Skocz do zawartości

ODŁÓŻ SMARTFON I ŻYJ! - kampania


Mordimer

Rekomendowane odpowiedzi

#bezsensu

 

Odłóż zegarek i szukaj wzrokiem wieży zegarowej na mieście!

Odłóż kalkulator i chwyć kartkę i ołówek!

Odrzuć prezerwatywę i stosuj stosunek przerywany!

Odrzuć samochód i jedź konno z Warszawy do Krakowa dobę! (czas orientacyjny)_

 

 

Żeby nie było - niepatrzenie na drogę i robienie czegokolwiek innego to głupota - na przykład czytanie gazety idąc ulicą. Kłócenie się z żoną i prowadzenie samochodu. Cokolwiek. Ale to jest postęp, to jest przyszłość czy się to komuś podoba, czy nie. Miniaturowe urządzenia, na których ma się dostęp do nieograniczonej liczby informacji to jest ułatwienie w olbrzymiej ilości dziedzin, podobnie jak błyskawiczna komunikacja. Rzeczywistość zmienia się na naszych oczach i nic tego nie zmieni. I nawet nie ma po co tego zmieniać.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus, zgadzam się z tym, co piszesz, ale chodzi tu chyba o to, że większość ludzi korzysta ze smartfonów w bzdurny sposób, który mogliby zagospodarować bardziej produktywnie/ciekawiej. Pykają w jakieś gierki, non stop jakieś gówna na YouTube, Messenger z psiapsiółkami. Jak ktoś rozsądnie korzysta z telefonu, niech to robi, jednak niektórym przydałby się odwyk. Ciekawe, ile wytrzymaliby bez tych swoich zabaweczek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lethys napisał:

Jak ktoś rozsądnie korzysta z telefonu, niech to robi, jednak niektórym przydałby się odwyk. Ciekawe, ile wytrzymaliby bez tych swoich zabaweczek.

Tyle samo, co w dzisiejszych czasach ludzie bez komputera, samochodu, centralnego ogrzewania, klimatyzacji, szybkiego transportu i innych zdobyczy cywilizacji, a w średniowieczu ludzie bez koła lub kościoła wszędzie, gdzie to możliwe. Pewnie to samo, co bibliofile przed Gutenbergiem. Pewnie to samo, co żołnierz z XXI wieku, który stanąłby oko w oko przed pikinierem, mimo że normalnie jest snajperem i sprzątnąłby go z 1,5 km.

 

To ta sama zasada. No pewnie mieliby problem, ale czy to o czymkolwiek świadczy? Na pewno nie. Nie można odłożyć smartfona i żyć - to jest teraz część życia. Postęp. Nie ma co do niego dorabiać ideologii.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smartfony mają bardzo negatywny wpływ na mózg człowieka, szczególnie takie aplikacje jak fb, messenger, instagram, snapchat, itp.

Jeden z twórców FB przyznał, że był on projektowany w oparciu o słabości ludzkiej natury, tak by każdy spędzał na nim jak najwięcej czasu i dostawał te małe zastrzyki dopaminy za lajki i komentarze pod swoimi zdjęciami i postami, wszystko po to by uzależnić kogoś od tego serwisu.

 

Polecam książkę na ten temat: The Shallows: What the Internet Is Doing to Our Brains

Na tym blogu znajdzie się również sporo artykułów o tym zjawisku: http://calnewport.com/blog/

Edytowane przez Inny i Wyjątkowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem że odkąd sobie racjonuje interenet i tv czuje się o wiele lepiej. Do tego dochodzą ćwiczenia fizyczne. W internecie jest dużo głupot, wiele "prawd życiowych" które w realnym życiu nie ma ją często odbicia. Ja np nigdy nie miałem kompleksów na punkcie wzrostu  i nie zastanawiałem się gdy laska była wyższa ode mnie ale przez głupie memy i tzw. chany nabrałem jednak trochę tego shitu w głowie.

Kiedyś Goebbels powiedział że "kłamstwo powtarzane wiele razy, staje się prawdą" więc same czytanie jakiś głupot "dla zgrywu" jest również bardzo toksyczne. Informacja dostaje się do podświadomości pomijając nasze "uczucia" "odczucia" i "doświadczenie" względem pewnych sytuacji...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że akcja została zorganizowana ponieważ coraz więcej ludzi nie zwraca uwagi na otoczenie i beznamiętnie wgapia się w telefon. Powoduje to brak reakcji na to co się dokoła dzieje. Coraz więcej ludzi wciąga się w świat multimediów w nieodpowiednich sytuacjach. Powoduje to niestety coraz więcej problemów, głównie na drodze, gdzie ucierpieć mogą niewinne osoby. Sytuacja z tramwajem jasno daje do zrozumienia jakie wypadki zdarzają się najczęściej. I tu nie chodzi o to żeby nie korzystać ze smartfonów ale żeby uważać na drodze, głównie na siebie samego.

 

Jak jeden koleś wpadnie pod tramwaj i go zmiażdży na pasztet to poza narobieniem przykrości rodzinie i bliskim spowoduje kłopoty motorniczemu lub kierowcy a także wskutek gwałtownego hamowania pojazdu może spowodować obrażenia innym pasażerom. Według mnie akcja bardzo na miejscu, niech ludzie uzmysłowią sobie konsekwencje takiego zachowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ramaja Awantura napisał:

chany nabrałem jednak trochę tego shitu w głowie.

Dobrze, że jesteś tego świadomy. Porzuć to gówno. Ludzie z tego środowiska (chany, w mniejszej części wykop) przez swoje zakompleksione urojenia często wmawiają (nieświadomie, ale jednak) negatywne wyobrażenia o sobie. Nie warto tkwić w miejscu, gdzie ktoś, kto się rozwija, jest automatycznie ściągany w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tytuschrypus napisał:

I nawet nie ma po co tego zmieniać.

NO tu Brachu 102 % się z Tobą NIE ZGODZĘ!!!!

 

Co do reszty to masz narracyjną rację.

 

Dlaczego nie zgoda? Proste. Mega Błysk Słoneczny i cywilizacja cofa się 50 lat przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tornado napisał:

Dlaczego nie zgoda? Proste. Mega Błysk Słoneczny i cywilizacja cofa się 50 lat przynajmniej.

Jakieś alternatywy?

 

14 godzin temu, Inny i Wyjątkowy napisał:

Smartfony mają bardzo negatywny wpływ na mózg człowieka, szczególnie takie aplikacje jak fb, messenger, instagram, snapchat, itp.

Czyli nie smartfony a to, jak ktoś z nich korzysta. Jednemu aplikacje ułatwiają życie, drugi potrzebuje ich do atencji. Czyli jak z każdym wynalazkiem. 

 

13 godzin temu, Ramaja Awantura napisał:

W internecie jest dużo głupot, wiele "prawd życiowych" które w realnym życiu nie ma ją często odbicia. Ja np nigdy nie miałem kompleksów na punkcie wzrostu  i nie zastanawiałem się gdy laska była wyższa ode mnie ale przez głupie memy i tzw. chany nabrałem jednak trochę tego shitu w głowie.

A także całe mnóstwo mądrych rzeczy. Tak jak w każdym innym medium. Pytanie tylko, jak mocno się selekcjonuje treści. 

 

Niepojęte jest dla mnie, że ktoś ten niewątpliwy postęp może negować - Internet i jego ewolucja są przełomem cywilizacyjnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kampania jest wg. mnie odpowiedzią na wciąż powtarzającą się ludzką głupotę. Pamiętam ponad 10 lat temu za Oceanem była podobna kampania zaraz po boomie na Ipody. Ludzie chodzili po ulicach wpatrywali sie w ekrany, mieli na uszach słuchawki i to co dzieje się dookoła do nic nie docierało. Powodowało to wypadki śmiertelne, oczywiście nie z winy kierowców. Po latach mamy dokładnie to samo, ale ze smartfonami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak: nie wszystko jest dla każdego, wódka nie jest dla każdego, szybkie samochody nie są dla każdego, no i smartfony nie są dla każdego. Takie stwierdzenie mogłoby w linii prostej prowadzić do zakazu... tylko kto będzie oceniał komu wolno, a komu nie?! Po prostu nic nie robić z tym problemem, tzw. społecznym. Zapewne za niedługo będą dodatkowe czujniki w smartfonach które poinformują idiotę o tym że z boku nadjeżdża samochód lub tramwaj - czyli problem zostanie rozwiązany przez postęp technologiczny.

Edytowane przez Samiec00sex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.