Skocz do zawartości

Anastazja z Wrocławia - grecka tragedia


Reelag

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, PyrMen napisał(a):

@Gorączka, to coś jak w Polsce.

 

Też mamy fundamentaliczny reżim (***** ***) tylko w wersji katolickiej.

Zgadzam się ale nie w 100%. 

 

Dlaczego?

 

Jako Polacy i katolicy tak lubimy powoływać się na postać św. Jana Pawła 2 i jego nauczanie, stawiamy pomniki, obchodziny dni papieskie czy jak to się tam nazywa, a tak naprawdę gówno wiemy o jego nauczaniu. 

Pierwszy z brzegu przykład - te wszystkie czarne marsze czy jak to się tam zwie i cała gównoburza odnośnie aborcji - fanatyczne katole tak powołujące się na JP 2 mówią o całkowitym zakazie aborcji, zaś encyklika Evangelium vitae dopuszcza ,,przerwanie ciąży" jeśli zagraża ona życiu matki (dlatego też mamy św. Joanne Berettę Molla czy jakoś tak jej personalia się pisze, która mimo iż wiedziała, że poród może ją zabić to jednak urodziła).

Kolejna sprawa związana z tym tematem - tyle się gada o tym, że kobieta musi urodzić dziecko nieważne jak mocno uszkodzony płód itd... Ale nikt nie zastanowi się jak takim rodzicom pomóc w opiece nad takim dzieckiem. Coś w stylu - radź se teraz sam, a my możemy się lansować jacy my pro life jesteśmy. 

Mam koleżankę ktora pracuje w sądzie - ile się nasłuchałem o rozwodach u duchownych prawosławnych - bo za dużo go w domu nje było duszpasterstwo mu tylko w głowie, bo zrobił dzieciaka jakiejś chórzystce , bo okazało się ,że waginosceptyk itp... a gada się że katoliccy księża są fe bo mają celibat .... 

Przykładów do dyskusji można wymieniać sporo...

Ogólnie im mniej zrozumienia podstaw wiary tym większa ciągota do fundamentalizmu w tej kwestii.

 

Ale z jedną rzeczą w temacie 8 gwiazdek zgadzam sie w 100% . Socjalizm zawsze prowadzi do destrukcji.Faktem historycznym jest to co możemy przeczytać w Dziejach Apostolskich - że socjalizm zawsze stwarza problemy (spojler- pierwsi chrześcijanie byli socjalistami - sprzedawali wszystko i kase przynosili Apostołom. Jak to się skończylo? W następnych rozdziałach możemy znaleść opisy zbiórek które robiono między wierzącymi na rzecz ratowania płynności finansowej gminy w Jerozolimie)

 

 

Edytowane przez Gorączka
Literówki
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vodkas85 napisał(a):

Jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem jakie dziadostwo się tam panoszy. 

Co prawda nie jeżdżę tirem po Europie ale widzę co się dzieję. Dawniej na luzaku chodziłem z pannami po zmierzchu bo nie czułem zagrożenia. W przeciągu 10 lat, po zmierzchu to samemu strach wyjść a co dopiero z panną.
Doskonale opanowałem sztukę spierdalaj-jitsu mimo to jak siedzę w Niemczech to po po zmroku siedzę na dupie. Po pierwsze chodzę sam, a po drugie co mi z pomocy jak już dostanę kosę pod żebra (mój znajomy zarobił w Anglii za spacerowanie i już jest na tamtym świecie, sprawcy nie znaleziono).

O dziwo z moich doświadczeń bezpiecznie jest jeszcze w Czechach (polecam odwiedzić!), może dlatego, że dużo ludzi ma kopyto przy sobie? Niby tam jest „lewactwo” ale jakieś takie inne, mądry naród imo.

2 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

Niech najlepiej laski siedzą w domu, zakryte twarzą mają, tak, jak muzułmanki, niech nie wychodzą z domu po okreslonej godzinie, niech nie rozmawiają z randomami. 

Czekaj czekaj, czy właśnie nie napisałem, że robię to samo? No może poza zakrywaniem mordy? 
Byłeś Ty kiedy na zachodzie czy znasz tylko z opowiadań? 
Nazapraszali „doktorów” to zbierają owoce. W Szwecji są już tak sterroryzowani, że uciekają za miasto bo się boją postawić we własnym kraju, żeby ich nie zniszczono za rasizm. 

 

1 godzinę temu, $Szarak$ napisał(a):

Brzydzicie się wartościami zachodnimi,

Prawdziwymi wartościami zachodnimi sądzę, że mało kto się brzydzi, prędzej tym postępowym, lewackim syfem, który jak rak toczy zachód.

Edytowane przez Pyrkosz
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cst9191 napisał(a):

 

Od 2015 dzielnie walczą z imigracją :)

 

Pisowcy są znacznie bardziej zakłamani od ekipy Tuska. Łżą w żywe oczy. 

 

Przecież to na życzenie biznesu jest. Który pewnie mówi że albo będzie pracownik albo przenoszą/zamykają biznes.

 

I idzie już masówka np. z kaukazu na TIRy itd.

 

zresztą niedawno było głośno o firmie z Małopolski

 

https://trans.info/pl/protest-kierowcow-polskiej-firmy-ofni-334567

 

Bez tych Ukraińców to szczerzę mówiąc nasza gospodarka by padła albo musiałby się zwiększyć import z Azji kilkukrotnie.

Edytowane przez Tamerlan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Pyrkosz said:

O dziwo z moich doświadczeń bezpiecznie jest jeszcze w Czechach (polecam odwiedzić!), może dlatego, że dużo ludzi ma kopyto przy sobie? Niby tam jest „lewactwo” ale jakieś takie inne, mądry naród imo.

 

Bardzo bezpiecznie czułem się niedawno będąc na Litwie w Wilnie, sobotnia noc, tłumy na ulicach, pełne puby, ogródki, kluby, i ani jednego policjanta, do dziś nie wiem jakie mają mundury.  

 

Dla kontrastu, również niedawno, piątkowa noc w Veronie we Włoszech, policja na każdym rogu, wielu w gotowości z długą bronią, wcale nie czułem się tam bezpieczniej. 

 

A kumpel który podróżuje sobie kamperem twierdzi że woli Bałkany niż południe zachódniej Europy, i jakoś mu się nie dziwię.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tamerlan napisał(a):

nasza gospodarka by padła

Tak samo jak podobno nie ma ludzi do pracy ;) Są, tylko nikt nie będzie tyrał za minimalkę, żeby właściciel 3 Porsche sobie kupił. Najlepiej żebyś robił 12 h płacili za 6 i dostępność 24/7, a i dodatkowo na rękach nosił, że łaskawy pan robotę ci dał. 


Rozmowa ze znajomym przedsiębiorcom:

- No wiesz kurde, nie ma ludzi teraz chętnych do pracy, a jak są to z całkiem innej branży albo pod emeryturę.

- Ty a ile im oferujesz, ile w ogłoszeniu jest?

- No minimalka

- To życzę powodzenia, pomnóż kwotę x2 to przyjdą wykwalifikowani lekko pracownicy. 

 

Nikt za frajer nie będzie tyrał i się spuszczał dla jakiejś pracy w której gówno znaczysz.

 

15 minut temu, Tamerlan napisał(a):

przenoszą/zamykają biznes.

To niech przenoszą, zamykają. Życzę powodzenia w przenosinach, bardzo szybko zatęsknią za „nierobami” polskimi. Zamykać też mogą, takie rekiny biznesu napewno w mig znajdą dobrze płatną pracę (tak jak eksperci z urzędów pracy). 
Ceny zachodnie a płacą jałmużnę, jakoś Niemiec robi za euro i właścicielowi się opłaca… a podatki mają dużo większe.

5 minut temu, SuperMario napisał(a):

Litwie w Wilnie,

Czyżby nie było tam doktorów ze wschodu? ;)

6 minut temu, SuperMario napisał(a):

we Włoszech,

Dobrze znam ten kraj, to co się tam teraz wyprawia to szok, kradną na potęgę, gwałcą. Pojedź dalej na południe to na ulicach stoi wojsko oprócz policji. Nie czuje już się tam bezpiecznie.
Dawniej to była istna komedia (jak Tom & Jerry) jak policjanci ganiali za afrykańskimi sprzedawcami jakiś podróbek i szajsu. Teraz nawet tych sprzedawców nie ma, bo i po co mają się starać coś zarobić.

Teraz na głowie mają większe problemy niż gagi jak z ojca Mateusza, że Luigi za małą pizzę podał. 

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Pyrkosz said:

 Czyżby nie było tam doktorów ze wschodu? ;)

 

Dobrze znam ten kraj, to co się tam teraz wyprawia to szok, kradną na potęgę, gwałcą. Pojedź dalej na południe to na ulicach stoi wojsko oprócz policji. Nie czuje już się tam bezpiecznie.


Dawniej to była istna komedia (jak Tom & Jerry) jak policjanci ganiali za afrykańskimi sprzedawcami jakiś podróbek i szajsu. Teraz nawet tych sprzedawców nie ma, bo i po co mają się starać coś zarobić.

Teraz na głowie mają większe problemy niż gagi jak z ojca Mateusza, że Luigi za małą pizzę podał. 

W Wilnie nie zauważyłem ani jednego opalonego albo innego turbana, z turystów to sporo Polaków, kilku Niemców i oczywiście Rosjanie i Białorusini bo rzut beretem. Miasto bardzo czyste, ludzie niezwykle przyjaźni, pomocni, jestem pod dużym wrażeniem. Myślę że kolorowi tam nie jadą bo mentalność Litwinów jest podobna do naszej i ludzie nie dają im kasy, a socjal pewnie znikomy w porównaniu do zachodniej Europy. Poza tym gdyby nawet wrzucić ich tam tysiąc na starówkę to by się wyróżniali w tłumie jako ogromna mniejszość, łatwi do obserwowania, wyłapania w razie jakiejś nielegalnej działalności, a na zachodzie nikną w tłumie podobnych sobie.

 

Jeśli chodzi o Włochy to byłem i na północy i na południu kilka miesięcy temu i o ile w Mediolanie było od groma czarnych sprzedających jakieś badziewie tak na południu w okolicy Sycylii nie rzucili mi się w oczy, może dlatego że to były mniejsze miejscowości poza sezonem. Rzym to oddzielna historia choć i tak to pikuś w porównaniu do Paryża. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, SuperMario napisał(a):

Miasto bardzo czyste, ludzie niezwykle przyjaźni, pomocni, jestem pod dużym wrażeniem

Zapisuję w kajecie miejsc do odwiedzenia. Dla mnie to kawał świata do przejechania to pewnie samolotem najprędzej.

13 minut temu, SuperMario napisał(a):

socjal pewnie znikomy w porównaniu do zachodniej Europy.

No wątpie, że tam rozdają kokosy.

13 minut temu, SuperMario napisał(a):

zachodzie nikną w tłumie podobnych sobie.

Dokładnie, ciężej wyłapać tych co ich sami muzułmanie się wstydzą.

13 minut temu, SuperMario napisał(a):

Mediolanie było od groma czarnych sprzedających jakieś badziewie

Aż jestem zdziwiony, że jeszcze gdzieś ich można spotkać na ulicy.

 

14 minut temu, SuperMario napisał(a):

Rzym to oddzielna historia

Taa, zwłaszcza dzielnica EUR nocą. Neapol to też creme de la creme, zostaw auto na parkingu zwykłym to zastaniesz je rozkradzione i zdemolowane.
 

Dobra kończę offtop bo zaraz warna wyłapie ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/brat-anastazji-rubinskiej-mowi-o-jej-smierci-nie-przebiera-w-slowach/s9kj0k2,79cfc278

Cytat
  • W słowach nie przebiera brat zmarłej kobiety, który mówi, że "chciałby mieć dziesięć minut, aby to zakończyć". Mężczyzna liczy też, że przypadek jego siostry sprawi, że inne kobiety zaczną dbać o swoje bezpieczeństwo

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Baca1980 napisał(a):

Kolejny temat zastępczy.

A wiesz co pomyślałem? Z energetycznego punktu widzenia idealny temat do gównoburzy przed wakacjami, bo na pewno teraz tysiące myszek będzie suszyć łeb mężowi czy w tej Grecji aby to na pewno jest bezpiecznie, a już wczasy wykupione.

Dodam tylko - nie wiem jak jest na Kos, bo nie byłem, ale na Krecie i Rodos czułem się bardzo bezpiecznie.

Edytowane przez t0rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczekał na całkowite wyjaśnienie tej sprawy. Może się jeszcze okazać, że Karyna np lubiła podduszanie i się panu habibiemu zabawa ciutkę wymknęła z pod kontroli. Albo może okazać się, że to jej chłopakowi nerwy puściły jak rozkminił że pańcia bzyknęła się z habibkiem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

Brzydzicie się wartościami zachodnimi, ciągnie was do Chin w innych wątkach i np Iranu - czyli do autoratyzmow czyli zamordystow i masa innych przykładów. 

Uwielbiasz stawiać się w opozycji do reszty jako ten prawy, wrażliwy i moralny. Ponadto imputujesz innym jakieś bzdury, które sobie uroiłeś. Żenada. 

 

Idź na melinę z szemranymi typami, których poznałeś o czwartej rano pod knajpą. A później żal się, że cię obrabowali i wydupczyli.

No nie mieli prawa cię wydupczyć. Ale zrobili to. A ty wykazałeś się brakiem rozsądku. 

Obrażasz się na rzeczywistość jak rozkapryszone dziecko (widać zresztą, że jesteś infantylny, i to w klinicznym sensie). 

@Gorączka, w wielu krajach MENA i Azji jest przeludnienie, a co za tym idzie - brak pracy, bieda, niepokoje, agresja, i frustracja. Tam jest po prostu nadwyżka dziczy. I tę dzicz wysyła się na eksport, bo to jest sprawdzony od wieków sposób na rozładowanie wewnętrznych problemów. 

 

 

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Messer napisał(a):

Ostatnio chciałem na to kryształ, ale niestety nie było.

Priv. 

@Gorączka nie kojarzę Ciebie, ale podobnie mi to wytłumaczył typ w Dubaju. W ogóle pamietam jaki tam po paru dniach wypoczęty chodziłem i skupiony na sobie. Nic nie przykuwało mojego wzroku. Dwa. Jestem przeciwny tej religii w Europie. Sami nie ogarniemy, to zginiemy…

6 godzin temu, Pyrkosz napisał(a):

Czechach

Słowianie z niemieckim myśleniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

Macie ciągotki takie talibowskie. Brzydzicie się wartościami zachodnimi, ciągnie was do Chin w innych wątkach i np Iranu - czyli do autoratyzmow czyli zamordystow i masa innych przykładów. 

 

A czym że są te mityczne zachodnie wartości? Wolność słowa? To powiedz głośno np. że są dwie płcie a cała reszta to zaburzenia psychiczne :).

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zychu napisał(a):

Idź na melinę z szemranymi typami, których poznałeś o czwartej rano pod knajpą. A później żal się, że cię obrabowali i wydupczyli.

No nie mieli prawa cię wydupczyć. Ale zrobili to. A ty wykazałeś się brakiem rozsądku. 

Obrażasz się na rzeczywistość jak rozkapryszone dziecko (widać zresztą, że jesteś infantylny, i to w klinicznym sensie). 

Że takie coś pod beret nie dociera, już prościej się nie da. No ale to ta sama gleba, na której bujnie rośnie ortodoksyjna rusofobia wraz z ewangeliczną ukrofilią, a ortodoksów wyleczyć się nie da...

 

Dobra, fajny cieplutko poranek za oknem, jebać umysłowy beton, moje psiwo chce siku 😉

Edytowane przez Redbad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O curwa.

O curwesz.

Nad curweszami.

....O jakiejś cpunce* 12 stron już mamy.

Wasza wina.

Waszą wina.

Zmarnowaliście energię i was ktoś w d..e dyma.

 

Za comuny taka sraczka nie spadłaby z televizorni z znienacka.

Pstrykajcie WINCYJ na takie tematy.

Szmulki beeedą odwiedzać ciapate chaty.

THE EXPANS.

 😁

45 minut temu, Redbad napisał(a):

jebać umysłowy beton,

UDAREM SDS.

1 godzinę temu, Baca1980 napisał(a):

Wolność słowa?

Moralizacja.

Deklinacja.

Uginanie kwantowe.

......jak ruch..ją w du..e każdy sam się dowie.

PAS STALOWY.....inne cnoty co pilnują roboty.

 

 

 

  • Dzięki 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zuckerfrei napisał(a):

coś prozą

Łany zbóż.

Robota.

Kobiety na traktory!

 

Panzer wagen.

Zapora.

.....spawaczki uzbroić pora.

T34.

 

ŁÓDŹ FABRYCZNA.

Szwaczki.

Od zmierzchu do świtu.

.....dla dziatek dobrobytu.

 

Bąk.

Zieleń.

......czyta te głupoty tylko Jeleń*.

 

INFLACJA.

.....poza rządawa masturbacja.

Racja? 

 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

– to była głupia śmierć, bo powinna mieć mniej zaufania do ludzi. Chciała być samodzielna, pokazać, że wszędzie da sobie radę. I tak to się skończyło – dodaje.

Ale talib z tego jej ojca... Choć ja bym to ujął inaczej: chęć przeżycia czegoś fajnego zagłuszyła rozsądek.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zychu napisał(a):

@Gorączka, w wielu krajach MENA i Azji jest przeludnienie, a co za tym idzie - brak pracy, bieda, niepokoje, agresja, i frustracja. Tam jest po prostu nadwyżka dziczy. I tę dzicz wysyła się na eksport, bo to jest sprawdzony od wieków sposób na rozładowanie wewnętrznych problemów

   Nie do końca zgodzę się z tym stwierdzeniem. Jak najbardziej zgadzam się że stwierdzeniem że jest to ,,klasa niższa" jeśli chodzi o intelekt i ogarniecie życiowe (nie znajdziesz w tej ciebie migrantów osób wykształconych - nauczycieli, doktorów itp), ale wysuwanie twierdzenia że jest to rozładowanie wewnętrznych problemów, jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. 

    W internecie można znaleźć mnogość tzw ,,fatw" - czyli oficjalnych wypowiedzi wysokich rangą duchownych muzułmańskich mówiących o podboju Europy przez zasiedlenie - wprost kipią one teoriami, że trzeba kobiety europejskie gwałcić, żyć z socjalu niewiernych , rozmnażać się na ich koszt itp bo to się podoba Allahowi.(wprost mówi się o tym że socjal Europejski to podatek płacony przez niewiernych na rzecz Allaha) - to jest według mnie sens wysyłania migrantów do Europy - pożytku z nich nie ma więc niech jadą się rozmnażać do Europy na koszt Zachodu - za pół wieku będziemy mieli wielka armię orków (celowe nawiązanie do ruskich na Ukrainie), którzy utopią Europę w krwi niewiernych/lewaków/lgbt itp.

  Nawiązując do mojej wypowiedzi sprzed kilkunastu godzin w tym temacie - Element muzułmański, który mamy w Europie to salafizm sunnicki - czyli takich samych psycholi jak ,,rycerstwo" Europejskie w Erze wypraw krzyżowych. 

  Nie chcę być prorokiem zagłady, ale daje jeszcze Maks 50 lat i w Europie poleje się krew - kiedy kolejne niepracujące , żyjące z zasiłku, naładowane energią pokolenia bezrobotnych Abdulii usłyszą wołanie swoich duchownych, by chwycić za broń w obronie wiary w Allaha, i sprzeciwić się zdegenerowanemu Zachodowi - w skrócie mówiąc będziemy mieli ISIS 2 o zasięgu ogólno- europejskim. 

 

Edytowane przez Gorączka
Literówki
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.