Skocz do zawartości

Patton

Rekomendowane odpowiedzi

O śmierci Majora dowiedziałem się wczoraj i do końca miałem nadzieję że to kiepski trolling. 

 

Oglądam uniwersum od 2018 roku z przerwami, dostarczyło mi ono wiele śmiechu i nierzadko poprawiało humor w gorszy dzień. 

 

Dzisiaj od rana chodzę struty, jest mi zwyczajnie przykro, nawet łza pojawiła się w oku. Major był jedyny w swoim rodzaju, nikt nie jest w stanie go zastąpić.

 

Należy pamiętać że miał bardzo ciężkie życie, matka umarła jak był młody, ojciec pijak wywalił go z domu, popadł w konflikty z prawem. 

 

Jestem pewien że jakby został z knurem to do dzisiaj by żył. Bo to co się odpierdzielało w Sędziszowie to już gruba przesada, dryblas wiedząc że jest wypływowy dryblas poił go wódką i podpuszczał na wszystkie sposoby.

 

Niech mu ziemia lekka będzie, kończy się istnienie uniwersum szkolnej takie jakie znamy. 

Edytowane przez Estranged
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Major był bohaterem tragicznym. Nie zabiła go wódka, a wiara w innych ludzi i wrodzony optymizm. Zauważcie, że zawsze gdy rozmawiał z innym człowiekiem starał się go rozbawić, pozdrowić, jakby szukał na siłę akceptacji. Nie ważne czy kupował laptopa czy zamawiał kebsa. Zawsze z uśmiechem i nonszalancją. Kochał życie i potrafił śmiać się z samego siebie. Wierzył w lepsze jutro i ciągle próbował odbić się od dna. To właśnie podejście "jakoś to będzie" pchało go na Szkolną, do Niemiec, do Krakowa, na Speluna MMA, na stancję z Geremkiem... Trzy lata temu był nawet na odwyku, ale nie na niewiele się to zdało.

 

W Uniwersum S17, to knur jest Jokerem. Maniakalne torturowanie psychiczne innych ludzi ciągłymi obelgami i donosami, megalomania, nieudolna manipulacja i agresja. Gdyby miał IQ wyższe o 10pkt byłby groźny dla społeczeństwa. Tak krzywdzi tylko tych, którzy próg Belwederu. Knurowicz nigdy nie mówi o jutrze, nie ma marzeń, planów. To właśnie odróżniało go od Majora i tego nie mógł znieść. Zazdrościł mu sympatii i pogody ducha. Major był prosty, ale na swój sposób dobry. 

 

Czy miał szansę wyjść na prostą? "Rado i Seba" wyszli, ale oni byli bohaterami internetu nie mając z tego grosza. Nawet jeśli Major zostawiłby nitro i chlanie to musiałby "normalnie" żyć; wstawać do słabej pracy, obiady z restauracji musiałby zamienić na pęto kiełbasy, a od czasu do czasu ktoś, by kręcił z niego bekę przez archiwum ze szkolnej. Wydaje mi się, że Major zdawał sobie z tego sprawę i to właśnie uwypuklało jego tragizm.  

 

Żegnaj Wojtku. Mam nadzieję, że tam gdzie jesteś odnalazłeś spokój. 

 

Pamięci Majora dedykuję utwór faceta, który podobnie jak on stał się sławny dzięki YT, został wykorzystany przez wspólnika i zmarł przez wódę. 

 

 

Edytowane przez horseman
  • Like 5
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uniwersum absurdu zainteresowałem się dzięki forum. Zacząłem mniej więcej śledzić szkolną od momentu pobytu Kononowicza w szpitalu 3 lata temu. Ostatnio nie interesowałem się zbytnio co się dzieje.

Tym większym szokiem (albo i nie bo w sumie stało się to co stało się miać) była informacja o śmierci Majora.
Dla mnie szkolna jest/była swego rodzaju fenomenem socjologicznym, inny świat o którym wcześniej nie miałem pojęcia.
Wbrew przeważającym opiniom mówiącym że szkolna to tylko patologia lub heheszki całe te uważam że jest to przede wszystkim bardzo dobre studium społeczeństwa i zachodzących w nim zmian.
Bo kto stworzył szkolną ? Kononowicz z Majorem ? Widzowie - "Społeczność Szkolnej 17".  Ludzie łaknący dymów, wyzwisk, afer. To oni nadawali kurs uniwersum, z czasem coraz bardziej dehumanizując głównych bohaterów. Jakbym miał określić jednym słowem szkolną to byłaby to właśnie dehumanizacja.
Z dwóch upośledzonych i niepełnosprawnych osób zrobiono sobie kukły za donejta. W imię rozrywki, pieniędzy, popularności odarto ich z resztek godności.

 

Teraz w internecie można przeczytać że oj szkoda Wojtka, jaki był taki był itd. Festiwal hipokryzji i virtue signalling. A pewnie jeszcze tydzień temu większość z tych osób wyzywała Majora od szczurów, motylków czy pedofili. Większość pisze "szkoda Majora" ale szkoda im nie człowieka tylko tego że skończy im się tania rozrywka.

 

Ostatnie dni Majora dobitnie pokazują że niektóre osoby dla kilku złotych i namiastki popularności są w stanie zrobić wszystko. Jak można przez kilka dni poić uzależnionego człowieka wódą, patrzeć jak wymiotuje krwią i nic sobie z tego nie robić. Nie zadzwonić na pogotowie ? W imię czego ? Zadowolenia idiotów z czatu i wykopu oraz kilku wyświetleń. W głowie mi się to nie mieści.
Ten cały opiekun sędziszowski powinien być jechany do spodu za te upodlenia jakie zaserwował Majorowi pojąc go alkoholem, wsadzając szczotkę do ust na polecenie czatu, nagrywając nieprzytomnego i zaszczanego itd.
On praktycznie umarł na wizji.

 

Nie kupuję tego że Suchodolski był osobą dorosłą, odpowiedzialną za samego siebie i "sam sobie winien". Był jak dziecko, podatny na manipulacje do tego z wyżartym przez nitro mózgiem. Szkoda go ale jeszcze bardziej szkoda tego naszego społeczeństwa.

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela - kolejny pijacki lajt i upijanie Majora do nieprzytomności;

Poniedziałek - Major umiera, a kolega do kieliszka*, nowy bohater patolive'ów ląduje w szpitalu z bolącym brzuchem;

 

Ten "opiekun" z Sędziszowa jest szalony. Widać to w jego oczach. Dziwne jest też jego tłumaczenie, że dopiero o 18 poszedł sprawdzić co robi Major w pokoju obok.

 

 

*:

 

Edytowane przez cst9191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sankti Magistri napisał(a):

naszego społeczeństwa.

I tu jest całe "clue".

Bo tak naprawdę nie ma i nie było nigdy czegoś takiego jak "nasze". "Społeczeństwo" to też dość mocno abstrakcyjne założenie, bo jednak każdy patrzy w 100% obecnie na swoją "rzepkę" i ma gdzieś co będzie z drugim człowiekiem.

Jedyne co jest, to jeb*** dżungla, bo tego inaczej nie idzie określić...  .

 

Odnośnie uniwersum "szkolnej" nigdy nie oglądałem tego "czegoś". Choćby nie wiem jak to uzasadnić, jeżeli ktoś czekał z wypiekami na na filmiki tego typu i nabijał wyświetlenia to bądź co bądź też przykładał się do tego spierdol****.

Edytowane przez Hubertius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim trybem życia to i tak trochę pożył, nitro +alko do odcięcia+ fajeczki+ niezdrowy tryb życia. Są ludzie co szybciej się zwijają, a grama alkoholu nie wypili.

 

Moim zdaniem wybiła godzina "dla jego" można teraz gdybać, ale żył na pełnej (swoich możliwości) do wypalenia.

 

Miał okazje zaistnieć w internecie kosztem godności -  każdy płaci jakąś cenę. 

Knur też wrzucił swoje 3gr terroryzując go psychicznie na belwederze, a teraz płacze i składa modły no i że miał u niego super życie... 

 

Nie pozostaje nic jak zapalić świeczkę [*] 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, smerf napisał(a):

Knur też wrzucił swoje 3gr terroryzując go psychicznie na belwederze, a teraz płacze i składa modły no i że miał u niego super życie... 

Mleczny golem, mam wrażenie to niezły cham... Nie śledziłem tak uniwersum więc pewnie żadna nowość dla niektórych.

 

Te memy te przeróbki... To jest nieprawdopodobne jak to uderza w różne tony:

 

 

Edytowane przez Pietryło
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, smerf napisał(a):

Knur też wrzucił swoje 3gr terroryzując go psychicznie na belwederze, a teraz płacze i składa modły no i że miał u niego super życie... 

 

Tam teraz każdy będzie się deklarował jako najlepszy przyjaciel i zwalać winę na innych.

Osoby z otoczenia Majora w przeszłości, np:

 

Sławek podkładał majorowi w plecaku pluskwę z lokalizacją dzięki której Pato łapał go i nagrywał naćpanego na nitro tripach, raz naćpanemu majorowi kazał w rozmowie telefonicznej nie wracać do domu tylko przenocować w lesie na mrozie, żeby go inni redaktorzy nie nagrali, poza tym wynajmował prostytutki żeby nim manipulować i robić nadzieję. Na wszystko są dowody w postaci filmów [obecnie poza yt].

A teraz będzie pogrzeb organizować.

 

Pato kiedyś majorowi z liścia zajebał i raz wysadził z samochodu w deszcz chociaż miał go gdzieś podwieźć, a teraz jakiś wysryw

wrzucał jak to major był źle traktowany przez dryblasa.

 

Kononowicz, pomijając ciągłe awantury o wszystko, jak major wrócił z niemiec to kazał mu spać na podłodze w kuchni, a na tym ostatnim filmie mówi do aktualnego lokatora

"jakby major wrócił, to on by spał na jednej wersalce, a ty na drugiej, a ja w małym pokoju, u mnie nikt nigdy na podłodze nie spał."

 

I tak dalej można wymieniać. Nie chcę nikogo obarczać winą, nie o to mi chodzi. Każdy ma jakieś krzywe akcje na koncie, nikt nie był święty, Major też nie był.

Szkoda mi go jako człowieka, który dostarczył trochę rozrywki w czasach jak szkolna nie była tym czym jest teraz, ale:

25 minut temu, smerf napisał(a):

Z takim trybem życia to i tak trochę pożył, nitro +alko do odcięcia+ fajeczki+ niezdrowy tryb życia. Są ludzie co szybciej się zwijają, a grama alkoholu nie wypili.

to samo pisałem w poprzednim poście. Pobyt w Sędziszewie niestety przyśpieszył to, co mogło się wydarzyć w każdej chwili.

 

Ale to wybielanie się niektórych osób przypomina mi epizod kiepskich, w którym niby umarł prezes Kozłowski [Dance Macabre 315 odcinek].

Przypadek majora nie jest odosobniony jeżeli o to chodzi, pisałem na forum kiedyś o koledze który popełnił samobójstwo, a najgłośniej lamentowała osoba

która wykorzystując naiwność wzięła na niego kredyt nie do spłacenia i opierdalali mu wypłatę do minimalnej...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem nic interesującego w oglądaniu pijackich wybryków. W każdym mieście znajdzie się niejeden taki „major”, bo z majorem miał pewnie tyle wspólnego co ja z biskupem, czyli nic. 

Niech mu ziemia lekką będzie tak jak i tysiącom innych uzależnionych od wszelakiego syfu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Kononowicz, pomijając ciągłe awantury o wszystko, jak major wrócił z niemiec to kazał mu spać na podłodze w kuchni, a na tym ostatnim filmie mówi do aktualnego lokatora

"jakby major wrócił, to on by spał na jednej wersalce, a ty na drugiej, a ja w małym pokoju, u mnie nikt nigdy na podłodze nie spał."

 

Sam universum nie oglądałem zbyt często, ale zauważyłem ze golem stawał się coraz bardziej wredny i przykry wobec majora jakby był taki dobry to zimny pokój by mu zrobił/udostepnił.

 

Zamiast męczyć się z mlecznym terrorystą, wolał być na melinie gdzie alko się leje strumieniami.

 

 

Edytowane przez smerf
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyja wina...

 

Wszystkich po trochu, a juz na 100% tego smiecia co mu dolewal wodki, kazal pic spirytus i podstawial rozpuszczalnik do wachania. Niech zginie jebana gnida.

 

Gdyby byl na Szkolnej do dzisiaj by zyl, gdyby zle sie poczul to Konon by zaraz zadzwonil po karetke, na komisariat trojke i bog wie gdzie jeszcze.

Edytowane przez Estranged
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smerf napisał(a):

Wygląda na to że jednak sprawa wygląda na bardziej hardkorową niż myślałem... pili nitro! 

 

Jeden zatruty w szpitalu a drugi w worku... 

Prokuratura zabrala sie za sledztwo z art. bodajze 155. Takze jak zaczna weszyc to miejmy nadzieje ze wywesza bo dowodow jest mnostwo i sa ludzie ktorzy wiedza wiecej niz my. Trzymam kciuki ze jesli rzeczywiscie cos jest na rzeczy to odpowiednie osoby odpowiedza za to. Nadal mi smutno ze Wojciecha z nami juz nie ma.

 

 

 

https://rozrywka.spidersweb.pl/major-suchodolski-smierc-nie-zyje-przyczyny-zabojstwo-przesluchanie-prokuratura

 

Edytowane przez Estranged
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze może być ciekawie i z pewnością temat będzie wracał.

 

Mi jest przykro również dodatkowo z tego powodu, że prawdopodobnie język Bombawski wyginie ugułem powoli śmiercią naturalną i już nie będzie "byliśmy w całe te, robiliśmy całe te".

 

Dla mnie fenomenem tego uniwersum jest wzbogacone słownictwo i najśmieszniejsze są te rozmowy pod video ludzi często. Ile ja sam razy rozmawiałem języku Bombawskim pod filmikami majora. To jest taki sympatyczny fenomen, szczególnie ludzi oglądających ich surrealistyczne przygody. Pisanie do siebie "ugułem, no sami widzicie jak jest" itd. Będzie mi brakowało tego z pewnością...całe te :) 

Jedyną osobą, którą wplątywała słówka uniwersum kononowicza na forum w postach to właśnie @RENGERS cholera jasna i mi one poprawiały humor. W ogóle Major z pewnością był również wyjątkowy bo jak to mawiał "najważniejsze to być sobq w jakiś sposób" 🙂 

 

No ale niestety prawdą jest, że Wojtek to postać tragiczna, 10 lat we więzieniu siedział z tego co się dokopałem 😕 Wydaje się również, że był współzależnym co miałoby sens biorąc pod uwagę jego dzieciństwo. Nic dziwnego, że ciągło go do Pana Krzysztofa, który wydaje się mieć wiele cech narcystycznych.

Nie obejrzałem całego video ale zostawiam, może ktoś sobie do ciastka i kawy obejrzy.

 

 

 

Edytowane przez SzatanK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, SzatanK napisał(a):

Dla mnie fenomenem tego uniwersum jest wzbogacone słownictwo i najśmieszniejsze są te rozmowy pod video ludzi często. Ile ja sam razy rozmawiałem języku Bombawskim pod filmikami majora. To jest taki sympatyczny fenomen, szczególnie ludzi oglądających ich surrealistyczne przygody. Pisanie do siebie "ugułem, no sami widzicie jak jest" itd. Będzie mi brakowało tego z pewnością...całe te :) 

Ja co chwile wplatam uguem, cale te, albo "Ooo widzicie?"

A juz najlepsze bylo:

 

I to wlasnie chcialem wam powiedziec.
I dziekuje za te wypowiedz
I uguem chcialem wam na ten temat powiedziec ze nic na ten temat nie moge powiedziec.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Estranged

 

Jakiś czas temu mocno obtarłem sobie stopy i chodziłem trochę jak major w związku z tym mówiłem do siebie, "że nogi się dla mnie nie zginajq" 🤣

No był chłop pocieszny z tymi gafami. Zdecydowanie unikat, ta nieporadność była jego urokiem :) 

 

A Ty widzę, że chłop okuratny jesteś ugułem @Estranged

 

 

Edytowane przez SzatanK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, SzatanK napisał(a):

No był chłop pocieszny z tymi gafami. Zdecydowanie unikat, ta nieporadność była jego urokiem :) 

 

A Ty widzę, że chłop okuratny jesteś ugułem

Wojciech S. byl nie do podrobienia, bez niego uniwersum szkolej zakonczylo swoj zywot. Wszelkie nieudolne proby zastapenia go jakimkolwiek "lokatorem" skazane sa na niepowodzenie.

 

Ty za to jestes okuratny, sprawiedliwy, rzetelny i Bozy.

I to wlasnie chcialem wam powiedziec.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.