Skocz do zawartości

Reakcja kobiet na wojnę.....


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Iceman84PL napisał:

Co do danych poszukaj sobie informacji u wuja google bo mnie się nie chce oczywistych rzeczy tłumaczyć.

Piszesz o czymś, brak źródła a na koniec szukaj sobie w google.

 

Idąc tym tokiem rozumowania kilka lat temu czytałem artykuł w the sun , że w Stanach facet urodził dziecko, w sumie na google jak się uprzeć to może by się jeszcze znalazło...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wruźka Zębuszka napisał:

Przynajmniej tak 2 tygodnie służby oczywiście u kaprala Kręgiela :D 

 

Dalej nie rozumiem (i chyba nigdy nie rozumiałem), jak słuchanie wrzasków i odczłowieczanie przez jakiegoś przygłupa miałoby czynić kogokolwiek mężczyzną. To takie gadki brzuchatego wujka Janusza typu "kurwa, w woju to było, menszczyznom mie uczyniło".

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Obliteraror napisał:

Dalej nie rozumiem (i chyba nigdy nie rozumiałem), jak słuchanie wrzasków i odczłowieczanie przez jakiegoś przygłupa miałoby czynić kogokolwiek mężczyzną. To takie gadki brzuchatego wujka Janusza typu "kurwa, w woju to było, menszczyznom mie uczyniło".

właśnie uczy. Expozycja na stresory zawsze uczy, a przede wszystkim uodparnia. W tej sytuacji to może trochę śmieszne, ale i tak lepsze niż leżenie pod pierzyną u mamusi. Bez stresorów nie wykształcisz mężczyzny. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wruźka Zębuszka napisał:

W tej sytuacji to może trochę śmieszne, ale i tak lepsze niż leżenie pod pierzyną u mamusi.

Chuja tam uczy.

Jeżeli jest przymusowe - dehumanizuje i generuje agresję, która w końcu musi być uwolniona. Rzeczywiście, idealna metoda na wykształcenie modelowego obywatela :)

Mówię o przeciętnym człowieku, który w takie miejsca trafiał nie z własnej woli, nie o przygłupie, którego kierunków w dawnych czasach uczyli na zasadzie "słoma, siano".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wruźka Zębuszka napisał:

właśnie uczy. Expozycja na stresory zawsze uczy, a przede wszystkim uodparnia. W tej sytuacji to może trochę śmieszne, ale i tak lepsze niż leżenie pod pierzyną u mamusi. Bez stresorów nie wykształcisz mężczyzny. 

:DDDDD

Chyba w Syfie nie byłeś za czasów PRLu, nic głupszego nie mogło spotkać młodego człowieka 2-3 lata wyjęte z życiorysu, ChÓjnia z Grzybnią i Patatajnią!

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ace of Spades napisał:

Chyba w Syfie nie byłeś za czasów PRLu, nic głupszego nie mogło spotkać młodego człowieka 2-3 lata wyjęte z życiorysu, ChÓjnia z Grzybnią i Patatajnią!

hahaha przecież napisałem że 2 tygodnie :D 

 

26 minut temu, Obliteraror napisał:

dehumanizuje i generuje agresję,

 

jedno sojowe latte bez agresji na wynos poproszę :D 

Edytowane przez Wruźka Zębuszka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Obliteraror napisał:

Jeżeli jest przymusowe - dehumanizuje i generuje agresję, która w końcu musi być uwolniona.

A jednak przyjaźnie z wojska (tego tzw. syfu) potrafią być długowieczne.

Mojemu rocznikowi się upiekło ale jak starsi kumple przyjeżdżali na przepustki to aż miło było posłuchać o dziadkach, wartach i kogo jaka cyfra dusi, oczywiście w oparach mocnych i żytniej (ale tylko polmos Lublin pamiętaj młody) z hłaskową nutą beznadziejności tej instytucji.

 

Jednak między wierszami przebijało coś na kształt braterstwa broni oczywiście w polskiej a nie holywoodzkiej formie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ramaja Awantura napisał:

Fajna ci projekcja wjechała XD XD

spoko. Widziałem nawet takie przypadki że 17latek napierdalał rodziców bo mu po 8 godzinach siedzenia przed komputerem wtyczkę wyciągnęli z gniazdka. A łóżko musiała ścielić babcia bo tego już nie potrafił. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Obliteraror napisał:

jakiegoś przygłupa miałoby czynić kogokolwiek mężczyzną. To takie gadki brzuchatego wujka Janusza typu "kurwa, w woju to było, menszczyznom mie uczyniło".

Kuuurła, @Obliteraror, kiedyś jak Hopok z wojska wychodził, to stawał sę prawdziwym mENSZCZyznOM i mUK się żenić wtedy.😆😆🤣

 

Słysząc tego typu teksty, mam przed oczyma uległych, biernych, pogodzonych ze swoim losem gości (od których to słyszę BTW). Niejednokrotnie pantofli - kukoldów. Nigdy od ogarniętych życiowo facetów, trzymających ramę w związku.

 

 

8 godzin temu, Iceman84PL napisał:

A niby z jakiej racji Naród Polski ma pomagać Ukraincom? Zwłaszcza, że są to Ukraińcy z ziem zachodniej Ukrainy gdzie jest mocny kult Bandery, Suchewycza i nienawiści do Polaków! 

 

8 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Nie dość, że sami mamy problemy we własnym kraju gdzie nic nie działa poprawnie to jeszcze 5 mln gęb do wykarmienia i utrzymania. 

Skąd na to rządzący wezmą pieniądze skoro UE zakręciła nam kurek z dotacjami? Tak kolego podatnicy Polscy za to zapłacą. 

 

Nic dodać, nic ująć, wyczerpałeś temat IMO.

 

8 godzin temu, Iceman84PL napisał:

I tak jak mówi władza w Polsce służba zdrowia dla ukrow za darmo,

 

Jeszcze pewnie tak, jak u siebie będą nagrody pieniężne otrzymywać za zaszczepienie się.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wruźka Zębuszka napisał:

Na tym w zasadzie skorzysta Polska.

 

Obyś miał rację.

6 godzin temu, Massamba_ napisał:

Piszesz o czymś, brak źródła a na koniec szukaj sobie w google.

 

Chłopie, ale to ty się do mnie przyczepiłeś bo mój komentarz Ci się nie spodobał.

Proponuje byś nie robił off topu.

Z mojej strony to wszystko. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Obliteraror said:

Chuja tam uczy.

 

Byłeś, widziałeś?

 

21 hours ago, Obliteraror said:

Jeżeli jest przymusowe - dehumanizuje i generuje agresję,

 

Ja jestem typowym klasycznym liberałem a tak nie uważam.

 

21 hours ago, Ace of Spades said:

Chyba w Syfie nie byłeś za czasów PRLu, nic głupszego nie mogło spotkać młodego człowieka 2-3 lata wyjęte z życiorysu,

 

Służba już dawno nie trwa 2 lata. Zanim ją, w sensie służbę powszechną, zakończyli to trwała rok.

 

Zresztą, jak już mówiłem, to powinno być przeszkolenie obrony cywilnej + wojskowe, 3 miesiące, 6 to maksimum.

 

Więc cały problem fali dziadków nad kotami i patologii z tym związanej znika, bo nie ma dziadków.

 

--

 

17 hours ago, Kiroviets said:

Słysząc tego typu teksty, mam przed oczyma uległych, biernych, pogodzonych ze swoim losem gości (od których to słyszę BTW). Niejednokrotnie pantofli - kukoldów. Nigdy od ogarniętych życiowo facetów, trzymających ramę w związku.

 

U mnie w rodzinie wszyscy byli w wojsku i żaden nie jest cuckoldem. Przeciwnie.

 

Taki właśnie to argument.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror jakikolwiek łańcuch dowodzenia, to nie są owocowe czwartki. Pomijam inne aspekty, ale w sytuacji podbramkowej nie ma czasu na pierdolenie się. Człowiek ma wykonać rozkaz i już. Z konsekwencjami rozkazu żyje dowódca (a czasem uwierz, nie są przyjemne), ale też ufa, że ktoś ten rozkaz wykona. Często życie ludzkie od tego po prostu zależy. Tu nie ma czasu na dyskusje o Platonie, proszę, dziękuję, przepraszam.

 

Idziesz kurwa zwijać żagiel!!! 

 

I gość idzie, bo jak nie pójdzie to reszta się może utopić. Przykładowo. 

 

Dla soybojów to jest abstrakcyjny świat. 

 

I teraz żeby takiego soyboya czegokolwiek naumieć, to niestety trzeba go pocisnąć, nie ma innej metody. Na "proszę, dziękuję" to można sobie pozwolić z już wyszkolonymi specjalistami i też nie zawsze. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem znowu pod Ambasadą Ukrainy. Znowu głównie były tam w dużej liczbie "Julki" i "Bożenki" . Jak się okazało wczoraj był to event Strajku Kobiet i miałem już spierdalac kiedy zobaczyłem organizatorki ale zostałem do końca i było konkretnie. Podawanie numerów telefonów na pomoc, co kupowac i co one będą robiły. W drodze powrotnej widziałem też naszych dzielnych husarzy - "Januszów", "Mirków" i "Sebastianów". Patriotyczne zastępy  poruszały się paradnym choć nieco chwiejnym krokiem z Metra Politechnika na Łazienkowską.
Chyba jednak skuteczniejsze jest wyrażanie swojego gniewu pod ambasadą Rosji czy Dojczlandu oraz okazywanie solidarności pod ambasadą Ukrainy  niż  na jakimś śmiesznym meczu piłeczki kopanej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Obliteraror napisał:

Dalej nie rozumiem (i chyba nigdy nie rozumiałem), jak słuchanie wrzasków i odczłowieczanie przez jakiegoś przygłupa miałoby czynić kogokolwiek mężczyzną

To ma na cel jedno. 

Do wojska trafiała zbieranina indywidualności. Chodziło o sprowadzenie ich do tego samego poziomu. 

W Royal Navy w czasach Nelsona to mógłbyś być nawet prawnikiem pijącym herbatkę na empirowej kanapie. Mimo tego jak pressgang cię łapał to nie różniłeś się od żebraka. Ot kolejny inwentarz żywy do rozwijania grotbombramsztaksla. Za pajacowanie i wyrażanie sprzeciwu dostawałeś chłostę i tyle. Słowo bosmana czy kogokolwiek wyżej od Ciebie było święte. 

Tu nie chodzi o robienie mężczyzn. A o godnych zaufania speców swego rzemiosła. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wruźka Zębuszka

Czemu ten kapral tak pizdę drze.

No wiadomo o co chodzi. W woju szeregowy żołnierz itp. nie są od myślenia tylko od wykonywania rozkazów, a jak to uzyskać? No właśnie tak jak np. w tym przypadku. 

Nawet taki marsz równy, jakby się głębiej zastanowić ma swój cel. By wszyscy robili tak samo, to też jest w jakiś sposób "prucie mózgu" Na pewno mają to dobrze przebadane jak coś takiego uzyskać i wyłączyć myślenie człowiekowi. 

Tam masz się stać yyy w części takim "człowiekiem" jak oni chcą. 

Przecież nie stoisz tam na baczność przed człowiekiem tylko przed stopniem. 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Personal Best napisał:

Chyba jednak skuteczniejsze jest wyrażanie swojego gniewu pod ambasadą Rosji czy Dojczlandu oraz okazywanie solidarności pod ambasadą Ukrainy  niż  na jakimś śmiesznym meczu piłeczki kopanej.

To jest imo ta fundamentalna różnica wschod-zachód, wolność jednostki może być frustrująca dla ideowców.


Dlatego też kiedy nie przymuszasz jednostek do działań skoordynowanych musisz im zabrać cześć dochodu (wykreowanym dzięki tej nietłumionej kreatywności) na zawodowców. 
 

Chiny zdaje się wypracowały pewną hybrydę. 

Edytowane przez icman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślcie. Prawdziwy mężczyzna mężczyzna zaczyna się od 180cm. Większość rosjan ma geny mongolskie, często są niżsi od nas choćby. Zatem jeśli wyślemy p0lskie julki, nie będą miały one naprzeciw siebie prawdziwych mężczyzn, i w ten oto sposób julki obronią świat przed radziecką ekspansją!

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.