Skocz do zawartości

Pracodawca ma spłacić zaległe alimenty pracownika. Nowy wspaniały świat.


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałem się uszczypnąć, żeby sprawdzić czy na pewno się już obudziłem. Gdy już się upewniłem, że tak, sprawdziłem czy dziś pierwszy kwietnia. Ja oczywiście rozumiem że jest bezkompromisowo wprowadzany w PL socjalizm, ustrój w którym człowiek jest tylko elementem statystyki a absurdy to crème de la crème takiego ustawienia koryta i nigdy ich za mało, ale że w takim tempie??? 

 

I urocza perełka, bo przecież nikt normalny nie będzie zatrudniał "alimenciarzy". 

Cytat

Ustawa wprowadza zmiany polegające na tym, że na organizatora robót publicznych nałożony zostanie obowiązek zatrudniania w pierwszej kolejności dłużników alimentacyjnych.

 

Link do artykułu:

https://businessinsider.com.pl/firmy/przepisy/zatrudnienie-dluznikow-alimentacyjnych-pracodawcy-oburzeni/tylgqfm

 

 

  • Haha 2
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei wczoraj też trafiłem na eurokołchozową perełkę, nowy podatek pod nazwą "exit tax", którego implementacja jest w gestii każdego kraju (już to widzę u nas). I tak codziennie coś. Jeden wielki łagier podzielony na sekcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już nic nie zdziwi. Socjalizm idzie w pełnej parze ale nie tylko u nas tak na pocieszenie dodam. Choć to marne pocieszenie bo gdyby był normalny kraj lub takowy się ustał to natychmiast bym tam wyjechał.

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek tego typu przymus dla pracodawców to żart, dramat i socjalizm wiecznie żywy w pigułce.

Za to nie ukrywam, że po latach problemów z niewypłacalnymi (zwykle "niewypłacalnymi") dłużnikami chętnie widziałbym jakiś system, w którym ten ktoś musi np. odpracować swoje długi wobec mnie. Ot, takie marzenie.

 

Nie ma nic bardziej wkurwiającego, niż przyjeżdżający na "negocjacje" koleś, który jest Ci winny konkretny hajs i siadając do stołu odkłada na bo iphone X. Ale to tak na marginesie, przepraszam za offtop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rnext napisał:

Sankcje dla pracodawców za płacenie "pod stołem" oraz na czarno rozumiem,

ale to poniżej czy to ktoś pod wpływem pisał?:

 

" Nowa ustawa opiera się również o dopiero mający powstać Krajowy Rejestr Zadłużonych. Chodzi o wypłacanie osobom figurującym w nowym rejestrze jako uchylające się od płacenia alimentów (na czarną listę w KRZ trafia się po trzech miesiącach zaległości), wyższego wynagrodzenia niż zakłada umowa o pracę, bez dokonania potrąceń na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych. Wówczas pracodawca będzie ponosił solidarną odpowiedzialność za zobowiązania alimentacyjne do wysokości kwoty rocznych zobowiązań takiej osoby. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚP. Stefan Kisielewski mawiał, że socjalizm to ustrój, w którym walczy się z problemami nieznanymi nigdzie indziej.

Ciekawe co by było, gdyby kobieta uchylała się od płacenia alimentów, wtedy też ją trzeba będzie zatrudnić w pierwszej kolejności do robót publicznych czy może lepiej dać jej zasiłek?

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS w natarciu, ciekawe ile jeszcze zdążą zepsuć w kraju żeby do ludzi dotarło co zrobili w poprzednich wyborach.

 

Ja czekam i czekam żeby powiedzieć "A nie mówiłem " jak wszystko się posypie. Bo przypominam że każdy kraj PiSowski  upadał,  a najbardziej cierpiał najbiedniejszy człowiek, dla którego ten system był budowany podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem jak jest kładziona kostka brukowa przez okoliczny element (patologię z baraków), poziomy nigdzie się nie trzymają, a gdy przechodzę, za każdym razem widzę tych nierobów siedzących na paletach po kostce brukowej...a dniówka leci.
Roboty publiczne, których efekt jest trwały powinny być wykonywane z NAJLEPSZYCH surowców, przez najlepszych od tego specjalistów, a nie stada patologii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Perun napisał:

Roboty publiczne, których efekt jest trwały powinny być wykonywane z NAJLEPSZYCH surowców, przez najlepszych od tego specjalistów, a nie stada patologi

Zgadza się.
Ci specjaliści powinni być też hojnie wynagrodzeni w końcu jakby nie patrzeć "budują" ten kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach wchodzić w małżeństwo i tym bardziej mieć jakieś dzieci bo jak widać w Polsce prawo działa wstecz. Wchodzisz w związek w momencie jak za niepłacenie alimentów nie pójdziesz siedzieć, a tu nagle dupa, wchodzi nowe prawo i jednak w razie rozwodu idziesz do pierdla. Chociaż pisałeś się na inne zasady.

 

Wchodzące prawo powinno obejmować tylko małżeństwa, które dopiero się zawrą. Bo co kurwa? 3 lata po ślubie okaże się że te wszystkie zabezpieczenia jakie sobie zrobiłem na nic się zdadzą i panna w razie czego oskubie mnie z forsy i wsadzi do paki.

 

Pierdole, dość mam życia pod wpływem tych pojebów z rządu. Nigdy nie wiadomo co takim strzeli do głowy, z pewnością nic dobrego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LiderMen napisał:

Albo przymusowa aplikacja szpiegująca i sprawdzająca wydajność obywatela w społeczeństwie.

Tu nie ma co śmieszkować. Już w Polsce są sytuacje, gdzie naczelnik US potrafi wezwać przedsiębiorcę (jednoosobowa DG)

i zadać niedyskretne pytanie - dlaczego przez ostatnie 3 miesiące mniej pan pracuje i mniej zarabia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrudnić kobietę i bać się, że zajdzie w ciążę czy zatrudnić mężczyznę i bać się ,że przyjdzie płacić za niego alimenty? Jeszcze tylko BYKOWE i mamy zjebane społeczeństwo z każdej strony. YAY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 7/6/2018 at 6:04 PM, Pionier said:

Co mądrzejszy pracodawca nie zatrudni alimenciarzy i trudniej będzie im znaleźć pracę... 

Trudniej będzie im znaleźć pracę i trudniej spłacać zobowiązania. Spłaci je fundusz alimentacyjny czyli podatnik czyli ty.

Witam w nowym, wspaniałym, socjalistycznym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że oni (Morawiecki i spółka) po prostu sobie z ludzi jaja robią, następnie we wspólnym gronie śmieją ze swoich wyborców, a jak wokół nowego, wspaniałego pomysłu robi się gorąco, ludzie wyrażają sprzeciw to nagle słyszymy - it's a prank narodzie. Inaczej nie idzie tego wytłumaczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie dziwię się, że wszystko zmierza w stronę automatyzacji, a handel i usługi przenoszą się do internetu, skoro koszty pracy rosną, a na pracodawców nakładane są takie "kwiatki".

Stąd te akademickie rozmowy o dochodzie podstawowym, bo w dobie postępu technicznego i kurczącego się rynku pracy ludzie będą musieli włożyć coś do gara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Beno said:

bo w dobie postępu technicznego i kurczącego się rynku pracy ludzie będą musieli włożyć coś do gara.

W dobie postępu technicznego rynek pracy się kurczy nie przez postęp jako taki a przez to, że dla ludzi którzy nie potrafią nic w (coraz bardziej) skomplikowanym społeczeństwie zrobić nie ma pracy. Dawanie pieniędzy ludziom, którzy nie mają co robić/nie potrafią nic robić/nie chcą nic robić nie pomaga - to nie działa. To jest myślenie czysto socjalistyczne, i nawet ma piękną nazwę sprawiedliwość społeczna. Nazwa piękna ale jej rzeczywiste wykonanie mniej "piękne".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.