Skocz do zawartości

Reakcja kobiet na wojnę.....


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, RealLife napisał:

 

Nawet słyszałem parę opinii od kobiet z takim żalem, że już nie ma obowiązkowej służby wojskowej...

 

To ich stara śpiewka.

 

Nie zapomnę koleżanki z roboty - gdy się dowiedziała, że wybieram się do oficerki, oczy momentalnie zaszły jej mgiełką i zaczęła dopytywać: "do wojska? ale takiego prawdziwego, że będziesz w mundurze, i z karabinem, i będziesz strzelał?". Ja normalnie byłem w szoku patrząc, co z tą dziewuchą się dzieje, ewidentnie straciła nad sobą kontrolę. A dodam jeszcze dla pełniejszego obrazu, że gdy raz zostałem po pracy, aby jej pomóc, to przez tydzień traktowała mnie pobłażliwie. Wystarczyło ją opierdolić i przydzielić jakieś gówniane zadania, a tej momentalnie cycki na baczność stawały, i nawet obiad potrafiła przynieść.

 

Ruchać jej nie chciałem, bo trochę gruba była.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Iceman84PL napisał:

ta sama retoryka biedne dzieci i kobiety z Ukrainy trzeba przyjąć i pomóc.

Tylko zapominają, że za to wszystko zapłaci podatnik w Polsce.

Przypuszczam, że będą również lżej ranni mężczyźni.

Jestem za humanitarną pomocą w granicach rozsądku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Iceman84PL napisał:

One nawet nie weryfikują faktów, nie myślą logicznie tylko poddają się emocjom.

 

Jak ci mądrzy inaczej Panowie na polskich stacjach wczoraj :) Kurwa, czasem ludzie mało się różnią od owiec. Co z przykrością stwierdzam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Massamba_

A niby z jakiej racji Naród Polski ma pomagać Ukraincom? Zwłaszcza, że są to Ukraińcy z ziem zachodniej Ukrainy gdzie jest mocny kult Bandery, Suchewycza i nienawiści do Polaków! 

Normalni Ukraińcy ci na wschodzie są zadowoleni i nic nie mają do obecnego konfliktu ba są zadowoleni. 

Kolejna sprawa nasi rządzący deklarują już oficjalnie, że przynajmniej 5 mln Ukraincow przybędzie do Polski. 

Nie dość, że sami mamy problemy we własnym kraju gdzie nic nie działa poprawnie to jeszcze 5 mln gęb do wykarmienia i utrzymania. 

Skąd na to rządzący wezmą pieniądze skoro UE zakręciła nam kurek z dotacjami? Tak kolego podatnicy Polscy za to zapłacą. 

I tak jak mówi władza w Polsce służba zdrowia dla ukrow za darmo, nauka także, socjale, zapomogi, świadczenia, zapewne lokale bo gdzieś będą musieli się podziać oraz jak to wczoraj poseł Kraska powiedział wszelkie obostrzenia dotyczące covid nie będą ich dotyczyć. 

Zapamiętaj raz na zawsze w warunkach zagrożenia, wojny, ciężkich czasów nie ma empatii i moralności bo najważniejsze byś ty miał dobrze, twoja rodzina i Naród a reszta jest nie ważna. 

Przypominam, że jesteśmy biednym krajem i nie stać nas na fanaberie polityków oderwanych od rzeczywistości. 

Przekonasz się o tym za kilka tygodni jak będą podwyżki cen, usług czy będzie czegoś brakować dodatkowo w pierwszej kolejności to Ukraińcy będą mieli przywileje a nie Polacy. 

I jak będzie miał lekarz do wyboru ratować życie to jak myślisz ciebie czy obcego będzie ratował? 

  • Like 10
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mmario napisał:

Tak sobie obserwuje reakcję kobiet na wojnę.... Teksty:

1. Straszna tragedia, żeby do nas nie dotarło

2. Putin stary kurdupel, co to za facet w ogóle

3. Coś że mężczyźni powinni jednak odbywać zasadniczą służbę wojskową....

 

Generalnie widzę to samo co w życiu...

1. Martwienie się o siebie 

2. Próba deprecjacji i ośmieszenia niewygodnego przeciwnika taki wjazd na ambicje i męskie ego (tylko na Władka taka manipulacja nie zadziała)

3. Niech faceci to rozwiążą....

 

Jasno widzę, że babeczki po prostu mają taki program, niezależnie od sytuacji, i to co w relacjach stosują próbują też przenieść na resztę życia. Tylko niestety nie działa, przecież Władek nie zaprzestanie wojny bo Julka z Pszczyny powie mu że jest małoeskininmoski, albo że nie da mu groty...

 

 

Ale "tak sobie obserwujesz" gdzie konkretnie ? Na twitterze ? na tik toku? Bo ja wczoraj byłem pod Ambasadą Ukrainy i akurat tych "Julek" było tam  całkiem sporo. Nie było za to wzmożonych patriotów  których zwykle widzę na ulicach przy okazji 11 listopada. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Iceman84PL napisał:

Zwłaszcza, że są to Ukraińcy z ziem zachodniej Ukrainy gdzie jest mocny kult Bandery, Suchewycza i nienawiści do Polaków! 

Skąd te informacje? Jakieś wiarygodne źródło? 10 lat co tydzień jeździłem na zachód Ukrainy do klientów i współpracowników i mam całkowicie inne zdanie.

11 minut temu, Iceman84PL napisał:

czy będzie czegoś brakować dodatkowo w pierwszej kolejności to Ukraińcy będą mieli przywileje a nie Polacy

Skąd te informacje? Najważniejsi politycy oficjalnie mają takie zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zychu napisał:

Bez urazy, ale to typowo simpowe założenie. Polaka?

 

...ale że POLAKA?

 

Zdumiewa mnie twój naiwny optymizm.

Tak bo chodzi o wejście na teren EU, a potem to już wiesz perspektywy się otwierają na rasowego Hiszpana czy co tam za wyobrażenie ma dana dziewczyna. 

Oczywiście, część zostanie z polskim facetem a część "pragmatyczna" będzie polować dalej, stąd ja bym uważał, harpi nie miało. Niestety optymizmu we mnie mało jeśli chodzi o te sprawy akurat.

Edytowane przez SzatanK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Iceman84PL napisał:

@Massamba_

A niby z jakiej racji Naród Polski ma pomagać Ukraincom?

- bo muszą wrócić i bronić ojczyzny, jako nasz bufor bezpieczeństwa i kilka lat mamy na przygotowanie do inwazji kacapskiej,

- bo można to zrobić z głową, po taniości, przy wsparciu fundacji i osób dobrej woli, na zasadzie składek międzynarodowych, fundusz celowy i tak dalej,

- żeby mieć kartę przetargową na wypadek, kiedy znowu murzyny się pojawią od strony Białorusi,

- żeby realnie pomóc i zasilić system podatkami i ich zapierdolem z desperacji, tymczasowo chociaż będzie spokój z obciążeniami podatkowymi,

- żeby politycy się czymś zajęli na ogromną skalę, ciągle aktywny problem, żeby nie mieli czasu spierdolić czegoś innego,

- żeby ludzie kurwa przejrzeli na oczy i żebyśmy zaczęli się przygotowywać psychicznie na ten sam scenariusz,

- lepiej mieć w nich sojusznika niż wroga. Może, jeżeli przyjdzie, co do czego to staniemy ramię w ramię, kto to może wiedzieć.

 

Ja to rozumiem wszystko, ale są rzeczy ważne i ważniejsze. Masz rację, że nierównowaga w świadczeniu usług to zło totalne i Polak powinien mieć priorytet wszędzie, ale to już zależy od ludzi tak naprawdę, a nie od władz. Teraz liczy się hajs, a nie humanitarne podejście. Ludzkie życie nic nie znaczy. Może to już ostatnie podrygi tej pierdolonej cywilizacji to chociaż na koniec zróbmy tak, żeby się nie wstydzić siebie, kiedy będziemy na kacapów lecieć z widłami xD

  • Like 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Brat Jan napisał:

Jestem za humanitarną pomocą w granicach rozsądku.

 

Ja tak samo.

Wszystko należy robić z głową i kalkulować czy się nam to opłaci czy będziemy stratni.

Natomiast Polacy mają ten gen w sobie pomocy bezinteresownej gdzie jak wiesz w przeszłości wychodziliśmy na tym najgorzej.

48 minut temu, Obliteraror napisał:

Jak ci mądrzy inaczej Panowie na polskich stacjach wczoraj :) Kurwa, czasem ludzie mało się różnią od owiec.

 

Na stacjach to wczoraj był szał i obłęd społeczeństwa.

Stojąc z boku człowiek się zastanawia gdzie Ci ludzie zostawili swój rozum?

Jeszcze lepsze zidiocenie było widoczne gdy społeczeństwo najechało biedronki kupując na umór jak dwa lata temu walki o papier bo wirus😁

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Iceman84PL napisał:

Kolejna sprawa nasi rządzący deklarują już oficjalnie, że przynajmniej 5 mln Ukraincow przybędzie do Polski. 

Wojna to tylko pretekst do przyjmowania ciapatych uchodźców, na Białorusi nie było wojny więc postawili "mór" a raczej pomór.

 

1591704737_qmfxmz_600.jpg

Ot takie zagranie psychologiczne nlp...

Edytowane przez Egregor Zeta
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Massamba_ napisał:

Skąd te informacje? Jakieś wiarygodne źródło? 10 lat co tydzień jeździłem na zachód Ukrainy do klientów i współpracowników i mam całkowicie inne zdanie.

 

Wiesz co na forum to co chwila ktoś wspomina jakich to fajnych Ukrainców zna tylko, że są to poszczególne jednostki.

Dlatego nie można zakładać, że całe społeczeństwo Ukraińskie jest fajne😆

Co do danych poszukaj sobie informacji u wuja google bo mnie się nie chce oczywistych rzeczy tłumaczyć.

 

 

 

2 minuty temu, Egregor Zeta napisał:

Wojna to tylko pretekst do przyjmowania ciapatych uchodźców

 

Bardzo prawdopodobne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Iceman84PL napisał:

Kolejna sprawa nasi rządzący deklarują już oficjalnie, że przynajmniej 5 mln Ukraincow przybędzie do Polski. 

Nie dość, że sami mamy problemy we własnym kraju gdzie nic nie działa poprawnie to jeszcze 5 mln gęb do wykarmienia i utrzymania. 

Na tym w zasadzie skorzysta Polska. Ceny nieruchomości pójdą do góry, janusze dewloperki oraz montownie będą mieć w końcu pracowników do pracy, część ludzi już nigdy nie wróci na Ukrainę bo tam przez kolejne 15-20 lat po wojnie będzie syf. Kamienicznicy również podniosą czynsze bo popyt wzrośnie. Także plusów będzie więcej niż minusów. Aha może faktycznie "polskim kukoldom" coś kapnie.  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie z tego co widze nasze witaminki idą w zaparte, że nic się nie dzieje, bo to nie u nas. Odrzucają ryzyko wojny w Polsce.

 

Gdy konflikt się rozleje na nasz kraj także to odezwie się biologia i zaczną kopulować z każdym jak leci. Włączy się przedłużenie gatunku. Czady z normikami będą walczyć na wojnie a przegrywy będą kopulować. Nastąpi RESET.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zychu napisał:

zamiast wziąć się kurwa za swoje życie, ogarnąć pewne podstawy - i zaruchać jakąś Polkę. Albo murzynkę. No kogokolwiek, byle mu cieśnienie w jajach nie uciskało mózgu.

Zwłaszcza, że przy drodze na 'towarzysza pałkownika' to jak na zakupy do biedry....50pln i pusto w torbie.   

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Iceman84PL napisał:

@Massamba_

A niby z jakiej racji Naród Polski ma pomagać Ukraincom? Zwłaszcza, że są to Ukraińcy z ziem zachodniej Ukrainy gdzie jest mocny kult Bandery, Suchewycza i nienawiści do Polaków! 

Normalni Ukraińcy ci na wschodzie są zadowoleni i nic nie mają do obecnego konfliktu ba są zadowoleni. 

 

 

W porywach z 10-15% banderowców.

Wschód pa russkij - tak, ale regiony wschodnie, głównie te, co już Rosja odzyskała - Donieck, Ługańsk, Krym.

Reszta wschodu i centrum jest mieszane, zachód raczej antyrosyjski.

 

A pomagać warto choćby z tego względu, żeby ich tam nie zamknąć i nie zmuszać do określenia się - zero jeden - albo z Rosją albo przeciw Rosji.

Dając alternatywę sami sobie pomagamy.

Mogliśmy też tak samo traktować Baćkę, to by może nie musiał wstępować do ZBIRu i służyć za teren do ataku.

 

Nawet z czysto makiawelicznego, politycznego podejścia - jak już coś chcesz wymagać czy odzyskiwać, to lepiej najpierw wprowadzić zależność i zrobić to z pozycji nadrzędnej, a nie szczekającego kundla.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, smerf napisał:

Gdy konflikt się rozleje na nasz kraj także to odezwie się biologia i zaczną kopulować z każdym jak leci. Włączy się przedłużenie gatunku. Czady z normikami będą walczyć na wojnie a przegrywy będą kopulować. Nastąpi RESET

 

Jak przyjdzie konflikt to spokojnie staną przy garach i pralce bez mrugnięcia okiem. Co do tych czadów to wojnie to mógłbyś się zdziwić, większość z nich nie ma żadnych jaj jak przychodzi co do czego, i pierwsi srają w gacie. 

2 godziny temu, zychu napisał:

Myślałem, że dorosłym ludziom nie trzeba takich rzeczy wyjaśniać...

Skąd wiesz czy dorósł? Może to właśnie ten moment że można sprawdzić czy jeszcze chłopak czy już mężczyzna.

2 godziny temu, Iceman84PL napisał:

Przypominam, że jesteśmy biednym krajem i nie stać nas na fanaberie polityków oderwanych od rzeczywistości. 

 

Coś mi śmierdzi że albo żyjesz w innej rzeczywistości albo masz puchy w kieszeni i wylewasz teraz gorzkie żale.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RealLife napisał:

Nawet słyszałem parę opinii od kobiet z takim żalem, że już nie ma obowiązkowej służby wojskowej...

 

Mają rację. Jak patrzę na 30latków co nie potrafią herbaty zaparzyć to mam takie same skojarzenia. Przynajmniej tak 2 tygodnie służby oczywiście u kaprala Kręgiela :D 

 

 

Edytowane przez Wruźka Zębuszka
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.