Skocz do zawartości

Licznik obietnic wyborczych


Rekomendowane odpowiedzi

Nawet temat na forum pokazuje, że cała kampania i polityka kręcą się wokół PiS. Totalna dominacja. Największy skarb PiS to ta nieudolna opozycja, 8 lat lelum polelum. Żadnego planu, wizji, konkretów. Na sam koniec w popłochu układane listy z różnymi tuzami. Przygarnięcie Kołodziejczaka, Giertycha jaka piękna katastrofa, samozaoranie i zakończenie kampanii. Jeszcze tylko Marsz miliona serc z Panią Joanną z Krakowa. Zwycięzca wyborów już znany, kwestia tylko czy z tego wszystkiego powstanie w ogóle jakoś rząd, będzie o to ciężko.

Edytowane przez Lucky Luke
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lucky Luke napisał(a):

Największy skarb PiS to ta nieudolna opozycja

 

To samo powtarzam wszystkim dzieciom TVNu śmiejąc się im w twarz.

 

"PiS nie wygra bo jest dobry, bo nie jest oczywiście, PiS wygra bo reszta jest tak chujowa, że sami ich wypchną do zwycięstwa".

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Krugerrand said:

Tak z ciekawości: wiesz ile z tej kwoty zjadł Ci podatek inflacyjny? Wiesz ja kwotowo też zarabiam więcej, tylko że jak idę do sklepu na zakupy, to jakoś coraz mniej mogę za to kupić. Mam nadzieję, że chodzisz do sklepów na zakupy.

 

Dla mnie wysokie stopy procentowe są większym problemem niż inflacja. Mam kredyt hipoteczny i nie mogę nic zrobić z wysoką ratą za kredyt. Tutaj kolejny plus dla rządu za wakacje kredytowe. 

 

Chodzę na zakupy i widzę że jest drożej ale tutaj mogę zareagować. Mogę kupić tańsze produkty, promocyjne lub zrezygnować z niektórych. Mam pole do manewru. Z kredytem hipotecznym nic nie zrobię. Ja bym chciał obniżenia stop procentowych bo mi dokuczają bardziej niż inflacja, nawet kosztem dłuższego czasu leczenia gospodarki z inflacją.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RealLife czyli jesteś w grupie "PIS mi dał", a kto na tym stracił to nie twój problem.

 

Nie wiem ile masz lat, możesz nie pamiętać, ale Twoi rodzice na pewno pamiętają. W czasach inflacji w latach 90-tych ludzie pobrali duże kredyty w formie kapitał + odsetki(marża), a inflacja zżarła siłę nabywaczą i spłacając kredyt wraz z odsetkami i tak byli do przodu, a banki sporo straciły.

Żeby to się nie powtórzyło, właśnie w tym celu wymyślono WIBOR, który reaguje i rośnie wraz z inflacją.

Od tej pory rata kredytu to kapitał + WIBOR + marża.

 

Jak ja brałem kredyt to WIBOR był ok 4% i miał tendencję spadkową, bo inflacja za PO ładnie malała,  ale do dziś pamietam, że podpisując umowę, wygooglalem sobie stawki wiboru z poprzednich lat gdzie miał on nawet 30% i pytałem bankiera czy jeśli 15 lat temu WIBOR był 20% a ja mam 30-letni kredyt to czy to się może powtórzyć - stwierdził że szanse są niewielkie, ale tak to możliwe. Mając to na celu liczyłem się z taką ewentualnością i dążyłem do jak najszybszej spłaty. 

 

wibor-3m-wykres-od-1995-bankierpl.jpg

Biorąc kredyt w obojętnym roku, jeśli jest on na 30 lat to trzeba myśleć o tym że ten wykres może się odwrócić - pandemia, wojna, krach na giełdzie itd. Minimum podstaw ekonomii.

 

Dlatego płakanie teraz, że stopy wzrosły to dla mnie taki sam bullshit jak płakanie frankowiczów że nie wiedzieli że waluta może zdrożeć.

 

Edytowane przez bzgqdn
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RealLife napisał(a):

Dzięki Nowemu Ładowi zarabiam więcej o 200+ złoty. 

Wspaniale!

BTW - stać było Twojego pracodawcę na chociażby podwyżkę inflacyjną w tej pisowskiej, mlekiem i miodem płynącej krainie szczęśliwości? Jeżeli niestety nie, to c.a zbiedniałeś o ok. +- 40% na skutek obecnych rządów.

 

Ja już kurwa nie wiem, Wam pisowcom majordomus czy konsjerż zakupy pod nos przywozi? ;)

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, bzgqdn said:

@RealLife czyli jesteś w grupie "PIS mi dał", a kto na tym stracił to nie twój problem.

 

Nie wiem ile masz lat, możesz nie pamiętać, ale Twoi rodzice na pewno pamiętają. W czasach inflacji w latach 90-tych ludzie pobrali duże kredyty w formie kapitał + odsetki(marża), a inflacja zżarła siłę nabywaczą i spłacając kredyt wraz z odsetkami i tak byli do przodu, a banki sporo straciły.

Żeby to się nie powtórzyło, właśnie w tym celu wymyślono WIBOR, który reaguje i rośnie wraz z inflacją.

Od tej pory rata kredytu to kapitał + WIBOR + marża.

 

Jak ja brałem kredyt to WIBOR był ok 4% i miał tendencję spadkową, bo inflacja za PO ładnie malała,  ale do dziś pamietam, że podpisując umowę, wygooglalem sobie stawki wiboru z poprzednich lat gdzie miał on nawet 30% i pytałem bankiera czy jeśli 15 lat temu WIBOR był 20% a ja mam 30-letni kredyt to czy to się może powtórzyć - stwierdził że szanse są niewielkie, ale tak to możliwe. Mając to na celu liczyłem się z taką ewentualnością i dążyłem do jak najszybszej spłaty. 

 

wibor-3m-wykres-od-1995-bankierpl.jpg

Biorąc kredyt w obojętnym roku, jeśli jest on na 30 lat to trzeba myśleć o tym że ten wykres może się odwrócić - pandemia, wojna, krach na giełdzie itd. Minimum podstaw ekonomii.

 

Dlatego płakanie teraz, że stopy wzrosły to dla mnie taki sam bullshit jak płakanie frankowiczów że nie wiedzieli że waluta może zdrożeć.

 

 

Brałem kredyt ze zmienną stopą oprocentowania bo nie było na rynku kredytów ze stałą stopą. Nie powielaj bzdurnej argumentacji, że ludzie nie wiedzieli co podpisują. Doskonale wiedzieli ale nie było wyboru. 

 

Wiesz dlaczego nie było wyboru? Być może jesteś za młody aby pamiętać ale  poprzednie rządy oddały sektor bankowy w zagraniczne ręce, czyli pozwoliły traktować Polskę jak dojną krowę. Zagraniczny kapital bardzo lubi WIBOR bo dzięki temu więcej pieniędzy wyciągnie z kraju dojonego. 

 

Tak się składa, że w krajach macierzystych dla tychże banków kredyty ze stałą stopą istnieją i stanowią grubo ponad 90 % wszystkich kredytów. Myślisz że tamtejsi kredytobiorcy są bardziej inteligentniejszi niż Polacy? Nie są. Po prostu kto ma banki ten rządzi i swoich będzie traktował po ludzku a obcych doił. 

 

PIS to pierwsza partia która chce odzyskać wyprzedany majątek. 

 

 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, RealLife napisał(a):

Nie powielaj bzdurnej argumentacji, że ludzie nie wiedzieli co podpisują.

Uważam że wielu znich doskonale wiedziało, a teraz rżną głupa. 

Ja sam brałem ze zmienną, miałem wybór PLNy lub Franki ja wziąłem w PLN, bo uważam że powinno się brać w walucie w której się zarabia.

 

31 minut temu, RealLife napisał(a):

PIS to pierwsza partia która chce odzyskać wyprzedany majątek. 

Działania na pokaz. Tego co sprzedali za bezcen w latach dziewięćdziesiątych nie da się odzyskać, a wielu z tych rzeczy w dzisiejszych czasach nie potrzebujemy.

Państwo nie powinno prowadzić biznesu, co najwyżej mieć udział w kilku strategicznych punktach jak enegrtyka czy obronność, oraz bronić naszych zasobów tych pod ziemią i na powierzchni. Tymczasem tyle ciężarówek z drewnem co opuszcza nas kraj to nigdy nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lucky Luke napisał(a):

Nawet temat na forum pokazuje, że cała kampania i polityka kręcą się wokół PiS. Totalna dominacja. Największy skarb PiS to ta nieudolna opozycja, 8 lat lelum polelum. Żadnego planu, wizji, konkretów. Na sam koniec w popłochu układane listy z różnymi tuzami. Przygarnięcie Kołodziejczaka, Giertycha jaka piękna katastrofa, samozaoranie i zakończenie kampanii. Jeszcze tylko Marsz miliona serc z Panią Joanną z Krakowa. Zwycięzca wyborów już znany,

Nie chcę wróżyć z fusów, ale PO chyba specjalnie che się podłożyć i przegrać.

Przecież nawet tam nie ma samych debili.

Przypuszczalnie dostali takie wytyczne od tych, którym się nie odmawia i mamy taką opozycję jaką mamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, RealLife said:

Ja bym chciał obniżenia stop procentowych bo mi dokuczają bardziej niż inflacja, nawet kosztem dłuższego czasu leczenia gospodarki z inflacją

Mówisz, masz: https://www.money.pl/gospodarka/tego-nikt-sie-nie-spodziewal-rpp-drastycznie-tnie-stopy-procentowe-przed-wyborami-6938652375161440a.html

 

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Brat Jan napisał(a):

Nie chcę wróżyć z fusów, ale PO chyba specjalnie che się podłożyć i przegrać.

Jest w tym sens, oni oddali kraj z rozpędzoną gospodarką w tendencji jeszcze wzrostowej, niską inflacją i wieloma rozpoczętymi inwestycjami. Wystarczyło to utrzymać i nie zepsuć. Dzięki temu PIS przejechał pierwszą kadencję praktycznie siłą rozpędu,  przecinając wstęgi na budowach zaczętych przez poprzedników, dopiero drugiej gdy zaczęli zbierać żniwo własnej polityki zaczęli się miotać. 

 

Teraz na stole do wygrania jest kraj z wysoką inflacją, który jeszcze się trochę stoczy, a żeby go podciągnąć trzeba podjąć trudne decyzję i zaciągnąć społeczeństwu pasa.

Rząd który to zrobi, wyleci z hukiem po jednej kadencji.

 

Ale można dać im wygrać i pozwolić żeby to oni zaczęli zaciskanie pasa, żeby się jeszcze bardziej położyli, a tymczasem szczekać z opozycji i wygrać następne wybory które być może będą już na tendencji rozwojwej.

W międzyczasie można wygrać prezydenckie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RealLife napisał(a):

Doskonale wiedzieli ale nie było wyboru. 

Wyboru nie mieli? Żartujesz sobie ze mnie? Dostałem propozycję i we frankach i złotówkach. We frankach był wtedy tańszy i to sporo tańszy. I co zrobiłem? Wziąłem w złotówkach. Dlaczego? Bo zawsze kalkuluję ryzyko. Z zasady unika się zadłużania w walucie, w której się akurat nie zarabia i wie, że żadne dolce vita nie trwa wiecznie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bzgqdn napisał(a):

 czyli jesteś w grupie "PIS mi dał", a kto na tym stracił to nie twój problem.

Zawsze ktoś traci i ktoś zyskuje. Bez względu na to czy u władzy będzie PiS, Konfa czy lewica. 

No i skoro jest mi dobrze to czemu mam patrzeć na innych? Czy taki konfiarz po zwycięstwie spojrzy jakoś po ludzku na dajmy na to Brajana z upośledzeniem lekkim który żyje na socjalu bo rynek pracy go nie lubi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Obliteraror said:

Wspaniale!

BTW - stać było Twojego pracodawcę na chociażby podwyżkę inflacyjną w tej pisowskiej, mlekiem i miodem płynącej krainie szczęśliwości? Jeżeli niestety nie, to c.a zbiedniałeś o ok. +- 40% na skutek obecnych rządów.

 

Ja już kurwa nie wiem, Wam pisowcom majordomus czy konsjerż zakupy pod nos przywozi? ;)

 

Nie na wskutek obecnych rządów a na wskutek sytuacji międzynarodowej na którą nie mamy większego wpływu. Taka sama inflacja była by gdyby rządziła każda inna partia polityczna.

 

2 hours ago, Obliteraror said:

Wyboru nie mieli? Żartujesz sobie ze mnie? Dostałem propozycję i we frankach i złotówkach. We frankach był wtedy tańszy i to sporo tańszy. I co zrobiłem? Wziąłem w złotówkach. Dlaczego? Bo zawsze kalkuluję ryzyko. Z zasady unika się zadłużania w walucie, w której się akurat nie zarabia i wie, że żadne dolce vita nie trwa wiecznie.

 

Nie o tym piszę. Ja mówię że nie miałem wyboru pomiędzy kredytem o stałym oprocentowaniu a kredytem o zmiennym oprocentowaniu. Ty piszesz o wyborze pomiędzy frankami a złotówką. 

3 hours ago, Kespert said:

 

Naprawdę najlepszy rząd po 89r. Nawet prosić nie musiałem. Ale cuda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xddd ale Pisowski bełkot pierdolisz. Jak bym mojego ojca słyszał klapki na oczach bo dajo panie a Tusk zły diabeł. 5 klepki brakuje wyborcom duopolu PiS Po który doi nas a kukle swędzą coraz bardziej bo ciężej się kupuje bułeczkę i kredycik spłaca ale pomagają przecież .

Bohatersko pokonują problemy które wytworzyli . Komusze inwestycje które wymieniłeś przekop mierzei kurwa tam kajakiem sobie możesz popływać bo nic innego nie wpłynie  tunel w Świnoujściu też super pomysł zajebista przepustowość pomijam że robili go od nie pamiętam kiedy i za ile ciekawe jak z naprawami jak coś jebnie nie da się rozbudować albo CPK widzę że oglądałeś wczorajsze wydanie TVP info wielkie budowle komunizmu jeszcze powinni połączyć z portem w Radomiu taki wyjebisty zrobić od razu bo stamtąd nic nie lata. 

Pozdrawiam 

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, RealLife said:

Nie na wskutek obecnych rządów a na wskutek sytuacji międzynarodowej na którą nie mamy większego wpływu. Taka sama inflacja była by gdyby rządziła każda inna partia polityczna.

 

Ci twoi dobrodzieje chcą tylko dociągnąć do wyborów potem nawet ty możesz dla nich zdychać. Właśnie RPP ogłosiła obniżenie stóp na 6%. Oooo rozkręca się impreza :D Po 2025 roku będziemy kwiczeć z biedy jak zarzynane prosiaki. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Libertyn napisał(a):

Zawsze ktoś traci i ktoś zyskuje. Bez względu na to czy u władzy będzie PiS, Konfa czy lewica. 

Jak pisałem wcześniej "każda pliszka swój ogonek chwali".

 

Staram się nie sympatyzować i spoglądać z boku, na kolejne rządy,

tutaj jednak kolega prezentuje twardy elektorat, nie wiem co musiałoby się stać żeby zmienił zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bzgqdn napisał(a):

Jak pisałem wcześniej "każda pliszka swój ogonek chwali".

 

Staram się nie sympatyzować i spoglądać z boku, na kolejne rządy,

tutaj jednak kolega prezentuje twardy elektorat, nie wiem co musiałoby się stać żeby zmienił zdanie.

Nie zmieni zdania bo z fanatykami tak jest mój dziadek dalej za SLD i chwali komunizm bo był młody bo jego czasy bo dawali PiSu nienawidzi Po chwali każdy ma swoje fiu bzdziu weź wytłumacz pantoflowi że nie ma godności taka sama retoryka. Przypomniał mi się cytat fajny. Aleksander Sołzenicyn 

 Jest to rzecz dla ludzkiego serca nie znośna podstawiając głowę pod ojczysty topór jeszcze usprawiedliwiać ten cios ale taki los czeka tych którzy duszę daną mu przez Boga oddali na służbę ludzkim dogmatą 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RealLife napisał(a):

 

Mogę kupić tańsze produkty, promocyjne lub zrezygnować z niektórych. Mam pole do manewru.

Nie masz pola manewru

 

Właśnie pokazałeś że masz mental niewolnika.

Serio ile jeszcze PiS musi ruchać ludzi żeby oczy otworzyli? 🤣

 

Ps. to co kupujemy w marketach nie stało koło dobrej żywności, np. za dobrą wołowinę od rolnika z dobrej hodowli musisz zapłącić około 60 zł za kg.

54 minuty temu, cst9191 napisał(a):

@RealLife w jaki sposób pisowcy zamierzają spłacić zadłużenie jakie generują? 

I to jest dobrze postawione pytanie, na które nawet najstarsi górole nie znajo odpowiedzi :D

Edytowane przez bassfreak
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.