Skocz do zawartości

Czy zaszczepisz siebie/swoje dziecko i pójdziesz po benefity systemu?


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, zychu napisał:

A zatem - do nauki, ignorancie.

Chyba foliowa czapeczka Cię za mocno uwiera.  Porównywanie tragedii Holocaustu z szurskimi, foliarskimi bredniami o urojonej szkodliwości szczepień przerasta ludzkie pojęcie. Covidową szczepionke podano do tej pory na swiecie ponad 4 milionom osob. Wystąpiło 8 reakcji poszczepiennych, lekkich. Nikt nie umarł.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie durnych szczepionek do Holocaustu jest zwyczajnie ohydne i nieludzkie. 
 

Nie jestem ich wierną fanką ani przeciwniczką, lecz doprawdy odpuście sobie przeciwdziałanie jakiejś mniejszej czy większej chorobie do czystek etnicznych, trochę szacunku do zmarłych i historii nie zaszkodzi:) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bullitt napisał:

Zresztą co, będą sprawdzać przy wejściu do knajpy? Wolne żarty. Właściciel na lewo wpuści i tak kogo chce, będzie chciał zarobić. Tak samo z podróżami.

 

I tu się mylisz. Na wiosce u mnie, restauracja (dobrze kryta, gdzie paragonów 'zapominają' wydawać) ale temperaturę termometrem sprawdzają, bo IM KAZALI.

 

17 godzin temu, Bullitt napisał:

Sporo osób ograniczy podróżowanie, po prostu, albo pojedzie autem jeśli to jest w miarę blisko i po problemie. To linie lotnicze stracą potencjalnych klientów. Tak samo inne biznesy. Nikt tego nie wytrzyma, a ja nie muszę chodzić do wszystkich knajp czy klubów. Wystarczy mi kilka gdzie mnie wpuszczą bez szczepionki. Weźcie jeszcze np. branżę koncertową. Koncerty na stadionach. Nie wpuszczą tych bez szczepionki? No to powodzenia w dłuższej perspektywie gdy około połowa ludzi odpadnie od razu, połowa potencjalnych klientów. 

 

No właśnie, ja tak samo ograniczyłem. Zwykle dwa razy w roku leciałem do PL, nie latam już. Za duże ryzyko, a ryzyko to potencjalne koszty. By utrzymać wydolność finansową, muszę trzymać koszty na określonym poziomie, a tym samym ryzyko. Klienci znikną, biznesy pobankrutują. Koncertów nie będzie. 

 

17 godzin temu, Bullitt napisał:

Rynek nie znosi próżni. Powstaną przedszkola gdzie przyjmą w pierwszej kolejności te dzieci bez szczepionek, ludzie sobie poradzą i będą mieli w dupie większość "obostrzeń".

 

Błędnie założyłeś, że istnieje wolny rynek. Wolny rynek, przypominam, ktoś zacytował w moim wątku w dwuwyrazowych dowcipach. Bo to jest żart. Powstanie czarny rynek, to bez wątpienia. Ale w momencie, kiedy jesteś na czarnym rynku, to w każdej chwili władza może zrobić kipisz. I będzie robić branża po branży, bo wtedy nikt nie jest nawykły protestować. A to tylko jakieś automaty do gry, a to tylko jakieś witaminki, a to tylko jakieś panele solarne, aż w końcu przyjdą po ciebie, jak w słowach tego pastora:

 

 

Martin Niemöller (1892–1984) – niemiecki pastor, działacz antyhitlerowski.

  • Najpierw przyszli po komunistów,
    ale się nie odezwałem,
    bo nie byłem komunistą.

    Potem przyszli po socjaldemokratów
    i nie odezwałem się,
    bo nie byłem socjaldemokratą.

    Potem przyszli po związkowców,
    i znów nie protestowałem,
    bo nie należałem do związków zawodowych.

    Potem przyszła kolej na Żydów,
    i znowu nie protestowałem,
    bo nie byłem Żydem.

    Wreszcie przyszli po mnie,
    i nie było już nikogo, kto wstawiłby się za mną.
    •  
    • Als die Nazis die Kommunisten holten,
      habe ich geschwiegen;
      ich war ja kein Kommunist.

      Als sie die Sozialdemokraten einsperrten,
      habe ich geschwiegen;
      ich war ja kein Sozialdemokrat.

      Als sie die Gewerkschafter holten,
      habe ich nicht protestiert;
      ich war ja kein Gewerkschafter.

      Als sie die Juden holten,
      habe ich nicht protestiert;
      ich war ja kein Jude.

      Als sie mich holten,
      gab es keinen mehr, der protestierte.
       (niem.)

 

Za kilka lat nie zostanie nic niekorporacyjnego. I jesteś ugotowany, bo taki jest cel. Żeby wszystko było w strukturze, podległe wielkiemu kapitałowi, żeby nie było poza kontrolą, Woźniak o tym mówił, a jak to już do jego kanału wypływa, to to jest prawda ulicy. Zobaczysz, że ludzie nie zaprotestują. Będą protestować za słabo, za biernie, zawsze o krok do tyłu i to wystarczy, by zrealizować ten plan.

 

Naprawdę, chciałbym, by było jak mówisz i jest na to jakaś szansa, nawet nie taka mała. Ale to nie jest przesądzone, nikt tu jeszcze nie wygrał w tej wojnie, dlatego należy być cały czas przytomnym. Ja jestem dość naiwny, ale to zagrożenie jest dla mnie jak najbardziej realne. Dlatego, że ono jest rozłożone w czasie, jak erozja koryta rzeki. Trochę popuścimy, trochę przyciśniemy i od nowa. I te mosty w końcu pospadają. 

 

Budżety tego syfu ustalono na lata 2020-2024 i lecą ściśle wg. planu, co do miesiąca. Wiadomo też, co będzie dalej. Oczywiście to może się nie udać, lub udać gorzej niż zaplanowano, jak opóźnienia na budowie. To się przełoży na rok następny! Należy sobie zadać pytanie:

 

Za jaki chuj zgodziliśmy się w ogóle, by ktoś nam przed nosem taką konstrukcję tworzył, toż to należy natenkurwatychmiast rozebrać!!!

 

3 godziny temu, Hatmehit napisał:

Porównywanie durnych szczepionek do Holocaustu jest zwyczajnie ohydne i nieludzkie. 

 

 

Koleżanko, jesteś młoda i bardzo naiwna, ja też jestem naiwny, ale nie aż tak. Po prostu człowiek to wypiera, ale fakty świadczą o czymś innym. Człowiek młody myśli - świat nie może być taki zły. I nie jest, sumarycznie, bo są też ludzie dobrzy, ale jest frakcja ludzi (?) którzy nie mają żadnych skrupułów i mają środki i realną władzę.

 

Odszukaj sobie życiorys starego gatesa, zadeklarowanego i działającego eugenika, działającego na spuściźnie po mengele.

 

Przeczytaj książkę IBM i holocaust, tam są dowody poskanowane, jak amerykanie wywieźli z terenów Bawarii wszystkie dane odnośnie obozów w skrzyniach do U.S.A. zanim weszli Rosjanie do Berlina. Rosjanom i nam pozwolono 'wygrać', a oni wywieźli technologię i to, na czym teraz prężnie działają. Tylko metody się zmieniły, stosy trupów zostały usunięte z oczu mas, i tylko taki postęp mamy. Cel jest ten sam, co zawsze.   

 

14 godzin temu, Wewerka napisał:

Myślę dokładnie jak @giorgio. Nikt nie mruknął na OFE, nikt nie protestował, gdy wprowadzono przepis, w którym przedsiębiorca ma wrogo patrzeć na swego biznesowego partnera z góry zakładając, że jest on nie uczciwy itp; rządzący sprawdzili na wielu polach zachowania społeczne i są pewni, że ludzie będą tańczyć jak im zagrają. A grają jak widzimy...Majteczki w kropeczki na Zielonych oczach. ☺Ludzie są rozleniwieni dobrostanem ogólnym i nie chce się nikomu walczyć, zwłaszcza jeśli walka dotyczy interesu większej grupy nieznanych osób.

 

Ci ludzie wyszli na ulicę, ale niewiele tam osiągnęli. Zobaczyli, że nie są sami i na tym na razie poprzestali. Kłopot jest w tym, że tyrania jest dziś wiele subtelniejsza (co nie znaczy, że nie pojedziesz w czarnym worku prosto do krematorium zanim ktoś zrobi sekcję zwłok) po prostu władza ma dziś cały pulpit guzików i kontrolek pokazujących jej nastroje ludzkie i do czego może się w danym momencie posunąć. Nawet pod naszymi postami na fb ma takie kontrolki, po to zresztą zostały one zrobione.

 

Pamiętacie taki life-hack na blokadę koła w prezencie od straży miejskiej?

 

Woziłeś swoją blokadę i jak trzeba było stanąć w niedozwolonym miejscu - wyciągałeś z bagażnika i zakładałeś :) Potem, gdy trzeba było odjechać, wyciągałeś kluczyk, wrzucałeś w ten jeden moment do bagażnika, patrząc, czy nie ma właściwej straży i arrivederci.

 

To samo dziś robi władza z opozycją.

 

Mają własną, pod kontrolą (a nawet kilka, właściwie ciężko jest natrafić na kogoś, kto nią nie jest) i dzięki temu wszystko wiedzą. Przykładem jest p. szczęść boże, który pochodzi ze starej masońskiej rodziny. Ty piszesz do tego pana list (toż to mąż zaufania! co nie raz tivu pokazała, stoi na protestach otoczony kordonem "janczarów maowieckiego") i oni już wszystko wiedzą, że jesteś niezadowolony i jakie masz plany. Jaki jest twój stopień nietolerancji dla poczynań władzy. Taki pan się nazywa - zadaniowiec.

 

Nie sprawdzisz ich po działaniach - wszak udają opozycję i na wiele im się pozwala - ale sprawdzisz ich po rodzinach, z których się wywodzą, bo więzy krwi są silniejsze niż poglądy. 

 

Nawet tu na tym forum tacy zadaniowcy prężnie działają i są, jak zwykle, otoczeni stadem pożytecznych idiotów, którzy robią to samo, tylko za darmoszkę, dla idei (we własnym debiliźmie swoim, karpia głosującego za przyspieszeniem świąt bożego narodzenia).

 

Dlatego uważajcie.

 

 

  

 

 

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

Wystąpiło 8 reakcji poszczepiennych, lekkich. Nikt nie umarł

Jak 8 skoro na stronie rządowej USA jest już ich 3100 faktycznie nie umarli ale do pracy i życia się nie nadają. Jak coś można rzucić okiem tu: https://www.cdc.gov/vaccines/acip/meetings/downloads/slides-2020-12/slides-12-19/05-COVID-CLARK.pdf?fbclid=IwAR0s2BoVeKGWgCMV-eKA2s_-P-rqw_z_ie8TjzrKDT5uW-fDpyIXO8ht5N8  Na poparcie moich informacji oraz dla innych użytkowników.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, absolutarianin napisał:

Pamiętacie taki life-hack na blokadę koła w prezencie od straży miejskiej?

 

Woziłeś swoją blokadę i jak trzeba było stanąć w niedozwolonym miejscu - wyciągałeś z bagażnika i zakładałeś :) Potem, gdy trzeba było odjechać, wyciągałeś kluczyk, wrzucałeś w ten jeden moment do bagażnika, patrząc, czy nie ma właściwej straży i arrivederci.

A nie pomyślałaś nigdy, kwiatuszku, by nie zachowywać się jak kmiot i po prostu parkować w dozwolonych do tego miejscach?

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@absolutarianin

Bracie, jesteś tak nakręcony ze piszesz już posta pod postem.

 

Zużywasz ogromne ilości energii na „walkę z systemem”, krzyczysz i radykalizujesz.

 

Jawi się dla mnie takie zachowanie na równi z Atorem -> wyciszam Twoje posty bo nie daje rady tego czytać.

 

ps

 

w żadnych osadach się nie spotkamy, nie dokonają się chore przewroty, a po szczepieniach nie urosną nam ani czółki, ani nowe pary rąk.


Zdrowia Ci życzę i spokoju ducha.

 

  • Like 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Obliteraror said:

kwiatuszku,

 

Stokrotko... Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

 

Bracie @Exile nie jestem nakręcony i nie piszę posta pod postem, tylko.. posty spomiędzy znikają :D 

 

Cóż, życzę ci wszystkiego dobrego, wszak od zamknięcia oczu świat się nie zmieni.

 

Edytowane przez absolutarianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Obliteraror napisał:

Chyba foliowa czapeczka Cię za mocno uwiera.  Porównywanie tragedii Holocaustu z szurskimi, foliarskimi bredniami o urojonej szkodliwości szczepień przerasta ludzkie pojęcie. Covidową szczepionke podano do tej pory na swiecie ponad 4 milionom osob. Wystąpiło 8 reakcji poszczepiennych, lekkich. Nikt nie umarł.

A jakie będą skutki długofalowe? Czy to przypadek, że gdy zaczęto masowo szczepić pojawiła się bezpłodność i alergie na masową skalę? Skąd ta wiara, że ta szczepionka, czy co to jest, jest bezpieczna? Nie zastanawia Cię, że ta szczepionka jest bardzo słabo przebadana? I czy jest w ogóle do czegoś potrzebna młodemu człowiekowi, który prowadzi zdrowy tryb życia i nie ma poważniejszych chorób? Jeśli tak, to do czego? Czy myślisz, że ekspertyzy nie są fałszowane, a lekarze, czy ministrowie nie otrzymują łapówek? I czy wierzysz w krystaliczną uczciwość wielkich koncernów?

 

Wchodzę na artykuł o rekordowych karach i odszkodowaniach korporacji i kogo mamy na drugim miejscu?:

2. Pfizer

Fot. AFP

2,3 mld dolarów - Pfizer

W 2009 roku największy na świecie koncern farmaceutyczny Pfizer przyznał się do winy i zgodził się zapłacić 2,3 mld dolarów kary za to, że promował przyjmowanie swoich leków w sposób niezgodny z ich właściwym przeznaczeniem. Firmę oskarżono o wprowadzanie klientów w błąd w kwestii dopuszczalnej dawki i zastosowań wycofanego już z rynku leku Bextra, którego wbrew twierdzeniom producenta nie powinno się było stosować przeciw wszystkim rodzajom bólu, a jedynie przeciw bólom stawów i bólom menstruacyjnym. Podobne zarzuty dotyczyły specyfiku przeciwko schizofrenii Geodon, antybiotyku Zyvox i leku przeciw epilepsji Lyrica. Ponadto Pfizera oskarżono o płacenie lekarzom za przepisywanie 9 innych leków swojej produkcji, w tym Viagry. Byłemu pracownikowi firmy, Johnowi Kopchinskiemu, za poinformowanie władz o nieprawidłowościach obiecano 51,5 mln dolarów.

***

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/rekordowe-kary-i-odszkodowania-znanych-korporacji/87gjp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Obliteraror napisał:

 

Nie przesadzałbym :) W kraju demokratycznym nie wyrugujesz siłą antyszczepionkowych obsesji, nie wytniesz pseudonauki, nie wprowadzisz cenzury prewencyjnej. Edukować, edukować, edukować. To nie Chiny. Ale jest to do zrobienia w jakimś horyzoncie czasowym w dosyć banalny sposób - przyciąć socjal, w tym 500+. Powinno wystarczyć. Aż dziw, że Mati i spółka jeszcze na to nie wpadli. Jakby co, patentuję ten pomysł : )) Ale prędzej przed faktem dokonanym postawią pracowników prywatne firmy, wymagając szczepienia od swoich pracujących stacjonarnie etatowych pracowników, szczególnie tych w większych zespołach oraz tych, którzy pracują np. na pierwszej linii z klientem.

I ja też kiedyś tak myślałam,  że to niemożliwe, by obecnych ludzi mogli " wysiudać." Kiedy jednak zaczęto wprowadzać przepisy niszczące (m.in. poprzez zmuszenie właścicieli firm na obejmowaniu pierdyliona rzeczy innych, niż przedmiot działania) mikro-przedsiębiorców, po tym jak kilka lat wcześniej pompowano multum dotacji na ich rozwój (zwłaszcza tych jednoosobowych, samozatrudnienia), myślę "co jest, przecież 80% firm w Polsce to mikroprzedsiębiorstwa? Oni dotują rząd (ZUS, PIT) Czyżby rząd chciał sobie strzelić w kolano? (nawet ucieszyłam się, że przestaną latać do Uzbekistanu na kolacje z małży bo im nie wystarczy)." Później dedukowałam, to brakiem fachowców, zawodówki zamknięto, wszyscy poszli na studia, nie ma ludzi do pracy; do tego doszedł socjal i taki pan Zenon, mający trójkę dzieci, nie pójdzie do pracy, bo ma 1500 zł, a rozmyśla jeszcze nad tym czy nie machnąć czwartego, by żona miała emeryturę; taki pan Edward, jego kolega, chodzi do pracy tylko na trzy dni, jak potrzebuje zarobić trochę grosza, by oddać szwagrowi. I to jest nagminne w mniejszych miejscowościach. Fachowcy żądają niebotycznych kwot za swoje usługi i czeka się na nich tygodniami. Stolarzy w okolicy mamy dwóch, mają terminy pozajmowane na rok. Więc idąc tym tokiem rozumowania, myślę: przywrócili zawodówki, zrozumieli, że brakuje ludzi do pracy, chcą zmniejszyć proporcje cen na rynku usług. Moje rozumowanie przerwała pandemia, która "wydarzyła się" i nie dotyczy ona tylko nas - Polaków; nie posądzałabym naszych rządzących o taką strategię, majstersztyk fabularny jaki nam zaserwowano. Zatem mam wątpliwość, że EDUKACJA tu pomoże. Chyba, że masz na myśli e d u k a c j ę , która wali po oczach z radia, TV, i gazet. Gdyby im zależało na edukowaniu młodych ludzi, nie zawaliliby telewizji programami, których oglądanie gwarantuje zastój mózgu, nie rzuciliby darmowego WI-FI, bez przekazania młodym ludziom i ich rodzicom zasad korzystania z netu. Dlatego nie ma programów edukacyjnych dla dzieci? Jak radzić sobie z przemocą w necie? Jak nie dać się uzależnić od netu czy innych używek? Jak pielęgnować noworodki? (co dziś przy zaniku rodzin wielopokoleniowych jest niezwykle istotne dla młodych ludzi, co widać po dyskusjach choćby na tym forum.)  Dlaczego alkohol, który czyni takie spustoszenie w mózgu jest tak dostępny i tani, a tytoń, przecież leczniczy, nie wywołujący stanów agresji, raczej uspokajający tak znacznie zdrożał? Nie, nikomu nie zależy na edukacji ludzi, raczej na ich ogłupieniu i otępieniu. I mimo, iż nie jestem panikarą, a raczej urodzoną optymistką zaczynam czuć niepokój. Chciałabym by był nieuzasadniony, ale tutaj zgadzam się z @absolutarianin :"uważajcie co piszecie i gdzie". Milknę zatem, lepiej pogadać o seksie, ten zawsze na propsie. :D?

Edytowane przez Wewerka
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie ostatnio zmuszono do placenia dodatkowych skladek w ubezpieczeniu emerytalnym  na sile to wyczulem nosem ze tu nie o moje dobro biega. Nierzady jak cos robia pozytywnego  dla nas to bardziej przez przypadek .Im chodzi tylko o strzyzenie bydla i nic wiecej .Tutaj przegieli pale na maksa .Nie rozumiem tego ze jeszcze ktos im wierzy dla mnie to jakis niewytlumaczalny fenomen psychologiczny.

Edytowane przez thyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medyk mówi szczep się.

Internet mówi nie sczep się.

 

No to mamy debatę wszelkiej maści hydraulików, kasjerek, youtuberów- ogólnie znawców tematu;)

 

 

Naprawdę im dłużej żyję to dostrzegam taki trend, że ludzie jako masa to jednak debile. Co nie znaczy, że pojedyncza jednostka jest debilem- taki paradoks. 

 

Dziwią mnie ludzie, którzy mówią np. " ten lekarz jest powiązany z tą, czy tamtą firmą...". Za przeproszeniem, ma być powiązany ze sklepem spożywczym "Na Rogu"? 

A może niektórych dziwi, że w firmach medycznych pracuję lekarz? Szok, niedowierzanie. 

 

Jeżeli jeden lekarz powie mi szczep się, a 100 kasjerów powie mi, że nie. To ja oczywiście wybieram "prawdę" kasjerów, bo przecież jest ich więcej;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, CzarnyR said:

Jak 8 skoro na stronie rządowej USA jest już ich 3100 faktycznie nie umarli ale do pracy i życia się nie nadają. Jak coś można rzucić okiem tu: https://www.cdc.gov/vaccines/acip/meetings/downloads/slides-2020-12/slides-12-19/05-COVID-CLARK.pdf?fbclid=IwAR0s2BoVeKGWgCMV-eKA2s_-P-rqw_z_ie8TjzrKDT5uW-fDpyIXO8ht5N8  Na poparcie moich informacji oraz dla innych użytkowników.

Na 112 tys. "zaszczepionych" 3100 wyłączonych z funkcjonowania. 3% to w wuj dużo i tak jak przewidywałem ten odsetek się zwiększa w miarę przyrostu liczby przyjętych dawek. 

 

Nice. 

Edytowane przez maroon
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, TreNdowaty napisał:

Medyk mówi szczep się.

Internet mówi nie sczep się.

 

No to mamy debatę wszelkiej maści hydraulików, kasjerek, youtuberów- ogólnie znawców tematu;)

 

 

Naprawdę im dłużej żyję to dostrzegam taki trend, że ludzie jako masa to jednak debile. Co nie znaczy, że pojedyncza jednostka jest debilem- taki paradoks. 

 

Dziwią mnie ludzie, którzy mówią np. " ten lekarz jest powiązany z tą, czy tamtą firmą...". Za przeproszeniem, ma być powiązany ze sklepem spożywczym "Na Rogu"? 

A może niektórych dziwi, że w firmach medycznych pracuję lekarz? Szok, niedowierzanie. 

 

Jeżeli jeden lekarz powie mi szczep się, a 100 kasjerów powie mi, że nie. To ja oczywiście wybieram "prawdę" kasjerów, bo przecież jest ich więcej;)

 

Szczep się na wszystkie choroby świata, jeśli chcesz, ale nie zmuszaj do tego innych.

1 minutę temu, maroon napisał:

Na 112 tys. "zaszczepionych" 3100 włączonych z funkcjonowania. 3% to w wuj dużo i tak jak przewidywałem ten odsetek się zwiększa w miarę przyrostu liczby przyjętych dawek. 

 

Nice. 

Podejrzewam, że niezłe numery przy tej szczepionce będą. A jeszcze nie była testowana na wielu grupach podwyższonego ryzyka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Anonim84 napisał:

Szczep się na wszystkie choroby świata, jeśli chcesz, ale nie zmuszaj do tego innych.

 

Dosyć krótkowzroczne spojrzenie.

 

Czyli, jeżeli będziesz chory, lekarze powiedzą Tobie- zaszczep się, bo zarażasz innych, to Ty powiesz- Nie?

 

I będziesz dalej zarażać innych. Wiesz ja Ci nie powiem co masz robić- bo ja przeciwieństwie od Ciebie- nie wiem. Ale własnie, o to chodzi, że żyjemy w społeczeństwie i warto tutaj wziąć to po uwagę- że moja wolność, poglądy itp. - nie są najważniejsze.

 

I tak niech nas zmuszą do szczepień- lekarze, naukowcy, autorytety.

 

Szkoda, że w niektórzy niedoceniają autorytetów. Wolą swoją wiedzę.

 

Wystarczy spojrzeń na Afrykę. Dlaczego tam jest źle? Bo nie ma autorytetów. (oczywiście jeden z wielu powodów)

 

Mam wrażenie, że duża cześć antyszczepionkowców jest przeciw, tylko i wyłącznie dlatego. że jak coś pójdzie nie tak to powiedzą- "a nie mówiłem"

To takie typowe.

Edytowane przez TreNdowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TreNdowaty napisał:

 

Dosyć krótkowzroczne spojrzenie.

 

Czyli, jeżeli będziesz chory, lekarze powiedzą Tobie- zaczep się, bo zarażasz innych, to Ty powiesz- Nie?

 

I tak niech nas zmuszą do szczepień- lekarze, naukowcy, autorytety.

 

 

Jak Cię zarażę, jeśli będziesz zaszczepiony i odporny? Zależy które autorytety. Doktor Mengele też był autorytetem. Dla jednych autorytetem jest Tusk, dla innych Korwin-Mikke. I co to znaczy "autorytety"? Które to autorytety będą zwracać zdrowie i wypłacać odszkodowania w wypadku skutków ubocznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anonim84

 

12 minut temu, Anonim84 napisał:

Jak Cię zarażę, jeśli będziesz zaszczepiony i odporny?

 

I na 1. rzut wydaje Ci się, że "szach mat". No to już Ci tłumaczę mój punkt widzenia:

 

Chcę, żebyś żył, pracował, płacił podatki, korzystał z moich usług itp. Dlatego też szczepionka nie ma charakteru tylko medycznego ale i również społeczny. Dlatego dla społeczeństwa bardziej opłacasz się być żywy niż martwy. Dlatego masz się zaszczepić, a nie tylko dlatego, żeby mnie zarazić. 

 

No tak, ale jak ktoś wierzy (a nie twierdzę, że Ty wierzysz) w wielki reset 

 

20 minut temu, Anonim84 napisał:

Zależy które autorytety.

 

Dla społeczeństwa jako całość Mengel nigdy, nie będzie autorytetem. Co najwyżej dla kilku jednostek. Nie chcę gloryfikować społeczeństwa, sami doskonale wiemy kim był Hitler i jak wypłynął na społeczeństwo. Ale niemniej zazwyczaj po śmierci, okazuję się kto jest, a kto nie jest autorytetem. Dlatego też, bardzo często nie nadaję się nazw ulic, od ludzi, którzy jeszcze żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wewerka, jak najbardziej masz rację, iż zniszczono szkolnictwo zawodowe w latach 90-tych, co z upływem lat przyniosło efekt, który opisujesz. Zniszczono wiele rzeczy poprzez głupie działania zapatrzoną wówczas bezkrytycznie w Zachód, a szczególnie Francję geremkowszczyzynę w trakcie 30 lat ustrojowej transformacji. Ludzi pracujących całe życie w PGR z dnia na dzień pozostawiono bez środków do życia. Tolerowano ordynarne złodziejstwo, uwłaszczono nomenklaturę. W normalnym systemie prawnym za tego typu działania powinny zapaść wyroki śmierci dla prowodyrów tego procederu. Tak, polska transformacja ustrojowa powinna wyglądać inaczej. Ale nie ja za nią ponoszę odpowiedzialność, za młody wtedy byłem.

'

Spieprzono wiele rzeczy, ale wiele rzeczy się udało. Nie, nie siłami polityków, ale siłami polskiego społeczeństwa, polskiej kreatywności i polskiej przedsiębiorczości. I to, jak obecnie wygląda RP, to zasługa właśnie tych ludzi. 

 

Edukacja ma początek w rodzinnym domu. To najważniejszy kapitał społeczno-kulturowy. Jeżeli tam jest problem, powinna ten obowiązek przejąć szkoła. Ale nie zglajszachtowana wg. jednej sztancy szkoła państwowa, ale szkoła prywatna, zgodnie z wolą rodzica, finansowana przez bon oświatowy. Jeżeli miałaby istnieć TV publiczna z tzw. misją, to jedynie taka z blokiem informacyjno - edukacyjnym, oderwana od jakichkolwiek bieżących wpływów politycznych. Jeżeli to niemożliwe, TV publiczna traci rację bytu i lepiej, by wcale nie istniała.

 

Ludzie, w tym młodzi mają wolną wolę i jeżeli zechcą, mogą zniszczyć swoje życie, korzystając bez umiaru z rozrywek. System ma jedynie przedstawić rozwiązania, zachęcić do skorzystania z nich - nie zmuszać do konkretnych zachowań czy edukować na siłę. Społeczeństwo od dawna cierpi na brak autorytetów, elit z prawdziwego zdarzenia. Widać to chociażby w przypadku tych nieszczęsnych szczepionek. Jeżeli autorytet medyka, profesora ma być równy autorytetowi śpiewaka czy szansonistki w jednym temacie, o czym my mówimy? Ludzie lubią słuchać prostych odpowiedzi na trudne pytania. Z tego wynika wysyp najbardziej idiotycznych teorii spiskowych.

1 godzinę temu, Anonim84 napisał:

1.A jakie będą skutki długofalowe? 2.Czy to przypadek, że gdy zaczęto masowo szczepić pojawiła się bezpłodność i alergie na masową skalę? 3.Skąd ta wiara, że ta szczepionka, czy co to jest, jest bezpieczna? 4.Nie zastanawia Cię, że ta szczepionka jest bardzo słabo przebadana? 5.I czy jest w ogóle do czegoś potrzebna młodemu człowiekowi, który prowadzi zdrowy tryb życia i nie ma poważniejszych chorób? Jeśli tak, to do czego? 6.Czy myślisz, że ekspertyzy nie są fałszowane, a lekarze, czy ministrowie nie otrzymują łapówek? I czy wierzysz w krystaliczną uczciwość wielkich koncernów?

1. A jakie będą skutki długofalowe SARS-CoV-2?

2. Foliarskie bzdury.

3. Jest bezpieczna w mojej opinii i opinii mądrzejszych ode mnie specjalistów. Gdyby nie była, nie zostałaby dopuszczona. To jest za duży temat, by ktoś coś z premedytacją spierdolił.

4. Nie jest słabo przebadana, przeszła wszystkie fazy przy wysiłku nieporównywalnym do czegokolwiek na światową skalę. Przypominam, że medycyna i biotechnologia się stale rozwija.

5. Młody człowiek nie żyje na pustyni, kontaktuje się z innymi, w tym starszymi, chorymi, z zaburzoną odpornością. Niech myśli wyżej własnej dupy, nie jest najważniejszy na świecie i nie żyje w próżni.

6. Foliarstwo po raz drugi. Masz jakiekolwiek dowody poza filmikami wariatów, idź z nimi do prokuratury.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, Obliteraror said:

geremkowszczyzynę w trakcie 30 lat ustrojowej transformacji. Ludzi pracujących całe życie w PGR z dnia na dzień pozostawiono bez środków do życia. Tolerowano ordynarne złodziejstwo, uwłaszczono nomenklaturę. W normalnym systemie prawnym za tego typu działania powinny zapaść wyroki śmierci dla prowodyrów tego procederu. Tak, polska transformacja ustrojowa powinna wyglądać inaczej. Ale nie ja za nią ponoszę odpowiedzialność, za młody wtedy byłem.

 

No co ty nie powiesz? Teraz krzyczysz? Jak już nic się nie da zrobić? A kto wypromował w Polsce feminizm? Kto niszczył przez 30 lat rodzącą się w bólach przedsiębiorczość? Kto wygnał polskiego mężczyznę za granicę za chlebem? Jakie prawdziwe nazwiska mieli ci ludzie?

 

Ale z kowidozą nie będziesz już za młody i co więcej, jak się chwalisz masz środki i zasoby, by się temu przeciwstawić, no... będzie podwójna lipa, bo zamiast tego wyzywasz tu ludzi od foliarzy i teoretyków spisku, pojęcia wymyślonego przez CIA, spisku, który realizuje się na naszych oczach.

 

45 minutes ago, Obliteraror said:

Jest bezpieczna w mojej opinii i opinii mądrzejszych ode mnie specjalistów. Gdyby nie była, nie zostałaby dopuszczona.

 

Ciekawe rozumowanie, w myśl tego komory gazowe były bezpieczne, bo przecież dopuszczono je do użytku dziwnym trafem...

 

45 minutes ago, Obliteraror said:

Foliarstwo po raz drugi. Masz jakiekolwiek dowody poza filmikami wariatów, idź z nimi do prokuratury.

 

Dowody powiadasz? To może idź i nam zdobądź fiolkę tej bezpiecznej szczepionki, a potem jedź z nią do laboratorium w Milanie, tak jak moi znajomi jeździli po tym, jak sparaliżowało im dziecko.

 

Co, nie da się zdobyć? Bo dwa TIRy co jechały z tym gównem z Belgii były tak obstawione wojskiem i polincją, że mysz by się nie prześlizgnęła, a co dopiero człowiek. No co za przypadek... Ale ty idź do sądu z dowodami przecież!

 

Jak w Kenii 2 mln kobiet straciło płodność i wykradziono kilkanaście fiolek, to wyszło, procesy po dziś dzień, ale to przecież jakaś Afryka, ludzie zjadają się nawzajem, albo nie, czekaj... spiskowa teoria. Ale ty idź i zdobądź dowody. 

 

Tak jak mówiłem - albo pożyteczny idiota, albo zadaniowiec systemu.

 

Tylko że jak to się rypnie, to pamiętaj, że twoje dzieci, które faktycznie będą za młode, by się temu przeciwstawić, naplują ci wtedy w twarz przeczytawszy to forum.

 

    

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Boromir napisał:

Niech dokręca śrubę bardziej to wtedy ludzie się wkurzą.

A chuja tam się wkurzą. Pójdą jak barany na rzeź. Gdybyśmy mieli temperament jak choćby ludzie z Bałkanów sytuacja byłaby inna. "Rządzący" srali by przed nami ze strachu.

Edytowane przez trop
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, absolutarianin napisał:

No co ty nie powiesz? Teraz krzyczysz? Jak już nic się nie da zrobić?

 

Historii najnowszej RP chcesz mnie uczyć? Mnie? :) Zły adres. To jest wiedza, którą mam od końca lat 90-tych, bo mnie historia najnowsza zawsze interesowała. I co miałem z tym zrobić, wg. Ciebie? Stanąć na rogu ulicy z tubą? Porywać się z motyką na słońce? Bojówki tworzyć? Po co? Czy wziąć się za siebie, za swoje życie i zająć się własną edukacją, rozwojem, zarabianiem pieniędzy i układaniem sobie życia w tym systemie? Nikt nie powiedział, że będzie lekko. I nie było.

 

10 minut temu, absolutarianin napisał:

Ale z kowidozą nie będziesz już za młody i co więcej, jak się chwalisz masz środki i zasoby, by się temu przeciwstawić

 

Ale czemu mam się przeciwstawiać działaniom, które popieram? :)

 

10 minut temu, absolutarianin napisał:

Ciekawe rozumowanie, w myśl tego komory gazowe były bezpieczne, bo przecież dopuszczono je do użytku dziwnym trafem...

 

Reductio ad Hitlerum zawsze na foliarskim propsie. Tak, tak. Bill Gates jest zadowolony. Szczepionka działa, chip reaguje prawidłowo, komunikacja ze statkiem - matką aktywna. Skacze się spacją, a porusza WSAD : ))

1 minutę temu, Patton napisał:

Panowie, czy ja ostatnim razem mówiłem do was w jakimś martwym języku?

Spox, normalnie przecież sobie gadamy :) Przynajmniej ja : )

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.