Skocz do zawartości

Arch - kim jest, czego chce i dlaczego nie odpuszcza? Analiza psychologiczna postaci


Rekomendowane odpowiedzi

@Hippie dokładnie. Oni tylko mogą pomóc sobie sami. Jedyna opcja to to, żeby narcyz zmierzył się sam ze sobą i dodatkowo wiedział jak. Problem w tym, że on jest idealny, przez co nigdy tego nie zrobi, źli są inni. Zresztą widać to w ostatnim poście archa w tym temacie. A jakoś żyć ze sobą i innymi - musi. Zostaje tylko współczuć i cieszyć się, że samemu się na to nie cierpi. Życie z czymś takim to kara sama w sobie.

@łomaczenko tak, masz rację, dużo jest prawdy w tym, co piszesz. Spokojnej nocy życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Messer said:

Oni tylko mogą pomóc sobie sami. Jedyna opcja to to, żeby narcyz zmierzył się sam ze sobą i dodatkowo wiedział jak. Problem w tym, że on jest idealny,

Błędne koło.

Nie znam żadnego narcyza, który wyzdrowiał. 

Mam też wrażenie, że szczególnie Polska i tutejsza mentalność jest wylęgarnią takich toksycznych osób. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, łomaczenko napisał:

Ty jesteś w moim odczuciu właśnie tym Hankiem. Z pozoru zgranym z innymi ludźmi, z pozoru uspołecznionym

Arch, Hank akurat miał jaja że stali, wielką odwagę i silny kręgosłup moralny. Chyba najbardziej pozytywna postać tego znakomitego serialu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Obliteraror napisał:

Arch, Hank akurat miał jaja że stali, wielką odwagę i silny kręgosłup moralny. Chyba najbardziej pozytywna postać tego znakomitego serialu. 

Siłą rzeczy musiał mi powiedzieć coś miłego. Dobry chłopak, ale zagubiony. :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i myślę, że warto dodać w tym temacie to, że narcyści jako typowe wampirki energetyczne, będą szukać ofiar. A kto jest dla nich smakowitym kąskiem? Ano rzecz jasna osoby, które mają dużo energii, są pozytywne, serdeczne, optymistyczne. 

Trzeba bardzo uważać. Bo te osoby idealnie kierują poczuciem winy. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady przeczytać archowątku, ale ja go na swój sposób lubię pod każdą postacią hahah. @HippieCo do narcyzmu, jeżeli jest on kliniczny to taka osoba nie może wyzdrowieć, nic się nie zmieni, tak jak w przypadku psychopatów. Nie, Polska ma taką samą zawartość narcyzów jak każdy inny kraj, to się wszędzie obserwuje. Samych rodzajów narcyzów jest kilka. Polecam kanał DoctorRamani. Babeczka rozbija narcyzm na wszystkie możliwe opcje, relacje z nimi, jka sobie radzić itl Można tam znaleźć dosłownie wszystko na ich temat.  Np 

 

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można świetnie zarabiać i jednocześnie liczyć na to, że zawsze będziemy osiągać stosunek win to win w relacji z naszymi Klientami, czy kontrahentami.

 

Zawsze pojawi się konflikt interesów i ktoś straci.

 

- Terapeuta może mieć dobrą reputacje, ale im dłużej będzie funkcjonował na rynku tym większa będzie grupa Klientów/Pacjentów, która nie będzie zadowolona z jego usług ponieważ zainwestuje swój czas i pieniądze a efekty będą niewspółmierne do włożonych zasobów.

Może to być spowodowane błędną diagnozą, schematycznym podejściem do pacjenta, nie zastosowaniem pełnej diagnozy.

 

Może do Ciebie @Messer przyjść pacjent z objawami depresji, a Ty rozpoczniesz z nim terapię według swoich sprawdzonych metod tymczasem okaże się, że gość miał objawy depresji nie ze względu np na swoje dzieciństwo, ale np nowotwór tarczycy.

 

Będziesz chciał, dobrze? To świetnie! Tylko, że facet straci czas i pieniądze, które mógłby poświęcić na leczenie onkologiczne.

 

Co zrobisz jeśli się okaże, że Twoje metody nie są skuteczne dla sporej części Twoich pacjentów? Zwrócisz im hajs? Czy może spiszesz ich sobie na straty a międzyczasie za ich pieniądze będziesz udoskonalał swoje sposoby i dalej się dokształcał?

 

Obstawiam, że pieniędzy im nie zwrócisz! I nawet wiem jak to uargumentujesz - jest nawet taki kawał Ilu psychologów jest potrzebnych do wymiany żarówki? Jeden, ale pod warunkiem, że żarówka sama będzie chciała się zmienić.

 

- Adwokat może świetnie reprezentować swojego Klienta i wygrać proces cywilny, ale w konsekwencji egzekucja komornicza okaże się bezskuteczna. Jednak pełnomocnik będzie musiał zadbać o swój interes i na koniec wystawić kilka fakturek za każdy etap postępowania.

 

Klient będzie niezadowolony bo poświęcił mnóstwo czasu, nic finalnie nie osiągnął a jeszcze będzie musiał zapłacić. Wiadomo, że warto Klienta uświadamiać od początku, że wyrok to jeszcze nie pieniądze, ale niektórzy nie chcą w to wierzyć i myślą życzeniową.

 

Co zrobisz jak Ci Klient/Pacjent nie będzie w stanie zapłacić ze względu na sytuację materialną? Będziesz pracował za darmo czy podziękujesz mu za współpracę w jakiś dyplomatyczny sposób np polecisz mu darmową pomoc psychologiczną?

 

Niezależnie, którą opcję wówczas wybierzesz to nie będzie to sytuacja win to win, ale domyślam się że za darmo mu nie pomożesz.

 

Sytuacje win to win się zdarzają, ale w większości branż są jednak rzadkością - zawsze trzeba pobiegać za swoimi pieniędzmi a często się o nie brutalnie napierdalać.

 

 

Edytowane przez Mroczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BrainlikePennylooklikeAmySerio??? Byłem kilkukrotnie i to u naprawdę renomowanych terapeutów będących przedstawicielami wszystkich wiodących nurtów i żaden nie zasugerował mi badań, co najwyżej wcześniejszą konsultację z psychiatrą.

 

Terapeuci do których chodziłem mieli stopnie naukowe i żaden nawet się nie zająknął, żebym poszedł na badania i z tego co wiem to nie jestem w tym osamotniony

Edytowane przez Mroczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem czy nie lepiej by było Archa przywrócić oficjalnie a forum, wtedy nie musiałbym ciągle kminić kto jest na nowo archem. Chociaż ta zabawa jest równie śmieszna. Już sam nie wiem, może sam jestem na forum i wszystkie posty są od jednego multikonciarza? A może to beta testy sztucznej inteligencji i arch jest botem i tak na prawdę nie istnieje?

 

Czy arch to fitdaria?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Messer, kawał dobrej, ale w sumie zbędnej roboty. Arch to osobnik nie zasługujacy na jakąkolwiek dyskusję - narcyz i mitoman, który zapewne nawet równania dwukwadratowego by nie rozwiązał, bo jest zbyt głupi.

Jedyne, co mnie cieszy, że wszystkie te cyrki rozgrywają się w Internecie - gdybyśmy byli szkolną paczką, arch niechybnie wparowałby do nas z automatem i wyrównał rachunek krzywd. :)

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wyjaśni, dlaczego tak inteligentny i niesamowity osobnik został zbanowany. Przecież mógł pisać z sensem, nikogo nie obrażać i nawet przy mocno skrzywionym, narcystycznym umyśle by się tutaj utrzymał, czy miał cały czas zapędy do obrażania innych? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam podziwiam gościa (Archa), że mu się chce zakładać te wszystkie konta, zakładać Wątale na Frorumie i w tych Wątalach prowadzić dyskusje sam ze sobą (z różnych kont) aż się doczekał Forumowej psychoanalizy, koleś powinien dostać jakiś Forumowy order za aktywność, pamiętam z podstawówki, że były jakieś oceny za aktywność na lekcji, Forum mogło by np ufundować dla Archa nową klawiaturę bo pewnie mu się szybko zużywają.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.