Skocz do zawartości

Mieszkanie za pomówienie - bezterminowy zakaz wstępu do mieszkania zamiast 14 dni


Rekomendowane odpowiedzi

"Ministerstwo Sprawiedliwości na swoich stronach podaje: "Nakaz opuszczenia mieszkania wobec sprawcy przemocy będzie egzekwowany – łącznie z możliwością użycia środków przymusu – bez względu na ewentualne twierdzenie winnego, że nie ma dokąd się wyprowadzić. Policjant wskaże mu placówki zapewniające miejsca noclegowe, np. schronisko dla bezdomnych".

Nakazy i zakazy dla sprawców przemocy wydawane są na 14 dni. W tym czasie osoba doznająca przemocy może np. złożyć do sądu wniosek o zobowiązanie sprawcy przemocy do bezterminowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazanie zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia wraz z wnioskiem o udzielenie zabezpieczenia na czas rozpoznania wniosku. Jeśli sąd udzieli zabezpieczenia, nakaz lub zakaz są przedłużane.

Helsińska Fundacja Praw Człowieka w swoim raporcie wydanym dwa lata po wejściu w życie przepisów oceniła, że "wprowadzenie możliwości wydawania doraźnych, natychmiast wykonalnych środków izolacyjnych wobec osób stosujących przemoc w rodzinie stanowi istotny krok w kierunku ochrony ofiar przemocy domowej, w szczególności w sytuacji bezpośredniego zagrożenia". "

 

https://konkret24.tvn24.pl/polska/wojcik-co-roku-9-tysiecy-nakazow-opuszczenia-domow-przez-sprawcow-przemocy-nie-mniej-7130969

 

 

  • Like 4
  • Haha 3
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, spacemarine napisał(a):

"Nakaz opuszczenia mieszkania wobec sprawcy przemocy będzie egzekwowany – łącznie z możliwością użycia środków przymusu – bez względu na ewentualne twierdzenie winnego, że nie ma dokąd się wyprowadzić. Policjant wskaże mu placówki zapewniające miejsca noclegowe, np. schronisko dla bezdomnych".

Da się?

A wobec uporczywych lokatorów nie da się...

  • Like 15
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spacemarine Ale wiesz że to MĘŻCZYŹNI te prawa ustalają? Podziękuj im XD.

Ja uważam że wśród mężczyzn jest więcej idiotów i porutowców wbrew temu co ten śmieszny redpill pierdoli... kobieta nawet głupia jest spoko bo ma "atuty" a facet idiota to same problemy XD.

Edytowane przez Ramaja Awantura
  • Like 4
  • Haha 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ramaja Awantura napisał(a):

Ale wiesz że to MĘŻCZYŹNI te prawa ustalają? Podziękuj im XD.

 

Ustalają bo ich nigdy te problemy nie będą dotyczyć, jak oni coś wywinął to będzie zamiecione pod dywan.

 

Wypad z lokalu to jest dla lemingów, a nie dla klasy partyjniaków :)

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy są takie, że w ciągu 3 dni można się odwołać i sąd ma 3 dni na rozpatrzenie.

Fakty sa takie, że na 9 tys opuszczeń sąd tylko 3 uznał za niezasadne.

Mamy masę debili i przemocowców do których garną kobiety jak muchy do gówna a potem trzeba wzywać policję, przy okazji oberwie się też komuś niezasadnie.

  • Like 6
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokowanie zasady równości wobec prawa (bo właściciel lokalu jest równany do dowolnego aktualnie w lokalu przebywającego lokatora), jest tutaj także złamaniem podstawowej zasady własności (bo własność lokalu nie powinna zależeć od czynów nieskorelowanych).

Niesprawiedliwe prawo generuje desperację, a ta w końcu znajdzie ujście w jakiejś "medialnej sprawie"... oczywiście potem w mediach opisanej w duchu socjalizmu i "mentalności współwłasności". Tfu! Władza która może wszystko dać, jest władzą która może tez wszystko zabrać - ale tego nie dostrzega "statystyczny biedny socjalista".

 

15 minutes ago, Brat Jan said:

A wobec uporczywych lokatorów nie da się...

Wynajmij mieszkanie od polityka, a nagle się okaże, że jednak "da się".

Równi i równiejsi.

 

2 minutes ago, Mosze Red said:

Wypad z lokalu to jest dla lemingów, a nie dla klasy partyjniaków

https://www.fakt.pl/polityka/internauci-ostrzegaja-przed-izabel-marcinkiewicz-ta-osoba-oszukuje-ludzi/280833z

Lub aspirujących :)

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala pojebaności "prawa" jest gigantyczna.

Strach trzymać babę pod dachem..strach ją wybzykać, żeby nie wymyśliła "gwałtu"..

 

Dobrze że sprzdaje dom..😁

Chciałem kupić mieszkanie, ale zagrożenia takie same.. może da się kupić tylko ciemną piwnicę? 🤔

 

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to samo co mówią różni tacy anglosascy redpillerzy czy inni podobni. Nie mieszkaj nigdy z kobietą u siebie.

Powód może trochę inny, bo u nich kohabitacji rodzi takie skutki jak małżeństwo i można wyrwać alimenty, a u nas (czy np w Hiszpanii) eksmisję za przemoc.

 

Ostatecznie jak faceci by się jednak ogarnęli ;) to kobiety zawsze głównie płaczą i domagają się interwencji. - no jak to???? Oni nie chcą ze mną mieszkać!!!! politycy pomóżcie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Ramzes napisał(a):

Albo wynajmuje sam od siebie co też można pewnie jakoś dograć prawnie. 

I to moim skromny zdaniem najlepsze rozwiązanie - z rodziną bywa różnie. 

 

Mimo mojego podejścia do najdordańskich bajek z mchu i paproci - jednak Stary testament w niektórych fragmentach jest pierwszą poradą trenerów finansjery :)

 

Cytat

Ani synowi, ani żonie, ani bratu, ani przyjacielowi nie dawaj władzy nad sobą za życia, nie oddawaj też twoich dostatków komu innemu, abyś pożałowawszy tego, nie musiał o nie prosić. Póki żyjesz i tchnienie jest w tobie, nikomu nie dawaj nad sobą władzy. Lepszą jest bowiem rzeczą, żeby dzieci ciebie prosiły, niż żebyś ty patrzył na ręce swych synów. W każdym czynie bądź tym, który góruje, i nie przynoś ujmy swej sławie!

 

Edytowane przez Perun82
  • Like 9
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Perun82 napisał(a):

Mimo mojego podejścia do najdordańskich bajek z mchu i paproci - jednak Stary testament w niektórych fragmentach jest pierwszą poradą trenerów finansjery :)

 

Cytat

Ani ani żonie

Tu jest błąd bo wchodząc w związek małżeński po części dajemy władzę nad sobą. A czuwa nad tym aparat państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dom bezpiecznym miejscem". Resort sprawiedliwości uruchomił ważną kampanię informacyjną

 

 

- Dom musi być bezpiecznym miejscem. Ochrona ofiar przemocy powinna być natychmiastowa i skuteczna. Przygotowaliśmy ustawę antyprzemocową która to zapewnia. Pomagamy pokrzywdzonym - podkreślił minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. W mediach ruszyła kampania, która ma popularyzować wiedzę o wsparciu dla osób pokrzywdzonych. Pomoc realizowana jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości"

 

https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/3150569,dom-bezpiecznym-miejscem-resort-sprawiedliwosci-uruchomil-wazna-kampanie-informacyjna

 

No proszę nawet reklama że można mieć mieszkanie za darmo, to pewnie te miliony obiecanych mieszkań, sama sobie wybierz i przejmij

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy myślicie, że to będzie dotyczyć tylko relacji DM :) 

 

Będzie też dotyczyć relacji rodzic - dziecko. 

 

No to wyobraźcie sobie sytuację gdy młoda ledwo co dorosła siksa nie chce się podporządkować rodzicom i robi im "przemoc", wezwie kilka koleżanek patusiar na świadków. 

 

I rodzice lecą z domu/ mieszkania bo stosowali przemoc. 

 

Ewentualnie rodzice nie akceptują  związku małolaty (16/17), która zaciążyła z jakimś patusem kilka lat starszym i im robi "przemoc" żeby mieć mieszkanie dla siebie i swojego wybranka. 

 

A później do sądu, ważne okoliczności i zgoda na zawarcie małżeństwa i cyk. koniec władzy rodzicielskiej.

 

  • Like 5
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/12/2023 at 2:38 PM, Mosze Red said:

Wypad z lokalu to jest dla lemingów, a nie dla klasy partyjniaków

Jak to szło...? Prawo jest jak płot, wąż się prześliźnie, tygrys przeskoczy, grunt że bydło zostaje w zagrodzie. 

Jeszcze trochę i będzie się facetów rozstrzeliwać na progu własnych domów za bycie "żydem". To już nie neomarksizm tylko destylat faszyzmu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext ja czasem myślę, że oni takie prawo wprowadzają tylko po to, żeby było więcej problemów społecznych, które będą mogli dzielnie rozwiązywać. 

 

Jednocześnie ludzie będą mieli zbyt wiele na głowie, żeby pilnować tych co prawo wprowadzają. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mosze Red napisał(a):

@Rnext ja czasem myślę, że oni takie prawo wprowadzają tylko po to, żeby było więcej problemów społecznych, które będą mogli dzielnie rozwiązywać. 


Ja mam wrażenie, że większość ustaw i rozporządzeń jest wprowadzana takim mechanizmem. No, wyjątkiem jest jak ,,prikaz'' z góry idzie a ludowi to ewidentnie nie odpowiada- wtedy się zgania na Unię, Ruskich, ocieplenie czy tam wirusa. W sumie jakbym siedział przy korycie to bym działał podobnie- grunt, żeby większość się nie połapała. i można koniaczek spijać przy kominku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mosze Red napisał(a):

@Rnext ja czasem myślę, że oni takie prawo wprowadzają tylko po to, żeby było więcej problemów społecznych, które będą mogli dzielnie rozwiązywać. 

 

Jednocześnie ludzie będą mieli zbyt wiele na głowie, żeby pilnować tych co prawo wprowadzają. 

 

Jak ludzie się źrą między sobą to nie mają czasu patrzeć politykom na ręce jak kradną

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też inne rozwiązanie na taką ustawę, dość mocno zdaje się w manosferze postulowane. Otóż w takiej sytuacji prawnej, jeśli ktoś chce się z kobietami wiązać, to zamieszkać najlepiej u niej, jeśli ma, albo we wspólnie wynajmowanym lokum.

 

Alternatywą jest niezapraszanie kobiet do siebie, ponieważ niewiadomo z kim ma się przyjemność, a kobietom często odwala i tym razem może nagle walnąć się głową o np. framugę, wezwać policję i po takim delikwencie.

 

Dziki trener coś wspominał niedawno, że na FB już ponoć działają grupy kobiece gdzie paniusie sobie doradzają w jaki sposób najprościej i najlepiej pozbawić swojego gościa mieszkania i je przejąć. Nie mam FB, więc nie mogę tego zweryfikować.

 

Najprostszym rozwiązaniem jest nie wiązać się wcale. Problem z głowy. Zobaczycie, za jakiś czas w Polsce będzie jak w Hiszpanii, w Madrycie jest dwa razy więcej psów czy kotów niż dzieci, a Hiszpanie nie chcą mieć nic wspólnego z Hiszpankami. Program depopulacji trwa i to bez pandemii.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krugerrand napisał(a):

Jest też inne rozwiązanie na taką ustawę, dość mocno zdaje się w manosferze postulowane. Otóż w takiej sytuacji prawnej, jeśli ktoś chce się z kobietami wiązać, to zamieszkać najlepiej u niej, jeśli ma, albo we wspólnie wynajmowanym lokum.

 

Alternatywą jest niezapraszanie kobiet do siebie, ponieważ niewiadomo z kim ma się przyjemność, a kobietom często odwala i tym razem może nagle walnąć się głową o np. framugę, wezwać policję i po takim delikwencie.

 

Dziki trener coś wspominał niedawno, że na FB już ponoć działają grupy kobiece gdzie paniusie sobie doradzają w jaki sposób najprościej i najlepiej pozbawić swojego gościa mieszkania i je przejąć. Nie mam FB, więc nie mogę tego zweryfikować.

 

Najprostszym rozwiązaniem jest nie wiązać się wcale. Problem z głowy. Zobaczycie, za jakiś czas w Polsce będzie jak w Hiszpanii, w Madrycie jest dwa razy więcej psów czy kotów niż dzieci, a Hiszpanie nie chcą mieć nic wspólnego z Hiszpankami. Program depopulacji trwa i to bez pandemii.

 

Aha a która ma swoje lokum? Jeśli ma to ma też duże wymagania no bo ma większą wartość, natomiast wynajem to pewna opcja no i rozdzialność majątkowa osobne konta, najlepiej za granicą itd, że jak g..o walnie w wiatrak to wychodzisz w 5 minut i Ciebie nie ma, no niestety takie czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.