Skocz do zawartości

Mam chłopaka, szukam lepszego. Tinderowe randki w "Dużym Formacie" (GW)


Obliteraror

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Lordziok napisał(a):

Jeżeli chodzi o widełki w korpo w Wawce to tutaj są w miarę ok ujęte w przypadku typoowo finansowych/biznesowych działów. Górne widełki na podstawowych stanowiskach trochę zawyżone, bo pojedyncze korpo tyle płacą, ale ogólnie najbliższe rzeczywistości zestawienie jakie widziałem:

Link do widełek płacowych w korpo 2023 - Warszawa

 

Tak sobie czytam te widełki, wyglądają na zawyżone, czy się mylę?

@Obliterarorco myślisz?

 

Wiele widełek w ofertach pracy często jako max kwoty są po to aby przyciągnąć dużą ilość cv, nawet jak na Warszawę entry level za 10k na pierwsza pracę to trochę zabawne.   Może jeden na tysiąc się załapie albo po znajomości, ale to wyjątki potwierdzające regułę

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spacemarine napisał(a):

 

Tak sobie czytam te widełki, wyglądają na zawyżone, czy się mylę?

@Obliterarorco myślisz?

 

Wiele widełek w ofertach pracy często jako max kwoty są po to aby przyciągnąć dużą ilość cv, nawet jak na Warszawę entry level za 10k na pierwsza pracę to trochę zabawne.   Może jeden na tysiąc się załapie albo po znajomości, ale to wyjątki potwierdzające regułę

 

Górne widełki w tych entry to w większości wszelkiego rodzaju ścieżki menagerskie/programy rekrutacji talentów na które jest mało miejsc, stąd od razu wspomniałem, że górne widełki są w niektórych tabelkach zawyżone trochę, bo ciężko przeciętniakowi nawet po lepszej uczelni typu SGH/UW i jakiś stażach wakacyjnych tyle wyrwać na wejściu po studiach.

Dolne widełki bez problemu do wzięcia w każdym większym korpo jak się nie przebimbało kompletnie studiów i cokolwiek tak na prawdę robiło się w czasie studiów (przynajmniej jeśli chodzi o UW/SGH, bo w sumie z rocznikami wchodzącymi na rynek pracy jedynie z tych uczelni jeszcze mam jakiś kontakt - należałem przez długi czas do org. studenckich na tych uczelniach :)

Z osób po studiach z którymi widziałem się na jakiś wyjazdach w ostatnim roku na pewno:

7000-8000 brutto daje na start big4 aktualnie w działach audytu oraz consultingu (pierwsza praca po praktykach)
Senior (standardowo 3 lata doświadczenia) 11000-12000 brutto  (EY, więc zgaduje, że reszta bardzo podobnie)

 

8000-8500 brutto P&G (FMCG) daje na start (choć w tym konkretnym przypadku nie jestem czy program menadżerski nie wleciał) - z racji że oni zawsze trochę lepiej płacili jak rynek to zgaduje, że reszta dużych fmcgów koło 7k 


11000-12000 brutto - do wyrwania w bankowości jako senior analityk (ok. 3 lat doświadczenia) 

 

12000-15000 brutto - do zrobienia w controllingu z 3-4 letnim doświadczeniem (z tym, że trzeba zazwyczaj mieć koło 2-3 lat doświadczenia w finansach żeby złapać robotę w controllingu w ogóle)  


Także ludziom w korpo nie żyje się aktualnie w cale tak źle. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Lordziok napisał(a):

 

Górne widełki w tych entry to w większości wszelkiego rodzaju ścieżki menagerskie/programy rekrutacji talentów na które jest mało miejsc, stąd od razu wspomniałem, że górne widełki są w niektórych tabelkach zawyżone trochę, bo ciężko przeciętniakowi nawet po lepszej uczelni typu SGH/UW i jakiś stażach wakacyjnych tyle wyrwać na wejściu po studiach.

Dolne widełki bez problemu do wzięcia w każdym większym korpo jak się nie przebimbało kompletnie studiów i cokolwiek tak na prawdę robiło się w czasie studiów (przynajmniej jeśli chodzi o UW/SGH, bo w sumie z rocznikami wchodzącymi na rynek pracy jedynie z tych uczelni jeszcze mam jakiś kontakt - należałem przez długi czas do org. studenckich na tych uczelniach :)

Z osób po studiach z którymi widziałem się na jakiś wyjazdach w ostatnim roku na pewno:

7000-8000 brutto daje na start big4 aktualnie w działach audytu oraz consultingu (pierwsza praca po praktykach)
Senior (standardowo 3 lata doświadczenia) 11000-12000 brutto  (EY, więc zgaduje, że reszta bardzo podobnie)

 

8000-8500 brutto P&G (FMCG) daje na start (choć w tym konkretnym przypadku nie jestem czy program menadżerski nie wleciał) - z racji że oni zawsze trochę lepiej płacili jak rynek to zgaduje, że reszta dużych fmcgów koło 7k 


11000-12000 brutto - do wyrwania w bankowości jako senior analityk (ok. 3 lat doświadczenia) 

 

12000-15000 brutto - do zrobienia w controllingu z 3-4 letnim doświadczeniem (z tym, że trzeba zazwyczaj mieć koło 2-3 lat doświadczenia w finansach żeby złapać robotę w controllingu w ogóle)  


Także ludziom w korpo nie żyje się aktualnie w cale tak źle. 

 

Jasne pełna zgoda, dolne widełki są bliższe prawdy i dzięki za Twoje spostrzeżenia, fajne że dzielimy się tutaj realną wiedzą co piszczy na rynku. Też uważam że corpo często lepsze od januszexy ale podkreślam że mobbing i świry są wszędzie, jeśli komuś nie pasuje niech zawsze zmienia pracę, szkoda zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tornado napisał(a):

@Tajski Wojownik był od POCZĄTKU prowadzony za rączkę.

Zawsze wiedział lepiej.

.....nawet kiedy mu osobiście z ostatnią jego 'faflucją' szlaban zamykałem, bo jawnie walił na czoło z pociągiem.

 

Chłopie, ja głupi byłem jak but. Do tego niedoświadczony i bez przepracowanego dzieciństwa, męskiego wzorca. To logiczne, że jawnie waliłem na czoło z pociągiem.

Z Polką to pewnie miałbym już albo niebieską kartę albo coś innego.

Tutaj przynajmniej mogę uczyć się na poziomie easy, bo w Polsce to byłby dla mnie poziom "nightmare".

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2023 o 13:43, Ramaja Awantura napisał(a):

przez takich zawinął mandżur @Sankti Magistri,

 

W temacie, w którym się ostatnio wypowiadał, poszły bany których nie widać w temacie o banach. 

Sam wyłapalem, za "wulgarność";) 

 

Więc możliwe że się pojawi na dniach. No, chyba że nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.