Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

14 minutes ago, Rnext said:

to niech robi zapasy a w prywatnej sferze,

Zostało mi parę paczek styropianu. Kupowałem po 60PLN teraz już 110. Czekam aż cena za kg zrówna się ze złotem. Użyłem na razie odsprzedania sąsiadowi jednej paczki po starej cenie w celu stworzenia przyjaźni strategicznej. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rnext napisał:

żeby wstrzyknąć właśnie mRNA i żeby to wstrzyknąć wszystkim.

Właśnie. Czy masz jakąś hipotezę, dlaczego tak naciskają, aby każdemu wstrzyknąć ten specyfik ?

2 godziny temu, wrotycz napisał:

Choroba trwa maksymalnie 10 dni, załóżmy nawet, że dwa tygodnie.

Ale to chyba w trudniejszych przypadkach. Sam przechodziłem 3 dni, inni 5.

2 godziny temu, nowy00 napisał:

. Czasem wymieniają, że w Polsce jest indyjska lub delta.

A delta to nie indyjska ? Już się pogubiłem.

W każdym razie, w linku który wczoraj wrzuciłem, Pani ekspert od szczepionek wyjaśnia, że ta szczepionka nie działa na aktualne mutacje, tylko na wersję pierwotną, której już dawno nie ma.

Więc to tak, jakby się zaszczepić przeciw grypie, szczepionką z zeszłego roku.

No ale biznes musi się kręcić i co tu teraz zrobić z zakupionymi dawkami ? 

Może jakieś zwierzaki zaszczepić, jak w Finlandii ? Psy, koty, chomiki, czekają na rozwój wydarzeń.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Leniwiec napisał:

Właśnie. Czy masz jakąś hipotezę, dlaczego tak naciskają, aby każdemu wstrzyknąć ten specyfik ?

Uprzedzę nieco @Rnext, bo spodziewam się, że wymieni m.in. chęć zysku ze strony koncernów i ich przedstawicieli handlowych.

 

Na przykładzie Unii, która zamówiła już prawie 3mld szczepionek na najbliższe lata - bez znaczenia jest tak naprawdę co się z nimi stanie, czy zostaną wstrzyknięte ludziom, czy wywalone na śmietnik. Ba, z finansowego punktu widzenia, cwaniakom u władzy bardziej się opłaca je zutylizować - bo na tym można zarobić dodatkowe pieniądze.

 

4 minuty temu, Leniwiec napisał:

A delta to nie indyjska ? Już się pogubiłem.

Tak, to to samo.

 

5 minut temu, Leniwiec napisał:

W każdym razie, w linku który wczoraj wrzuciłem, Pani ekspert od szczepionek wyjaśnia, że ta szczepionka nie działa na aktualne mutacje, tylko na wersję pierwotną, której już dawno nie ma.

Czy znasz kogoś kto chorował jednocześnie na covid i grypę lub jedno następowało tuż za drugim? Wczoraj słyszałem wypowiedź jakiegoś "eksperta", że trzeba się szczepić na covid i grypę, bo jeśli kogoś dopadną obie choroby w krótkim odstępie czasu, to ma przekichane. @Rnext masz może coś do powiedzenia w tej kwestii?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Rnext said:

który na mój nos wymyka się spod kontroli

Jak mawiał Pratchett, czasem nie jest ważne do czego podążasz, a skąd. W tym sensie, żadnej utraty kontroli nie ma, i być nie może.

2 hours ago, Rnext said:

moim zdaniem, inflacji nie da się już zatrzymać

Niestety nie podąża sama, biedaczka, odpowiednio szybko - więc trzeba jej pomóc. Co też Chiny postanowiły uczynić, via polityka celna. I nie tylko one:

https://www.gasworld.com/basf-becomes-latest-to-curtail-fertiliser-production/2021817.article

2 hours ago, Rnext said:

scenariusz stagflacyjny

https://businessinsider.com.pl/piec-najciekawszych-wydarzen-w-gospodarce-teraz-ranking-4102021/hf6sr52

https://businessinsider.com.pl/stagflacja-w-polsce-jest-mozliwa-boja-sie-ekonomisci-wszystko-przez-kryzys/7869s03

To że my o stagflacji sobie rozmawiamy na małym forum, to jedno; to że oficjalnie to słowo pojawiać się zaczyna w raportach giełdowych, prognozach ekonomistów czy mass-mediach - to co innego. To urabianie pod narrację, a jednocześnie przyspieszenie efektów, poprzez rzuty "skarpet" w różne metody "ochrony dobytku". Tyko jedno martwi - jeśli dziś o stagflacji się mówi, to znaczy, że nie ona będzie główną niespodzianką.

2 hours ago, Rnext said:

jedną z dróg do celu, jakim jest "wielkie hamowanie" na blisko przed ścianą

... albo za nią. Dla nich, bez różnicy.

2 hours ago, Rnext said:

to niech robi zapasy

Właśnie zamówiłem na zapas pewną maszynę, ze składu w Polsce. I modlę się by wysłali, a nie odesłali przelew ;) bo teraz różnica cen wynosi najmniej +79% (skala rdr), a że cholerstwo na dokładkę dzięki wadze musiałoby iść spec-transportem z Chin trzy miesiące... lepiej mieć i nie potrzebować, niż potrzebować a nie mieć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, Leniwiec said:

Właśnie. Czy masz jakąś hipotezę, dlaczego tak naciskają, aby każdemu wstrzyknąć ten specyfik ?

Zwykle tego typu projekty nie mają jednego celu. Ale jako jeden z głównych hipotetycznych, już wskazywałem - pozbycie się grupy kontrolnej (niezaszczepionych). Jeśli ich nie będzie, nie będzie również np. porównania ilości zachorowań szczepionych względem nieszczepionych i łatwych odpowiedzi na pytania typu - dlaczego tak ludzie masowo mrą czy chorują. Po prostu z dużym prawdopodobieństwem należy obstawiać, że wróg (jakim są dla jedwabnika systemy rządowe) ma na celu jakiś swój interes a nie nasz. Nasze zdrowie dotąd mieli w dupie i to się raczej nie zmieniło. 

 

36 minutes ago, Kespert said:

O proszę! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Obliteraror napisał:

W miarę postępów w budowie socjalizmu walka klasowa zaostrza się : )

 

Wielguckiemu już nie po drodze z morderczymi maseczkami i wariatami szukającymi mątw z Matrixa w szczepionkach. Lepiej późno, niż wcale.

 

 

Nie po drodze mu od marca 2020 r. odkąd twierdzi, że pandemia to biznes i totalitaryzm a odrzuca spiskowe teorie. To samo z szczepkami, które są gow...robionym na kolanie. 

W USA zakaz przeszczepow dla niezaszczepionych. Miss Holandi nie poleci na wybory Miss World bo nie zaszczepiona. Popier.oleni 😞

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Fury King napisał:

W USA zakaz przeszczepow dla niezaszczepionych. Miss Holandi nie poleci na wybory Miss World bo nie zaszczepiona. Popier.oleni 😞

Dorzuciłbym do tego NBA i cięcia pensji dla niezaszczepionych koszykarzy (bo nie mogą wchodzić na halę).

https://sport.interia.pl/nba/news-bez-szczepienia-na-covid-19-straca-pensje,nId,5562872

 

Fajne te związki zawodowe, nawet w koszykówce są  :)

 

 

Edytowane przez cst9191
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatuszek ze spec ustawy coviodowej :).

 

 

Art. 232b. KPK

 

Nieodpłatne przekazanie przedmiotów w stanie zagrożenia epidemicznego lub epidemii

§ 1.
W stanie zagrożenia epidemicznego lub stanie epidemii zajęte przedmioty mające znaczenie dla zdrowia lub bezpieczeństwa publicznego, można nieodpłatnie przekazać podmiotom leczniczym, Państwowej Straży Pożarnej, Siłom Zbrojnym Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Straży Granicznej oraz instytucjom państwowym i samorządowym. Art. 192wykonywanie zabiegu leczniczego bez zgody pacjenta Kodeksu karnego wykonawczego stosuje się odpowiednio. 
 
§ 2.
Postanowienie o nieodpłatnym przekazaniu przedmiotów wydaje w postępowaniu przygotowawczym prokurator, a po wniesieniu aktu oskarżenia sąd właściwy do rozpoznania sprawy. 
 
§ 3.
Na postanowienie, o którym mowa w ust. 2, przysługuje zażalenie. Wniesienie zażalenia nie wstrzymuje wykonania zaskarżonego postanowienia.
  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Endeg
wrzucił artykuł o projekcie kar za fake newsy o COVID-19. Pominę debilizm całego wynalazku, bo kto niby będzie decydował o tym co jest a co nie jest fejk niusem ale chciałem skomentować fragment Tragiczne skutki hejtu o lekarce, która doświadczyła tego "hejtu".

 

"To było jak fala, to były setki wiadomości, tysiące komentarzy, (...). Jestem przekonana, że to jest jakaś zorganizowana grupa, która skrzyknęła się w sieci, stwierdzając: dziś atakujemy tego i tego, i się zaczynało. Przez półtora roku obcy ludzie wysyłali mi groźby na FB, Messengerze, w SMS-ach. Pisali, co mi zrobią, że wiedzą, gdzie mieszkam, że nie jestem prawdziwym lekarzem, tylko podstawioną aktorką. Wysyłali zdjęcia moich siostrzeńców, moich małych sąsiadów, opisywali, co zrobią tym dzieciom" - wspominała lekarka Jadwiga Kłapa-Zarecka.

 

Każdy rozwinięty, nie tylko prawnik, stwierdzi, że to groźby karalne a to się zgłasza do prokuratury i oni się tym zajmują. Wszystkie te media (FB, Messengerze, w SMS) są zarejestrowane imiennie, więc o podszywaniu się i anonimowości nie ma mowy i ta pani twierdzi że dostawka takie groźby przez półtora roku.

 

Teraz ja, my, opinia publiczna, czytelnicy, mamy wierzyć, że przez półtora roku Pani grożono i policja się tym nie zajęła? Policja jaka jest, każdy widzi, i nie wierzę, że by przepuściła taką okazję do zdyskredytowania "antyszczepów", poprawy statystyk, zarobienia premii i podlizania się partii. Przecież wysyłając SMS z groźbą podpisujesz na siebie wyrok bo numery telefonów są rejestrowane. To samo dotyczy FB, gdzie podajesz swoje nazwisko a nawet jak skłamiesz to konto jest utworzone na zarejestrowany numer telefonu, więc de facto sytuacja taka jak z SMSem.

Cała ta sprawa śmierdzi i idę o zakład, że żadnych gróźb nie było, co najwyżej ludzie pokazywali tej pani jej niekompetencję, nienaukowe "argumenty" i hipokryzję a ona się biedna obrażała a teraz pisze o hejterach w mediach społecznościowych.

Nie wiem, może to robi dla kasy a może dla idei, jedno górze od drugiego, a dokładniej drugie od pierwszego.

Jak dla kasy, to widać, że chyba nie jest dobra w swoim fachu i słabo jej płacą więc musi się imać dodatkowych fuch, żeby dorobić.

Jak dla idei, to szkoda mi to komentować, choć to jeszcze gorsze.

 

Tak czy owak, mam nadzieję, że przeczytają to jej pacjenci i się dowiedzą kim jest ich "lekarka". Życzę im żeby wyciągnęli wnioski.

 

 

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza w historii karta zapobiegająca przekroczeniu limitu przez konsumentów, nie w oparciu o kredyt, ale o poziom emisji CO2 spowodowany ich konsumpcją. Czyli nowe narzędzie reglamentacji, pierwszy krok zrobiony. 

 

http://campaignsoftheworld.com/technology/doconomy-do-black-credit-card/

 

Kontrolowany sztuczny kryzys aby dobić gospodarkę zrzucając winę na koronawirusa i globalne ocieplenie. 

 

Jeszcze dwa, trzy lata i komuna 2.0 gotowa.

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, wrotycz said:

Pominę debilizm całego wynalazku, bo kto niby będzie decydował o tym co jest a co nie jest fejk niusem

Nowy Imam Koncesjonowany ;) 

W zasadzie jest to cenzura na sterydach (wprowadzająca dodatkowo autocenzurę) pod płaszczykiem troski o prawdę. Jak to w komunie, wszystko na odwrót. Teraz rodzi się "komuna religijna". Szokujące, że w kraju, który walczył z propagandą i cenzurą setki lat. Z carską, pruską, faszystowską, PRLowską i aktualnie PiSowską. Wkrótce upolitycznione będzie nawet gówno, jego kształt i kolor. I trzeba będzie codziennie zanosić kawałek na testy, czy na pewno srasz tylko prawdą i nie masz covida. 

A wprowadzenie przez rząd kar typu 30k za mówienie czegokolwiek, choćby były to największe bzdety, to kwintesencja totalitaryzmu. 

 

*Imam - muzułmański przywódca religijny.

3 hours ago, Martius777 said:

Pierwsza w historii karta zapobiegająca przekroczeniu limitu przez konsumentów, nie w oparciu o kredyt, ale o poziom emisji CO2 spowodowany ich konsumpcją.

Elity już się nie kryją, że traktują masy jedwabnika jako coś w rodzaju karalucha, niepożądanego ziemskiego szkodnika/pasożyta, którego wprawdzie nie można (jeszcze) oficjalnie zwalczać, ale przynajmniej trzeba mu utrudnić rozmnażanie, konsumpcję i propagację.

 

 

Tymczasem premier Izraela wchodzi na wyższy poziom nowej nauki :D

 

 

  • Like 4
  • Dzięki 2
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.