Skocz do zawartości

dr Maria Popkiewicz-Ciesielska mówi jak jest


deleteduser28

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam czy ona wykuła to na pamiec i przedstawiła jakby się na tym znała, czy rzeczywiście to rozumie i stara się to opanować w praktyce. Tej praktyki u kobiet nie widze, tylko slowa. Wykują, pouczają innych, a w praktyce nigdy nie stosuja. Brak racjonalizowania to podstawa do udanego zwiazku, a u ilu kobit je widzimy?

 

Próbuje coś takiego wytłumaczyć babci, która zachowuje się dokładnie tak samo jak młoda dziewczyna nieskażona odpowiedzialnością i że tak powiem niezrozumieniem drugiej osoby zamiast wyłącznie siebie samej i co z tego wychodzi?

 

surprised-oh-fuck-no-l.png

 

Choc przy poszukiwaniu o obronie kobiet przed tym by nie racjonalizowaly wyskoczylo to

haJ8Ea5.jpg

pelna zgoda

 

co z kolei kobieta racjonalizujaca wyciagnie z filmiku do poprawy siebie? nic

albo "ja nie jestem leniwa"

i "staram sie byc lepsza"

 

dowod? zaden.

 

nei wie mczy to brak inteligencji czy jakies popierdolenie mozgowe (oszywiscie tlumaczone hormonami) choc o racjonalizacji ze strony bab napisalem tomy

 

sorry za duzy obrazek ale nie znalazlem innego i nie jestem w stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navarro kobiety zawsze będą miały swoje odchyły w pewnych sferach, ale nie wrzucajmy wszystkich do jednej szufladki. Są kobiety ogarnięte i takie, które mają zgrzany beret. Tutaj mamy kobietę wykształconą doktor. Ja mam pozytywne doświadczenia z kobietami na poziomie, z dobrego domu, wykształconymi i czasami z tytułami naukowymi. Nie będą one dokonywać jakichś wynalazków nie dościgną mężczyn w geniuszu, ale taka kobieta może być bardziej kumata niż 80-90 procent mężczyzn, szczególnie jeśli chodzi o inteligencję emocjonalną. Tylko trzeba dodać, że takie kobiety nie zdarzają się zbyt często.


Co do temu to świetne wytłumaczenie! Widzę to częściej niż bym chciał i do tego uczę się być w stoaunku do tego obojętny.  -_- Czasem nie mogę się powstrzymać i mówię o tym człowiekowi prosto w oczy, po prostu zapominam o tym, że jest nikła szansa, że cokolwiek zrozumie. Sam się pilnuje by unikać racjonalizacji, czy to tych świadomych, czy nieświadomych. Choć z pewnością trochę jeszcze zostało, po w pewnych dziedzinach potrafię byc leniwy. :P

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry post. Nieważne czy miała przed czy po menopauzie. Temat dotyczy niemal wszystkich :/

 

Fakt. Na forach typu redpill na reddicie (btw zbieranina przygłupów i toksyczna społeczność moim zdaniem) przypisują racjonalizację

tylko kobietom ale facetom też się zdarza. Może w innych dziedzinach życia.

 

Moja ulubiona wymówka zasłyszana to "Nie dorobiłem się, bo za uczciwy byłem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racjonalizują faceci i kobiety, idiotyzmem jest mówić że faceci są ok a kobiety złe - mężczyzna realizuje cele agresją i siłą, a kobieta podstępem, więc racjonalizacja jest po to, by nie mieć poczucia winy za łamanie praw ustanowionych przez mężczyzn (honor, zasady). 

 

Rzygać mi się chce, jak faceci z brzuchem pokrzykują na zadbanych facetów sterydziarze, albo jak ktoś coś ma, że na pewno ukradł. Mamy miliony facetów w Polsce, którzy okłamują siebie na maksa.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.