Skocz do zawartości

Fałszywie oskarżony o gwałt przesiedział w "tymczasowym" areszcie 17 miesięcy, a następnie...


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

https://wykop.pl/link/7246349/kolejne-falszywe-oskarzenie-o-gwalt

https://www.portel.pl/prawo-i-porzadek/o-prawie-150-tysiecy-mniej-za-niesluszny-areszt/130819?fbclid=IwAR2REfyP6H-nx3ZoP5pxvuWkpX5eKfYwaMLQsiXFfYs8PiN5uQnApejZ8Jo

 

... kasę z zadośćuczynienia zajął komornik, bo oskarżony przez pobyt w areszcie nie spłacał zobowiązań :)

 

 

---

 

 

 

40-letni obecnie pan Wojciech spędził 575 dni (od kwietnia 2019 r. do września 2020 r.) w areszcie w sprawie gwałtu na znajomej. Został skazany w pierwszej instancji na 3 lata i 2 miesiące więzienia. Sąd Okręgowy pana Wojciecha uniewinnił, dopatrując się licznych błędów w postępowaniu przygotowawczym i sądowym oraz podważając wiarygodność zeznań pokrzywdzonej. Prokuratura złożyła co prawda kasację od prawomocnego wyroku, ale Sąd Najwyższy ją odrzucił.

 

Prawomocnie uniewinniony pan Wojciech walczył przed sądem o zadośćuczynienie za niesłuszne tymczasowe aresztowanie. Domagał się 525 tysięcy złotych, Sąd Okręgowy w Elblągu w kwietniu tego roku przyznał mu 344 tys. złotych. - Kwota zadośćuczynienia ma pełnić z jednej strony funkcję kompensacyjną, z drugiej strony nie może być sposobem do uzyskania nadmiernej korzyści finansowej. Jest określana indywidualnie w oparciu o rodzaj, czas trwania cierpień fizycznych i psychicznych, ich natężenie, stopień dolegliwości, z jakim wiązało się tymczasowe aresztowanie, kwestię utraty dobrego imienia, a także ostracyzmu środowiskowego, konieczności poddania się rygorom więziennym, stanem zdrowia wnioskodawcy podczas pobytu w izolacji. Najistotniejszym jest, by rekompensata dla wnioskodawcy była odpowiednia, adekwatna i sprawiedliwa. Musi ona więc przedstawiać realną, ekonomiczną wartość, odczuwalną dla wnioskodawców, nie może być to kwota symboliczna – mówił wówczas w ustnym uzasadnieniu wyroku Marek Omelan, przewodniczący składu sędziowskiego.

 

Skarb Państwa, reprezentowany w tym wypadku przez Sąd Okręgowy, od wyroku się odwołał, argumentując, że kwota zadośćuczynienia jest za wysoka. Sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku

- Sąd Apelacyjny w Gdańsku zmniejszył kwotę zadośćuczynienia do kwoty 200 tysięcy złotych. Wyrok jest prawomocny i został wykonany przez prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu – poinformował nas Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy elbląskiego sądu.

 

Z naszych informacji wynika, że pan Wojciech nie zobaczy z tej kwoty ani złotówki, bo całą należność otrzymał komornik na poczet spłaty zobowiązań pana Wojciecha.

Kosztami postępowania został obciążony Skarb Państwa

  • Like 8
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Reelag napisał(a):

Tak jak wspomniałem w innym wątku. To jest koniec budowania sensownych więzi i relacji damsko męskich. Nikomu nie będzie się chciało w to bawić na poważnie. 

 

Oczywista hiperbolizacja ale oddająca w którą stronę to na ten moment zmierza. 

Będzie trzeba się lepiej przygotowywać na takie akcje, że lasce się nagle odwidzi. Póki co jak podejdziesz, u większości nie ma takich cyrków, będą mniej lub bardziej grzecznie odmawiały albo zgadzały się na dalsze poznanie. 

 

Lewaczki często głoszą swoje poglądy publicznie, co jest w tym względzie dobre dla nas, że łatwiej i szybciej się taką eliminuje z zakresu poważnych działań. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Reelag napisał(a):

Tak jak wspomniałem w innym wątku. To jest koniec budowania sensownych więzi i relacji damsko męskich.

I najzabawniejsze jest to że one i tak to zwalą na ciebie... że jesteś piotruś pan i nie chcesz "powasznego zwionzku" XD.

Hipotetyczna wizja - facet nie chce się wiązać z kobietami bo w 90 proc. będzie psem i mu się nie opłaca...

Kobiety: ALE ALE JAK TO?

XD XD

 

Oczywiście na shaming lejemy mocnym strumieniem gęstego moczu XD XD.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BumTrarara napisał(a):

Biorąc pod uwagę nową władzę z lewakami w rządzie to takie przypadki się dopiero zaczynają. Ich postulaty domniemanie winy i 100% wiara na słowo.

anna-g%C3%B3rska-lewica-ta-kt%C3%B3ra-po

 

Rozmawiałem ostatnio z jedną klientką 50+ w pracy, która namawiała mnie do głosowania na lewusów. Odpowiedziałem, że nigdy w życiu,  wymieniając chociażby ten chory pomysł zakładający z góry winę pomówionego o gwałt. Wiecie co odpowiedziała? Że tak jest przecież wszędzie na świecie! 

 

Co do tematu, sam wyrok sądu jest skandalem, gość powinien dostać co najmniej 3x tyle. Zajęcie odszkodowania przez komornika to kolejna patologia. Później zdziwienie dlaczego tyłu mężczyzn się huśta.

 

  • Like 9
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kiroviets napisał(a):

Hahaha socjalizujące się na siłę i dalej szydźcie tutaj z piwniczniaków co niektórzy.🤣🤣🤣

Gościu z pracy z historii co mi opowiadał wyśmiewał takiego gościa co siedział w piwnicy z innymi. Okazało się, że ten piwniczak trenował tam sobie pod boks i miał jakieś wyniki na Wyspach. Gość z pracy co tak wyśmiewał piwniczaka zaczął mi mniej odpisywać jak mu wysłałem filmiki DeMasta

🙂

Nie widział problemu w tym, aby być dalej w związku z panną co wyjechała na rok za granicę pracować i ona mu sugerowała z opowieści iż może być koniec i robimy sobie taką przerwę

:D

 

  • Like 1
  • Haha 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chcni napisał(a):

Że tak jest przecież wszędzie na świecie! 

 

Chyba nie wzięła pod uwagę krajów na wschód od Polin, do których ekonomicznie nam bliżej. O arabskich krajach już nie wspomnę jak wyleciała z takim " argumentem" .

Mogłeś ja spytać czy ma syna?

By było tak samo jak ja z kuzynka gadałem i poruszyłem temat ustawy" mieszkanie za pomówienie " . Ona , że to fajna opcja i nie musiała by kredytu znowu brać i takie tam. Ja do niej -" Hello, masz syna, jedynaka " . No to, że jednak nie...

 

13 minut temu, nowy00 napisał(a):

tym, aby być dalej w związku z panną co wyjechała na rok za granicę pracować i ona mu sugerowała z opowieści iż może być koniec i robimy sobie taką przerwę

No bo siedzenie w piwni najbardziej kłuje kukòw właśnie.🤔

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, nowy00 napisał(a):

 

Nie widział problemu w tym, aby być dalej w związku z panną co wyjechała na rok za granicę pracować i ona mu sugerowała z opowieści iż może być koniec i robimy sobie taką przerwę

:D

 

 

Moja była też mówiła, że musimy sobie zrobić przerwę. Teraz jej córka ma już ze 3 lata 🤣 a zaszła kilka msc po tym jak zaczęła dorabiać rogi. :D

  • Like 1
  • Haha 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jorgen Svensson napisał(a):

Moja była też mówiła, że musimy sobie zrobić przerwę. Teraz jej córka ma już ze 3 lata 🤣 a zaszła kilka msc po tym jak zaczęła dorabiać rogi. :D

@kenobi ?? Statystyka jest nie rozjebania. SMS z rana i wieczora nie naprawi świata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kiroviets napisał(a):

Chyba nie wzięła pod uwagę krajów na wschód od Polin, do których ekonomicznie nam bliżej. O arabskich krajach już nie wspomnę jak wyleciała z takim " argumentem" .

Mogłeś ja spytać czy ma syna?

Powiedziałem, że nie wszędzie i zacząłem wymieniać dalej argumenty przeciwko tym chorym psychicznie odklejeńcom. Po mojej odpowiedzi przestała agitować i zamknęła mordę całkowicie. 

 

4 godziny temu, Kiroviets napisał(a):

By było tak samo jak ja z kuzynka gadałem i poruszyłem temat ustawy" mieszkanie za pomówienie " . Ona , że to fajna opcja i nie musiała by kredytu znowu brać i takie tam. Ja do niej -" Hello, masz syna, jedynaka " . No to, że jednak nie...

Czyli klasyczny przykład solipsyzmu, ciekawe czy naprawdę zrozumiała czy tylko tak odpowiedziała, by nie wyjść na kretynkę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kenobi napisał(a):

Kontakt, który komuś tam polecałem miał na celu odpowiednie pokierowanie relacją.

Zaprawdę powiadam Tobie w dzisiejszym świecie kiedy pada hasło o przerwie oznacza koniec. Można już tylko zadbać o siebie i swoje finanse. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zuckerfrei napisał(a):

Zaprawdę powiadam Tobie w dzisiejszym świecie kiedy pada hasło o przerwie oznacza koniec. Można już tylko zadbać o siebie i swoje finanse. 

Hasło o przerwie oznacza raczej to, że pani ma już nowego popychacza i chcę się humanitarnie wycofać 😊 w większości przypadków w których występują te słowa.

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kiroviets napisał(a):

No bo siedzenie w piwni najbardziej kłuje kukòw właśnie.🤔

Niezłe 

:)

 

Dwóch znajomych też wyśmiewali tych piwniczaków, że w domu głównie siedzą. Owi znajomi potrafili wstawić zdjęcie na fb z wykonanym ciastem dla swojej myszki np. z serduszkiem czy lofciam Cię :D

Jeden z nich przerabiał związek z samotna matka co klnela jak szewc. 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2023 o 17:25, cst9191 napisał(a):

pan Wojciech

"

Sprawa ma swój początek w poniedziałek wielkanocny, 22 kwietnia 2019 roku. Na elbląskim dworcu 37-letni wówczas pan Wojciech spotyka 18-letnią dziewczynę. Znają się z widzenia, ich rodziny mieszkają w tym samym budynku w jednym z miast w regionie elbląskim.

- I ja i ona chcieliśmy jechać do rodzin, ale tego dnia nie kursowały autobusy. Fajnie nam się gadało, najpierw poszliśmy do sklepu, kupiliśmy papierosy i alkohol. Nawet zostaliśmy ukarani przez sokistów za palenie w niedozwolonym miejscu, mandaty wziąłem na siebie. Zaproponowałem jej, by poszła ze mną do mieszkania, w którym wynajmowałem pokój. Wypiliśmy trochę, uprawialiśmy seks, na który się zgodziła. Potem się przespała. Wstała wieczorem i zrobiła mi awanturę, że jej nie obudziłem, bo miała jechać do rodziny. Chciała ode mnie pieniądze, gdy odmówiłem trzasnęła drzwiami i wyszła. Powiedziała, że ją popamiętam. Poszedłem spać, a o 6 rano zapukała do mnie policja... - opowiada dziś pan Wojciech.

Pan Wojciech został zatrzymany przez policję, przesłuchany przez prokuraturę i aresztowany przez sąd najpierw na trzy miesiące, później areszt kilkakrotnie był przedłużany. Prokuratura postawiła mu dwa zarzuty: „22 kwietnia w mieszkaniu przy ul. (adres celowo pomijamy – red.) podstępem polegającym na doprowadzeniu do upojenia alkoholowego, a tym samym braku świadomości co do podejmowanych działań doprowadził (dane kobiety – red.) do obcowania płciowego oraz utrwalił jej nagi wizerunek poprzez wykonanie zdjęć, następnie bez zgody pokrzywdzonej rozpowszechnił jej nagi wizerunek na Facebooku”.

 

 

Nie zapłacił więc się zemściła...

 

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nowy00 napisał(a):

Dwóch znajomych też wyśmiewali tych piwniczaków, że w domu głównie siedzą. Owi znajomi potrafili wstawić zdjęcie na fb z wykonanym ciastem dla swojej myszki np. z serduszkiem czy lofciam Cię :D

Jeden z nich przerabiał związek z samotna matka co klnela jak szewc. 

Na dziś już mi chyba starczy forum...

 

WSnR78c6WKrojk2N.jpg

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.