Skocz do zawartości

Protesty zbuntowanych


Jan III Wspaniały

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, JudgeMe napisał:

Osoby często wyolbrzymiają tę sytuację. Kobiety, które zaszły w ciążę w wyniku gwałtu rzadko odnoszą się z odrazą do samego dziecka. Raczej mówią o nim jako o swoim dziecku, a nie o dziecku gwałciciela. 

Mam znajomą co przez 30 lat słyszała od matki że żałuje jej narodzin. Że zmarnowała jej życie. Szanse na karierę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Libertyn napisał:

Do pewnego okresu płód ludzki nie różni się od płodu psa czy słonia.

Jezu, to jak to możliwe, że nie jesteś teraz psem czy słoniem?

 

1 minutę temu, Libertyn napisał:

Mam znajomą co przez 30 lat słyszała od matki że żałuje jej narodzin. Że zmarnowała jej życie. Szanse na karierę. 

Zgwałcili ją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Libertyn napisał:

Na ile się wyceniasz?

Mówię, że można mnie sklasyfikować ilościowo oraz jakościowo, skalkulować, mam dalej tłumaczyć? Nie wyceniam się, bo nie można do końca wycenić, natomiast można mnie zakwalifikować pod zasób ludzki. Mężczyzna, wiek taki i taki, użyteczność, zawód, majątek i tak dalej. Znajdzie się cała masa czynników. Nie ustawiasz znaku równości pomiędzy mną, a jakimś politykiem. Nie dysponuję taką kwotą wolną, jak on dla przykładu, więc automatycznie mam mniejsze możliwości. Czy to nie jest punkt do wyceny? Oczywiście, że jest do wyceny społecznej.

 

Nawet sami się tutaj wszyscy wyceniają w ramach SMV, wygląd i tak dalej. O tym mówię. Wszystko można wartościować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Libertyn napisał:

Jak to możliwe że nie umiesz czytać ze zrozumieniem? 

Poważnie pytam. Skoro nie różni się płód ludzki od płodu psa czy słonia.

Do czego zmierzam tym pytaniem. 

W każdym płodzie jest potencjalność do rozwijania się w określonych kierunku.  

To się nazywa argumentem z potencjalności, przemawiającym za traktowaniem płodu jako osoby. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, JudgeMe napisał:

Nie oglądałam tego filmu i  nie czytałam książki. Ale zastanawia mnie jakie znaczenie ma to, jak wygląda płód w konkretnym etapie życia.  

Poniższym komentarzem sama sobie odpowiedziałaś na powyższy.

26 minut temu, JudgeMe napisał:

jesteś bezrefleksyjna, czego dajesz dowód w każdym swoim komentarzu.  

 

Dlaczego do mnie mówisz o refleksji, podczas gdy nie zadbałaś o własną? 

Rozmawiałam z tak różnymi środowiskami na ten temat i zagłębiłam wiedzę nawet od strony ordo iuris i tvp (co ciężko się suchało i czytało). Po to by mieć jak najszerszy pogląd na sytuacje, a ty mi mówisz, że właściwie to ty nawet nie wiesz jak wygląda płód na konkretnych etapach życia. Z całym szacunkiem, ale to nie jest poważne.

Edytowane przez melody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, JudgeMe napisał:

Ale jakie to ma znaczenie, że dziecko zostało poczęte w wyniku gwałtu. Dziecko, to dziecko. 

Jest różnica bo właśnie jest  z GWAŁTU. Jeśli nie chce takiego dziecka, to powinna usunąć i tyle. Nie rozumiem, kogo obchodzi to co ona zrobi. Na szczęście, kto będzie chciał to takie ,,dziecko'' usunie. ;D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej czytam tym bardziej dochodzę do wniosku, że w tym temacie głównie przerzucane są pomiędzy użytkownikami zdania "a wy to myślicie, że to...", "a kobiety to mają lepiej...", "a mężczyźni to są nieodpowiedzialni...", "a my to mamy tak źle...".
Brakuje mi tutaj konstruktywnej rozmowy i wniosków. Nie chodzi o to kto ma rację, chodzi o wysłuchanie różnych opinii i znalezienie rozwiązania, które ma sens.

Panowie, to też nasza sprawa. To są nasze macice, nasze penisy i nasze dzieci, nie czyjeś. Obarczam panów, bo zakładam, że to my powinniśmy prowadzić i wyznaczać kierunek kobietom.
Panie, postarajcie się zrozumieć drugą stronę i nie dawajcie wciągać się w miałkie, emocjonalne dyskusje.

 

Może to głupie, ale wierzę że na tym forum są ludzie myślący i da się stworzyć sensowną rozmowę opartą na argumentach, a nie emocjach i przerzucaniu się gównem. Bo w innej sytuacji, w rzeczywistości kończymy na niemożliwości porozumienia i wpychaniu swojego zdania drugiej stronie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, melody napisał:

Rozmawiałam z tak różnymi środowiskami na ten temat i zagłębiłam wiedzę nawet od strony ordo iuris i tvp (co ciężko się suchało i czytało). Po to by mieć jak najszerszy pogląd na sytuacje, a ty mi mówisz, że właściwie to ty nawet nie wiesz jak wygląda płód na konkretnych etapach życia. Z całym szacunkiem, ale to nie jest poważne.

Więc albo jesteś wyjątkowo bezmyślna, albo po prostu kłamiesz. 

Napisałam, że nie oglądałam filmu, ani nie czytałam książki. A nie, że nie wiem jak wygląda płód na konkretnym etapie życia. 

Jeśli Ty tak rozumiesz wszystko, co czytasz, to już mam odpowiedz na powyższe pytanie... 

 

Edytowane przez JudgeMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, melody napisał:

agłębiłam wiedzę nawet od strony ordo iuris i tvp (co ciężko się suchało i czytało).

I nie obchodzi mnie z kim dyskutowałaś, ani ile przeczytałaś.

Na razie udowodniłaś, że w temacie jesteś kompletnym laikiem. 

Dziękuję. Do widzenia. 

4 minuty temu, Analconda napisał:

Dlaczego wasza wiara ma decydować o życiu innych? Nie każdy bawi się w bożki

Powtarzam, że to nie jest kwestia wiary. 

Edytowane przez JudgeMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Perun82 napisał:

Bo ten temat miał wywoływać emocje

Emocjonują się tylko katole i lewacy którzy chcą decydować o czyimś życiu.

 

Ludzie mający ich religie i opinie w dupie jadą do Czech i usuwają płód, leci do kosza i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, melody napisał:

Chociażby to że przedstawiony na filmie płód nie wygląda w taki sam sposób w rzeczywistości na tym etapie ciąży. 

To, że "nie ucieka" przed aborcją. 

A kościół ma taki związek, że episkopat polski  i media katolickie objęty te bzdury patronatem.

No zaraz powiesz, że media katolickie w Polsce odgrywają największą rolę. Gość niedzielny, radio Maryja i telewizja Trwam, taka oglądalność, taka popularność, że ło Ho Ho. Dla babć, co jedną nogą w grobie. No ale trzeba sobie stworzyć alternatywna rzeczywistość, w której Polską rządzi episkopat, a liberalna prasa i telewizja to nisza, działająca w dodatku w podziemiu. 

 

Już dawno powinno się przestać używać tej linii argumentacji, że dopiero od jakiegoś magicznego momentu płód zamienia się w człowieka, więc jako że wcześniej nim nie jest, można usunąć ciążę. Przecież dobrze wiemy, że feministki w USA już walczą o możliwość przeprowadzenia aborcji do końca ciąży, na życzenie. Więc ogólnie nie chodzi o dylemat, czy aborcji dokonujemy na człowieku czy nie, a dylemat: Czy lub w jakich okolicznościach powinniśmy zabić drugiego człowieka w łonie matki. I w tym duchu powinno się zaczynać dyskusje, przedstawiać argumenty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brat Jan już i tak podatki idą na rzeczy, które nie są w moim interesie. Jak w sumie każdego.
Swoją drogą bardzo bym chciał, żeby na niepełnosprawnych (nie tylko dzieci) były przeznaczane znacznie większe środki.

 

@NimfaWodna skąd to podejrzenie, że zostawiłbym kobietę w takiej sytuacji?

Jest to ostatnie co bym zrobił, nawet do głowy by mi to nie przyszło.

Chciałbym podkreślić raz jeszcze, że nie komentuje wyroku Trybunału, tylko to co wymieniłem. Zachowanie, reakcje, pomysły.

 

@Mosze Red sprawdź temat @Tata. Nie będę pisać jak się sprawa zakończyła, jeśli będzie chciał to się tym podzieli. Dodam tylko, że ona śmiała się w twarz policjantowi i mówiła, że ,,i tak usunę w Niemczech”. Rozłożył ręce do mojego kumpla i powiedział, że nic nie można zrobić. Przypomnę, że to były zdrowe bliźniaki. Jeśli jedziesz sobie do Czech czy Holandii i tam jarasz na potęgę zielsko, to w PL nie popełniasz przestępstwa. Nic się w tym kierunku nie zmieni.

 

@melody póki co, to panna Jachira krzyczała głośno ,,to jest wojna” jak i ludzie, którzy szli we wczorajszych strajkach a nie księża w kościele i ludzie w TVP do starszych ludzi. Więc nie wymyślaj, bo fakty wyglądają zupełnie inaczej.

 

@Lalka @Zielonooka ja właśnie o tym od początku piszę o czym wspominacie. Tutaj nie chodzi o nienawiść do kobiet, tylko idiotyczne zachowanie strajkujących. Patrzenie się tylko i wyłącznie na swój pępek. Palcem się zapłodniła, Ona sama da radę, państwa oczywiście nie potrzebuje, wsparcia mężczyzny w wychowaniu też. Nosz kurwa. Przecież to absurd, zupełnie inaczej to wyglada w rzeczywistości i dobrze wszyscy o tym wiedzą.

Poszłybyście na strajk z transparentem ,,Odpierdol się od mojej macicy?”. Czy Wasi faceci poszliby z Wami wtedy?

Albo rozwalić pomnik Jana Pawła II?
Rzucać kamieniami i butelkami w Policję?

Wydaje mi się, że nie.

Tylko i wyłącznie o to mi chodzi. Nie oceniam kobiet, które dokonały aborcji, to nie moja sprawa.

 

Zauważył też słusznie któryś z kolegów, że zdziwione są protestujące młode niewiasty w sprawie stanowiska kościoła katolickiego. Przecież ono jest od lat takie same, nic nowego. Ale z białym welonem to pierwsze by pobiegły przed ołtarz. Bo na Instagramie ładne zdjęcia będą. Ale pięknie i naiwnie dały się nakręcić, przez zaburzone, wściekłe feministki i zamiast przed ołtarz to biegną rozwalać miasto. Żałosne.

Edytowane przez Jan III Wspaniały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Johnny_B napisał:

Już dawno powinno się przestać używać tej linii argumentacji, że dopiero od jakiegoś magicznego momentu płód zamienia się w człowieka

Płód zmienia się w człowieka po porodzie. Do tego czasu to płód, pasożyt.

 

4 minuty temu, Johnny_B napisał:

w USA już walczą o możliwość przeprowadzenia aborcji do końca ciąży, na życzenie.

Popieram. Ciało kobiety, decyzja kobiety.

 

4 minuty temu, Johnny_B napisał:

Czy lub w jakich okolicznościach powinniśmy zabić drugiego człowieka w łonie matki

To nie człowiek. To płód.

 

PS. Popieram także przymusową aborcje eugeniczną. Możecie mnie już zabić.

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Krugerrand napisał:

a nie "moje ciało moja sprawa".

Wczoraj jak byłam na marszu to mężczyźni też krzyczeli "moje ciało, moja sprawa", "won od mojej macicy" i jest to logiczne. 

 

2 minuty temu, Jan III Wspaniały napisał:

Poszłybyście na strajk z transparentem. ,,Odpierdol się od mojej macicy?”. Czy Wasi faceci poszliby z Wami wtedy?

Mój by powiedział, że to jego macica. :)

Byłam wczoraj, pełna kultura, nikt nic nie rozwalał, a policja z nami współpracowała.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ʎʇuǝɔuᴉʍ napisał:

Przeraża mnie to jak łatwo jest manipulować ludźmi. Kiedyś, gdy nie było telewizji każda rodzina płakała przy powikłaniach podczas porodu, te "płody" mają własne groby na cmentarzach. A teraz wystarczyło, że kilku influencerów zaczęło nazywać dziecko płodem i masy to kupiły, lekką ręką na ulicach z transparentami nawołują do mordowania niewinnych ludzi, którzy nic nikomu nie zrobili. A dlaczego? Bo ich istnienie będzie niewygodne, bo nie chce się dziecka nosić w swoim brzuchu.

 

Przecież to jest nawoływanie do legalizacji morderstw, w imię czego, wygody? To dlaczego nie zalegalizować morderstw każdej chorej osoby, lub takiej, która przez minimum dziewięć miesięcy będzie sprawiała nam dyskomfort?

Bo kiedyś to było zacofanie, a teraz jest postęp. Trzeba jeszcze dodać, żeby ktoś nie czuł się oszukany, że współcześnie słowo postęp, nie oznacza wynalezienia leku na jakieś śmiertelne dolegliwości, nie oznacza przełomowego odkrycia, ułatwiającego życie. Nie jest nim też walka z głodem na świecie, czy robotyzacja. Współcześnie "postęp" to jest jak jesteś za skrobanka na życzenie, albo za małżeństwami dwóch kochajachych kolonoskopię panów. Soooo progresive

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jan III Wspaniały napisał:

Kotek na kolanach, obserwuje i tak sobie myślę:

,,Moje ciało- moja sprawa”. Spoko, niech sobie protestują- nic mi do tego. Nie czuje w ogóle klimatu, w zasadzie mam to w dupie co orzekł trybunał a co nie. Obojętność.

@Lalka tak jak pisałem na początku. Strajkujcie jeśli czujecie w tym interes, nic mi do tego.

Ale są pewne ,,ale” o których wspomnieć musiałem i co wywołuje we mnie obrzydzenie. Mam nadzieję, że godnie reprezentowałaś rezerwat BS, z hasłem np. ,,macica jest mojego faceta, nie zadzierajcie z nim, bo wam łapy połamie” ??.

Ja swojej też mówię, że jej cycki są moje, ona tylko ich pilnuje pod moją nieobecność ?.

@Samename wydaje mi się, że najsensowniejszym rozwiązaniem był ten kompromis, który był od lat.

Wszystkim nie dogodzisz ale jakoś w miarę sensownie było to rozwiązane.

Ogólnie temat bardzo ciężki, mam nadzieje, że nigdy w życiu nie będę musiał stawać przed takim problemem w rzeczywistości. Coś strasznego. Dla matki, ojca, dziecka.

Edytowane przez Jan III Wspaniały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.