dobra. 

Czy Ty widzisz nasze położenie? Jest to nasze przekleństwo i najlepsze co nam się przytrafiło zarazem. 

 

I tak Polska mogła by być potęgą, gdyby rzeczywiście była suwerenna i mądrze zarządzana. Spójrzmy prawdzie w oczy Polska jest krajem tranzytowym łączącym Europę zachodnią ze wschodnią, większość handlu MUSI iść przez Polskę, stety niestety Rosja nie zapakuje wszystkiego na statki, dodatkowo my łączymy nawet Azję z Europą zachodnią. Chiny budują jedwabny szlak, który miał iść przez Polskę - gigantyczne pieniądze, jeszcze nie tak dawno temu. Niewyobrażalne więc, plus również polityka Chin - Chiny inwestując w danym kraju budują infrastrukturę i drogi na swój koszt i traktują taki kraj jak partnera w interesach, a nie jak ścierwo, które można wydymać jak USA. I co zrobili nasi politycy? Taaak, brawo Sławek, siadaj pała hehe, taak ujebali ten pomysł i jedwabny szlak nie będzie szedł przez Polskę, ponieważ USA powiedziało nie. No świetnie suwerenny kraj. To jest jawne działanie przeciw narodowi Polskiemu, za co w dwudziestoleciu międzywojennym była kara śmierci. Jedziemy dalej. Reparacje od Niemiec, które doszczętnie zajechały nam kraj i wybiły inteligencję, co było duużo gorsze - plus minus około bilion dolarów amerykańskich i to jest najniższa kwota z możliwych, która nam się należy, ponieważ REPARACJE WOJENNE NIGDY SIĘ NIE PRZEDAWNIAJĄ. Polska ma jednych z najlepszych inżynierów cenionych na całym świecie, naprawdę mogliby duużo zdziałać. Czemu od lat, od czasów Balcerowicza blokuje się Polską przedsiębiorczość? Bo się nas boją pod tym względem, co jak co ale jeśli chodzi o interesy (i nie mówię tu o Januszach z PRLu, tylko nowe pokolenie) to Polacy spokojnie przewyższają inne narody Europejskie i nie tylko - Na wyspach wygrywają na każdym kroku z Brytolami, we Francji i w Niemczech powoli przejmują transport (razem z turkami) itp., gdyby tylko nie tłamsić Polskich przedsiębiorców to Niemcy miały by za 10-20 lat przejebane i mówię to całkiem szczerze. Na każdym kroku nas się dusi, bo Polak zawsze znajdzie sposób, jeśli spojrzeć na historię zawsze tak było. Gdyby było inaczej to jakiś wpływowy Żyd z Izraela, z tego co pamiętam chyba nawet ichniejszy premier (kolo lat 2000) nie powiedziałby, że Słowian, a w szczególności Polaków należy się pozbyć, gdyż nigdy nie dadzą się zniewolić.

 

Nie muszę chyba wspominać jak wyglądał zbrodniczy proces reprywatyzacji w latach 90...

 

I nie muszę chyba wspominać jak teraz jesteśmy jebani, i to jest najlepsze określenie - jedne z najlepszych stoczni na świecie zamknięte, zakazy połowów - dorsza na 2 lata, nosz kurwa, cukrownie najpierw nam zamknięto wprowadzając limity, a jak Niemcy wykupili wszystko za grosze to limity zniesiono, no comment...przemysł futrzarski, największy bodajże w Europie i tez chcą zniszczyć... i wiele innych...

 

Spójrzmy prawdzie w oczy - media Niemieckie, lobby w sejmie Niemieckie na wpół z żydami z USA, Polska przedsiębiorczość jest blokowana, dodatkowo niszczona jest nasza opinia międzynarodowa, przez wiadomo kogo, odpowiednie służby pracują nad tzw. psychologią wstydu i później mamy powyższe słowa. Jak Polska ma się rozwijać jak jest cały czas drenowana? Założę się że jak za 20 lat bd można wydobywa (gdyż będzie się to opłacać) gaz łupkowy, to też nam zabiorą, a złoża mamy gigantyczne. 

 

Niemcy po pozbyciu się pasożytów w moment zniszczone po wojnie stały się potęgą, Polska z 20 lecia międzywojennego w 20 lat stanęła na nogi mieliśmy własne marki samochodów, samolotów, przemysł itp. 

 

Już nie mówię, że gdy Polska była rzeczywiście wolna, to bano się nas w całej Europie i byliśmy mocarstwem od morza do morza, realnie nie licząc ostatnich 100 lat i lat rozbiorów to Polska ZAWSZE była silniejsza od Niemiec i nie było jej sobie równych, opracowywaliśmy własne technologie wojskowe (jak na tamte czasy oczywiście), to na nas sie wzorowano, jedyne co spierdoliliśmy to demokracja szlachecka, ale to inny temat...

 

Patrząc na to zupełnie realnie tak Polska mogłaby stać się potęgą, ale nie teraz, tu musi być jakaś wojna w Europie i wtedy do władzy musi dojść dyktator i wziąć to wszystko za mordy, nie oszukujmy się to jedyne rozwiązanie, teraz nam na to nie pozwolą. Poza tym tu taka osobista moja teoria, na bazie mojej wiedzy i Historii - ludy arabski i Słowiańskie nie nadają się do demokracji, wszystkie ludy z tzw. gorącą krwią się do tego nie nadają - tu musi być dyktator, najlepszy ustrój dla Polski, to dziedziczny absolutyzm oświecony. ŻADNE państwo, które się liczy nie ma czegoś takiego jak demokracja, zawsze jest szef albo szefostwo, które jest stale i może rozwijać kraj w planach 5,10,15,30 letnich itp, a nie chuj kurwa, wincyj socialu musimy się doczłapać do władzy na następne 4 lata i wyjebane. Chiny - stała partia rządząca, Singapur - ta sama partia od 30 lat, Rosja, USA system wodzowski i wtedy kraj może się rozwijać.

Edytowane przez Mosze Black
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kleofas napisał:

Panowie, to jest tak jak z demokracją, nie jest to najlepszy ustrój, ale lepszego nie wynaleziono.

Hm.  Osobiście wolę absolutyzm oświecony. Demokracja to rządy większości. A że większość to "głupcy". Więc ten tego.

 

Godzinę temu, Kleofas napisał:

Z UE jest tak samo, może nie jest ona idealna, ale w tym momencie jest to najlepszy sojusz jaki istnieje na świecie. 

Mocne słowa:). Szczególnie jak ostatnio podzielono UE na kraję dwóch prędkości, Czyli na kraję które r.uchają i te które są r.uchane:). UE tak naprawdę potrzebna jest Niemcom którym marzy się Bismarcki projekt Mitteleuropa.

 

800px-Grossgliederung_Europas.png

 

UE jak mordę strzelił:).

Edytowane przez Baca1980
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Baca1980 napisał:

Dokładnie. A jak bardzo chcą to niech sobie przyjdą. Co słucham? Bundeswehra nie ma nawet sztabu generalnego. 

Ale są potęgą gospodarczą, potęga gospodarcza, szybko jest w stanie przemienić się w potęgę militarną.

Godzinę temu, Baca1980 napisał:

Hm.  Osobiście wolę absolutyzm oświecony.

Fajna mapa, skąd ją wytrzasnąłeś ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tytuschrypus napisał:

Przecież Ty nie dbasz w żaden sposób o interes narodowy, 

Skąd zakładasz od razu, ze Polska byłaby gorzej traktowana ? To , ze jesteśmy mniejsi, słabsi gospodarczo, nie znaczy, Ze nie mamy bronić swoich racji. to ty jesteś w błędzie.

Skoro masz takie podejście, że lepiej dawać kopać się po dupie, za każdym krokiem, dobrze, ze nie jesteś politykiem.

 

Po za tym nie wiem czy wiesz zachodnie korporacje , poprzez niepłacenie podatków w Polsce wywożą z Polski około 100 do 200 miliardów dolarów jak nie więcej, poprzez kreatywną księgowość. Więc prosty rachunek. Wiele sektorów polskiej gospodarki jest w obcych rękach, zapomniałem do tego dodać pakiet klimatyczny.

 

LGBT nie chcę, to dlaczego jest na siłe narzucana nam to z parlamentu Europejskiego ? 

 

 

 

"Polska to nie jest kraj z możliwościami bycia światowym graczem" Czy Singapur, Tajwan, są dużo mniejszymi Państwami, a trzeba się nimi liczyć, nie mają możliwości, takich jak Polska, a trzeba się liczyć"

Głupoty piszesz, mamy bardzo dużo surowców naturalnych, leżymy w środku Europy, jesteśmy jednym z ważniejszych węzłów komunikacyjnych, pracowici.

 

Resztę odpisze później. 

 

https://www.wykop.pl/link/2774067/niewygodny-bilans-11-lat-czlonkostwa-polski-w-ue-polacy-zbiednieli/

14 godzin temu, tytuschrypus napisał:

Chcesz palić piecem starego typu? Ok.

Orliki, finansowanie LGBT, zamiast tego, wolałbym, żeby poszerzyli autostradę z Katowic Wrocławia.

 

Przecież nie wolno, palić. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Boromir napisał:

Skoro masz takie podejście, że lepiej dawać kopać się po dupie, za każdym krokiem, dobrze, ze nie jesteś politykiem.

To jest czysto populistyczne stwierdzenie i wkładanie w moje usta (klawiaturę) czegoś, czego nie napisałem. Natomiast sprowadzenie tego do skrajności, żeby móc to wygodnie przedstawić jako absurdalną rzecz nie do obrony.

 

Powtórzę jeszcze raz - napisałem, że jesteśmy krajem o kompletnie innej pozycji na świecie niż UK i nasze wyjście z UE, które postulujesz, odbyłoby się w zupełnie inny sposób i bez ceregieli. Jeżeli nie rozumiesz, na czym te różnice polegają, to nie moją rolą jest Cię edukować w podstawowych kwestiach.

 

12 godzin temu, Boromir napisał:

Skąd zakładasz od razu, ze Polska byłaby gorzej traktowana ? To , ze jesteśmy mniejsi, słabsi gospodarczo, nie znaczy, Ze nie mamy bronić swoich racji

Zdajesz sobie sprawę, że dwa zdania, które jak widzę połączyłeś ciągiem przyczynowo - skutkowym w ogóle nie mają ze sobą związku? Można bronić swoich racji, a ktoś może się z Tobą liczyć albo nie - to są dwie osobne kwestie. Warto mieć tego świadomość, gdy podejmuje się decyzje. Nie tylko polityczne.

 

12 godzin temu, Boromir napisał:

Po za tym nie wiem czy wiesz zachodnie korporacje , poprzez niepłacenie podatków w Polsce wywożą z Polski około 100 do 200 miliardów dolarów jak nie więcej, poprzez kreatywną księgowość.

Mało tego, nie wiem czy wiesz, ale polskie firmy też unikają płacenia podatków w Polsce i wywożą z naszego kraju przez kreatywną księgowość spore miliony. Wiem, bo miałem okazję rozmawiać z szefami tych firm. 

 

Ale dalej nie wiem, co to wszystko ma wspólnego z byciem lub nie byciem w UE bo od tego zaczęła się dyskusja. Powtórzę po raz trzeci - a ponieważ się nie odniosłeś, ostatni - kubek w kubek to samo gadali narodowcy/prawaki/whatever przed wejściem do UE. Ty jesteś chyba młody, to nie pamiętasz. Ja Ci powiem, jak było - było tak samo. Nie widzę żadnego racjonalnego argumentu, żeby po wyjściu naszego kraju z UE miało się to zmienić, a Ty go nie podałeś.

 

12 godzin temu, Boromir napisał:

 "Polska to nie jest kraj z możliwościami bycia światowym graczem" Czy Singapur, Tajwan, są dużo mniejszymi Państwami,

Jak każdy populista, próbujesz na potrzeby swoich tez uprościć rzeczywistość. W tym wypadku sprowadzając rzecz do rozmiaru danego kraju. Podaj jeszcze Szwajcarię, też jest mniejsza od Polski. Że o Luksemburgu nie wspomnę.

 

Naprawdę nie wiesz, że Tajwan jest potęgą w dziedzinie nowoczesnych technologii, czego Polska jest absolutnym przeciwieństwem? My nie inwestujemy w technologie, nigdy nie inwestowaliśmy, zawsze byliśmy krajem rolniczym, o nisko rozwiniętym przemyśle, którego zasoby i wytwórstwo sprowadzało się do banalnych i tanich surowców, że tylko o sławetnym byciu spichlerzem Europy wspomnę. I tak jest dalej. Na pewno masz gdzieś na podorędziu jakieś równie populistyczne filmiki o tym, dlaczego nie wykorzystaliśmy potencjału grafenu, którego metodę przemysłowego (dla uproszczenia - taniego) wytwórstwa opracowaliśmy jako pierwsi na świecie? Tutaj też nam przeszkodziła UE, lewacy, LGBTQWERTY, Wielki Żydowski Spisek, źli Niemcy? Czy to wyżej wspomniane grupy sprawiają, że Polacy chętnie kantują dotacje unijne, by pod płaszczykiem "dofinansowania na innowacje" sprawić sobie nowe oprogramowanie w firmie, albo wybudować rollercoastery w parku rozrywki? Nie, to jest nasza polska przedsiębiorczość.

 

Mógłbym tak jeszcze długo wymieniać, ale tak po prawdzie, to mi się nie chce;) Zejdź na ziemię, poczytaj ze zrozumieniem podręczniki historii (przekłamane przez lobby żydowsko-masońskie, wiem, wiem) i wyciągnij wnioski, zamiast karmić swój umysł filmikami o rzekomej wielkości naszego Narodu, który byłby globalną potęgą, ale zawsze ktoś, coś, tego, tamtego - zapewne ze strachu przed naszym gigantycznym potencjałem, ani chybi. 

 

 

 

17 godzin temu, Mosze Black napisał:

jedne z najlepszych stoczni na świecie zamknięte

To jest dobre ?

17 godzin temu, Mosze Black napisał:

Polska z 20 lecia międzywojennego w 20 lat stanęła na nogi mieliśmy własne marki samochodów, samolotów, przemysł itp. 

To też jest dobre. Polecam doczytać, bo życie mlekiem i miodem płynące i "odbudowa Polski" to są mity, zresztą mające się świetnie, bo idealnie trafiające w nasze kompleksy. Mieliśmy trochę osiągnięć po Wielkiej Wojnie, ale byliśmy daleko od stanięcia na nogi, "własne marki samochodów" to w większości licencjonowane konstrukcje, a nasz przemysł był zacofany i w powijakach. II Rzeczpospolita to był cholernie biedny kraj, z gigantycznymi nierównościami społecznymi. Ale spokojnie, i wtedy mówiło się, że to nie przez nas, tylko przez wszystkich na około, także byś się odnalazł :)

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tytuschrypus napisał:

i wtedy mówiło się, że to nie przez nas, tylko przez wszystkich na około,

Tylko wtedy to twierdzenie miało jeszcze jakieś racjonalne podstawy. Bo umówmy się zbudowanie czegoś tak naprawdę z pozostałości po 3 imperiach stanowiło nie lada wyzwanie na wielu płaszczyznach.

A co do tłamszonego potencjału to cóż mogę powiedzieć, Polacy w tym wypadku są swoim największym wrogiem.
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mosze Black napisał:

(...) Polska mogłaby stać się potęgą, ale nie teraz, tu musi być jakaś wojna w Europie i wtedy do władzy musi dojść dyktator i wziąć to wszystko za mordy, nie oszukujmy się to jedyne rozwiązanie, teraz nam na to nie pozwolą.

Zgadzam się ze wszystkim co piszesz, niestety głosy rozsądku mieszczą się w Polsce w granicach błędu statystycznego, bo głównie dominuje darcie ryja za jedną, drugą czy trzecią, do tego całkowicie pozorowaną opcją. 

 

Fundamentalny problem z "dyktatorem" jest zaś taki, że kim by on nie był, musi stać za nim znaczący aparat siłowy i wykonawczy. Jeśli dyktator miałby nie być podłym, kryminalnym skurwysynem, a takim Dmowskim na sterydach ? to musiałaby za nim również stanąć liczna i świadoma grupa obywateli - w tym momencie patrz to, co napisałem w pierwszym zdaniu. Jesteśmy po prostu w głębokiej dupie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Reflux napisał:

A co do tłamszonego potencjału to cóż mogę powiedzieć, Polacy w tym wypadku są swoim największym wrogiem

O właśnie.

 

36 minut temu, Reflux napisał:

Bo umówmy się zbudowanie czegoś tak naprawdę z pozostałości po 3 imperiach stanowiło nie lada wyzwanie na wielu płaszczyznach.

Oczywiście. Bardziej mam jednak na myśli to, że wystarczy poczytać trochę publicystyki i prasy z tamtych czasów żeby zobaczyć, jak to się przerzucano oskarżeniami o to, kto jest agenturą czyich interesów (w sensie - obcych mocarstw). Czyli u nas wszystko po staremu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tytuschrypus napisał:

nasz przemysł był zacofany i w powijakach. II Rzeczpospolita to był cholernie biedny kraj, z gigantycznymi nierównościami społecznymi.

Jak po 123 latach, z 3 systemami administracyjnymi chciałbyś zrobić mocarstwo? Prawda jest taka, że dawaliśmy sbsię radę wtedy, I byliśmy na naprawdę dobrej drodze ?

 

53 minuty temu, tytuschrypus napisał:

i wtedy mówiło się, że to nie przez nas, tylko przez wszystkich na około, także byś się odnalazł :)

Mhmm,  czyli zabory to nie był wystarczający powód? Defakto akurat tych wszystkich na około ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Jedni uważają,,że powinniśmy wyjść z UE i polepszyłoby to naszą sytuację, drudzy, że byłaby to katastrofa.

W sumie jałowe rozważania.

Dolary przeciwko orzechom, że w ciągu najbliższej dekady nie nastąpią tąpnięcia, które wyrzuciłyby nas z UE, ani my sami nie wystąpimy. Unia też przez najbliższą dekadę się nie rozleci.

1.

Nie wyrzucą nas, bo najprawdopodobniej na zasdadzie wahadła następne wybory wygra obóz "Tuskowy" czyli euroentuzjaści, którzy chcąc odróżnić się od PiS będą jeszcze bardziej entuzjastyczni wobec UE, a my sami ze swoim położeniem i dość dużym rynkiem nie jesteśmy dla Unii tacy znowu obojętni żeby Bruksela wykopała nas bez strat własnych, tego urzędasy z UE chcą uniknąć.

Jeśli nawet władzę utrzyma PiS będzie się drażnić z UE absolutnie unikając polexitu czy wychodzenia z UE, bo dla Jara nasza obecność w strukturach Zachodnich czyli NATO i UE to priorytet. Zresztą w sytuacji gdy 4/5 społeczeństwa popiera obecność w UE, a prawie 80% naszego eksportu trafia na rynki UE, żadna poważna siła polityczna nie będzie dążyć do polexitu

2. W ciągu dekady UE się nie rozpadnie, będą nią szarpać kryzysy ale się nie rozpadnie, bo nie jest to na ra razie na rękę Berlinowi i Paryżowi.

Tak że keep calm... Jakąś dekadę, może 20 lat przetrwamy w obecnym ładzie.

 

Edytowane przez Nocny Konwojent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tytuschrypus napisał:

jak to się przerzucano oskarżeniami o to, kto jest agenturą czyich interesów (w sensie - obcych mocarstw). Czyli u nas wszystko po staremu.

Wiesz, im więcej historii poznawałem tym bardziej dochodziłem do wniosku, że pewne rzeczy się nie zmieniają niezależnie od czasów ? 
I to jest jedna z tych rzeczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też polityka i poprawność polityczna wkurza że UE dyktuje swoje chore ideologie.

Ale mimo wszystko to sprawka USA aby Wielka Brytania wyszła z UE i zaraz po niej kolejne kraje.

U nas już też mówi się o wyjściu z UE w CW24 mówili że chodzi o to by rozwalić konkurencje Niemiec względem USA.

Ciekawe czasy się szykują nam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mosze Black napisał:

Jak po 123 latach, z 3 systemami administracyjnymi chciałbyś zrobić mocarstwo?

To nie ja chcę, to niektórzy tak ją malują. Czy była na dobrej drodze, niezaprzeczalnie, ale nie idealizowałbym tego okresu, tym bardziej, że:

 

Godzinę temu, Mosze Black napisał:

Mhmm,  czyli zabory to nie był wystarczający powód? Defakto akurat tych wszystkich na około ^^

Już pisałem, co miałem na myśli:

Godzinę temu, tytuschrypus napisał:

Bardziej mam jednak na myśli to, że wystarczy poczytać trochę publicystyki i prasy z tamtych czasów żeby zobaczyć, jak to się przerzucano oskarżeniami o to, kto jest agenturą czyich interesów (w sensie - obcych mocarstw)

Czyli - gadali z grubsza to samo, co teraz. W tym sensie. Wbrew temu, co na użytek swojej tezy twierdzisz Ty, czyli jak to wtedy byliśmy "naprawdę" wolni i samostanowiący, w przeciwieństwie do teraźniejszych czasów. No, ale mit II RP to dla określonych środowisk świetne urządzenie do wycierania gęby. 

Godzinę temu, Nocny Konwojent napisał:

Tak że keep calm... Jakąś dekadę, może 20 lat przetrwamy w obecnym ładzie.

Też tak uważam. I dobrze - ład nam generalnie służy. Jesteśmy 30 lat po upadku komuny, porównuję to do podobnego momentu, w jakim były kraje zachodnie po IIWŚ, które na początku lat 70-tych wystrzeliły z rozwojem. Liczę, że sporo jeszcze przed nami.

 

W to, że UK się ta decyzja opłaci nie wierzę ani ja, ani wszyscy Polacy mieszkający na wyspach, których znam, a którzy już mocno wsiąkli w tamtejsze realia - a są w śród nich lekarze, chemicy i jeden inżynier. Generalnie klasa średnia. Już teraz koncerny zaczynają się stamtąd powoli wynosić, przemysłu i marek własnych zbyt wiele nie mają, albo należą do Niemców... Póki co nie zanosi się na stanie się jakimś gospodarczym hubem i rajem, bo bez wstrętnej UE, tylko odwrotnie. Czas pokaże, myślę że za ok. dekadę można będzie wyciągnąć jakieś wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, tytuschrypus said:

W to, że UK się ta decyzja opłaci nie wierzę ani ja, ani wszyscy Polacy mieszkający na wyspach, których znam, a którzy już mocno wsiąkli w tamtejsze realia - a są w śród nich lekarze, chemicy i jeden inżynier. Generalnie klasa średnia. Już teraz koncerny zaczynają się stamtąd powoli wynosić, przemysłu i marek własnych zbyt wiele nie mają, albo należą do Niemców... Póki co nie zanosi się na stanie się jakimś gospodarczym hubem i rajem, bo bez wstrętnej UE, tylko odwrotnie. Czas pokaże, myślę że za ok. dekadę można będzie wyciągnąć jakieś wnioski.

Krótkoterminowo może im się to nie opłaci ale za to UE nie pociągnie ich na dno swoją socjalistyczną ideologią. Przemysł wykupili Niemcy właśnie dzięki EU. W mojej pracy w UK (specjalistycznej, same wykształciuchy :) wszyscy byli przeciw brexitowi (ironicznie, poza mną, Polakiem). Głosem rozsądku za brexitem są głównie, w UK, ludzie na niższych stanowiskach odczuwający bezpośrednio pogorszenie życia pod władzą Brukselko-Berlińską. Sprzedawca ryb, który musi płacić tysiące funtów za ekspertyzę alergenów w rybie. Robotnicy konkurujący z Polakami mieszkającymi po 3 w jednym pokoju itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orybazyczas pokaże. 

 

Ja do tej pory pamiętam wywiady i reportaże sprzed 2004 roku, jak to lada moment po wejściu do UE niektórzy byli przekonani, że zacznie zanikać język Polski i stracimy całą tożsamość narodową. Mija 16 lat i jakoś tego nie widać, a Polska tożsamość narodowa rozpycha się chyba najgłośniej w całej UE (inna rzecz, że nieefektywnie). Także - zobaczymy. Na razie zdecydowanie więcej jest przesłanek do tego, że się nie opłaci, niż że się opłaci, aczkolwiek przecież tego ostatniego nie da się wykluczyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.