Skocz do zawartości

Influencerki i instagramerki - jak zostać darmozjadem i patologią


Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

Wąsy szurają że aż strach.

Właśnie zgoliłem, razem z brodą. Gorąco fchuj.

53 minuty temu, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

Aaa, a to zachowuje się jak idiota bo ma wiecej kasy, wiekszy status, czy robi to co lubi? :)

Zwróciłeś uwagę, że literalnie topic dotyczy tych, co lubią jeść za free? Skoro lubio jeść, niech jedzo. Tylko czemu ktoś ma to fundować??

 

4 minuty temu, Patton napisał:
18 minut temu, Lucek napisał:

za cenę obiadu miałbym świetną reklamę

A kto powiedział że ona byłaby świetna? 

W samo sedno.

W piątek po pracy wyszedłem z kumplem na obiad i piwko. I trochę się przeciągło. We dwóch zapłaciliśmy trzykrotnie większy rachunek niż sześć smarkul przy sąsiednim stoliku.

Mam znaczące obawy co do sił nabywczych tych obserwujących te instagramerki :( i zdaje się, że ten Cały Gaweł też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Patton napisał:

A kto powiedział że ona byłaby świetna?

Reklama dla powiedzmy 300 tys. ludzi za cenę obiadu nie jest dobra?

Wg mnie typowa polska zazdrość wzięła górę i zamiast przystać na propozycję to jeszcze o tym donieśli. I co z tego mają?

 

Nawiasem mówiąc to nie tylko youtuberzy tak robią, znajomy pracował w sklepie z wózkami dla dzieci i pewien aktor grający w popularnym serialu przyszedł kupić wózek, dogadał się że bierze za darmo jakiś wypasiony za 3 tys. czy tam ile, w zamian za to że z wrzuci fotki jak chodzą na rodzinne spacerki z tym wózkiem. :) Ludzie w komentarzach się piekli, że szpanuje takim drogim, jakby się dowiedzieli, że dostał za darmo to by dopiero mieli ból pupska.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Kim Un Jest? said:

to zmierzch naszej cywilizacji jaką obecnie znamy. Rzymską też strawił upadek moralny.

To nie upadek moralny niszczy cywilizację ale upadająca cywilizacja upada moralnie. Pomyliłeś skutek z przyczyną. Tak było w Grecji, tak było w Rzymie. Najpierw upadły ekonomicznie, potem politycznie a na końcu się to odbiło na ludziach i upadło społecznie.

 

1441488636_y59bwb_600.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wrotycz napisał:

To nie upadek moralny niszczy cywilizację ale upadająca cywilizacja upada moralnie. Pomyliłeś skutek z 

Ale gdzie tu skutek w Twoim wywodzie? Cywilizacja zaczyna upadać (od upadku?) i wtedy następuje upadek moralny? Dziwne stwierdzenie.

 

Co do Starożytnego Rzymu to przyczyna upadku jest mocno złożona, historycy debatują co miało największy wpływ, ale co do jednego są zgodni: moralność szeroko pojęta od rodziny, poprzez mniejsze społeczności obywatelskie, aż do struktur rządowych, wojskowych. Moralność o której pisałem to nie tylko obyczaje seksualne, ale i wartości współistnienia społecznego. Edward Gibbon, historyk, jest zdania, że rozklad zaczął się od Aureliusza i upadku starorzymskich cnót. Można szeroko dyskutować, bo to temat rzeka, ale ja napisałem bardzo ogólnikowo.

 

W naszych czasach obserwujemy podobne zjawisko: szerzenie ideologii LGBT, negowane konserwatywnych wartości chrześcijańskich, rozpad podstawowej komórki społecznej jaką jest rodzina, upadek autorytetów, idiocenie społeczeństwa poprzez gówniane wykorzystywanie technologii (internet) itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lucek napisał:

Reklama dla powiedzmy 300 tys. ludzi za cenę obiadu nie jest dobra?

 

6 godzin temu, Mnemonic napisał:

W piątek po pracy wyszedłem z kumplem na obiad i piwko. I trochę się przeciągło. We dwóch zapłaciliśmy trzykrotnie większy rachunek niż sześć smarkul przy sąsiednim stoliku.

Mam znaczące obawy co do sił nabywczych tych obserwujących te instagramerki :( i zdaje się, że ten Cały Gaweł też.

Reklama dla 300 tys małolatów, których nie stać na dobrą restauracje...

 

Nie dajmy sobie wmówić, że nie da się żyć bez insta :).

 

Oglądasz reklamy w internecie, bo ja nie, a kto jest odbiorcą docelowym takiego reklamodawcy, ktoś kogo stać.

 

Właściciel restauracji wie co robi, dlatego on ma restauracje, a inni instagrama :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt istnienia takiego zjawiska jak blogerka modowa, instagramerka, influenzerka (nazwa swoją drogą debilna, bo bardziej niż z wpływem, kojarzy się z grypą) jest smutny, żałosny i świadczy o postępującym spierdoleniu nowoczesnego świata. 

Kiedyś blogi prowadzili ludzie hobbystycznie, mieli coś ciekawego do przekazania, albo pokazania. 

Te influenzerki to po prostu karyny, które próbują zarobić na swojej pasji, czyli wydawaniu kasy, ciuchach i zbieraniu atencji. 

 

To czego się spodziewaliście? 

Edytowane przez Esmeron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Johny_B napisał:

Reklama dla 300 tys małolatów, których nie stać na dobrą restauracje...

Do tego jakieś 80-90% tych kont obserwujących jest fałszywych i po prostu kupionych. Boty z Indii, Turcji, Rosji, itd.

Często pod zdjęciem profilu z 300 tys. obserwujących jest zaledwie kilka komentarzy i kilkadziesiąt polubień. 

 

Agencje kupują fałszywych obserwujących nawet sławnym osobom. Gdy instarak, twitter albo pejsbook robił czyszczenie fałszywych profili na jednym koncie znikało kilka milionów obserwujących (fałszywych kont)

Wielka czystka na Twitterze - duże profile straciły nawet kilka milionów obserwujących

Zagorzałych fanów Instagrama nie dziwi fakt, że co jakiś czas znikają z niego masowo konta - głównie te fałszywe, potocznie nazywane botami. Teraz podobne kroki podjął Twitter - według niektórych źródeł w maju i czerwcu bieżącego roku usunięto z niego około 70 milionów kont. Podobne tempo - o ile takiego określenia można użyć w tym przypadku - ma zostać utrzymane w lipcu.

https://dailyweb.pl/wielka-czystka-na-twitterze-duze-profile-stracily-nawet-kilka-milionow-obserwujacych/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lucek napisał:

Reklama dla powiedzmy 300 tys. ludzi za cenę obiadu nie jest dobra?


A teraz powiedz mi szczerze, czy kiedykolwiek kupiłeś coś albo skorzystałeś z usługi, bo zareklamował to jakiś "influencer"? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Kim Un Jest? said:

Ale gdzie tu skutek w Twoim wywodzie? Cywilizacja zaczyna upadać (od upadku?)

Upadek moralny jest skutkiem, przyczyną jest upadek cywilizacji. I cywilizacja nie upada od upadku.


Grecja upadła bo manipulowała pieniądzem.

 

mqdefault.jpg

 

Rzym upadł bo manipulował pieniądzem.

 

mqdefault.jpg

 

I my upadamy bo manipulujemy pieniądzem.

 

 

mqdefault.jpg ("historically this movement toward androgyny occurs in late phases of culture as a civilization is starting to unravel")

 

Upadek moralny jest objawem ostatniego etapu upadku. Nie jest objawem jedynym ale charakterystycznym. Charakterystycznym dla schyłku skutkiem. Nie przyczyną.

 

To już wszystko było, było w historii i było na forum.

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZamaskowanyKarmazyn ja mówię o części. Dokładnie tej, która została opisana w pierwszym poście.

Twój wpis zwrócił moją uwagę tą "falą hejtu". Hejtu doświadcza np. Marek, jakiś długowłosy typ kręci filmik, w którym wypowiada takie rzeczy, że nawet gdybym nie był fanem Marka, to mam ochotę zrobić krzywdę temu typowi. Fizyczną i dużą. A potem oddać go bratu @wroński.  To jest hejt, czystej wody.

Ironia, nawet szyderstwo, a przede wszystkim krytyka, szczególnie zasadna hejtem nie jest. Do tego odnosiłem się mówiąc o pomylonych organach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wrotycz napisał:

Rzym upadł bo manipulował pieniądzem

A manipulacja jest czym? Czyż nie zasadza się w ludzkiej moralności? Pisałem o szeroko pojętej moralności, a składowych jest dużo. 

 

To że Rzym upadł bo manipulował pieniądzem, może być tylko jedną z głównych przyczyn. Wtedy była to manipulacja, dzisiaj jest kreacja (dodruk bez pokrycia) i spekulacja ( kursy walut, zadłużenie, wirtualny pieniądz).

Edytowane przez Kim Un Jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę tak, że człowiek prowadzący biznes ma prawo zrobić co chce z taką propozycją, olać czy postawić obiad całej zgrai czy się wkurzyć i to upublicznić - to jest jego odpowiedzialność.

To, że są ludzie, którzy próbują swoich sił tak jak potrafią wykorzystując to co mają to też ich sprawa i ich odpowiedzialność.

 

To, że my traktujemy to w takich kategoriach to tylko gimnastyka umysłu.

 

Zawsze będę powtarzał, że zajęcie się swoim biznesem czyli swoim życiem zdecydowanie uwalnia od oceny innych, która jest w swojej istocie ucieczką.  

A zasłanianie się moralnością czy innymi tekstami z mądrych ksiąg tylko zwiększa dystans od siebie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kim Un Jest? said:
1 hour ago, wrotycz said:

Rzym upadł bo manipulował pieniądzem

A manipulacja jest czym? Czyż nie zasadza się w ludzkiej moralności?

Manipulacja pieniądzem nie zasadza się w moralności. Manipulacja pieniądzem to manipulacja pieniądzem. Powodowanie inflacji/hiperinflacji przez nadmierną podaż (czyli produkcję/drukowanie bez pokrycia) nie ma nic wspólnego z moralnością.

1 hour ago, Kim Un Jest? said:

To że Rzym upadł bo manipulował pieniądzem, może być tylko jedną z głównych przyczyn.

Było jedną z głównych przyczyn, przyczyną decydującą bo pociągającą za sobą politykę prowadzącą do upadku.

Cieszę się, że się zgadzasz.

1 hour ago, Kim Un Jest? said:

Wtedy była to manipulacja, dzisiaj jest kreacja (dodruk bez pokrycia) i spekulacja ( kursy walut, zadłużenie, wirtualny pieniądz).

To to samo jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład mam zainstalowane konto na instagramie, gdyż czasami korzystam z komunikatora IG, praktycznie odszedłem już od facebooka. Konta jakie mam zasubskrybowane to obok znajomych to najczęściej jakieś profile o tematyce żeglarskiej / historycznej/ urbex etc. 

Zauważyłem, że niektóre grupy rekonstrukcyjne mające po kilkanaście tysięcy obserwujących ( w skali europejskiej jest to również dość spora nisza jeśli chodzi o zainteresowania - parę osób żyje z tego) pojawiają się czasem prezentacje sprzętu reko z informacją o producencie / dystrybutorze z danymi kontaktowymi włącznie. Podejrzewam, że producenci szpeju często podeślą coś chłopakom za darmo lub zasponsorują nawet jakiś wyjazd w zamian za reklamę.

Sumując : jeśli ktoś wkłada pracę w prowadzenie profilu, ma stałe grono odbiorców, może wesprzeć kogoś innego reklamą.

 

Wracając do tematu instagramerek. Zaznaczam, że tego nie pochwalam, gdyż jest to po prostu jeden z przejawów matrixa - mamienie nas blichtrem tego świata, z drugiej strony jednak gdyby społeczeństwo nie było tym zainteresowane to te wszystkei youtuberki / instagramerki etc. nie miałyby tylu obserwujących, nie byłoby tych wszystkich reklam idących już w miliony złotych, tych wszystkich eventów etc. 

Wiem - patologia. Ale te instagramerki robią dokładnie to co zapracowani, często pogrążeni w monotonii życia ludzie chcą widzieć - pokazują życie jakie chciałby mieć każdy - modne ciuchy, fajne knajpki, zagraniczne wycieczki, ciekawe miejsca w kraju, yachty, hotele, eventy etc. tak więc nic dziwnego, że jak raz do roku pojadą nad morze czy w góry, to będą chcieli zjeść tam gdzie ich "idolka", bo ona tworzy jakąś tam (koślawą, patologiczną może nawet), ale jednak - wiarygodność społeczną. Jakąś tam pracę w to wkładają, niektóre pewnie płacą jakimś agencjom, tak więc instagram czy youtube jest dla nich sposobem na życie. Nic dziwnego, że podchodzą do sprawy jak do biznesu - "Ty mi obiad, ja o Tobie wpis". Akurat Pan Gaweł takiej promocji nie potrzebuje - jego smykałka do biznesu, talent gastronomiczny w połączeniu z super lokalizacją w ścisłym centrum Sopotu (na Pomorzu jest sporo różnej maści osób aspirujących do bycia sławnymi instagramerami, a gdzieś bywać  przecież muszą i to pokazywać - Pan Gaweł im za to nie musi płacić, bo w tym przypadku to oni mogą się polansować w fajnym miejscu w Sopocie za rozsądny pieniądz), dlatego Pana Gawła stać na to, aby publicznie oburzać się propozycjami jakiś insta-panienek. Gdyby działał w innym, bardziej cieżkim otoczeniu biznesowym możliwe, że wcale takimi propozycjami, by nie pogardził. Sam znam kilka przypadków znad polskiego morza, gdzie to właściciel biznesu sam zapraszał znane postaci z polskiego internetu do siebie na weekend poza sezonem. W jednym przypadku w grę wchodziło również opłacenie intercity w obie strony i odbiór z dworca.

Edytowane przez Avanti!
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wrotycz napisał:

Manipulacja pieniądzem nie zasadza się w moralności. Manipulacja pieniądzem to manipulacja pieniądzem.

Manipulacja pieniądzem, tak jak i pieniądz, to wynalazek człowieka, to akt intencjonalny inteligentnego stworzenia. Pieniądz sam z siebie się nie manipuluje. Potrzeba woli człowieka, żeby pieniądzem manipulować.

 

Sama manipulacja z definicji ma negatywne zabarwienie, to intencja wprowadzenia w błąd. Człowiek niemoralny będzie świadomie dopuszczał się manipulacji, bo taki ma moralny kręgosłup, taki czyn nie jest sprzeczny z jego moralnością.

 

Czy kradzież to tylko kradzież? Czy jednak potrzeba człowieka o moralności złodzieja, żeby kradzież zaistniała? Owszem potrzeba jeszcze takich czynników jak legendarna "okazja" która przysłowiowo czyni złodzieja, opłacalność takiego czynu, ale inicjatywa zasadza się w spaczonej moralności tego człowieka.

Edytowane przez Kim Un Jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste jestem Prorokiem.

 

Lata temu przepowiedziałem kobiety udające facetów udających kobiety.

Stało się!

https://wolnemedia.net/drag-queen-czyta-dzieciom-w-poznaniu/

 

"Lola Eyeonyou Potocki, bo tak brzmi jej pseudonim, określa się jako „drag performerka”. "

 

I kij w dupę temu co powątpiewa w moje Moce.

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iry napisał:

A teraz powiedz mi szczerze, czy kiedykolwiek kupiłeś coś albo skorzystałeś z usługi, bo zareklamował to jakiś "influencer"?

Ja nie jestem followersem, nie wiem kto, co i gdzie robi.

 

2 godziny temu, wrotycz napisał:

To już wszystko było, było w historii i było na forum.

Skoro było to i będzie. Więc nie przejmuję się, tylko próbuję odnaleźć w czasach upadku.

Edytowane przez Lucek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, iry napisał:

A teraz powiedz mi szczerze, czy kiedykolwiek kupiłeś coś albo skorzystałeś z usługi, bo zareklamował to jakiś "influencer"? 

 

Buhahahaa.... Nie myślisz chyba, że to jest do nas, facetów skierowane, co? 

Większość nawet pojęcia nie ma, że wydaje kasę na coś co promują blogerka, influenzerki czy inne cudaki. 

Wystarczy że nasze partnerki lampią się w instagrama. Ty tylko kasę wkładasz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Avanti! napisał:

gdyby społeczeństwo nie było tym zainteresowane to te wszystkei youtuberki / instagramerki etc. nie miałyby tylu obserwujących

Akurat ok. 90% obserwujących na wielu profilach to są fałszywe konta do nabicia liczby obserwatorów. Ostatnio twitter usuwa po ok. 70 milionów fałszywych kont miesięcznie. Facebook i instagram robią podobne czystki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście byłem przekonany, że w Polsce się porawilo i jak widzalem takie fotki to bylem przekonany, że one za to płacą.

 

Po prostu stać je. Żyja z reklamowania ciuchów czy coś tam...

 

A wyglada na to że rynek jest przesycony...

 

Ale zmierzyłem temat wlasną miarką. Naiwniak ze mnie. Aż sam się zdziwiłem. 

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpuszczone towarzycho ?.

A logicznie rzecz ujmując to jest to zwykła propozycja biznesowa, którą składa się przedsiębiorcy. Może on ją przyjąć lub odmówić i nie trzeba z tego robić sensacji. Oczywiście jeśli propozycje są poważne, ponieważ żebranie o ciastka za kilka złotych czy drinka jest żenujące i śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.