Skocz do zawartości

Licznik obietnic wyborczych


Rekomendowane odpowiedzi

Okazuje się, że najlepszy Rząd po 89r, jest nie tylko najlepszy ale i całkiem oszczędny wbrew pozorom. Brawo PIS. 

 

Dwie skrajne strony barykady - Konfa i Lewica to bankructwo kraju, ale tak kończą radykalowie po obu stronach. 

 

6c443a295ebd1215med.png

 

 

https://wybory2023.money.pl/licznik-obietnic-wyborczych

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RealLife napisał(a):

Dwie skrajne strony barykady - Konfa i Lewica to bankructwo kraju, ale tak kończą radykalowie po obu stronach. 

 

 

W przypadku partii rządzącej warto zacząć od początku, a mianowicie od tego, że aby spiął im się budżet na rok 2024, muszą zadłużyć nas o kolejne 420 mld złotych.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wielka-dziura-budzetowa-i-gigantyczne-potrzeby-pozyczkowe-panstwa-8602112.html

 

Ministerstwo Finansów podało, że planowane na rok 2024 potrzeby pożyczkowe netto wniosą 225,4 mld złotych. To jednak tylko część tego, co rząd będzie musiał pożyczyć na rynkach finansowych. Całkowite (czyli brutto) potrzeby pożyczkowe zaplanowano na bezprecedensowym poziomie 420,6 mld zł. Tyle nowego długu MF będzie musiało wyemitować, aby pokryć przyszłoroczną dziurę budżetową oraz wykupić zapadające w 2024 roku obligacje skarbowe.

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeszłości różne partie składały różne utopijne propozycje, ale darmowy prąd to chyba pierwszy raz się pojawia ? 

 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-09-05/lewica-chce-darmowego-pradu-dla-polakow-m-biejat-o-walce-z-ubostwem-energetycznym/

 

Miller z Oleksym nigdy by się nie posunęli aż do takiego aktu desperacji. Wtedy takie orły intelektualne jak Biejat i inne gwiazdy to nie wiem czy w SLD by się łapały na sekretarki w biurach poselskich. Współczesne Lewaki walka o próg wyborczy, byłoby ciężko ale Herr Tusk podał pomocną dłoń wciągając na swoje listy Giertycha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czekaj liczymy to co obiecują, czy staramy się szacować co wprowadzą (na karcie polityka wprowadzamy parametr prawdomówność, wiarygodność, stabilność emocjonalna, cynizm, pragmatyzm czy jaką tam metodologię wybieramy). 

 

Pamiętam pakt młodych PiS. Ich kandydaci na posłów podpisali, że nigdy nie zagłosują za podniesieniem podatków. No i pierwsze głosowanie podniesienie akcyzy. Jeden z posłów tłumaczył się nawet, że akcyza to nie podatek. W treści opisującej głosowanie, pisało jak było jednak sformułowanie "podatek akcyzowy". No zaczął mówić, że to nie jest taki zwykły podatek tylko inny i nie o to chodziło w pakcie.

 

Inny rudy dla odmiany obiecywał, że wprowadzi 3x15 ładnie by wyszli ci co liczyli, że dotrzyma słowa. Kolejny opowiadał, że nie będzie premierem, jak brat zostanie prezydentem. Następny, mówił ja mam wyższe wykształcenie. Podałem ci tylko zero jedynkowe przykłady, oszczędnego gospodarowania faktami. 

 

ps. jak z analizy ekonomistów ING, którzy się podpisali nazwiskami pod ekspertyzą wyszło, że propozycje Bosaka są najlepsze, to środowiska lewicowe zrobiły na nich nagonkę. Ani słowem nie krytykowano programu, tylko, że nie można kogoś takiego promować. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie wyłącznie poziom mojej "zamożności" i siła nabywcza tego co zarabiam. A za pisu ( można umieszczać tysiące uja wartych zestawień ) mogę "kupić mniej". Więc tabelki, zestawienia, wsadzam suwerenowi i pisokretynom w dooope i przekrecam. 

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RealLife twój najcwelszy rząd po 89 wprowadził, że teraz każdy musi dać odcisk palca wyrabiając dowód, tajemnica bankowa praktycznie przestała istnieć w rok od wprowadzenia tego gówna zajęte zostało ponad 3miliony rachunków tylko z powodu widzimisie urzędasa (wychodzi, że gdzieś co 11 czy 12 Polak to przestępca), a także jako pierwsza partia rządząca zaczął tak głośno szczekać o likwidacji gotówki. Erozja wolności jak 150, jebać czerwonych.

  • Like 10
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RealLifeprzeczytałeś w ogóle tekst, który tu wrzuciłeś czy tylko popatrzyłeś na tabelkę która pasuje idealnie do wizji jaką tu od dawna forsujesz?

 

Jak na najmądrzejszego na forum znowu to kiepsko wygląda, ale spoko, ja wiem, że typowy wyborca i zwolennik demokracji to raczej nie czyta za dużo, tylko włącza tv. Po co biedak miałby się wysilać jakąś lekturą, nawet tak niewielkiego rozmiarowo tekstu jak ten? A po co czytać programy wyborcze partii? One przecież są duża bardziej rozległe. Też rozumiem, że przeciętny wyborca nie ma na takie głupoty czasu, bo czasem trzeba pojść się poszwędać po galerii handlowej albo Biedronce lub odpalić sobie Netfliksa. Lepiej właćzyć telewizor, tam mu powiedzą co ma uważać i jak ma "myśleć".

 

Do czego ja tu piję? Z racji tego, że zajrzałem w link i zadałem sobie minimum trudu przeczytania tego tekstu, wyciągam wniosek, że tabelka jest jedynie szacunkowa, a nie ostateczna, a liderzy tego zestawienia opublikowali już cały swój program wyborczy jak Lewica czy Konfederacja lub w przeciwieństwie do innych tylko jakąś jego część jak chociażby PiS lub KO.

 

Żeby nie być gołosłownym, bo już pokazałeś w wątku kowidowym, że i tak nie czytasz nie wyciągasz wniosków to i tak to zamieszczę, żeby Twój bardzo rozwinięty mechanizm odrzucania i zaprzeczania mógł się włączyć na pełnej mocy, ale wierz mi to pochodzi z wklejonego linka:

 

Cytat

Komitet wyborczy PiS nie pokazał do tej pory pełnego programu wyborczego. Wyliczenia bazują na zamieszczonych do tej pory bądź znanych w przestrzeni publicznej fragmentach programu i deklaracjach obietnic wyborczych. Będą na bieżąco aktualizowane.

 

Komitet wyborczy KO nie pokazał do tej pory pełnego programu wyborczego. Wyliczenia bazują na zamieszczonych do tej pory bądź znanych w przestrzeni publicznej fragmentach programu i deklaracjach obietnic wyborczych. Będą na bieżąco aktualizowane.

 

Komitet wyborczy Lewica przedstawił swój program wyborczy. Po pokazaniu kolejnych obietnic wyliczenia będą na bieżąco aktualizowane.

 

Komitet wyborczy Konfederacja przedstawił swój program wyborczy. Po pokazaniu kolejnych obietnic wyliczenia będą na bieżąco aktualizowane.

 

Gdybyś chociaż przeczytał co tam stoi i na dodatek ze zrozumieniem, to nie wrzucałbyś tu takiego tematu, bo to tylko i wyłacznie głupstwa.

 

Paradoksem demokracji jest to, że taki ja i taki Ty mamy tyle samo głosów i są one warte tyle samo, ale już dwóch takich jak Ty zawsze mnie przegłosuje.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krugerrand

Spokojnie. PIS publikuje codziennie od wczoraj swój program wyborczy. Ponad 40 punktów. Bardzo rzeczowy. Każdego dnia jeden punkt. Dużo dobrych rzeczy dla ludzi. 

Wiemy już, że zajmie się blokami z wielkiej płyty (to z poniedziałku), dziś doszedł postulat polepszenia jakości wyżywienia w szpitalach. Pierwszy Rząd który tak dużo daje ludziom. Bardzo konkretne programy a nie pierdoły w stylu konfederacji - każdy Polak będzie miał dom, samochód, grilla i wakacje zagraniczne.

 

Napewno licznik obietnic wyborczych będzie aktualizowany. 

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RealLife napisał(a):

Konfa i Lewica to bankructwo kraju

Konfederacja, która chce zabrać zasiłki patologii porównywana do Lewicy, która chce finansować nawet tampony Julkom.

@RealLife Większej bzdury nie czytałem w tym roku, jak w tym nie wiarygodnym źródle. 

 

FuUgP7UWcAEjmo-?format=jpg&name=900x900

 

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Król Jarosław I said:

@RealLife twój najcwelszy rząd po 89 wprowadził, że teraz każdy musi dać odcisk palca wyrabiając dowód, tajemnica bankowa praktycznie przestała istnieć w rok od wprowadzenia tego gówna zajęte zostało ponad 3miliony rachunków tylko z powodu widzimisie urzędasa (wychodzi, że gdzieś co 11 czy 12 Polak to przestępca), a także jako pierwsza partia rządząca zaczął tak głośno szczekać o likwidacji gotówki. Erozja wolności jak 150, jebać czerwonych.

 

Nie przekonuje mnie to. Wątpię aby odcisk palca przy wyrabianiu dowodu był pomysłem PISu. To raczej realizacji wytycznych UE. Polacy chcą UE. Polacy będą dawać odcisk palca. 

 

Co do reszty to nie wiem. Trzeba by porównać z innymi krajami UE. 

6 minutes ago, Morfeusz said:

Konfederacja, która chce zabrać zasiłki patologii porównywana do Lewicy, która chce finansować nawet tampony Julkom.

@RealLife Większej bzdury nie czytałem w tym roku, jak w tym nie wiarygodnym źródle. 

 

 

Porównanie jest w takim sensie, że zarówno Lewica jak i Konfederacją doprowadza kraj do bankructwa. Lewica przez rozdawnictwo a Konfederacja przez likwidację podatków (co jest tylko obietnica wyborczą bo i tak niczego nie zlikwidują). 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, RealLife napisał(a):

Pierwszy Rząd który tak dużo daje ludziom.

Zauważyłem to chociażby po wskaźnikach najwyższej od końca lat 90tych ubiegłego wieku wskaźnikach inflacji oraz swoim porfelu. Dzięki temu rozdawnictwu mogę kupić mniej niż chociażby przed pandemią, także ten rząd dał mi największy spadek siły nabywczej moich zarobków odkąd jestem na rynku pracy czyli od ponad 20 lat.

 

Strach pomyśleć jak oni opublikują całość i ile to będzie kosztować. Pewnie wtedy w swoim socjaliźmie przebiją samą Lewicę, tylko rachunek za to wszystko otrzymamy my podatnicy i już nie tylo inflacją, ale załamaniem gospodarczym, który przerodzi się w kryzys, a w jego następstwie jeszcze większą biedą niż obecnie.

 

Zapomniałem o kobiecym mechaniźmie racjonalizacji, dzięki któremu każdy ekonomiczny analfabeta i nie tylko może sobie wytłumaczyć, że jak coś dostaje od rządu to jest to dobre. Niestety, ale rządy nie posiadają własnych pieniędzy tylko mają pieniądze swoich obywateli, które muszą najpierw im zabrać, żeby komuś móc coś dać. Dodatkowo przecież urzędnik nie robi za nic, on też musi zarobić, więc żeby ignorant ekonomiczny mógł dostać dodatkową złotówkę, to najpierw przeba go obrabować w podatkach na tę złotówkę plus jeszcze koszty aparatu biurokratyczno-urzędniczego. To się nazywa interes. 

 

  

19 minut temu, RealLife napisał(a):

Lewica jak i Konfederacją doprowadza kraj do bankructwa. Lewica przez rozdawnictwo a Konfederacja przez likwidację podatków (co jest tylko obietnica wyborczą bo i tak niczego nie zlikwidują).

Czyli jak dobrze rozumiem rozdawnictwo PiSu jest ok, natomiast rozdawnictwo ich gospodarczych kamratów z Lewicy już nie i wtedy doprowadza kraj do bankructwa, a likwidacja tego rozdawnictwa, w tym przecież też i podatków, przez Konfederację również doprowadzi ten kraj do bankructwa, a przecież tego nie zrobią, to i tak zbankrutujemy?

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Krugerrand said:

Zauważyłem to chociażby po wskaźnikach najwyższej od końca lat 90tych ubiegłego wieku wskaźnikach inflacji oraz swoim porfelu. Dzięki temu rozdawnictwu mogę kupić mniej niż chociażby przed pandemią, także ten rząd dał mi największy spadek sily nabywczej moich zarobków odkąd jestem na rynku pracy czyli od ponad 20 lat

 

Inflacja to problem wielu państw europejskich, zwłaszcza Europy Środkowo-wschodniej. Jest ona w Czechach, Slowacji, Litwie, Łotwie itp. 

 

PIS nie ma z nią nic wspólnego. Poprostu PIS musi się zmierzyć z tym co akurat go spotkało. Taki pech. 

 

Ja to widzę i  dlatego właśnie jestem najmądrzejszy na forum. Bo widzę, że w krajach gdzie PISu nie ma też jest inflacja i to wieksza niż nasza, czyli to nie może być wina PISu a problem regionalny. 

23 minutes ago, Krugerrand said:

Niestety, ale rządy nie posiadają własnych pieniędzy tylko mają pieniądze swoich obywateli, które muszą najpierw im zabrać, żeby komuś móc coś dać

 

Ja wiem o tym. Cała sprawa tkwi w tym, aby dobrze je rozdawać po zabraniu. PIS je dobrze rozdaje, bo kieruje pieniądze w duże inwestycje oraz bezpośrednio wpływa na polepszenie standardu życia ludzi.

 

Chociażby dwa pierwsze punkty programu PIS. Poprawa mieszkań z wielkiej płyty oraz wyżywienie w szpitalach. To konkrety. Dla ludzi. Brawo. 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, RealLife napisał(a):

Ja to widzę i  dlatego właśnie jestem najmądrzejszy na forum.

 

Czyli po prostu: zdaniem najmądrzejszego na forum gospodarczego analfabety inflacja bierze się z... nikąd, ot tak po prostu, peszek.

 

https://mises.pl/artykul/machaj-rozdzial-14-podrecznika-wolna-przedsiebiorczosc-inflacja

 

Jest to takie coś czego przewidzieć się nie da, a tym bardziej zapobiec.

 

  

36 minut temu, RealLife napisał(a):

PIS je dobrze rozdaje, bo kieruje pieniądze w duże inwestycje oraz bezpośrednio wpływa na polepszenie standardu życia ludzi.

W jaki sposób polepszy się mój standard życia przy tak dużej inflacji gdy jednocześnie siła nabywcza moich zarobków spada?

 

Cała sprawa nie tkwi w rozdawnictwie, tylko w tym, aby ludziom zabierać jak najmniej, ponieważ wtedy w ich portfelach zostaje więcej waluty, którą mogą sobie wydać jak chcą i kiedy chcą, co jednocześnie nakręci koniunkturę i wpływy z podatków od towarów i usług wzrosną. Dzięki temu, że w portfelu mamy więcej, możemy sobie pozwolić na więcej, na większy dom czy mieszkanie, na lepszy samochód lub w ogóle na samochód czy mieszkanie, bo wcześniej przy wyższych podatkach nie było stać. Ale socjalisci za cholerę nie są w stanie tego pojąć, że za standard mojego własnego życia odpowiadam ja sam i jest to łatwiejsze przy niskich i prostych podatkach, a nie przy państwowym rozdawnictwie prowadzącym do patologii.

 

  

36 minut temu, RealLife napisał(a):

Poprawa mieszkań z wielkiej płyty

Czyli zapłacimy za to większymi podatkami, w tym pewnie podatkiem inflacyjnym, lub będziemy spłacać zadłużenie tego rządu. W takich warunkach standard życia nam zapewne wzrośnie jeszcze bardziej.

 

 

 

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, czy ja dobrze widzę, że w tym linku obniżki podatków są wrzucone do jednego wora z dopłatami, podwyżkami pensji, programami socjalnymi, zwiększeniem wydatków na <tu wstaw cokolwiek>?

 

Czyli jak mi najlepszy rząd nie zabierze więcej kasy w PIT żeby dać 13-stkę i 14-stkę starej babie to jest koszt. Za to komuś się należy Order Bohatera Związku Radzieckiego normalnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RealLife napisał(a):

Pierwszy Rząd który tak dużo daje ludziom.

 

Abstrahując już od wszystkiego innego co piszesz rząd nic nikomu nie może "dać" bo rząd nic "nie ma" a jedyne co może to redystrybuować pieniądze z podatków od jednych grup społecznych do drugich bądź wydawać kasę z pożyczek, które spłaca obywatele nie rząd, co PiS świetnie opanował. 

 

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RealLife napisał(a):

Inflacja to problem wielu państw europejskich, zwłaszcza Europy Środkowo-wschodniej. Jest ona w Czechach, Slowacji, Litwie, Łotwie itp. 

Niestety taka prawda. Można zaryzykować tezę, że im bliżej Ukr tym inflacja większa.

https://tvn24.pl/biznes/najnowsze/9mm998-ig7297235/roczna+stopa+inflacji+w+UE+w+lipcu.png

 

roczna+stopa+inflacji+w+UE+w+lipcu.png

22 minuty temu, niemlodyjoda napisał(a):

a jedyne co może to redystrybuować pieniądze z podatków od jednych grup społecznych do drugich bądź wydawać kasę z pożyczek,

Wypadałoby dodać, że inwestuje w infrastrukturę.

 

Ale to nie byłoby po linii wiecznego forumowego narzekania o które akurat Ciebie nie podejrzewałbym.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, niemlodyjoda said:

 

Abstrahując już od wszystkiego innego co piszesz rząd nic nikomu nie może "dać" bo rząd nic "nie ma" a jedyne co może to redystrybuować pieniądze z podatków od jednych grup społecznych do drugich bądź wydawać kasę z pożyczek, które spłaca obywatele nie rząd, co PiS świetnie opanował. 

 

 

Jak zwał tak zwał. Podoba mi się, że PIS rozdaje te pieniądze na:

- unowocześnienie i rozbudowę armii,

- tarcze antyinflacyjną,  dzięki której płacę mniej za prąd i żywność,

- duże inwestycje strategiczne - CPK, mierzeja, drogi, Świnoujście, itp.

- 13 i 14 emeryturę - mam rodziców na emeryturze i te pieniądze im się bardzo przydadzą,

- mam zwrot podatku w postaci 800+

- robi z Orlenu pierwsza Polska firmę o zasięgu europejskim. Brawo. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Brat Jan napisał(a):

Można zaryzykować tezę, że im bliżej Ukr tym inflacja większa.

A stąd bardzo prosty wniosek, że:

NBP jak influencer. Nowy banner o inflacji na siedzibie banku centralnego

 

Tylko przyjrzyjmy się innym krajom na innych kontynentach. Dla przykładu w Argentynie inflacja wynosi pod 100%:

https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/08/04/inflacja-w-argentynie-wynosi-ponad-115-a-pkb-ma-spac-o-35-marnosc-nad-marnosciami/

A w niedalekiej jej Wenezueli inflacja już dawno osiągnęła inną galaktykę, a na początku bieżacego roku spadła jedynie do 234%:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Inflacja-w-Wenezueli-spadla-do-234-proc-Widmo-hiperinflacji-jednak-nie-odpuszcza-8477077.html

 

Czy za inflację w Argentynie i Wenezueli odpowiada pandemia i wojna na Ukrainie czy może działania tamtejszych rządów wraz z bankami centralnymi?

https://mises.pl/artykul/jraissati-jakee-studium-upadku-wenezueli

 

W Afryce z kolei jest taki kraj jak Zimbabwe. Tam inflacja była jeszcze wyższa niż w Wenezueli i to też jest wina Putina lub też wzięła się ona po prostu...z pecha:

https://glospokolenia.pl/2023/02/historia-tryliardowej-inflacji-w-zimbabwe-od-czego-sie-zaczelo/

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RealLife napisał(a):

PIS rozdaje te pieniądze

Powoli, powoli ;)

 

Czy PiS ma swoje pieniądze? Czy Kaczyński i Morawiecki rozdają swoje pieniądze?

 

Przejdźmy dalej ;)

 

10 minut temu, RealLife napisał(a):

unowocześnienie i rozbudowę armii,

W imię antyrosyjskiego i probanderowskiego pierdolca, neosanacyjnych urojeń o wielkości, potężnego zadłużenia kraju na pokolenia + rozbrojenia polskiej armii w imię interesów UA. Brawo. 

 

11 minut temu, RealLife napisał(a):

- tarcze antyinflacyjną,  dzięki której płacę mniej za prąd i żywność,

Do której to inflacji sami doprowadzili swoją polityką. W ekonomii mało rzeczy dzieje się zgodnie z zasadą deux ex machina ;) 

 

16 minut temu, RealLife napisał(a):

- duże inwestycje strategiczne - CPK, mierzeja, drogi, Świnoujście, itp.

Swoją drogą, najwięcej nowoczesnej sieci drogowej powstało za czasów PO ;) , jak już mamy się licytować. Ja dobrze pamiętam, jak się jeździło po PL kiedyś, a jak teraz.

 

Co do reszty  - ja w sumie dałbym się przekonać do zostawienia Orlenu (jak i parę innych gałęzi gospodarki) pod kontrolą skarbu państwa. Ale skarbu państwa wg. mojej definicji. Nie łupu politycznego, a prowadzonego przez skutecznych najemników - fachowców. Fachowców. BEZ PARTYJNEJ LEGITYMACJI. Posiadanie takiej legitymacji dla mnie byłoby raczej argumentem na niezatrudnianie, niż odwrotnie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.