Skocz do zawartości

Twój wkład w rozwój kraju.


Gixer

Rekomendowane odpowiedzi

7 hours ago, DOHC said:

8. Ukrócenie inby z opieką medyczną, opłatami i jej poziomem. Więcej o tym powie H i @Rnext, ja się na tym nie znam nie mniej temat poruszyć trzeba. 

Tutaj wiele nie trzeba kombinować, wystarczy sklonować już istniejące, przyzwoite rozwiązania. Po co wymyślać koło na nowo? Tzn. wiemy po co - żeby "ten MIŚ był droższy, bo im będzie droższy... Koniaczek?". Tak zwane "oryginalne pomysły" rządzących nie służą w zasadzie niczemu innemu, niż zrobieniu wałka, wypraniu kolejnej porcji pieniędzy podatników, które rozpłyną się po luksusach krewnych i znajomych królika a do tego stworzą u jedwabnika pozory niezbędności i niezastąpioności wszechwiedzących-rządzących, którzy w zasadzie może i wiedzą sporo, ale wychodzi dla nas z tego gówno, bo priorytetem jest ich własny interes a nie tych, którzy ich zatrudnili. Zresztą zgodnie z założeniami utrzymywania  przy życiu tylko przydatnych niewolników. Dla nas, jedwabników, są tylko imitacje i protezy faktycznych "usług państwowych". Sama pilśń i dykta. Byle była droga.

 

Interesowałem się tym tematem od dawna i jako najciekawszy do sklonowania wydaje mi się system singapurski. Można o tym poczytać wiele, a tutaj taki trochę telegraficzny skrót:

https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/singapur-ma-najlepsze-i-najtansze-leczenie/

 

ps. @DOHC - zwracaj większą uwagę na sugestie autokorekty, głupie orty psują odbiór. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem nastolatkiem to byłem Romantykiem, wraz z postępującym wiekiem zostałem Pozytywistą. Patriotyzm to nie jest chęć oddania swojego życia za swój kraj, ale raczej staranie się, aby zginął ten który go atakuje. Wiem, to może się wydać dziwne, bo teoretycznie na jedno wychodzi, ale zobaczcie, że od dzieciństwa programuje się nas raczej na to pierwsze. Bo to drugie wymaga ciągłej organicznej pracy, uporządkowania państwa i dobrego jego zorganizowania. A na to składa się wszystko, od ekonomii, poprzez służbę zdrowia i administrację. Tymczasem rządzący nie są w stanie zadbać sami o swoje bezpieczeństwo (Mirosławiec, Smoleńsk, Trzynasty Posterunek - KGP) więc nie łudźmy, się że ograną cokolwiek bardziej skomplikowanego. I jak przyjdzie co do czego, to znowu zwykli ludzie ruszą do walki, a rządzący spierdolą z kraju.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kleofas said:

Jak byłem nastolatkiem to byłem Romantykiem, wraz z postępującym wiekiem zostałem Pozytywistą.

Przeszedłem dokładnie tą samą drogę ;) 

 

Żeby ginąć w okopach, musi być za co ginąć. Zbyt wielu już przelało krew w zamian za mrzonki. Obecnie warunki eksploatacji jedwabnika są w tak wielu miejscach świata, jeśli nie identyczne to o wiele lepsze niż w PL.  O klimacie nie wspomnę ;) I nie zapowiada się, żeby to się zmieniło w najbliższym czasie. Więc właściwie, polskiemu jedwabnikowi proponuje się głównie ofiarę z własnego życia na rzecz dostatniego życia beneficjentów obecnego układu. Chyba tylko ktoś niespełna rozumu byłby zainteresowany takim dealem, który sprowadza się do nadstawiania karku za własne nic w imię cudzego dobra i obfitości. Szczególnie gdy ów "ktoś" uzurpuje sobie prawo do bycia jego panem. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kleofas @Rnext Dobrze napisane.

 

Pozostaje nam wszystkim zadbanie o własny biznes i interes, aby w razie "w" być zabezpieczonym, nie dziś, nie jutro, nie za tydzień, TERAZ.

 

Kilka melin na świecie dziś być MUSI!

 

Ludzki gatunek ma tendencję do myślenia w stylu " jakoś to będzie" a gdy przychodzi co do czego to "niestety nie jest".

 

Myślał indyk o niedzieli, a w sobotę łeb mu ścięli, jak to się mówi.

 

Mówi się.

Edytowane przez RENGERS
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, DOHC said:

1. Odciąć się od systemu komunistycznego

Nie da się - za dużo umoczonych w system dostałoby się do "systemu odkomuszania".

W zamian - wyrównać szanse, poprzez danie obywatelom prawa do broni. A well regulated... i tak dalej. Wtedy usunięcie resztek komunizmu nastąpi niejako samoczynnie/samopowtarzalnie.

14 hours ago, DOHC said:

2. Edukacja młodzieży

Ryk wszystkich madek p0lek i ich suczkowatych samczyków od razu by Cię ogłuszył. A potem by Cię zlinczowali "w obronie" ich Kacperków i Juleczek. Mają być same szóstki, za wydychanie CO2, żarcie i sranie.

Najpierw, trzeba "masom" uświadomić że nie mogą wszystko, nie mogą być kim chcą.

Kasty/klasy nigdy nie odeszły, a większość jest na samym dole.

I z tego dołu, zamiast wysuwać roszczenia, powinni patrzeć w górę - i brać z nich przykład. Zacząć równać w górę, zamiast ściągać wybitnych w dół.

14 hours ago, DOHC said:

dać więcej nauczycieli

Z pustego nie nalejesz. Jedyna grupa która chętnie wystawi do szkół "więcej" osobników, to kler. Nie chcesz tego, zapewniam.

Przeciągnąć do nauczania fachowców/praktyków, za cenę która znobilituje ich jako elitę zawodu... ale nie stać nas.

Jest taki dowcip - Co szkoła może dziś zaoferować informatykowi, by tam pracował? Chętne nauczycielki.

14 hours ago, DOHC said:

3. Proste prawo, niskie przejrzyste podatki

Jeden podatek obrotowy*, 1% od każdego transferu pieniędzy, automatycznie ściągane. Nic więcej. Absolutnie nic więcej - US do likwidacji "na bruk".

*wymaga wprowadzenia elektronicznego pieniądza, i całkowitej kontroli przepływów

14 hours ago, DOHC said:

4. Liberalizacja prawa

Do jednego zdania - będziesz dotrzymywał słowa (w Konstytucji - Przysięga Polaka; szczegóły w ustawach).

14 hours ago, DOHC said:

5. Równouprawnienie. Kobiety pracują

A kto nie pracuje, niechaj też i nie je.

14 hours ago, DOHC said:

8. Ukrucenie inby z opieką medyczną, opłatami i jej poziomem

Jest w Polsce służba zdrowia, która działa wyśmienicie. Weterynaria.

Żadnych ubezpieczeń obowiązkowych, żadnych funduszy rozdzielczych, żadnego finansowania z podatków.

Rezonans magnetyczny człowieka - 4 miesiące na NFZ (i koszt w składkach zdrowotnych). Rezonans magnetyczny psa - 400zł, zapraszamy za dwie godziny, aparat będzie czekał rozgrzany i gotowy.

Dwa światy; monopol / dowolność usługi. Jak żona / prostytutka.

Jeśli chcesz, możesz wybrać brzydką starą prostytutkę... a w kwestii zdrowia, iść do szamana za 5zł. Ich wybór, ich konsekwencje - chętnemu nie dzieje się krzywda.

 

19 hours ago, Gixer said:

gdzie wszyscy narzekają

Jeśli słuchasz głosów, usłyszysz narzekania. Ale to nie jest próbka reprezentatywna. To nawet nie jest milcząca większość.

To hałaśliwa reprezentacja konkretnego typu.

 

19 hours ago, Gixer said:

Wszelkie inicjatywy wsparte lub zainicjowane by żyło nam się tutaj lepiej

Chcesz pomóc, przejdź się do schroniska i zapytaj o najstarszego (najdłużej tam przebywającego) psa - weź go na spacer. Albo do domu - Wam obu będzie się wtedy żyło lepiej.

 

Przestałem kupować wędliny "marketowe" - w zamian wspieram lokalną masarnię. I znacznie smaczniej mi się żyje ;)

Dołożyłem kilka bardzo ciężkich cegiełek do tego, by w mej branży słowo "Poland" było kojarzone... po kilkunastu latach, z niebytu mentalnego stało się poszukiwaną "gwarancją jakości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Gixer napisał:

Ostatnio zauważam że forum przypomina tylko ścianę

Mnie interesuje definicja "ostatnio" w tym rozdaniu.

 

Sobię to tłumaczę przesunięciem fazowym pokolenia Z które obecnie wchodzi(nie) na rynki społeczne.

CZYLIKS 90tki majooo tera 30X-+ i się chajtajo/rozwodzooom i soom zdziwione, że to nie tak maooByć.   

 

+I - to jedyne co widzę.

 

Ścianę? Przyeebane w betoon? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszkolenie piechocińca to kwestia paru tygodni. Obsługa broni na dobrą sprawe da się to ogarnąć w kilka dni. Uczyć sie i pracować, codziennie wzrastać to moim zdaniem najwyższa forma patriotyzmu. Kiedy już dojdziesz na szczyt postaraj się z tego bagna w którym byłeś wyciągać innych a nie pławić się w dostatku stawiając coraz to wyższe płoty i zakładając coraz twardsze sejfy. Tylko tak cokolwiek zmienimy, i zbudujemy dobre relacje z innymi poprawiając tym samym kraj. 

 

Po co marzyć o wojnach czy bitwach skoro nawet jak nic nie zrobisz możesz wziąć w nich finalnie udział. Skupmy się na tym co wokół nas, i zmieniajmy to na lepsze. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.