Skocz do zawartości

Rządy PiS i holocaust piekarń


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Obliteraror napisał:

A tak, Horale się wtedy udało prawdę powiedzieć ;)

Tyle w polskich warunkach, to sam zapewne wiesz jak to wygląda.

 

PS. Poszukam danych, o których wspomniałeś. By się upewnić, że się nie walnąłem.

Od 12 lat rządzą nami sami zdrajcy stanu z tego wynika :d

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, RealLife said:

lub anarchista (@Rnext). 

Rozumu nie masz :D Jako jedyny chyba na forum promuję jako pewien wzorzec, szwajcarską demokrację bezpośrednią. Ale w sumie mnie nie dziwi, że lewactwo może Szwajcarów nazwać anarchistami. Nie takie aberracje w przypadku tego rodzaju zaburzenia widziałem.

 

2 hours ago, RealLife said:

Co do zamykania się firm to podam trochę innego typu dane, pokazujące że mamy dobrą sytuację gospodarczą:

No zajebiście 😂 Tak, tak, krowa to piękny ptak.

Sięgasz myślą dalej niż 24h naprzód?

 

2 hours ago, RealLife said:

 

Ja wiem, że jak czytacie o 100k zamkniętych firm to wasza pierwsza myśl jest taka - o kurwa, ale ten PIS niszczy Polskę, ale nie ulegajcie złudzeniu tysięcy i sprawdźcie ile było upadłości w poprzednich latach. 

Też za PiSu przecież. 

 

2 hours ago, Edelgeist said:

 Z tych dwóch punktów wynika tylko tyle, że bantustanizacja Polski postępuje. Bo jaki jest pożytek z obcego kapitału instalowanego w Polsce? Filia zagranicznej korporacji jest zakładana, jako "spółka z zagranicznym kapitałem". Z czego tu się cieszyć?

Jak to z czego? Że będą płaciły grosze podatków, transferując zyski w różnych opłatach na rzecz spółki macierzystej. Tak, tak, "kapitał nie ma narodowości". Bo się popłaczę :D 

 

2 hours ago, Piter_1982 said:

@RealLife - a ile firm zostało zamkniętych, a nie zlikwidowanych? To nawet gorsze, bo ludzie, którzy mogliby działać i pracować, wybierają życie z kapitału (często za granicą).

On albo nie rozróżnia, albo posługuje się manipulacją, którą sam krytykuje w dziennikarstwie sterowanym emocjami, czyli pokazując wybiórcze dane. Szczyt obłudy.

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Patryk said:

każdy z kim rozmawiam widzi dużą poprawę w jakości swojego życia w porównaniu do lat 2010-2015

 

To ja Ci powiem, że nie znam zbyt wielu w mojej rodzinie i znajomych, którym by się żyło lepiej. Przeciwnie.

Mam rodzinę i znajomych, którzy prowadzą firmy. Małe firmy, które płacą podatki i tak źle jeszcze nie było. Tak, że twój wielki dowód anegdotyczby jest dokładnie tym - anegdotą. Fajną, taką pszaśną ale anegdotą.

 

Przypominają się słowa pani Semeniuk, wiceminister w resortach do spraw rozwoju, Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw:

 

Semeniuk: "Proszę mi pokazać, gdzie nie ma węgla".

 

To jakaś twoja znajoma? Bo macie tę samą manierę językową.

 

Idź i kup teraz węgiel. Pokaż nam jak jest dobrze i kup węgiel. W kraju -  trzecim w Europie i piątym na świecie  producencie węgla.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mosze Red napisał:

Jest na Ukrainie, Czechach i w Niemczech ;) 

 

Co więcej sam znam osobę, która zakupiła węgiel w Czechach, bez stania w wielodniowych kolejkach i cenie 40% tego co na naszych składach.

 

Podobno to był węgiel z Polski, ale tutaj zachowuję sceptycyzm, bo na papierach nie było kraju pochodzenia surowca, tylko gdzie kupione i za ile. 

 

W sumie trochę tego węgla do Czech wyjechało i wyjeżdża:

 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext Drogi starszy kolego. Popelniasz podstawowy błąd. PiS nie kieruje, nie ma żadnej władzy, władzę mają ich zwierzchnicy, stany i ciut germańce. Za PO byłoby dokładnie to samo, bo nikt nie podskoczy krajowi który okupuje jego kraj (wyjęte spod prawa wojska NATO). To tak, jakby Ukrainiec dumał dlaczego Kokainśki robi xyz - bo mu każą. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[brak pl klaw]

 

Ustosunkuje sie do tego, poniewaz suche dane a ich interpretacja to dwie odmienne sprawy. Wbrew pozorom nie jest tak rozowo - choc jedynie moim zdaniem. Oczywiscie, respektuje zdania przeciwne, ale jak dla mnie, cytowane wskazniki prowadza do wnioskow jak ponizej.

 

3 hours ago, RealLife said:

1. Rekordowa liczba rejestracji firm z kapitałem zagranicznym

Na podstawie analiz przeprowadzonych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej wynika, iż w pierwszej połowie 2022 r. wśród nowo rejestrowanych firm w KRS, powstało 5581 spółek z udziałem kapitału zagranicznego. Jest to najlepszy wynik półroczny w historii. Jeśli w drugiej połowie roku ta tendencja się utrzyma to będziemy mieli nowy rekord roczny.

 

Wiele firm otwiera w PL oddzialy lub rejestruje corki spolki po to by nie placic w PL podatkow. Operacja polega na tym, ze podmiot otwiera spolke za granica w jurysdykcji ktora ma mniejsze obciazenia podatkowe i w PL, a nastepnie transferuje srodki tak, by odprowadzac najnizszy podatek. Nie jest to wg. mnie eldorado - oznacza to ucisk podatkowy i ucieczke platnikow do innych systemow finansowych. Tendencja wzrostowa oznacza odplyw kapitalu, a nie jego przyplyw.

 

3 hours ago, RealLife said:

2. Idziemy na rekord w nowo zarejestrowanych firmach (choć raczej będziemy bliżej rekordu niż go pobijemy). 
Z analiz przeprowadzonych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej wynika, iż w pierwszej połowie 2022 r. zarejestrowano 29 456 podmiotów w Rejestrze Przedsiębiorców KRS.  Jeżeli taka liczba rejestracji powtórzyłaby się w drugiej połowie roku to mielibyśmy do czynienia z nowym rocznym rekordem. Niestety w drugim kwartale mamy spadek rejestracji w stosunku do drugiego kwartału 2021 r., więc rekordowy wynik będzie ciężko osiągnąć.

 

Oznacza to, ze JDG nabiera na sile jako forma zatrudnienia. Obciazenia podatkowe pracy sa najzwyczajniej za wysokie, wiec wiele podmiotow ucieka w JDG by zmniejszac ucisk podatkowy i czynic wiecej rozliczen/odliczen, unikajac podatkow. Przykladem jest dynamika zakladania JDG w IT.

 

3 hours ago, RealLife said:

3. Spada liczba upadłości firm

W pierwszej połowie 2022 r. opublikowano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz Krajowym Rejestrze Zadłużonych 197 upadłości firm, wynika z analiz przeprowadzonych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej.

 

Upadlosc to proces bardzo dlugotrwaly. Nalezy do tego dodac zatory sadowe. Nie jest tak rozowo. https://alebank.pl/coface-liczba-upadlosci-polskich-firm-bedzie-stopniowo-wzrastac-wraz-z-wygaszaniem-srodkow-wsparcia/?id=406912&catid=22872

 

3 hours ago, RealLife said:

4. Mniej upadłości konsumenckich
W pierwszej połowie 2022 r. ogłoszono upadłość konsumencką w stosunku do 7339 osób, wynika z analiz przeprowadzonych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej na podstawie ogłoszeń w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Jest to 19% spadek w porównaniu z tym samym okresem 2021 r. gdy ogłoszono 9065 upadłości.

 

Jak wyzej w odniesieniu do pkt. 3. https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/polacy-ida-w-slady-rozenka-i-wisniewskiego-rekord-upadlosci-konsumenckich/91p40p2

 

3 hours ago, RealLife said:

5. Rekordowy rok rejestracji nowych firm w KRS w 2021 r. 
Z analiz przeprowadzonych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej wynika, iż w 2021 r. zarejestrowano 56 298 podmiotów w Rejestrze Przedsiębiorców KRS.  Jest to rekord rejestracji nowych firm w KRS, wzrost o 19,23% w stosunku do 2020 r.

 

Jak wyzej. Wiele osob fizycznych idzie na JDG by uciec od podatkow lub zmniejszyc obciazenie podatkowe.

 

Abstrahujac od wskaznikow i ich waznosci, trzeba miec na uwadze, ze pogorszenie sytuacji ekonomicznej ma swoje odzwierciedlenie w konkretnych mechanizmach rynkowych z duzym opoznieniem. To nie jest tak, ze jest inflacja 10%+ i za miesiac jest fala bankructw. Firmy walcza, szukaja finansowania. Osoby fizyczne tez kombinuja jak kon pod gore. Taki cykl naturalnie wiec trwa kilka lat. Dlatego tez nalezy troche poczekac aby miarodajnie potwierdzic jak sie sprawy maja lub dokonac porownania w dluzszych okresach czasowych - np. 5 lat. Jesli przyjmiemy taki horyzont czasowy, to tendecja jest zauwazalnie wzrostowa.

 

Szczerze mowiac chcialbym sie mylic w swojej ocenie sytuacji...

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc, PiS przechodzi teraz do realizacji  planu głównego. Po długich latach propagowania  socjalizmu (który jest pierwszym etapem do wprowadzenia komunizmu) robi wszystko aby przejść do ustroju właściwego.

 

Oczywiście wszystko pod przykrywka demokracji i kapitalizmu.

 

Równają do dołu za wszelką cenę.
 

Tylko to nasuwa mi się na myśl obserwując poczynania naszego cara Jarosława i jego ekipy. 

Edytowane przez Kacperski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga, upadłości konsumenckie osób fizycznych dotyczą zazwyczaj ludzi, którzy mają duże zadłużenie.

 

Ludzie prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze lub takie gdzie zatrudnia się kilku pracowników, nie wnoszą o upadłość konsumencką w większości przypadków, bo po co?

 

Zazwyczaj ci ludzie nie mają długów, prowadzą od wielu lat działalność, która przez inflację, ceny paliw i inne dobrodziejstwa pakietu zapaść+, przestaje być rentowna. 

 

Oni ewakuują się nim popadną w długi.

 

I albo zawieszają działalność licząc, że za jakiś czas będzie lepiej, albo ją zamykają. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, dziadek do orzechow said:

Oznacza to, ze JDG nabiera na sile jako forma zatrudnienia. Obciazenia podatkowe pracy sa najzwyczajniej za wysokie, wiec wiele podmiotow ucieka w JDG by zmniejszac ucisk podatkowy i czynic wiecej rozliczen/odliczen, unikajac podatkow. Przykladem jest dynamika zakladania JDG w IT.

 

Nie, nie oznacza.  W każdym bądź razie nie można tego stwierdzić na podstawie wpisów do KRS (a takie dane podałem). W KRSie nie ma JDG tylko spółki, przedsiębiorstwa państwowe i coś tam jeszcze było ale na pewno nie JDG bo to osoby fizyczne posiadające działalność czyli oni są w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. 

Większa ilość wpisów KRS można interpretować że przybywa średnich i dużych spółek. 

 

Ogólnie różowo nie jest. Zgoda. Tego nie twierdzę ale daleki jestem od tworzenia czarnowidztwa i dramatyzowania jak w poście głównym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, RealLife said:

Nie, nie oznacza.  W każdym bądź razie nie można tego stwierdzić na podstawie wpisów do KRS (a takie dane podałem). W KRSie nie ma JDG tylko spółki, przedsiębiorstwa państwowe i coś tam jeszcze było ale na pewno nie JDG bo to osoby fizyczne posiadające działalność czyli oni są w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. 

Większa ilość wpisów KRS można interpretować że przybywa średnich i dużych spółek. 

 

Tak, Brat ma racje co do rejestrow. Troche sie zagalopowalem i uproscilem temat oraz zle sformulowalem mysl - moja wina. Aczkolwiek, wiele JDG zamienia sie w spolke z.o.o. z cichym wspolnikiem. Chodzi o ucieczke od ZUS i platnosc stawek CIT, a takze mozliwosci zwolnienia od podatku od dywidendy (po spelnieniu warunkow). Prosze zamienic zatem JDG na sp. z.o.o. Sam znam kilka osob co przeszly z JDG na z.o.o. wlasnie z takich przeslanek.

 

50 minutes ago, RealLife said:

ale daleki jestem od tworzenia czarnowidztwa i dramatyzowania jak w poście głównym.

 

Tak, rowniez sie z tym pogladem zgadzam. Na to mozna sobie pozwolic za kilka lat.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki jest tego prawdziwy powód. Koło mnie akurat się otwiera piekarnia ale taka z największych w Polsce- za kilkanaście, kilkadziesiąt milionów.  Otwiera to gościu który ma kilkadziesiąt własnych sklepów samoobsługowych (i on już lata temu mówili że ten biznes się kończy-tzn. dla takich osób które chciałyby teraz sklep otwierać i żyć z niego-no chyba że jakaś super lokalizacja). On swoje imperium rozkręcał w latach 90-00, gdzie gmina po gminie otwierał sklep.

 

Takie małe biznesy będą miały coraz gorzej bo konkurują z gigantami jadącymi na minimalnej marży przez efekt skali.  Dlatego małe sklepiki padają, piekarnie i pewnie niedługo inne biznesy.  Samych Lidlów czy Biedronek które mają własne piekarnie ile się pobudowało przez ostanie lata.

 

Będziemy mieli jak w Stanach Zjednoczonych czy Niemczech-gdzie dominować będą sieciówki różnego rodzaju.

Edytowane przez Tamerlan
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Tamerlan said:

Będziemy mieli jak w Stanach Zjednoczonych czy Niemczech-gdzie dominować będą sieciówki różnego rodzaju.

 

Może tak być, z drugiej strony na moim osiedlu otworzyli sklep firmowy piekarni lokalnej gdzie chleb, w zależności od rodzaju, jest po 7-9 zł za bochenek. Drożdżówka po 5,5 zł, bułki po 1-2 zł i dobrze się to sprzedaje pomimo że dosłownie 200 metrow dalej jest Biedronka, Netto, Intermarche, 3 Żabki (w promieniu 1 km) i Lidl. W tych sklepach pieczywo jest 2x tańsze a jednak droga (ale dobra) piekarnia nadal ma zbyt. Jakieś 500 metrów dalej są kolejne 4 sklepy - piekarnie. 

 

Nawiasem mówiąc takiego nagromadzenia detalu spożywczego to nigdzie zagranicą nie widziałem co w Polsce. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RealLife napisał:

 

Może tak być, z drugiej strony na moim osiedlu otworzyli sklep firmowy piekarni lokalnej gdzie chleb, w zależności od rodzaju, jest po 7-9 zł za bochenek. Drożdżówka po 5,5 zł, bułki po 1-2 zł i dobrze się to sprzedaje pomimo że dosłownie 200 metrow dalej jest Biedronka, Netto, Intermarche, 3 Żabki (w promieniu 1 km) i Lidl. W tych sklepach pieczywo jest 2x tańsze a jednak droga (ale dobra) piekarnia nadal ma zbyt. Jakieś 500 metrów dalej są kolejne 4 sklepy - piekarnie. 

 

Nawiasem mówiąc takiego nagromadzenia detalu spożywczego to nigdzie zagranicą nie widziałem co w Polsce. 

 

 

Ostatnim hitem były żabki (przez możliwość handlu w niedzielę), w Krakowie otwierały się kilkaset metrów od siebie na tej samej ulicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wrotycz napisał:

Tak, że twój wielki dowód anegdotyczby jest dokładnie tym - anegdotą. Fajną, taką pszaśną ale anegdotą.

Tak samo jak Twój kolego, mój z kolei popierają dane i statystyki, Twój ''dowód'' jest niestety nie do udowodnienia. 

7 godzin temu, Baca1980 napisał:

Kurła może to oni mają rację? A człowiek niepotrzebnie rozbija wszystko na atomy. 

Dont hate the player ;)

 

PS:

Odkąd skończyłem 18 lat i powiedzmy zacząłem interesować się polityką, gospodarką itp. ciągle czytałem w różnych zakątkach Internetu, że LADA moment się wszystko zawali, nieruchomości przewartościowane, amerykańskie akcje przewartościowane, od lat tylko dwa słowa: MUSI JEBNĄC. Nie jebło. Nie jebnie. Gospodarki są cykliczne, nadchodzi recesja, nierentowne, januszowo prowadzone firmy padają, rynek się oczyszcza, wszystko wraca do normy. Świat jak stał tak stoi, żadnej anarchii, upadku dolara (beka życia), krachu nieruchomości w Polsce też nie ma, a zapowiadają odkąd pamiętam. Na przykład foliarskie blogi pokroju independent trader. 

 

W 2015 gdy PIS wygrał wszyscy pisali, niemożliwe 500+, zbyt duże rozdawnictwo, nierobom nie dawać. Konsumpcja ładnie ruszyła dzięki socjalowi. I co? Mamy inflacje wysoką, ceny na stacjach wysokie i gdzie te Wasze protesty? Gdzie są CI co przez lata pisali ''ludzie zaraz wyjdą na ulice''? xD 

 

Przykre patrzeć, że są tu ludzie którzy WIEDZĄ, że natury kobiet nie da się zmienić, a z drugiej strony łudzą się, że w Polsce się coś zmieni. Nic się nie zmieni, proponuje to zaakceptować i KORZYSTAC z tego, że wiecie co się dzieje i zarabiać na tym ;) 

Edytowane przez Patryk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Patryk said:
6 hours ago, wrotycz said:

 

Tak samo jak Twój kolego, mój z kolei popierają dane i statystyki, Twój ''dowód'' jest niestety nie do udowodnienia. 

 

Pokaż mi palcem te "statystyki" bo niedowidzę.

Inni z resztą też.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.rp.pl/banki/art37041931-jesli-nbp-pomoze-rzadowi-w-wyborach-to-oslabi-zlotego-szalony-scenariusz

 

No któż by się spodziewał ;) 

17 godzin temu, Rnext napisał:

Jako jedyny chyba na forum promuję jako pewien wzorzec, szwajcarską demokrację bezpośrednią. Ale w sumie mnie nie dziwi, że lewactwo może Szwajcarów nazwać anarchistami. Nie takie aberracje w przypadku tego rodzaju zaburzenia widziałem.

http://stv.org.pl/blog/stv-w-programie-partii-razem/

Która jeszcze partia w Pl takie coś chciałaby wprowadzić?

 

Szkoda wspominać, że referenda w Pl to najgorszy pomysł z możliwych, bo Polak się na niczym nie zna. Poza tym mamy starzejące się społeczeństwo, więc myślę, że niektóre wyniki mogłyby Cię zaskoczyć.e/(emeryci i starsi nie zagłosują za pro-pracowniczymi, pro-przedsiębiorczymy inicjatywami, ale zagłosują za większym socjalem). Nie bez przyczyny PIS ma 40% od lat. Nawet przykładowe referendum o aborcji mimo medialnego i społecznego na pierwszy rzut oka poparcia mogłoby nie przejść (poluzowanie przepisów).

 

Także marzenie, że Polska stanie się krajem jak Szwajcaria która nie doświadczyła wojen ani rosyjskiego dobrobytu dzięki wprowadzeniu referendów to przejaw zbyt dużej wyobraźni. Polska rozwija się bardzo dobrze JAK NA TO co nam zafundowały Niemcy, a później Rosja. Tu pewnych rzeczy nie da się przyśpieszyć, bo społeczenstwo jest po prostu niedojrzałe.

10 godzin temu, wrotycz napisał:

 

Pokaż mi palcem te "statystyki" bo niedowidzę.

Inni z resztą też.

 

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/przecietne-wynagrodzenie-i-inflacja-jak-realnie-zmienia-sie-placa/2xcr9n0

+PKB/os od 1990 urosło najwięcej w Europie.

Edytowane przez Patryk
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Patryk said:

Która jeszcze partia w Pl takie coś chciałaby wprowadzić?

Wszelkie pomysły, które rozwalą skorumpowany i oszukańczy system list partyjnych, są lepsze od obecnej ordynacji. Zresztą, nie musi być od razu idealnie. Aczkolwiek z tym kwotowaniem ("ilorazem wyborczym" i jego transferami do tych, którzy mają za mało) przy STV chyba da się trochę pokombinować. I jest to nieco podobne do aktualnego systemu, gdzie opcjonalnie wejdzie nawet ten, na którego nikt nie głosował. W obecnym przypadku - po prostu z miejsca na liście a przy STV dzięki transferowi punktów od "czarnego konia" z listy. Pewnie dlatego bardziej się podoba partyjniakom niż JOW, gdzie takiego wałka nie da się przekręcić. Natomiast wciskanie kitu "żeby się głosy nie marnowały", to taka typowa ściema - a teraz co? Nie marnują się? A choćby te oddane na ugrupowania, które nie przekroczyły progu (choć sam nie uważam że są zmarnowane - jak w ogóle media i politycy mają czelność przekonywać, że wyrażenie woli przez obywatela to zmarnowany głos?). Przy JOWach też będą. Więc tu zalety chyba nie ma. 

 

26 minutes ago, Patryk said:

Niezła jest tabelka ze wzrostem kosztów rolowania długu (pardon - jego obsługi ;)) czyli "spirali zadłużenia", gdzie następna pożyczka spłaca poprzednią. Z dotychczasowych 26 mld do 66 mld. A co do reszty, szkoda że dopiero teraz ludzie zaczynają dostrzegać to, o czym piszę od lat, że PiS wciąga nas w (nie tylko) ekonomiczną katastrofę. Dawno już też zachęcałem, żeby nie trzymać PLN. Nie ma to jak "najlepszy rząd po '89", psia ich mać. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Rnext napisał:

Niezła jest tabelka ze wzrostem kosztów rolowania długu (pardon - jego obsługi ;)) czyli "spirali zadłużenia", gdzie następna pożyczka spłaca poprzednią. Z dotychczasowych 26 mld do 66 mld. A co do reszty, szkoda że dopiero teraz ludzie zaczynają dostrzegać to, o czym piszę od lat, że PiS wciąga nas w (nie tylko) ekonomiczną katastrofę. Dawno już też zachęcałem, żeby nie trzymać PLN. Nie ma to jak "najlepszy rząd po '89", psia ich mać. 

Na całym świecie wygląda to podobnie (1/3 około) więc tu nie odstajemy zbytnio. Dopóki mamy płynność dopóty 'dług rządowy' nie będzie miał znaczenia dla gospodarki. 

21 minut temu, Rnext napisał:

Dawno już też zachęcałem, żeby nie trzymać PLN

Tylko USD, a lepiej zakłady na amerykańską gospodarkę (ETF).

2c8b33f4fcd05b475bb4b9f5777cb2b1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.