Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, RealLife napisał(a):

Kuce to dawało szansę powstrzymania destabilizacji kraju przez lewicową hołotę. 

Co ja widzę: zadeklarowany lewak cieszy się, bo wybory wygrała jego pobożna lewica, która jego zdaniem powstrzyma destabilizację kraju od lewicowej hołoty, która szczególnie w drugiej swojej kadencji realizuje lewicową agendę chociażby w postaci fit for 55 czy emigrantów. Zdaję się, że nie tylko kobiety z racji bycia odrealnionymi lewaczkami powinny być pozbawione praw wyborczych, ale także pseudomężczyźni pozbawieni męskich wzorców z domu niczym kobiety racjonalizujące sobie rzeczywistość. To jest tak paradne, że aż niemożliwe. Ale po chwili zastanowienia: nie raz pisałem, że demokracja najgorszy ustrój gdzie decydują niepełnosprawni umysłowo itp.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
  • Dzięki 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stonoga miał rację. p0lactwo trzeba j***ć, bo na to zasługują. Sami się o to proszą i wypinają poślady krzycząc mocniej. 

 

Nie mówię o normalnych Polakach, bo jest też ich garstka w naszym kraju i jak oni jestem załamany poziomem głupoty społeczeństwa.

  • Like 9
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Brat Jan napisał(a):

bo w PL ludzie głosuja przeciw komuś, a nie za kimś.

Generalnie oklaski dla całej lewicy się należą łacznie z Tuskiem że pięknie zagrali na emocjach :) 
Aby mieć kontrolę nad ludem, dać im trzeba wroga - Joseph Goebbels, świetny przykład strategii manipulacji i kontroli społeczeństwa w celu umocnienia władzy i jedności wewnętrznej.
Mimo upływu lat nadal aktualne.

Edytowane przez maVen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfa nie wzbudza zaufania bo stawia na logiczny przekaz a to nie działa.

 

Dla mnie ten wynik jest mocno odzwierciedlający nastroje społeczne i wygląda imo na to, że opozycja nie chciała tego wygrać mimo gadki szmatki.

 

Przez 8 lat nie wykreowali realnej przeciwwagi merytorycznej i jaskrawego lidera co przy tym poziomie rządzącej partii nie powinno być problemem.

 

Tak miało być.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Konfederację, trzy zdania. 

 

1. Skupienie się tylko na dużych ośrodkach. Trasa Mentzen - Bosak super. Ale z tego co wiem praktycznie nie jeździli po małych miejscowościach. Trzecie droga pozamiatała

 

2. Mentzen, mówi merytorycznie, ale ten palec, to sorry to wygląda śmiesznie. Nikodem Dyzma tak się zachowywał. To miało być karykaturalne w filmie i było. Jak już chce wzmacniać w ten sposób argumenty, powinien całą dłonią pokazywać. Wygrał w debacie money bo nie było nikogo na przeciwko i nie mógł palca wystawiać. Jednak w telewizji to ważne. Gdyby nie ten durny palec to większość by odebrała inaczej go nawet u Kraśki.

 

3. Wynik nie jest taki zły wbrew pozorom. Myślę, że Konfederacja osiągnęła szklany sufit. Tzn. kto mógł kto przekonał kogoś w domu. Potem w ciągu dnia po informacjach o wysokiej frekwencji poszło dużo osób i one już głosowały na partie głównego ścieku, na zasadzie przeciwko, którejś partii, albo co powiedział ktoś kogo znam. 

 

 

Godzinę temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Prawie 7%.

 

Patrz na ilość wyborców, a nie procent, jeśli chcesz patrzeć czy wzrosło czy zmalało. Bo tak to bez sensu. 

 

 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piter_1982 napisał(a):

 

Patrz na ilość wyborców, a nie procent, jeśli chcesz patrzeć czy wzrosło czy zmalało. Bo tak to bez sensu.

@zuckerfrei zapytał ile bosak miał % w wyborach prezydenckich w 2020, więc mu odpisałem i tutaj nie było żadnego dodatkowego kontekstu, także dla mnie ta uwaga jest bez sensu...😊

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Krugerrand said:

Co ja widzę: zadeklarowany lewak cieszy się, bo wybory wygrała jego pobożna lewica, która jego zdaniem powstrzyma destabilizację kraju od lewicowej hołoty, która szczególnie w drugiej swojej kadencji realizuje lewicową agendę chociażby w postaci fit for 55 czy emigrantów. Zdaję się, że nie tylko kobiety z racji bycia odrealnionymi lewaczkami powinny być pozbawione praw wyborczych, ale także pseudomężczyźni pozbawieni męskich wzorców z domu niczym kobiety racjonalizujące sobie rzeczywistość. To jest tak paradne, że aż niemożliwe. Ale po chwili zastanowienia: nie raz pisałem, że demokracja najgorszy ustrój gdzie decydują niepełnosprawni umysłowo itp.

 

Chyba za dużo alko na wieczór przyswoiłeś. PIS nie jest lewicowy. PIS to partia socjalna dla społeczeństwa, prawicowo światopoglądowa i lekko nacjonalistyczna gospodarczo ale wciąż kapitalistyczna. 

 

Nie pij jak piszesz na forum bo takie później kwiatki wychodzą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie @niemlodyjoda, ty chyba nie głosowałeś też z tego co pamiętam (przynajmniej pisałeś post w temacie, że nie zamierzasz chyba).

I jak się z tym czujesz?

Osobiście patrząc z boku stwierdzam, że to zawsze jest to samo barachło i głosowanie na kogokolwiek nie ma sensu, bo raz że jak ktoś to dobrze ujął "Polacy mogą sobie jedynie wybrać czym się podetrą rano w toalecie, a nie że coś zmienią", a dwa jest do dla mnie personalne zwycięstwo, że nie uczestniczę w tym cyrku małp i nie zamierzam. W tym roku kampania wyborcza osiągnęła apogeum Idiokracji, myślałem, że wywalę radiodbornik z domu, bo każda reklama doprowadzała mnie do natychmiastowego wkurzenia. :D

Edytowane przez Hubertius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Hubertius napisał(a):

A właśnie @niemlodyjoda, ty chyba nie głosowałeś też z tego co pamiętam (przynajmniej pisałeś post w temacie, że nie zamierzasz chyba).

I jak się z tym czujesz?

 Ja nie głosowałem i czuję się bez zmian. Początkowo chciałem jak zwykle zagłosować na jakiś plankton, oddający mniej więcej moje poglądy.

 

Jednak libertarianie nie wystartowali, polska liberalna przed samymi wyborami wypadła, więc nie poszedłem.

 

Z dużych partii, wszystkie głosowały przeciwko mnie w kluczowych sprawach, np bubel prawny zwany ustawą o obronie ojczyzny.

 

Jedne głosują za ograniczaniem wolności częściej, inne rzadziej, a nie ma żadnej która by się po prostu nie wpierdalała nadmiernie w życie.

 

Także nie słuchałem skowytu o obywatelskim obowiązku i mam sumienie czyste. Tych zaangażowanych politycznie ich idole za chwilę znowu zaczną robić w chuja bez mydła.

 

A ja niezmiennie, staram się robić swoje w miarę możliwości heh.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zuckerfrei napisał(a):

Może Konfa powinna pokazać taką siebie, jaka jest naprawdę bez chowania nikogo do szafy... 

 

Może byłoby lepiej...

Ale przecież dokładnie tak się zaprezentowali, w swój naturalny sposób. Do lipca i sondażu 15% jakoś to było, ale potem ruszyła prawdziwa kampania I poszło grubo.

Najpierw listy, rodzina na swoim. Wisienką na torcie był Wipler nr 1 w Toruniu, już nie trzeba było prawyborów. Piwo, kampania przesłana No wszędzie katastrofa, do tego Korwin, Mentzen na każdym kroku jakaś wtopa. Byli naturalni, zostali obnażeni zewsząd a sami sobie ten gwóźdź jeszcze w trumnę wbili sobie to pół biedy ale Nam wszystkim.

Jak w 2005 w niesławie SLD oddawało władze to myślałem że na zawsze ale proszę Tusk jednak ich przytulił ale to właśnie dzięki Konfie po 18 latach wejdą do rzadu. I to jakim składem, kiedyś to była nieszkodliwa Senyszyn a teraz cała ta partia jest na takich obudowana. Po owocach ich poznacie szybciej niż Wam się wydaje. A w PO przecież takie same gwiazdy Jachiry Nowackie i inne. Tematy "feministyczne" tu na forum będą zakladabe hurtowo, jeden po drugim.. 

 

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.